Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Caddy ) webasto do caddy maxa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek.matys

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dabrowa gornicza
Posiadane auto: vw caddy maxi life
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 23:43
Temat postu:

webasto do caddy maxa


Mam pytanko czy pasuje webasto z passata 2 l TDI do caddy maxi z tym samym silnikiem chcialbym zamontowac ale jeszcze nie bylem w serwisie i jak znam zycie jak uslysze cene to sie przewroce a mam w idealnym stanie z passata i tak sie zastanawiam czy moze bedzie pasowac
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 01:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) webasto do caddy maxa


Witam, pisząc webasto masz na mysli dogrzewacz (pracuje razem z silnikiem) czy niezależne ogrzewanie postojowe?

Juz przy tej pierwszej opcji numery części różnią się indeksem, ale co się za tym kryje, to dobre pytanie... Może to kwestia ułożenia podłączeń.

Czy masz komplet, tzn. z pompą dozującą paliwo, tłumikiem wydechem, pompą elektryczną płynu chłodzącego?
Dołożenie samego dogrzewacza nie powinno byc skomplikowane, natomiast ogrzewania postojowego to trochę więcej roboty, w zależności czy masz w cadilacku climatica czy climatronica...
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
marek.matys

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dabrowa gornicza
Posiadane auto: vw caddy maxi life
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 21:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) webasto do caddy maxa


chcialem sobie zrobic ogrzewanie postojowe ale musze sie dobrze wgryzc w temat .Mam climatronik 2 strefowy .Autko mam dopiero pare dni i jeszcze wszystkiego nie rozgryzlem ale ciekawa rzecz zaobserwowalem
silnik nie moze osiagnac temp. optymalnej 90st. dzisiaj jezdzilem z paroma krotkimi przerwami 5h obrotomierz oscylowal w granicach 1000-1800 nadmuch na polowe mocy a temp. wgranicach 70st i nie moze dojsc do 90 jak mu troche mocniej i przez pare minut dalem w gaz [obroty 2500] to doszedl do 90 ale wystarczylo nastepnych pare minut normalnej wolnej jazdy[przy tych warunkach sie nieda zabardzo szybko jechac] i spada tempr z powrotem do 70st. no cos nie tak w poprzednim moim aucie passat z 99r. tak sie nie dzialo jak uzyskal temp. to ja trzymal i obojetne byla sila nadmuchu . Przeciez nie wylacze sobie nadmuchu aby silnik mial normalna tempr. pracy . nadmieniam ze auto ma dopiero 13500 km przebiegu i jest kup[ione z serwisu[chyba ze podmienili termostat albo wysiadl Rolling Eyes ] jest to dlamnie dosc dziwne tak to misie robilo w bardzo starych autach i z tym moglem sie pogodzic wiedzac ze jade rzechem ale nie wprawie nowym [juz sie zapisalem do serwisu jest na gwarancji niech kombinuja nieodpuszcze]
Wiec dlatego sie pytalem o webasto i wielkie dzieki za zainteresowanie lecz narazie poczekam co "fachowcy z serwisu" poradza Wink
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 23:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) webasto do caddy maxa


W sumie dalej nie wiem czy masz fabrycznie zamonotwany dogrzewacz? We wszystkich Touranach TDI są seryjnie montowane, niezależnie od wersji wyposażenia. Jak jest w cadilakach to nie wiem, tam jest wszytko mozliwe (np. w SDI to ani osłony na silnik z góry ani z dołu juz nie ma Evil or Very Mad )

W te wahania temp. (70-90 st.) znakomicie wpisuje się dogrzewacz. Te silniki maja wysoką sprawność i wytwarzają mało ciepła, więc się nie dziw, że w starym Pasku miałeś inaczej.

Jeśli temat ogrzewania cię interesuje, to zajrzyj na forum Tourana. Tam są ze dwa, trzy wątki o webasto.
Podpowiem ci, że wystraczy przyjrzeć się zbiorniczkowi spryskiwacza żeby wiedzieć czy masz dogrzewacz. Przy zbiorniczku biegnie cienki, czarny plastikowy przewód doprowadzający paliwo ze zbiornika. Smile
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
marek.matys

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dabrowa gornicza
Posiadane auto: vw caddy maxi life
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 00:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) webasto do caddy maxa


Wielkie dzieki sprawdze jutro ale z tym ciepelkiem to troche nie tak ,jezeli faktycznie tak jest jak piszesz to producent powinien uprzedzic uzytkownika ze tak moze sie robic z tempr. a tu nic nie znalazlem w opisie . co do dogrzewacza to zorientuje sie jutro [bede mial troche wolnego czasu to sprawdze z tym przewodem . Nie miala baba klopotu to se swinie kupila a ja auto Very Happy no coz wykoncze tych z serwisu ma tak chodzic zeby bylo upalnie w aucie przeciz te chlody co sa to zadne mrozy pamietam mrozy po -33 stopni to co wtedy auto na klocki a ty dymaj na piechote Confused zartuje ale szczerze piszac to mi sie to nie podoba ze tak sobie tempr. skacze JESZCZE RAZ DZIEKI ZA ZAINTERESOWANIE MOIM PROPLEMEM

Mam jeszcze jedno pytanko jaki jest rozmiar felg do mojego auta 15" sa za male 16" pasuje ale ile et 42 czy wiecej i czy 6j lub 6,5j czy moze 7j pytalem sie w aso i nie mogli mi dokladnie odpowiedziec tu tez szukalem ale ten moj caddy to jakis dziwolag nic niema

Scalony przez: Turanek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 00:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 18:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) webasto do caddy maxa


marek.matys napisał:
... do mojego auta 15" sa za male 16" pasuje

Ponieważ masz mocniejszy silnik, możesz rozwijac większe prędkości to hamulce musza byc bardziej skuteczne. Dlatego są wieksze zaciski i 15" nie wejdą. Rozmiarów możesz poszukać na necie, pewnie firmy oferujące opony mają jakieś dane. Twój Caddy byc może bedzie wymagał opon o zwiększonym nacisku...

Wracjąc do temp. silnika, ważne jest, żeby w kabinie bylo ciepło. W grę też może wchodzić nieprawidlowa praca termostatu.
Zgłoś to poprostu do ASO

U mnie w Touranie, przy obecnych temperaturach, przy dłuższym postoju na biegu jałowym temperatura silnika opada do ok. 75 st. po czym do akcji wchodzi dogrzewacz i podbija do 90 st. W wnętrzu nie odczuwam tego skoku, oczywiście mam ustawioną temp. na 23-24 st.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
marek.matys

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dabrowa gornicza
Posiadane auto: vw caddy maxi life
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 20:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) webasto do caddy maxa


masz racje co do kol tylko ze w aso nikt mi tego nie powiedzial ale temat juz zalatwilem
co do podgrzewacza to nie mam tego cuda w aucie w dostawczaka montuja ale za doplata ja juz sprawdzalem po nr. vin i nie mam Sad wiec musze zalozyc tylko chyba musi byc nowe ze bym gwarancje mial dalej respektowana przez vw i zaczolem szukac na gornym slaku i w krakowie warsztatu ktory by mi to sprzedal i zamontowal za" przyzwoita cene" wczoraj wracalem od kuzyna o 23 temp. na zewnatrz-20st. a silnik do 70st. zagrzal sie dopiero po 25kma jak dojechalem do domu po nastepnych 5km to cos zaczolem czuc ze temp. w kabinie drgnela na plus
P.S.
co do kol to z przodu zamontowalem felge 7j 5*112 et 42 stalowa a z tylu 6,1/2j 5*112 et42 nie wiem czy dobrze ale mam dosc jezdzenia letnich opony maja indeks nosnosci 91 ale ja nie jezdze z duzym obciazeniem .wiec uwazam ze wystarczy.
Powrót do góry
marek.matys

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dabrowa gornicza
Posiadane auto: vw caddy maxi life
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 20:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) webasto do caddy maxa


mialo byc jezdzenia na letnich oponach
sorry Embarassed
Powrót do góry
marek.matys

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dabrowa gornicza
Posiadane auto: vw caddy maxi life
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 13:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) webasto do caddy maxa


No dobra wrocilem na swoje forum i kiedy sie doczekam ankiety na temat mojego modelu?????? Confused
cos mi sie widzi ze chyba nigdy. Crying or Very sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Caddy »

Opinie o samochodach Volkswagen Caddy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenUp!

23 000

2013r.

81 000 km

lubelskie

VolkswagenSharan

64 999

2014r.

205 000 km

pomorskie

VolkswagenSharan

41 900

2012r.

127 788 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

81 900

2020r.

84 000 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

26 900

2013r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System