Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vwmaniak

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 5

Posiadane auto: Touran 1.9 TDI AVQ 2004 Trendline
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Kwi 2009, 18:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


ja mam też sterownik 17 bajtowy- może chciałem przedobrzyć z tym kodowaniem Embarassed , ale ja nigdzie nie trafiłem na informację że 4 bajt jest zarezerwowany. jeśli możesz rozwinąć ten temat lub odesłać mnie do źródła
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 11 Kwi 2009, 22:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


Już tam byłeś, tylko ja korzystam z wersji niemieckojęzycznej Cool
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
jarry

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: TOURAN HL 2.0 BKD DSG 2005
Piwa: 292/6
Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 16:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


Witajcie Smile

Jako że pierwszy post to pozwólcie że się przedstawię - mam na imię Robert, Touranika użytkuję od ponad roku, Highline 2.0 140KM DSG w kolorze szarym, autko ronik 2004, przebieg koło 150 tys. km.

Jakiś czas temu (chyba rok temu jak go kupiłem) szukałem jakiegoś forum bo miałem parę spraw do rozwiązania i albo tego forum jeszcze nie było albo słabo szukałem bo nie znalazłem. W każdym razie wczoraj jak tu wszedłem to skończyłem o 4:30 nad ranem Smile

Piszę w wątku o haku bo to jedna z rzeczy która aktualnie mnie zajmuje. Z tego co już się zorientowałem to oprócz haka potrzebne jest odpowiednie podłączenie elektryczne. Zastanawiam się nad opcją przeciągnięcia wiązki do CANa bo wydaje mi się że wtedy ESP w autku będzie wiedziało że jadę z przyczepą i będzie inaczej reagować w razie czego. Czy możecie to potwierdzić?

Czy ciągnięcie tej wiązki jest jakoś szczególnie ciężkie? Zdaje się kolega vwmaniak ciągnął, możesz się podzielić uwagami? Czy wiązka "samoróbka" czy może zakupiona? Jeśli samoróbka to jak z wtykami poszło (ile kosztowały? czy łatwo zdobyć?) a jeśli wiązka kupna to ile to kosztuje i gdzie można zdobyć?

I jeszcze prośba do Turanka, co to jest "hokej"? Przy opisie twoich bojów kilka razy o tym piszesz ale ze mnie mechanik jak z koziej ... trąbka więc nie wydedukowałem co to Sad

pozdrawiam, j.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sro 22 Kwi 2009, 22:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


Witaj na forum Tourana.

Przeciąganie wiązki nastręcza trochę pracy, ale trzeba robić to uważnie. W porównaniu z poprzednimi generacjami VW, teraz jest dużo różnego rodzaju klipsów zamiast śrubek, a do tego dochodzi fatalna jakość plastików. Bardzo łatwo można urwać plastikowy uchwyt i klamra nie ma sie czego trzymać i wychodzi lipa. Zbyt mocne uderzenie podczas montażu plastików wzdłuż progu skutkuje trwałymi białymi śladami w miejscach wspomnianych klamer. Wniosek taki, lepiej zaplanować sobie pracę, żeby za raz tylko demontować i montować plastiki.
Co do ESP i stabilizacji przyczepy to ta opcja jest dostępna od pewnego czasu, więc od określonego numeru sterownika ESP. Podobnie jest z asystentem wzniesienia i innymi paroma rzeczami.
Wiązka do haka - jak najbardziej samoróbka do tego tylko wtyczki i piny - to parę groszy. Przewód CAN'a - trzeba tylko skręcić dwa kabelki razem.
Hokej to nazwa tzw. dokładki zderzaka, czyli dolnej jego części.

PS. Gratuluję zacięcia w czytaniu forum Wink
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
zen41

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: VW Touran, 1,9 TDI, 2004, silnik AVQ
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Maj 2009, 00:06
Temat postu:

Problemy z montazem haka cd..


Witam serdecznie! Niedawno nabylem tourana i wlasnie walcze z montazem oryginalnego haka. Dokupilem tez do niego cala wiazke elektryczna (kompletna do calego samochodu), a okazalo sie, ze nie mam w swoim touranie 1,9 tdi 2004 wiazki do podlaczenia sterownika. Mam zamiar wymontowac potrzebne kable, ale ma ktos moze schemat, jak sie wpiac w komputer?? No i ten oryginalny sterownik. Nie wiem czy moj elektryk sobie poradzi bez schematu, a te informacje na forum sa chyba zbyt malo precyzyjne??? Licze na pomoc. Czekam na jakas pomoc Wink. Zen!!! Witam ponownie, nie wiem, co zrobilem nie tak, ale opisze moze sytuacje, dzis zamontowalem hak i wiazke can, oryginalny sterownik. jak podlaczam przyczepe, to gdy wlaczam swiatla przeciwmgielne, to w przyczepie zapala sie tez swiatlo stopu. Co prawda jeszcze nie przekodoalem komputera. Jak sadzice, czy po przekodowaniu, ten problem zniknie???Licze na jakakolwiek odpowiedz lub podpowiedz..Zen41
_________________
Zen
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 01 Maj 2009, 00:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 10:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


Witam.

Mam pytanie odnosnie wiazki - w lampie sa 3 zarowki ktore swieca jako pozycja - od gory patrzac - 1 - napiecie 2,1V po podaniu 12V swieci jako stop , 2 napiecie 12V - czyli standard , 3 - napiecie 1,2V po podaniu 12V mamy przeciwmglowe - pytanie do kogos ktory sam budowal wiazke na przekaznikach lub jakims sterowniku - czy przekaznik po podaniu mu na cewke napiecia 12V rozlaczy sie po spadku napiecia do poziomu 2V????

Kolejne pytanie - jakim cudownym sposobem u niektorych lampy w przyczepie swieca normalnie jesli na kablu idacym do stop-u i przeciwmglowego caly czas jest napiecie???? Bo z tego co wymyslilem to im chyba po prostu drugie wlokno caly czas sie zarzy a tego nie widac po swieci wlokno mijania - ale czy moze to ktos potwierdzic????
Powrót do góry
gadu-gadu
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 21:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


Przekaźnik odpada, bo na pewno nie będzie trzymał przy dwóch voltach.
Masz dwa wyjścia: oryginalny sterownik bądź inny zamienny np. z quasar elektronick, czy coś takiego...
Co do drugiej części twojego posta, to jakoś nie za bardzo rozumiem o co ci się rozchodzi.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Pon 28 Wrz 2009, 22:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


no to 95% pracy za mna - przekazniki mozna zastosowac - te 2 volty zostaja po zdjeciu nogi z pedaly hamulca - wiec przekaznik rozlacza - te 5% to zastosowanie tranzystora w celu wyeliminowania buczenia cewki przekaznika ..

Co do 2 pytania - wiem ze sa osoby ktore lacza kable "na zywca" - jest tu ktos taki na forum????
Powrót do góry
gadu-gadu
Eltee

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kowalowice
Posiadane auto: VW Caddy
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2009, 22:23
Temat postu:

Podaję likdo montażu haka w Touran


http://www.westfalia-automotive.de/fileadmin/templates/pdf/e_anlagen/321/e321538391103-02.pdf
Mam jeszcze do Caddy
http://www.westfalia-automotive.de/fileadmin/templates/pdf/e_anlagen/321/e321556391108-04.pdf
Może się komuś przyda
Powrót do góry
zorro75

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI 105KM 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 16:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


Witam, jako że to mój pierwszy post na tym forum to proszę o wyrozumiałość.
Jako iż zakupiłem hak oryginalny oraz sterownik haka do mojego tourana na allegro i swojej niezmąconej naiwności wierzyłem chłopakowi, który twierdził, że to zamontuje, obecnie mam problem bo po ok dwóch tygodniach mam zamontowany hak (przez siebie) natomiast sterownik to jest wyższa forma techniczna (elektroniczna) i wyżej wymienionego chłopaka opouszczają juz siły.
A więc Panowie (Panie?) bardzo Was proszę o schemat podłaczenia modułu w Touranie lub namiar na przysłowiowego Pana Edzia który to zrobi i nie będzie to zbyt drogie. Moduł to 1K0 907 383D zakupiony z oryginalmi wtyczkami. Na zakończenie tej przygnębiającej historyjki nadmieniam że jeżdzę samochodem ze zdemontowanymi plastikami (moja 2-letnia córka jak się do nich dorwie to mam przechlapane).
Powrót do góry
skype status
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 23:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


Jest trochę pracy, bo trzeba pociągnąć kable od skrzynki bezpieczników (dołożyć bezpieczniki w odpowiednie miejsca - zgodnie z rozpiską) dwa na zasilanie prądem żarówek przyczepy 20, 25 A, trzeci zasilający sam moduł. Do tego dochodzi przewód od włącznika stopu. Na koniec zostaje spleść dwa przewody i podłączyć się pod szynę CAN Komfort np. przy Bordnetzu
Reszta roboty to wyprowadzenie przewodów do gniazda. Na sam koniec "odhaczenie" sterownika haka w sterowniku Gateway i przekodowanie sterownika wiązki (Bordnetz).
Tak to w skrócie wygląda Smile
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
stefany

Dyskutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: TOURAN 2004 HIGHLINE 2.0 TDI 136 KUCY --------------- BORA 2000 BASIS 1,9TDI 115 KUCY
Piwa: 4/5
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 21:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


mam pytanie zeby nie zakladac nowego tematu. co sadzicie o tym haku http://moto.allegro.pl/hak-holowniczy-vw-touran-wiazka-modul-jakosc-e20-i1233542889.html i co znaczy " modul z rozbudowana wiazka elektryczna "
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 22:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


Na pewno ze zderzaka będą wystawać płaskowniki w które wchodzą dwie śruby mocujące kulę. Ze zdjęć trudno wywnioskować czy moduł jest podpięty pod CAN'a czy jest przeźroczysty. Najlepiej zapytać producenta.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
magic1803

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 19:45
Temat postu:

hak


Witam ,mam takie pytanie zamontowalem hak http://moto.allegro.pl/hak-holowniczy-modul-vw-touran-od-2003r-e20-i1301435886.html i nie wiem czy dobrze zrobilem. Otóż, podpiełem prąd stały z gniazda od zapalniczki z tyłu bagaznika;reszte przewodów zgodnie z przeznaczeniem i wychodzi taki problem jak sprawdzam w gniezdzie haka prąd to we wszystkich pokazuje mi ze jest okey ale nie w światłach przeciwmgielnych tu występuje brak prądu i jak dotykam próbnikiem w gniezdzie haka kierunkowskaz prawy to przygasa mi światło przeciwmgielne lewe czy moze ktoś wie oco chodzi dzieki za podpowiedz acha mam Tourana 2004 rok
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 20:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Chcę zalożyć hak holowniczy


A jak włączysz prawy kierunkowskaz to w gnieździe też ci próbnik miga?
Co to za "próbnik", jakaś żarówka? Jeśli tak, to jakiej mocy jest?
Funkcja przygaszania pmgielnego w aucie działa poprawnie, tylko nie na tym pinie gniazda haka.
Czy włączanie jakichkolwiek świateł spowodowało pojawienie się na gnieździe napięcia na pinie pmgielnego?
Podpinałeś może już przyczepkę? Warto to zrobić za nim zaczniesz rozgrzebywać instalację. Exclamation
W instrukcji powinno być napisane w jaki sposób moduł rozpoznaje obecność przyczepki. Często dzieje się to przez pomiar pojawienia się oporu od żarówek przyczepki i zazwyczaj tyczy się tylko jednego światła.
Jeśli moduł nie ma podłączenia pod CAN auta to też nie diagnozuje ewentualnego przepalenia żarówki przyczepki
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

176 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

55 900

2020r.

73 000 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

134 800

2019r.

128 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

78 000

2017r.

123 331 km

pomorskie

VolkswagenTiguan

94 000

2019r.

71 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System