Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VITO1236

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 4

Posiadane auto: VW TOURAN 1,9TREDLINE 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lut 2009, 21:59
Temat postu:

szukam opon letnich jaki rozmiar


chciałbym też rady na temat opon co prawda zimowe są teraz 2005/60/16 lecz nie wiem czy letnie mają być również w tym rozmiarze czy też nie koniecznie .i proszę o rady co do producentów opon jakie firmy brać pod uwagę .zamierzam jakiś czas trzymać to autko wiec inwestycja jakiś czas i oczywiście mowa jest o nowych oponach .w niedalekiej przyszłości myślę też o alu i tu prośba jakie i jaki rozmiar
Powrót do góry
austenit

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 233


Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 14:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


VW do Tourana zaleca rozmiar opon letnich 205/55 R16. Moja propozycja opon to:
Goodyear Excellence
lub
Michelin Energy Saver

pzdr
Powrót do góry
rafikx

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Default City
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI AZV ESP ABS SBS PMS CBS CNN MTV PKO PKP MZK ZTM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 14:44
Temat postu:

Re: szukam opon letnich jaki rozmiar


VITO1236 napisał:
chciałbym też rady na temat opon co prawda zimowe są teraz 2005/60/16 lecz nie wiem czy letnie mają być również w tym rozmiarze czy też nie koniecznie .i proszę o rady co do producentów opon jakie firmy brać pod uwagę .zamierzam jakiś czas trzymać to autko wiec inwestycja jakiś czas i oczywiście mowa jest o nowych oponach .w niedalekiej przyszłości myślę też o alu i tu prośba jakie i jaki rozmiar



Witam

Podobnie jak mój poprzednik wyżej, polecam rozmiar 205/55R16 i, to już od siebie, oponę Vredestein Sportrac 3 91V. Znakomita na letnie deszcze, kiedy to na jezdni powstaje śliska maziowata substancja. Poza tym zdecydowanie opona cicha i mocno trzymająca auto w ryzach. Może nie jest super komfortowa, a to na skutek dość twardych ścian bocznych.
Zdecydowanie polecam.

Pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
VITO1236

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 4

Posiadane auto: VW TOURAN 1,9TREDLINE 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 14:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


dziękuje za informacje

czyli nie trzymać się tego rozmiaru co obecnie czyli 205/60/16 więc zaczynam szukać .mam tylko obawy czy prześwit pomiędzy oponą a nadkolem nie będzie zbyt duży lecz ja nie mam pojęcia więc polegam na waszych doświadczeniach i wiedzy jeszcze raz dziękuje

badałem rynek opony w tym rozmiarze goodyer excelence są w cenie 307 lecz z grudnia 2008 lecz mischelin energy saver są droższe wiec jeszcze się waham co do zakupu może jeszcze jakieś propozycje mile widziane choć nie ukrywam ze te goodyery excelence 205/55/16 91w mi osobiście się podobają .Może macie jeszcze inne propozycje bardzo proszę

3 posty scalone przez: Turanek
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 20:30
Temat postu:

Opony całoroczne


Czeka mnie w Touranie wymiana letnich i zimowych opon na nowe. Zastanawiam się nad zakupem opon całorocznych. Produkują je dobre znane firmy a ich cena oscyluje wokół 400 zł. Opinie na ich temat są bardzo pozytywne. Jeżeli z zasady, roczny przebieg mojego samochodu wynosi max 20 000 km, to spokojnie wystarczą mi one na 4 - 5 lat. A wiedząc, że i tak bez wzgledu na stopień zużycia, nie powinno sie dłużej jeździć niż te 5 lat na oponach, daje mi to jeden komplet opon mniej do kupienia.
Czy ktoś z Was jeździ na takich oponach ?
_________________
nord
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 20:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marynarz75

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: VW Touran, 2.0 TDI 103kW/140 KM BKD Highline DSG, 2005r. 198tyś km
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 23:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


hm, mam takie odczucie że jeżeli coś jest do wszystkiego (Lato czy zima) to jest do d**y. Ale to tylko moje subiektywne odczucie Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 23:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Marynarz 75,
a wycieraczki szyb wymieniasz na letnie i zimowe ? 90 procent samochodów ciężarowych w Europie (poza Skandynawią) jeździ na oponach całorocznych.
_________________
nord
Powrót do góry
marynarz75

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: VW Touran, 2.0 TDI 103kW/140 KM BKD Highline DSG, 2005r. 198tyś km
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 23:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


nie ma sie co najeżac drogi kolego, tak jak pisałem jest to moje subiektywne odczucie. A skoro jestes do tego tak przekonany to po co pytasz? Cool
P.S Wycieraczek nie wymieniam... Laughing Ale zmieniam dywaniki, na zimę i jesień zakładam gumowe, wiosna - lato welurowe... Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
obserwator

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): DL
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI 2007 140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 21:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


nordjp, nie gniewaj się... ale Twoje argument są do niczego. Wycieraczki nie porównuj do opon. Te całoroczne naprawdę są ani dobre na lato ani dobre na zimę - taki produkcyjny kompromis dla leniwych, dla oszczędnych inaczej, czy dla tych, których można naciągnąć.
Akurat przykład z samochodami ciężarowymi nie trafiony. Dlatego tam używa się całorocznych, gdyż nie opłaca się producentom produkować, a klientom kupować - ekonomiczny rachunek przeważył - koszty wymiany są zbyt duże, koszty zużycia itp... dla ciężarówek i tak mało wnosi wymiana takich kół z zimowych na letnie, bo raz, że wagą trzymają się podłoża, pod warunkiem zachowania ostrożności (tak samo jak w autach osobowych), a dwa przy zerwaniu się przyczepności masa ciała jest miarą jego bezwładności - opony zimowe zimą nic by tu nie pomogły. Więc suma sumarum jest tak jak sam widzisz.
A Tobie nie polecam uniwersalnych, albo wiesz... kup a zobaczysz jak szybko zmienisz zdanie - na własnym błedzie się najlepiej nauczysz.
Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 23:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Nie chcąc uczyć się na swoich błedach spytałem czy ktoś ma doświadczenia z eksploatacją takich opon. Jeśli takich doświadczeń nie mamy, to nasze dywagacje czy opony całoroczne są złe czy dobre trącą akademicką dyskusją, opartą na zakorzenionych sloganach marketingowych.I nie obrażam się na uwagi, lecz staram kierować się nie tym, co według reklam i marketingu "jest dla mnie najlepsze" ale zdrowym rozsądkiem popartym faktami.

Polecam temat :
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci_dnia/news/zimowki-czy-caloroczne,679421
_________________
nord
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 23:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Może ja trochę wtrącę. Nordjp ja jeździłem kiedyś Oplem na całorocznych i powiem tak jak spadnie śnieg i asfaltu nie widać to lepiej samochód zostawić w garażu przy jakiejś chlapie czy błocie pośniegowym można śmiało jeździć. Latem natomiast przy wyższych prędkościach były głośne. Czy się szybko zdzierały tego nie zauważyłem zrobiłem na nich jakieś 12000 i wydaje mi sie, że bieżnik był wysoki. Osobiście zalecam 2 komplety lato-zima. Co do tematu wątku ja mam Yokohama C DRIVE AC 01 205/55R16 94 V XL. Pozdrawiam.
Powrót do góry
fryta48

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): się biorą tourany??
Posiadane auto: VW Touran 2007 1.9 TDI Highline
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lut 2009, 23:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


a jakie opony letnie wybrać do tourana do 300 zł za sztukę??mam obecnie opony 16.najlepiej jakby ktoś podał mi linki z allegro.
Powrót do góry
gadu-gadu
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lut 2009, 00:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Dobra cena jak za nową opone i firma też w miarę.
http://www.opony.pl/opony_pl/opona.aspx?oid=135526&rodzaj=1
Powrót do góry
greg68

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Toyota Rav4 D4D 2003 3D
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 12:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Może i ja dorzucę coś od siebie. Ostatnie dwa lata jeździłem na oponach całorocznych, a teraz mam zimówki. Teraz widzę jak duża jest różnica w jeździe. Generalnie, na zimę zimowe opony, a na lato letnie Smile
Powrót do góry
jasiek_1972

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI BKD 2004, Lupo 1.4 MPI 2001
Piwa: 12/6
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 14:05
Temat postu:

szukam opon letnich jaki rozmiar


Witam.Popieram większość wypowiedzi za tym,żeby mieć opony oddzielne na lato i oddzielne na zimę.Kiedyś używałem uniwersalnych i obym nigdy do nich nie musiał wrócić. Jeżeli chwilowo brak kasy na dwa komplety to kupić drugie gumy,a przed sezonem przekładka na te same felgi (zostaje ze 400 pln i podrapane felgi)
Co do opon na lato to mam Continental SportContact 2 205/55R16 91 V do kupienia po 300pln za szt. i jestem z nich ogromnie zadowolony Very Happy
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 00:31
Temat postu:

Re: szukam opon letnich jaki rozmiar


jasiek_1972 napisał:
Co do opon na lato to mam Continental SportContact 2 205/55R16 91 V do kupienia po 300pln za szt. i jestem z nich ogromnie zadowolony Very Happy


Jeżdziłem na nich w zeszłym sezonie faktycznie całkiem całkiem tylko ja miałem jakiegoś pecha w ciągu 4 miesiecy miałem na nich 4 kapcie z czego 3 w jednej oponie dziury w ostępach od siebie po 2-3 cm. Very Happy śmiesznie to wyglądało. Teraz mam nowe Yokohamy czekają na wyższą temperaturę Smile
Powrót do góry
eSJot

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno [SJ]
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI XII 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 23:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


nordjp napisał:
Marynarz 75,
a wycieraczki szyb wymieniasz na letnie i zimowe ? .


Może to dziwne, ale ja wymieniam wycieraczki co sezon. Koszt nie taki wielki a te zimowe zawsze ucierpią zwłaszcza, że spoczywają poniżej linii podgrzewania szyby. Letnie mam prawie w idealnym stanie. Nie twierdzę, że to co robię jest normalne Smile ale u mnie się sprawdza.
_________________
Marek
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 13:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Może to dziwne, ale ja wymieniam wycieraczki co sezon. Koszt nie taki wielki a te zimowe zawsze ucierpią zwłaszcza, że spoczywają poniżej linii podgrzewania szyby. Letnie mam prawie w idealnym stanie. Nie twierdzę, że to co robię jest normalne Smile ale u mnie się sprawdza.[/quote]

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, wymieniasz po lecie i po zimie.
_________________
nord
Powrót do góry
korela

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: VW Touran Trendline 2.0 TDI 136KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 13:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Witam. Miesiąc temu kupiłam tourana na zimowych oponach 195/65/R15. Chcę kupić letnie opony w tych samych rozmiarach. Poradźcie proszę jakiej firmy, ja aktualnie zastanawiam się nad fuldą lub kleberami.
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 21:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Polecam Ci zakup opon poprzez firmę www.opony.pl
Od czterech lat jestem klientem tej firmy i zaopatrujemy sie u nich w opony do aut służbowych i prywatnych. Znajdziesz tam wyszukiwarkę po wpisaniu do której parametrów samochodu i opon wyświetli sie cała lista dostępnych opon. Często też trafisz na promocyjne ceny opon z tzw pierwszej półki jakości.
Co do wyboru które opony będą najlepsze : przy każdej z tych opon w ofercie znajdują się również oceny ich użytkowników. To w jakimś stopniu pomaga w wyborze. Jednak najlepszym wskaźnikiem ich jakości jest niestety cena.
_________________
nord
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 23:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Ja bym zainwestował w ładne alufelgi 16 " i założył 205/55/R16. Na kołach 15" jakoś Turan śmiesznie wygląda, bynajmniej mi się nie podoba.
Powrót do góry
korela

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: VW Touran Trendline 2.0 TDI 136KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 13:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Dziękuję za odzew.
Moje kolejne pytanie to czy zmieniając stalowe R15 na alu R16 mocno zmieniają się właściwości jezdne samochodu? Czy czeka mnie wtedy ustawianie geometrii kół itp? Ponieważ nie dysponuję zbyt wielkimi funduszami, a zimówki które posiadam to nówki, więc na jesieni czekałby mnie powrót na stalowe 15. Czy to sie opłaca. Sad
Pozdrawiam
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 21:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Korela.
sama odpowiadasz sobie na pytanie czy zmiana kół sie opłaci. Tym bardziej że masz już jeden komplet opon 15 tek. A czy kierować się subiektywna oceną " jakoś dziwnie dla mnie wyglada Touran na 15 kach" ? Równie dobrze można stwierdzić że Touran w kolorze szarego metaliku wyglada śmiesznie.
Komplet alu 4 kół z używanymi 4 oponami 16" - np na Allegro ok 2500 zł.
Właściwości jezdne po wymianie kół na z 15 na 16 cali zmienią się. W skrócie :
ze wzgledu na niższy zalecany profil opon 16 w porównaniu do 15 zawieszenie stanie się "twardsze". Odczujesz wyraźniej każdą dziurę w jezdni.
Nie wypowiadam się w ewentualnych różnicach wielkości tarcz hamulcowych, przełożeniach przekładni etc.
_________________
nord
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 10:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Korela przy zmianie na 16" nie musisz ustawiać geometrii kół, samochód będzie trochę twardszy, ale bez przesady plomby z zębów nie zaczną wypadać Smile. Nie będę się tu rozpisywał nad wyższością kół 15" czy 16" ale skoro 75% touranów jeździ na 16" i większych to coś na rzeczy musi być. Za 2500 zł to kupisz nowe ładne alufelgi z nowymi oponami nie koniecznie na allegro po prostu odwiedź dobry serwis z oponami. Używane dostaniesz dużo taniej np: http://moto.allegro.pl/item580548864_16_alu_oryginal_vw_golf_v_jetta_touran.html
Jak masz 2 komplety to po prostu je zmieniasz jesienią i wiosną i nie koniecznie w warsztacie można to zrobić samemu przy pomocy lewarka. Opony 15" na pewno są tańsze no, ale decyzja należy do Ciebie ja bym zakupił 16" i nie każdy musi się ze mną zgadzać Very Happy .
Powrót do góry
austenit

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 233


Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 13:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Przy każdej zmianie kpl. kół należy wyważyć koła, ma to duży wpływ na eksploatację całego zawieszenia. A więc po "garażowej" wymianie kół i tak warto jechać na warsztat aby sprawdzić koła. Wink
Powrót do góry
korela

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: VW Touran Trendline 2.0 TDI 136KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 14:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Moje kolejne pytanie dotyczy oznaczenia ET w alufelgach. Co to jest, to już wiem. Pytanie, jaki konkretnie numer (38, 40, ... Question ) wybrać do tourana tak żeby było wszystko ok. Smile
Pozdrawiam cierpliwie tłumaczących Laughing
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 20:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Mr Petri : przeczytaj to ogłoszenie na allegro ze swojego linku do końca ( różne opony, wiek 5 lat ) stary złom gumowy. Do tego dochodzi koszt zakupu innych śrub do alufelg.
I jescze jedno, o czym nikt nie pamieta : jakie koło na zapas ? Koleżnka ma zapas pewnie 15 kę, czyli kicha z takim zapasem w przypadku gdy złapie kapcia na kołach 16 - różna prędkość obwodowa koła 15 i 16, ciągła praca mechanizmó różnicowego przy dwóch róznych kołach na osi napędowej.
Jeszcze inny drobny aspekt : wprawdzie jest to mało ważne, ale przekłamywać będzie wskazania system pomiaru prędkości i przebiegu z dalszymi jego współzależnościami do innych funkcji.
Poza tym, o ile sie nie mylę, Tourany w wersjach poniżej Trendline były wyposażane standardowo w koła 15.
Tak to niestety wygląda.
_________________
nord
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 00:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Austenit zgadzam się z Tobą powinno sie wyważać po każdej zmianie, ale różne to u nas bywa Smile mi pajac w jednym warsztacie nawet po kołkowaniu nie wyważył dopiero jak mu zwróciłem uwagę to z wielką łaską wsadził na wyważarkę i dołożył ciężarek do starych. Shocked Wtedy zawołałem szefa i poprosiłem aby sprawdził, co jego pracownik zrobił dopiero za drugim razem wyważył jak się da i wystarczył ciężarek a nie trzy. Byłem tan po raz drugi i ostatni taka fachowości zakładu. Smile

Korela dla 15" masz ET 47 a 16" ET 50

Nordjp nie wiem czy masz złe dni czy jaki inny grzyb, ale zauważyłem, że jesteś bardzo uszczypliwy na tym forum jednocześnie nie pisząc nic konkretnego. To, co napisałeś powyżej to są bzdury. Pozdrawiam
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 11:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


MrPetri : nie staram sie być uszczypliwy, ale dociekliwy. Jeśli uważasz że godnym polecenia jest zakup kopletu kół ze starymi zużytymi oponami w dodatku o różnym bieżniku, nie jest problemem koło zapasowe o innym wymiarze, a moje uwagi na w/w temat uważasz za bzdurę - Twoja sprawa. Dobrze by było, abyś podparł swoją konkluzję jakimś uzasadnieniem.
Nie pisałem tego aby polemizować z czyimiś subiektywnymi odczuciami estetycznymi, ale po to, aby ktoś kto pyta o wybór opon do swojego samochodu kierował się racjonalnymi przesłankami a nie póściem na skróty z wszystkimi tego konsekwencjami.
Z szacunkiem dla innych,
pozdrawiam
_________________
nord
Powrót do góry
korela

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: VW Touran Trendline 2.0 TDI 136KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 13:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Szanowni Panowie, dziękuję wszystkim za cenne wskazówki i uwagi. Nawet jeśli się czasem nie przydadzą to warto ze sobą rozmawiać, prawda? Nie denerwujcie się proszę na siebie, szkoda zdrowia Smile
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia.
Powrót do góry
grzegpio

Dyskutant



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 150KM 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 20:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Witam wszystkich
dołożę swoje 3 grosze.Ja dokupiłem sobie na Allegro za 1750 zł komplet kół z oponami Pirelli P7 205/55/16 V ,po jednym sezonie z 2007 roku,z bieżnikiem 7.2-8.0mm.Mają dosyć dobre opinie.
Co jak myślę bardzo ważne i zwracam na to uwagę,na orginalnych alufelgach VW.Dlatego ważne w przypadku alufelg,że w ten sposób nie mam problemu ani z pieścieniami centrującymi ,ani ze śrubami,a także z szerokością felgi.Inne felgi mogą wymagać stosowania tych pierścieni i wymiany śrub na inny otwór.VW ma śruby półokrągłe,nie stożkowe i ich długość w tym przypadku też jest jednakowa.
Czy mam rację?
pozdrawiam
Powrót do góry
domel2

Dyskutant



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: passat 2.0 combi 2006 r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 21:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


witam, no to i ja wtrącę,
od ubiegłego sezonu letniego smigam właśnie na Goodyear Excellence 205/55/16 (zreztą takie rozmiary poleca producent), są ok, dość ciche i dobra przyczepność. Kupiłem je w przez neta w www.opony.pl - polecam, naprawdę solidna firma, miałem opony w domu w dwa dni. W tym przedziale cenowym (ok 320 za sztukę) nie ma co narzekać. Polecam. Very Happy
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Mar 2009, 00:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Nordjp nie lubię na forum elaboratów pisać ale zrobie to dla Ciebie
to ty pierwszy wspomniałeś o jakis używkach za 2500 zł
nordjp napisał:
Korela.
sama odpowiadasz sobie na pytanie czy zmiana kół sie opłaci. Tym bardziej że masz już jeden komplet opon 15 tek. A czy kierować się subiektywna oceną " jakoś dziwnie dla mnie wyglada Touran na 15 kach" ? Równie dobrze można stwierdzić że Touran w kolorze szarego metaliku wyglada śmiesznie.
Komplet alu 4 kół z używanymi 4 oponami 16" - np na Allegro ok 2500 zł.
więc napisałem że za 2500 zł można kupić nowe koła i opony a używane są tańsze. Jak byś uważnie przeczytał mój post to byś zauwarzył że link był tylko dla przykładu.
A teraz odnośnie twojego postu.

primo:
nordjp napisał:
Mr Petri : przeczytaj to ogłoszenie na allegro ze swojego linku do końca ( różne opony, wiek 5 lat ) stary złom gumowy.
według producentów nieużywane opony do 3 lat od daty produkcji można traktować jako pełnowartościowe i są w sprzedaży jako nowe więc w tym roku możesz kupić opony z 2006r. Każdą oponę trzeba wymienic po 6 latach użytkowania. Dlatego ten "złom gumowy" może nie byc aż taki straszny nie widziałeś więc nie oceniaj.

secundo:
nordjp napisał:
Do tego dochodzi koszt zakupu innych śrub do alufelg.

Śruby przy oryginalnych alufelgach VW i stalowych felgach sa te same. Ja tak mam kolega grzegpio tak ma i wielu innych też.

tertio: rozmawiamy o oponach 195/65/15 i 205/55/16 a różnica średnicy jednego od drugiego jest 2,6 mm więc wszysko co napisałeś.
nordjp napisał:

I jescze jedno, o czym nikt nie pamieta : jakie koło na zapas ? Koleżnka ma zapas pewnie 15 kę, czyli kicha z takim zapasem w przypadku gdy złapie kapcia na kołach 16 - różna prędkość obwodowa koła 15 i 16, ciągła praca mechanizmó różnicowego przy dwóch róznych kołach na osi napędowej.
Jeszcze inny drobny aspekt : wprawdzie jest to mało ważne, ale przekłamywać będzie wskazania system pomiaru prędkości i przebiegu z dalszymi jego współzależnościami do innych funkcji.
jest jakimś wymysłem. Pozdrawiam
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Wto 17 Mar 2009, 16:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Re elaborat.
Jeśli 3 letnie nie używane opony podobno uważane są za pełnowartościowe, zakładając jednoczesnie że wiek opon bez wzgledu na zużycie okresla się max na 6 lat, to ja widzę gdzieś tutaj sprzeczność.

To że śruby pasują gwintem i kołnierzem do felgi stalowej i aluminiowej to nie wszystko, do felg aluminiowych 14x1,50x27, do stalowej 14x1,50.

I tyle w tym temacie z mojej strony.
_________________
nord
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 21:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Przesunięty post użytkownika: RS8

Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 15:51 Temat postu:

Cytat:
Nie wiem jak WY ale ja dzisiaj zmienilem opony z zimowych na letnie .. moze sie komus przyda.. jedna UWAGA.. Wazne!! -opony niby nowe a w rzeczywistosci 2-letnie powinny byc w sklepie hurtownii duuuuuuuuzo tansze!! a czesto tak nie jest.. patrzec na oznaczenia!! /tlustym drukiem pod spodem/

Opis oznaczeń na oponach:

205/55 R 15 90 H

205 - szerokość opony w mm.
55 - stosunek wysokości do szerokości opony,
R - radialna konstrukcja podbudowy,
15 - średnica obręczy w calach,
90 - współczynnik nośności w kg.
H - współczynnik prędkości

Współczynniki prędkości opon

J do 100 km/h
K do 110 km/h
L do 120 km/h
M do 130 km/h
N do 140 km/h
P do 150 km/h
Q do 160 km/h
R do 170 km/h
S do 180 km/h
T do 190 km/h
H do 210 km/h
V do 240 km/h
W do 270 km/h
Y do 300 km/h
VR powyżej 210 km/h
ZR powyżej 240 km/h


Współczynniki nośności

Współczynnik Nośność [kg]
50 190
60 250
70 335
80 450
90 600
100 800

Pozostałe oznaczenia na oponach

DOT DM 6P 38T (0606)

DOT - opona spełnia zalecenia Departament of Transportation (USA)
DM 6P 38 T - kod opisujący producenta, fabrykę, wymiar i model opony
0606- data produkcji (6-ty tydzień, 2006 rok)
M + S - specjalne właściwości mieszanki gumowej i bieżnika przystosowane do jazdy zimą.
tubetype - opona dętkowa
tubless - opona bezdętkowa

_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Wto 08 Wrz 2009, 12:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


nordjp napisał:
Polecam Ci zakup opon poprzez firmę www.opony.pl


mysle ze http://baloon.pl/ jest lepszym wyborem (przynajmniej cenowo), zestawilem dzis kilka par egzemplarzy i w porownaniu z opony.pl maja ceny nizsze srednio 30 zl na sztuce a np. w przypadku Pirelli P6000 roznica wynosi 110zl na sztuce

pozdrawiam
Powrót do góry
mal4ik80

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: VW Touran 2003 1.9 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Wrz 2011, 12:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Co Koledzy sądzą: Opony zimowe 205/55R16 Dębica FRIGO 2 91T na Touranka będą pasować? Dziękuję!
Powrót do góry
marynarz75

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: VW Touran, 2.0 TDI 103kW/140 KM BKD Highline DSG, 2005r. 198tyś km
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Wrz 2011, 13:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


mal4ik80 napisał:
Co Koledzy sądzą: Opony zimowe 205/55R16 Dębica FRIGO 2 91T na Touranka będą pasować? Dziękuję!


Rozmiarem napewno... A reszta zalezy tylko od budżetu Rolling Eyes
_________________
Das Auto
Powrót do góry
gadu-gadu
mal4ik80

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: VW Touran 2003 1.9 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Wrz 2011, 13:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Dzięki! A wyżej spotkałem się z opinią że zimówki mogą być o rozmiar mniejsze np. 195/65/R15. Wtedy można lepszą markę zapodać za te same pieniądze co za 205/55/R16 Jest tutaj jakaś racja?

P.S. Czy felgi też muszą być wtedy 15" ? Bo obecnie mam 16" i opony 205/55/R16 i ciekawie czy można założyć na nie zimówki 195/65/R15 ?
Powrót do góry
Tomek150

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pn.
Posiadane auto: VW, Touran, Trendline, 1,9 TDI z DPF, BLS, rok 2006, przebieg 175000
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 07 Wrz 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


mal4ik80 napisał:
Dzięki! A wyżej spotkałem się z opinią że zimówki mogą być o rozmiar mniejsze np. 195/65/R15. Wtedy można lepszą markę zapodać za te same pieniądze co za 205/55/R16 Jest tutaj jakaś racja?

P.S. Czy felgi też muszą być wtedy 15" ? Bo obecnie mam 16" i opony 205/55/R16 i ciekawie czy można założyć na nie zimówki 195/65/R15 ?

Muszą!
Powrót do góry
gadu-gadu
Mati0609

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes GL 420
Piwa: 0/9
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 09:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Witam!
Co sadzicie o takim komplecie:
http://allegro.pl/felgi-z-oponami-vw-touran-golf-5-6-16-cali-nowe-i2066348068.html

Czy jakbym kupil felgi 17 do Tourana to juz bedzie przesada?
http://allegro.pl/show_item.php?item=2095956061&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

ze juz nie wspomne o takich Smile
http://allegro.pl/show_item.php?item=2086072068&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

ktore wygladaja super ale mysle ze komfort bedzie raczej kiepski delikatnie mowiac.
Powrót do góry
Mati0609

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes GL 420
Piwa: 0/9
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 22:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


Chopaki doradzcie cos plaese! Smile Musze niestety kupic nowe opony letnie + zastanawiam sie czy czasem nie zmienic felg, lub prostowac i regenerowac stare co i tak mnie wyjdzie ok 4-5 stowek...
Za wszelkie uwagi bede wdzieczny.
Z gory dzieki!
Powrót do góry
marcin3jp

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 15 Mar 2012, 18:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


witam. czy ktos jezdzi na oponach 215/60/r16? przyszedl czas na kupno opon i zastanawiam sie czy nie beda za szerokie, nic nie bedzie tarlo? co jesli chodzi o spalanie? duza roznica? pozdrawiam Smile
Powrót do góry
matii

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master, Ford C-max, Sprinter 313 - 906
Piwa: 5/3
Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 19:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


marcin3jp napisał:
215/60/r16? )


moim zdaniem za duze, widziałem takie w citrenie c4 picasso z2007r i są wyraznie wieksze. 205/60/16 to juz maks, bo tamte juz balon wiekszy i przy wiekszym załadowaniu moze bujac autem.
Powrót do góry
gadu-gadu
policho

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: VW Touran 2.0TDI BMN 170KM 2007
Piwa: 7/4
Wysłany: Pią 23 Mar 2012, 08:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) szukam opon letnich jaki rozmiar


marcin3jp napisał:
witam. czy ktos jezdzi na oponach 215/60/r16? przyszedl czas na kupno opon i zastanawiam sie czy nie beda za szerokie, nic nie bedzie tarlo? co jesli chodzi o spalanie? duza roznica? pozdrawiam Smile

Stanowczo niepasujący rozmiar, a przede wszystkim za wysoka guma=większy obwód koła niż zalecany.
_________________
policho
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPhaeton

29 900

2007r.

244 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

55 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

63 900

2019r.

119 000 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

87 300

2020r.

32 659 km

podkarpackie

VolkswagenGolf

18 499

2007r.

249 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System