Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen 1600 ) Golf III 1993 1.6 urwanie głowy!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen 1600 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
srebro

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 16 Mar 2009, 21:37
Temat postu:

Golf III 1993 1.6 urwanie głowy!!!


Witam wszystkich
A więc moje problemy się zaczęły kiedy kupiłem Golfa za tanie pieniądze do wymiany bendiks i skrzynia biegów, skrzynie załatwiłem używaną z gwarancją. Mój dobry kumpel zaprowadził go do mechanika. Mówił "sprawdzony i tani, nie jedno auto które mój szwagier sprowadził, naprawił za grosze" obiecywał również, iż szybko się uwinie. Minęły już 3tyg teraz leci czwarty, po wielokrotnych obietnicach składanych przez mechanika raczył się wsiąść za naprawę poinformował mnie w piątek, że naprawił już bediks i zobaczy co dalej. To więc ja postanowiłem go odwiedzić, zajeżdżam, auto stoi na kanale, ale z pękniętą przednią szybą. To więc się pytam spokojnie jak tam postępy i dlaczego szyba jest pęknięta. Wyglądała jak trafiona kamieniem wokół zrobiła się pajęczyna. To on na to odparł iż zabiera się za wymianę skrzyni, a szyba tak mu się wydaję, że już była pęknięta. Jak wsiadłem na niego stwierdził, że się dogadamy. Ochłonąlem trochę ipytam się ile za ten bendiks, on mi pokazuje kartę zlecenia naprawy u elektromechanika gdzie z tyłu była długopisem napisana cena 168zł bez żadnej pieczątki zakładu ani nic. To pytam dalej, ile za wymianę skrzyni. 300 usłyszałem. To u mnie w mieście w Auto-serwisie z prawdziwego zdarzenia a nie na jakiejś wiosce tak jak u niego, powiedzieli mi, że za przełożenie skrzyni biorą 160pln. No myślałem, że go tam od razu rozszarpie mechanika i tego mojego kumpla. No ale cóż nie miałem zbyt dużo czasu spieszyłem się do pracy, powiedziałem, że jutro wszystko uzgodnimy. Ugryzłem się w język i teraz myślę jak to rozwiązać. Proszę o jakieś pomysły
Powrót do góry
austenit

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 233


Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 16 Mar 2009, 23:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen 1600 ) Golf III 1993 1.6 urwanie głowy!!!


Trochę jest tutaj Twojej winy, mogłeś przed robotą dogadać się co do ceny za naprawę a tak " mechanik " będzie Cię kroił jak masło.
Ale co tam stało się i już. Proponuję "jedyne" rozwiązanie:
- zabrać auto do prawdziwego mechanika i nie zapłacić gościowi ani złotówki.
A jak będzie się stawiał postraszyć : skarbówką, inspekcją pracy albo rzeczoznawcą z PZMotu. Wink
Powrót do góry
srebro

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Mar 2009, 06:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen 1600 ) Golf III 1993 1.6 urwanie głowy!!!


fakt jest faktem, stało się i trochę w tym mojej winy. ale Rzeczywisty koszt naprawy to jakieś 300pln, a nie 470 tak jak on proponuję, a wymiana szyby to 480. Więc jestem dużo stratny. Ale mimo wszystko dzięki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen 1600 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen 1600 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

72 900

2019r.

53 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

46 900

2011r.

179 892 km

śląskie

VolkswagenGolf

55 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

63 900

2016r.

153 458 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

41 900

2015r.

189 808 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System