Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dux78

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Terespol
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI 2004r. niebieski
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 11:58
Temat postu:

ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


... napisał:
ps ..jak by ktos potrzebowal pomocy w rozbudowie dogrzewacza na webasto postojowe w miare mozliwosci moge pomoc rada ,ja wlasnie rozbudowalem na sterownie z panelu climatronic ,i sterowane z pilota telestart T90,koszt jest uzalezniony od ceny czesci za ile sie kupi ,mnie wyniosl okolo 700 zl,a montaz tego jest bardzo prosty kazdy sobie poradzi


Witam! Tak jak w temcie jestem zainteresowany i bardzo bym prosił o wszelke wskazówki. Z góry dziękuję

Poprawione: 22.01.2009
Moderator: Łódź
Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 12:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


witam pytaj jak czegos niewiesz ,powiedz jaka masz clime climatronik czy climatic,
Powrót do góry
dux78

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Terespol
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI 2004r. niebieski
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 12:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


Mam climatronic, byłem u szpeców którzy stwierdzili że do rozbudowy potrzebuję nowszego softu bo ten co mam jest za słaby nie pamiętam dobrze ale mój to chyba 1012 a ponoć ma być minimum 1213 czy coś w tym rodzaju.
W sumie to potrzebuję wszystkiego od poczatku będe naprawiał swój dogrzewacz mam parę błędów tj. czujnik temperatury (prawdopodobnie g18, pompa obiegu i poziom paliwa ) jutro jadę dokładnie zdjagnozować co się dzieje. I właśnie w trakcie naprawy chciałbym odrazu go rozbudować.
Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 12:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


na twoim miejscu nigdzie bym nie jechal ty masz napewno dogrzewacz zuheizer ,zebys mial pelne ogrzewanie postojowe musisz w nim miec odpowiednie oprogramowanie tylko ze koszt zmiany oprogramowania wychodzi duzo drozej niz zakup uzywanego webast standheizung ja kupilem na allegro 350zl chyba ze gdzies trafisz na sam sterownik od webasto standheizung bylo by jeszcze taniej wymienil bys w swoim webasto ,potem potrzebujesz panel od climatronika z wlacznikiem do webasto ja kupilem na allegro za 60zl wymieniasz go ze swoim , swoj mozesz komus sprzedac na koncu potrzebujesz telestart i pilota ja kupilem komplet na allegro za 250zl
,jeszcze jest potrzebna antena do zdalnego sterowania webasto ja nie kupowalem wsadzilem kablek taki cienki antenowy i zasieg jest na wolnej przestrzeni gdzies 600m tyle mi wystarczy wiec zakup anteny jest zbedny nailepiej jak bys podal mi swoja poczte wysle ci fotki co i jak masz montowac , wysle ci tez fotki jakie rzeczy potrzbujesz zebys zle nie kupil jak to skompletujesz to bedziemy dzialac dalej
Powrót do góry
dux78

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Terespol
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI 2004r. niebieski
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 12:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


O.k mój adres dux78@op.pl.
Mówisz żebym nigdzie nie jechał, ale jak mam się dowiedzieć co jest nie tak i czy błędy same się wykasują po wyminanie sterownika?

Scalony 22-01-2009 13:34
Mam jeszcze prośbe do ciebie joker_ek, może masz lub pamiętasz symbole tych części, które wymieniałeś przy rozbudowie. Chodzi mi oczywiście o części do ogrzewacza.

Moderator: Łódź
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 12:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Łódź

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW Touran '05 Trendline 1.9 TDI 105KM BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 14:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


joker_ek napisał:
na twoim miejscu nigdzie bym nie jechal ty masz napewno dogrzewacz zuheizer ,zebys mial pelne ogrzewanie postojowe musisz w nim miec odpowiednie oprogramowanie tylko ze koszt zmiany oprogramowania wychodzi duzo drozej niz zakup uzywanego webast standheizung ja kupilem na allegro 350zl chyba ze gdzies trafisz na sam sterownik od webasto standheizung bylo by jeszcze taniej wymienil bys w swoim webasto ,potem potrzebujesz panel od climatronika z wlacznikiem do webasto ja kupilem na allegro za 60zl wymieniasz go ze swoim...

Okay, a co z instalacją?
Czy wystarczy tylko zmienić panel i wymienić dogrzewacz na webasto i już działa??
_________________
"...szerokości i przyczepności..."
Powrót do góry
gadu-gadu
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 15:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


okablowania zadnego nie potrzeba jak zmienisz webasto to tam jest kostka osmiopinowa,podlaczasz sie pod 2pin kabelkiem ,drugi koniec podlaczasz pod 2 pin w telestart ,musialbyc podciagnac go az do kabiny ,ja mam zamontowany sterownik telestart nad bezpiecznikami , jak zmienial bedziesz panel climatronik to w jednej z kostek przelutowywuje sie tylko 2 kabelki to wszystko ,byc moze jeszcze bedziesz musial sie podlaczyc pod WAG zeby je odblokowac i kodowanie ma byc 1012,ale byc moze ja naprzyklad nie musialem juz tak mialem ustawione ,odrazy webasto sie zalaczalo ,i z pilota i z panelu. na wyswieltlaczu FIS miedzy zegarami ja mam duzy nie podzielony na pol dochodzi funkcja programowania czasowego webasto na dana godz
Powrót do góry
dux78

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Terespol
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI 2004r. niebieski
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 15:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


W moim aucie akurat wyświetlacz jest podzielony także problem może byc ze sterowaniem może trzeba będzie pomysleć o zegarze dodatkowym
Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 15:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


dux78 napisał:
W moim aucie akurat wyświetlacz jest podzielony także problem może byc ze sterowaniem może trzeba będzie pomysleć o zegarze dodatkowym


a jakie masz teraz funkcje na tym wyswietlaczu jak wejdziesz w menu najlepiej jak bys zrobil fotke i przeslam ,i po co ci teraz zczytywac bledy jak bedeziesz je wymienial, jak wszystko poskladasz i nie bedzie dzialac to wtedy pojedziasz na waga zeby bledy wykasowac no chyba ze masz za duzo kasy zaraz ci wysle na poczte fotki jakie czesci masz szykac i opisy montazu webasto ,panelu a sterownik telestart zamontujesz w jakim miejscu chcesz
Powrót do góry
dux78

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Terespol
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI 2004r. niebieski
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 15:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


Fotkę moge ci zrobić pozniej teraz jestem w pracy i nie mam jak. Co do menu to nie mogłe wogóle tam wejść z poziomu przełączników tz. przytrzymania 5s itd. Gdzieś wyczytałem że tylko poprzez waga można tam sie dostac za uboga wersja chyba.
Powrót do góry
Łódź

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW Touran '05 Trendline 1.9 TDI 105KM BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 15:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


joker_ek napisał:
... zaraz ci wysle na poczte fotki jakie czesci masz szykac i opisy montazu webasto ,panelu a sterownik telestart zamontujesz w jakim miejscu chcesz

A dasz rade wrzucić np. ZIPa na jakis serwer typu rapidshare?
pozdrawiam
_________________
"...szerokości i przyczepności..."
Powrót do góry
gadu-gadu
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 16:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


wejdz tutaj jak przeczytasz caly temat to wszystko bedziesz wiedzial

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5991677#5991677

tam masz linki do roznych stron co i jak
Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 16:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


dux78 napisał:
Fotkę moge ci zrobić pozniej teraz jestem w pracy i nie mam jak. Co do menu to nie mogłe wogóle tam wejść z poziomu przełączników tz. przytrzymania 5s itd. Gdzieś wyczytałem że tylko poprzez waga można tam sie dostac za uboga wersja chyba.


ta funkcja jest tylko potrzeba do programowania na dana godz mozesz ale nie musisz jej miec webasto bedziesz uruchmial albo z pilota albo z panelu climatronic ja mam ta funkcje w MFA+ ty masz MFA bez + wersja bida z tej funkcji i tak nie korzystam majac sterowanie z pilota zalaczam kiedy wiem ze np za 20 min bede wychodzil,przy takiech temp jak teraz sa po 20min silnik ma temperature 60 stopni i w kabinie jest cieplo
Powrót do góry
dux78

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Terespol
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI 2004r. niebieski
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 17:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


Właśnie przejrzałem allegro, trudno trafić na ten typ webasta, o którym piszesz
Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 17:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) ROZBUDOWA DOGRZEWACZA


zaraz poogladam moze bedzie ten gostek co mi sprzedal
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPolo

13 990

2009r.

162 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan

33 900

2011r.

274 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

63 900

2019r.

119 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

30 500

2014r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenTouran

29 990

2010r.

183 239 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System