Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 00:31
Temat postu:

Re: szukam opon letnich jaki rozmiar


jasiek_1972 napisał:
Co do opon na lato to mam Continental SportContact 2 205/55R16 91 V do kupienia po 300pln za szt. i jestem z nich ogromnie zadowolony Very Happy


Jeżdziłem na nich w zeszłym sezonie faktycznie całkiem całkiem tylko ja miałem jakiegoś pecha w ciągu 4 miesiecy miałem na nich 4 kapcie z czego 3 w jednej oponie dziury w ostępach od siebie po 2-3 cm. Very Happy śmiesznie to wyglądało. Teraz mam nowe Yokohamy czekają na wyższą temperaturę Smile
Powrót do góry
eSJot

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno [SJ]
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI XII 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 23:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


nordjp napisał:
Marynarz 75,
a wycieraczki szyb wymieniasz na letnie i zimowe ? .


Może to dziwne, ale ja wymieniam wycieraczki co sezon. Koszt nie taki wielki a te zimowe zawsze ucierpią zwłaszcza, że spoczywają poniżej linii podgrzewania szyby. Letnie mam prawie w idealnym stanie. Nie twierdzę, że to co robię jest normalne Smile ale u mnie się sprawdza.
_________________
Marek
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 13:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Może to dziwne, ale ja wymieniam wycieraczki co sezon. Koszt nie taki wielki a te zimowe zawsze ucierpią zwłaszcza, że spoczywają poniżej linii podgrzewania szyby. Letnie mam prawie w idealnym stanie. Nie twierdzę, że to co robię jest normalne Smile ale u mnie się sprawdza.[/quote]

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, wymieniasz po lecie i po zimie.
_________________
nord
Powrót do góry
korela

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: VW Touran Trendline 2.0 TDI 136KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 13:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Witam. Miesiąc temu kupiłam tourana na zimowych oponach 195/65/R15. Chcę kupić letnie opony w tych samych rozmiarach. Poradźcie proszę jakiej firmy, ja aktualnie zastanawiam się nad fuldą lub kleberami.
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 21:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Polecam Ci zakup opon poprzez firmę www.opony.pl
Od czterech lat jestem klientem tej firmy i zaopatrujemy sie u nich w opony do aut służbowych i prywatnych. Znajdziesz tam wyszukiwarkę po wpisaniu do której parametrów samochodu i opon wyświetli sie cała lista dostępnych opon. Często też trafisz na promocyjne ceny opon z tzw pierwszej półki jakości.
Co do wyboru które opony będą najlepsze : przy każdej z tych opon w ofercie znajdują się również oceny ich użytkowników. To w jakimś stopniu pomaga w wyborze. Jednak najlepszym wskaźnikiem ich jakości jest niestety cena.
_________________
nord
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 21:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 23:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Ja bym zainwestował w ładne alufelgi 16 " i założył 205/55/R16. Na kołach 15" jakoś Turan śmiesznie wygląda, bynajmniej mi się nie podoba.
Powrót do góry
korela

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: VW Touran Trendline 2.0 TDI 136KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 13:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Dziękuję za odzew.
Moje kolejne pytanie to czy zmieniając stalowe R15 na alu R16 mocno zmieniają się właściwości jezdne samochodu? Czy czeka mnie wtedy ustawianie geometrii kół itp? Ponieważ nie dysponuję zbyt wielkimi funduszami, a zimówki które posiadam to nówki, więc na jesieni czekałby mnie powrót na stalowe 15. Czy to sie opłaca. Sad
Pozdrawiam
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 21:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Korela.
sama odpowiadasz sobie na pytanie czy zmiana kół sie opłaci. Tym bardziej że masz już jeden komplet opon 15 tek. A czy kierować się subiektywna oceną " jakoś dziwnie dla mnie wyglada Touran na 15 kach" ? Równie dobrze można stwierdzić że Touran w kolorze szarego metaliku wyglada śmiesznie.
Komplet alu 4 kół z używanymi 4 oponami 16" - np na Allegro ok 2500 zł.
Właściwości jezdne po wymianie kół na z 15 na 16 cali zmienią się. W skrócie :
ze wzgledu na niższy zalecany profil opon 16 w porównaniu do 15 zawieszenie stanie się "twardsze". Odczujesz wyraźniej każdą dziurę w jezdni.
Nie wypowiadam się w ewentualnych różnicach wielkości tarcz hamulcowych, przełożeniach przekładni etc.
_________________
nord
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 10:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Korela przy zmianie na 16" nie musisz ustawiać geometrii kół, samochód będzie trochę twardszy, ale bez przesady plomby z zębów nie zaczną wypadać Smile. Nie będę się tu rozpisywał nad wyższością kół 15" czy 16" ale skoro 75% touranów jeździ na 16" i większych to coś na rzeczy musi być. Za 2500 zł to kupisz nowe ładne alufelgi z nowymi oponami nie koniecznie na allegro po prostu odwiedź dobry serwis z oponami. Używane dostaniesz dużo taniej np: http://moto.allegro.pl/item580548864_16_alu_oryginal_vw_golf_v_jetta_touran.html
Jak masz 2 komplety to po prostu je zmieniasz jesienią i wiosną i nie koniecznie w warsztacie można to zrobić samemu przy pomocy lewarka. Opony 15" na pewno są tańsze no, ale decyzja należy do Ciebie ja bym zakupił 16" i nie każdy musi się ze mną zgadzać Very Happy .
Powrót do góry
austenit

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 233


Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 13:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Przy każdej zmianie kpl. kół należy wyważyć koła, ma to duży wpływ na eksploatację całego zawieszenia. A więc po "garażowej" wymianie kół i tak warto jechać na warsztat aby sprawdzić koła. Wink
Powrót do góry
korela

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: VW Touran Trendline 2.0 TDI 136KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 14:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Moje kolejne pytanie dotyczy oznaczenia ET w alufelgach. Co to jest, to już wiem. Pytanie, jaki konkretnie numer (38, 40, ... Question ) wybrać do tourana tak żeby było wszystko ok. Smile
Pozdrawiam cierpliwie tłumaczących Laughing
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 20:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Mr Petri : przeczytaj to ogłoszenie na allegro ze swojego linku do końca ( różne opony, wiek 5 lat ) stary złom gumowy. Do tego dochodzi koszt zakupu innych śrub do alufelg.
I jescze jedno, o czym nikt nie pamieta : jakie koło na zapas ? Koleżnka ma zapas pewnie 15 kę, czyli kicha z takim zapasem w przypadku gdy złapie kapcia na kołach 16 - różna prędkość obwodowa koła 15 i 16, ciągła praca mechanizmó różnicowego przy dwóch róznych kołach na osi napędowej.
Jeszcze inny drobny aspekt : wprawdzie jest to mało ważne, ale przekłamywać będzie wskazania system pomiaru prędkości i przebiegu z dalszymi jego współzależnościami do innych funkcji.
Poza tym, o ile sie nie mylę, Tourany w wersjach poniżej Trendline były wyposażane standardowo w koła 15.
Tak to niestety wygląda.
_________________
nord
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 00:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Austenit zgadzam się z Tobą powinno sie wyważać po każdej zmianie, ale różne to u nas bywa Smile mi pajac w jednym warsztacie nawet po kołkowaniu nie wyważył dopiero jak mu zwróciłem uwagę to z wielką łaską wsadził na wyważarkę i dołożył ciężarek do starych. Shocked Wtedy zawołałem szefa i poprosiłem aby sprawdził, co jego pracownik zrobił dopiero za drugim razem wyważył jak się da i wystarczył ciężarek a nie trzy. Byłem tan po raz drugi i ostatni taka fachowości zakładu. Smile

Korela dla 15" masz ET 47 a 16" ET 50

Nordjp nie wiem czy masz złe dni czy jaki inny grzyb, ale zauważyłem, że jesteś bardzo uszczypliwy na tym forum jednocześnie nie pisząc nic konkretnego. To, co napisałeś powyżej to są bzdury. Pozdrawiam
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 11:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


MrPetri : nie staram sie być uszczypliwy, ale dociekliwy. Jeśli uważasz że godnym polecenia jest zakup kopletu kół ze starymi zużytymi oponami w dodatku o różnym bieżniku, nie jest problemem koło zapasowe o innym wymiarze, a moje uwagi na w/w temat uważasz za bzdurę - Twoja sprawa. Dobrze by było, abyś podparł swoją konkluzję jakimś uzasadnieniem.
Nie pisałem tego aby polemizować z czyimiś subiektywnymi odczuciami estetycznymi, ale po to, aby ktoś kto pyta o wybór opon do swojego samochodu kierował się racjonalnymi przesłankami a nie póściem na skróty z wszystkimi tego konsekwencjami.
Z szacunkiem dla innych,
pozdrawiam
_________________
nord
Powrót do góry
korela

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: VW Touran Trendline 2.0 TDI 136KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 13:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Szanowni Panowie, dziękuję wszystkim za cenne wskazówki i uwagi. Nawet jeśli się czasem nie przydadzą to warto ze sobą rozmawiać, prawda? Nie denerwujcie się proszę na siebie, szkoda zdrowia Smile
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

16 900

2007r.

221 000 km

lubelskie

VolkswagenTiguan

61 900

2013r.

168 885 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

17 900

2009r.

244 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

38 990

2014r.

185 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System