Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VITO1236

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 4

Posiadane auto: VW TOURAN 1,9TREDLINE 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lut 2009, 21:59
Temat postu:

szukam opon letnich jaki rozmiar


chciałbym też rady na temat opon co prawda zimowe są teraz 2005/60/16 lecz nie wiem czy letnie mają być również w tym rozmiarze czy też nie koniecznie .i proszę o rady co do producentów opon jakie firmy brać pod uwagę .zamierzam jakiś czas trzymać to autko wiec inwestycja jakiś czas i oczywiście mowa jest o nowych oponach .w niedalekiej przyszłości myślę też o alu i tu prośba jakie i jaki rozmiar
Powrót do góry
austenit

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 233


Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 14:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


VW do Tourana zaleca rozmiar opon letnich 205/55 R16. Moja propozycja opon to:
Goodyear Excellence
lub
Michelin Energy Saver

pzdr
Powrót do góry
rafikx

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Default City
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI AZV ESP ABS SBS PMS CBS CNN MTV PKO PKP MZK ZTM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 14:44
Temat postu:

Re: szukam opon letnich jaki rozmiar


VITO1236 napisał:
chciałbym też rady na temat opon co prawda zimowe są teraz 2005/60/16 lecz nie wiem czy letnie mają być również w tym rozmiarze czy też nie koniecznie .i proszę o rady co do producentów opon jakie firmy brać pod uwagę .zamierzam jakiś czas trzymać to autko wiec inwestycja jakiś czas i oczywiście mowa jest o nowych oponach .w niedalekiej przyszłości myślę też o alu i tu prośba jakie i jaki rozmiar



Witam

Podobnie jak mój poprzednik wyżej, polecam rozmiar 205/55R16 i, to już od siebie, oponę Vredestein Sportrac 3 91V. Znakomita na letnie deszcze, kiedy to na jezdni powstaje śliska maziowata substancja. Poza tym zdecydowanie opona cicha i mocno trzymająca auto w ryzach. Może nie jest super komfortowa, a to na skutek dość twardych ścian bocznych.
Zdecydowanie polecam.

Pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
VITO1236

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 4

Posiadane auto: VW TOURAN 1,9TREDLINE 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 14:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


dziękuje za informacje

czyli nie trzymać się tego rozmiaru co obecnie czyli 205/60/16 więc zaczynam szukać .mam tylko obawy czy prześwit pomiędzy oponą a nadkolem nie będzie zbyt duży lecz ja nie mam pojęcia więc polegam na waszych doświadczeniach i wiedzy jeszcze raz dziękuje

badałem rynek opony w tym rozmiarze goodyer excelence są w cenie 307 lecz z grudnia 2008 lecz mischelin energy saver są droższe wiec jeszcze się waham co do zakupu może jeszcze jakieś propozycje mile widziane choć nie ukrywam ze te goodyery excelence 205/55/16 91w mi osobiście się podobają .Może macie jeszcze inne propozycje bardzo proszę

3 posty scalone przez: Turanek
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 20:30
Temat postu:

Opony całoroczne


Czeka mnie w Touranie wymiana letnich i zimowych opon na nowe. Zastanawiam się nad zakupem opon całorocznych. Produkują je dobre znane firmy a ich cena oscyluje wokół 400 zł. Opinie na ich temat są bardzo pozytywne. Jeżeli z zasady, roczny przebieg mojego samochodu wynosi max 20 000 km, to spokojnie wystarczą mi one na 4 - 5 lat. A wiedząc, że i tak bez wzgledu na stopień zużycia, nie powinno sie dłużej jeździć niż te 5 lat na oponach, daje mi to jeden komplet opon mniej do kupienia.
Czy ktoś z Was jeździ na takich oponach ?
_________________
nord
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 20:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marynarz75

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: VW Touran, 2.0 TDI 103kW/140 KM BKD Highline DSG, 2005r. 198tyś km
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 23:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


hm, mam takie odczucie że jeżeli coś jest do wszystkiego (Lato czy zima) to jest do d**y. Ale to tylko moje subiektywne odczucie Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 23:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Marynarz 75,
a wycieraczki szyb wymieniasz na letnie i zimowe ? 90 procent samochodów ciężarowych w Europie (poza Skandynawią) jeździ na oponach całorocznych.
_________________
nord
Powrót do góry
marynarz75

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: VW Touran, 2.0 TDI 103kW/140 KM BKD Highline DSG, 2005r. 198tyś km
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 23:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


nie ma sie co najeżac drogi kolego, tak jak pisałem jest to moje subiektywne odczucie. A skoro jestes do tego tak przekonany to po co pytasz? Cool
P.S Wycieraczek nie wymieniam... Laughing Ale zmieniam dywaniki, na zimę i jesień zakładam gumowe, wiosna - lato welurowe... Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
obserwator

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): DL
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI 2007 140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 21:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


nordjp, nie gniewaj się... ale Twoje argument są do niczego. Wycieraczki nie porównuj do opon. Te całoroczne naprawdę są ani dobre na lato ani dobre na zimę - taki produkcyjny kompromis dla leniwych, dla oszczędnych inaczej, czy dla tych, których można naciągnąć.
Akurat przykład z samochodami ciężarowymi nie trafiony. Dlatego tam używa się całorocznych, gdyż nie opłaca się producentom produkować, a klientom kupować - ekonomiczny rachunek przeważył - koszty wymiany są zbyt duże, koszty zużycia itp... dla ciężarówek i tak mało wnosi wymiana takich kół z zimowych na letnie, bo raz, że wagą trzymają się podłoża, pod warunkiem zachowania ostrożności (tak samo jak w autach osobowych), a dwa przy zerwaniu się przyczepności masa ciała jest miarą jego bezwładności - opony zimowe zimą nic by tu nie pomogły. Więc suma sumarum jest tak jak sam widzisz.
A Tobie nie polecam uniwersalnych, albo wiesz... kup a zobaczysz jak szybko zmienisz zdanie - na własnym błedzie się najlepiej nauczysz.
Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 23:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Nie chcąc uczyć się na swoich błedach spytałem czy ktoś ma doświadczenia z eksploatacją takich opon. Jeśli takich doświadczeń nie mamy, to nasze dywagacje czy opony całoroczne są złe czy dobre trącą akademicką dyskusją, opartą na zakorzenionych sloganach marketingowych.I nie obrażam się na uwagi, lecz staram kierować się nie tym, co według reklam i marketingu "jest dla mnie najlepsze" ale zdrowym rozsądkiem popartym faktami.

Polecam temat :
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci_dnia/news/zimowki-czy-caloroczne,679421
_________________
nord
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 23:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Może ja trochę wtrącę. Nordjp ja jeździłem kiedyś Oplem na całorocznych i powiem tak jak spadnie śnieg i asfaltu nie widać to lepiej samochód zostawić w garażu przy jakiejś chlapie czy błocie pośniegowym można śmiało jeździć. Latem natomiast przy wyższych prędkościach były głośne. Czy się szybko zdzierały tego nie zauważyłem zrobiłem na nich jakieś 12000 i wydaje mi sie, że bieżnik był wysoki. Osobiście zalecam 2 komplety lato-zima. Co do tematu wątku ja mam Yokohama C DRIVE AC 01 205/55R16 94 V XL. Pozdrawiam.
Powrót do góry
fryta48

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): się biorą tourany??
Posiadane auto: VW Touran 2007 1.9 TDI Highline
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lut 2009, 23:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


a jakie opony letnie wybrać do tourana do 300 zł za sztukę??mam obecnie opony 16.najlepiej jakby ktoś podał mi linki z allegro.
Powrót do góry
gadu-gadu
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lut 2009, 00:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Dobra cena jak za nową opone i firma też w miarę.
http://www.opony.pl/opony_pl/opona.aspx?oid=135526&rodzaj=1
Powrót do góry
greg68

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Toyota Rav4 D4D 2003 3D
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 12:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Może i ja dorzucę coś od siebie. Ostatnie dwa lata jeździłem na oponach całorocznych, a teraz mam zimówki. Teraz widzę jak duża jest różnica w jeździe. Generalnie, na zimę zimowe opony, a na lato letnie Smile
Powrót do góry
jasiek_1972

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI BKD 2004, Lupo 1.4 MPI 2001
Piwa: 12/6
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 14:05
Temat postu:

szukam opon letnich jaki rozmiar


Witam.Popieram większość wypowiedzi za tym,żeby mieć opony oddzielne na lato i oddzielne na zimę.Kiedyś używałem uniwersalnych i obym nigdy do nich nie musiał wrócić. Jeżeli chwilowo brak kasy na dwa komplety to kupić drugie gumy,a przed sezonem przekładka na te same felgi (zostaje ze 400 pln i podrapane felgi)
Co do opon na lato to mam Continental SportContact 2 205/55R16 91 V do kupienia po 300pln za szt. i jestem z nich ogromnie zadowolony Very Happy
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 00:31
Temat postu:

Re: szukam opon letnich jaki rozmiar


jasiek_1972 napisał:
Co do opon na lato to mam Continental SportContact 2 205/55R16 91 V do kupienia po 300pln za szt. i jestem z nich ogromnie zadowolony Very Happy


Jeżdziłem na nich w zeszłym sezonie faktycznie całkiem całkiem tylko ja miałem jakiegoś pecha w ciągu 4 miesiecy miałem na nich 4 kapcie z czego 3 w jednej oponie dziury w ostępach od siebie po 2-3 cm. Very Happy śmiesznie to wyglądało. Teraz mam nowe Yokohamy czekają na wyższą temperaturę Smile
Powrót do góry
eSJot

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno [SJ]
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI XII 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 23:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


nordjp napisał:
Marynarz 75,
a wycieraczki szyb wymieniasz na letnie i zimowe ? .


Może to dziwne, ale ja wymieniam wycieraczki co sezon. Koszt nie taki wielki a te zimowe zawsze ucierpią zwłaszcza, że spoczywają poniżej linii podgrzewania szyby. Letnie mam prawie w idealnym stanie. Nie twierdzę, że to co robię jest normalne Smile ale u mnie się sprawdza.
_________________
Marek
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 13:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Może to dziwne, ale ja wymieniam wycieraczki co sezon. Koszt nie taki wielki a te zimowe zawsze ucierpią zwłaszcza, że spoczywają poniżej linii podgrzewania szyby. Letnie mam prawie w idealnym stanie. Nie twierdzę, że to co robię jest normalne Smile ale u mnie się sprawdza.[/quote]

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, wymieniasz po lecie i po zimie.
_________________
nord
Powrót do góry
korela

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: VW Touran Trendline 2.0 TDI 136KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 13:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Witam. Miesiąc temu kupiłam tourana na zimowych oponach 195/65/R15. Chcę kupić letnie opony w tych samych rozmiarach. Poradźcie proszę jakiej firmy, ja aktualnie zastanawiam się nad fuldą lub kleberami.
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 21:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Polecam Ci zakup opon poprzez firmę www.opony.pl
Od czterech lat jestem klientem tej firmy i zaopatrujemy sie u nich w opony do aut służbowych i prywatnych. Znajdziesz tam wyszukiwarkę po wpisaniu do której parametrów samochodu i opon wyświetli sie cała lista dostępnych opon. Często też trafisz na promocyjne ceny opon z tzw pierwszej półki jakości.
Co do wyboru które opony będą najlepsze : przy każdej z tych opon w ofercie znajdują się również oceny ich użytkowników. To w jakimś stopniu pomaga w wyborze. Jednak najlepszym wskaźnikiem ich jakości jest niestety cena.
_________________
nord
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

63 330

2018r.

102 440 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

47 400

2017r.

46 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

55 900

2020r.

73 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

13 800

2009r.

172 000 km

pomorskie

VolkswagenTiguan Allspace

102 900

2018r.

108 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System