Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) Taka drobna uwaga



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Nie 08 Mar 2009, 23:21
Temat postu:

Taka drobna uwaga


Szanowni forumowicze,
to że ktoś po raz kolejny otwiera temat już opisany na forum, to nie nowość. Regułą stało się odsyłanie takiego forumowicza do opisanych już rozwiązań i podpowiadanie mu gdzie ma tego szukać. Ale nie mogę zrozumieć takich forumowiczów, którzy widząc że osoba która prosi o pomoc na forum niewiele sie orientuje w budowie i działaniu samochodu - patrz "podgrzewacz spryskiwaczy", zamiast odpowiedzieć w jednym zadniu lub naprowadzić na właściwą ścieżkę, odpowiada się : "odpaliło webasto"
Dla kogo z nie obeznanych forumowiczów zrozumiałe jest słowo webasto? Jeśli już jeden z drugim piszesz coś w dwóch słowach, to napisz że chodzi o dogrzewacz. Mało tego : "przepływaka". Czy chodzi o przepływomierz, czy o zawór EGR?
Z obserwacji tego forum wynika, że nie jest ono raczej przeznaczone dla (bez obrazy) "ludzi z branży" dlatego starajmy się swoją wiedzę przekazać w sposób czytelny dla szerszego grona, unikając nomenklatury branżowej i wykazując czasem więcej zrozumienia dla forumowiczów nie obytych w zasadach forum dyskusyjnego i budowy maszyn.
Powrót do góry
lukasus

Dyskutant



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 65

Posiadane auto: VW BORA 1.9 TDI 2003 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 09 Mar 2009, 13:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Taka drobna uwaga


Popieram tę inicjatywę sam jestem raczej zielony w tych wszystkich zawiłych rzeczach związanych z naprawą, a dużą cześć odpowiedzi stanowią bardzo lakoniczne sformułowania a nie które wręcz są aroganckie. Idąc w stronę tego że jak jakiś temat był już kiedyś poruszany to "niewolno" otwierać nowego takiego samego lub podobnego to dojdziemy do tego że forum stanie się tylko miejscem gdzie szuka się starych, zimnych rozmów. Natomiast forum jest to miejsce gdzie się ROZMAWIA i jak ktoś chce wprowadzić swój wątek i znajdzie się ktoś kto chce mu odpowiedzieć i pomóc to dlaczego ktoś ma to blokować czy wręcz usuwać (pod warunkiem że temat jest związany z tematyką forum) !?
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Pon 09 Mar 2009, 17:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Taka drobna uwaga


Popieram was, czasami tez jest tak, ze w poscie do ktorego sie kogos odsyla problem nie jest rozwiazany, ale jezeli temat jest juz gdzies wyjasniony to dobrze, ze jest usuwany. Utrerki sie powtarzaja wiec tematy tez moga (byle nie za czesto) Bez powtarzania tematow niedlugo nie bedzie tu o czym pisac.
Nordjp, zgadzam sie z toba, ale mam mala uwage, jezeli ktos chce zeby opisac cos dokladnie to moze dopisac do tematu zeby mu wyjasnic o co chodzi. Niektorym wystarczy krotka odpowiedz a innym wyjasnienie.
Pzdr wszystkim
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Pon 08 Mar 2010, 22:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Taka drobna uwaga


Hmm...a ja powiem tak. Jak ktos nie wie gdzie jest przepływka (MAF) czy EGR czy webasto, to jaka by nie była odpowiedz to i tak nie bedzie wiedział co z tym zrobic. Co Tobie czy komus innemu podpowie bys sprawdził mase zasynagego powietrza czy rozebrał webasto, czy wymienił EGR ? Z EGR-em wykrecisz polowe układu wydechowego i dolotowego bo nie bedziesz wiedział czy to to czy tamto? Ludzie nawet nie wiedzą co to jest interface VAG, nie mowiac juz o jego poprawnym uzywaniu a co dopiero mowic o wymianie swiecy w webasto czy pomiarach. Tak juz jest ze nie wszystko da się zrobic samemu i malo kto bedzie tu się rozpisywal od :otwórz maske, patrz na prawo, to jest rura i ta rura jest czarna i idzie tam i tam. Dzis wiekszośc zaczyna się od diagnostyki,a tu co druga osoba wymienia jak leci co popadnie. Ja nie mowie ze kazdy ma byc Alfa i omega, ale kazdy by chciał odrazu dostac odp, zamiast się zagłębiac w szukanie w forum. Z kadego takiego pytania robi się nowa dyskusja itp i po co ? Temat o webasto jest na tyle rozwiniety ze ja sam kiedys z niego kozystałem i jak bylo tam raptem 5 postów udalo mi sie to zrobic. Ale nie samo forum wystarczy, wiedza tez się liczy. A VAG w przypadku Tourana i innych aut nakieruje Cie na usterkę w 90% o ile wiesz jak ją odczytac.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pią 21 Maj 2010, 13:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Taka drobna uwaga


Według mnie to forum jest dla wszystkich, tych którzy siedzą w mechanice samochodowej od 10 lat i tych co handlują przysłowiową pietruszka na bazarze, bo oni też mają auta. Ludzie szukają tu pomocy i dobrze by było żeby takową otrzymali inaczej istnienie takiego forum mija się z celem. Nie każdy w ramach relaksu rozkłada auto na części i zna każdą śrubkę. Jeden zna się na elektroniczne a drugi na mechanice.
Jednemu wystarczą 3 słowa i wie już co i jak sprawdzić a innemu i 1000 nie wystarczy jak jest zielony. "Laicy" przynajmniej później wiedzą co np się zepsuło z postów danego tematu i ich mechanik przysłowiowy Józek z wąsem im nie wciśnie ze turbina jest do wymiany za 2tyś jak wystarczy ją przeczyścić za 300zł. No ale też bez przesady, jak ktoś nie wie gdzie jest akumulator to powinien sobie darować forum i znaleźć dobrego mechanika i nie zaprzątać sobie i innym głowy. Pozdrawiam Forowiczów...
Laughing
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Pią 21 Maj 2010, 13:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cm812

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podbeskidzie
Posiadane auto: VW Touran '07 Highline DSG 2.0 TDI 140KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 11:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Taka drobna uwaga


racja,
choć nie należe do "elity" mechaników (w sumie skończyłem mechanika samochodowego) dużo wiedzy pomocnej tutaj znalazłem. To zależy od predyspozycji ale dla mnie już dużo znaczy jak ktoś naświetli temat a jeśli go nie zrozumiałem to posiedzę kilka dni w necie i wreszcie coś skumam!

Najpiękniejszy byłby FAQ - problemy i ich rozwiązania, teraz każdy idzie na łatwiznę wpisując swój jedyny i niepowtarzalny problem, a w FAQ choć by spróbował coś dopasować.

pozdr
Powrót do góry
makaron1971

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa
Posiadane auto: VW Touran Highline DSG
Piwa: 4/3
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 22:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Taka drobna uwaga


To prawda. Czasami zamiast napisać po prostu: poszukaj tu albo tu, to pisze się: nie masz pojęcia, daj se spokój itp. Często z błędami ortograficznymi.
Przynajmniej na tym Forum można byłoby sobie darować to co jest nagminne np. na el......pl. Irytacja to łagodne określenie.
Z drugiej strony to prawda że czasami ludzie zadają pytania, które sugerują że nie mają pojęcia o tym o co pytają. Ale prostactwem jest odsyłać ich do diabła zamiast zasugerować inną drogę np.: mechanika
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne


VolkswagenGolf

39 900

2014r.

116 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

22 900

2008r.

192 055 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

26 990

2010r.

209 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

25 499

2009r.

192 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPassat

41 900

2014r.

175 806 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System