Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Wycieraczki szyby przedniej nie działają prawidłowo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Pon 08 Cze 2009, 23:14
Temat postu:

Wycieraczki szyby przedniej nie działają prawidłowo


Witam,
Przedstawię się jestem nowy na tym forum. Jestem od ponad roku prawie szczesliwym posiadaczem Tourana. Poza kilkoma przypadłosciami które są [cenzura] generalnie samochód jest OK.
Pojawił mi się dzisiaj problem dośc poważny. Po wyjeździe z suchego wentylowanego garażu zaczęło padać na zewnatrz właczyłem wycieraczki a własciwie spryskiwacz i ku mojemu zaskoczeniu wycieraczki wykonały jeden cykl normalnie a nastepnie w "zwolnionym" tempie przejechały kilka razy po czym prawa zjechała do poziomu zero natomiast lewa pozostała na środku szyby. Zdarzyło mi się to pierwszy raz zwłaszcza że wvczoraj działały bez zarzutu. Obadałem bezpieczniki i sa OK - spryskiwacz działa, tylna wycieraczka też - PYTANIE DO WTAJEMNICZONYCH - co to może być do jasnej ... cholery Smile bo już mi ręce opadają po tym jak przywyczaiłem się do wiecznie świecacej kontrolki od AIRBAGU - w serwisie twierdza niesutannie że zasniedziały przewody - da się z tym jeździć ale już z niedziałającymi wycieraczkami jest to niemal niemozliwe !!
PROSZĘ O PILNA POMOC !
Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 09 Cze 2009, 20:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Wycieraczki szyby przedniej nie działają prawidłowo


tak na oko to trudno powiedziec ,najlepiej podpiac go po vag i wszystko sie dowiesz ,jak niemasz swojego to podjedz do kogos i wszystko bedzie jasne
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 22:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Wycieraczki szyby przedniej nie działają prawidłowo


Witam na forum Tourana Smile

W kwestii regulaminu forum - z zasady nie pisze się w temacie dużymi literami i do tego słowa "pomocy". Temat pozwoliłem sobie zmienić.

Z opisu wynika, że masz wycieraczki przeciwbieżne (dwa osobne silniki). W przypadku wykrycia, że sterownik "zgubił" synchronizację obydwu ramion będzie starał się powrócić do dolnego ustawienia. Takie historie mogą się zdarzać gdy jedno z piór natrafi na przeszkodę, próbuje ją usunąć, jeśli opór jest zbyt duży zatrzymuje się by nie uszkodzić silnika.
Czy wiesz coś na temat napraw swojego auta, tzn. czy ktoś np. ściągał ramiona? Mógł je niedokładnie dokręcić.
Czy ramię na stałe pozostało na środku szyby? Nie wróciło na swoją pozycję?

Odnośnie problemu z poduszką, to którą konkretnie chodzi?
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 23:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Wycieraczki szyby przedniej nie działają prawidłowo


Witam,
Z gory przepraszam za niedogodnosci Smile obiecuje sie poprawic ...

Co do Tourana - i wycieraczek przeciwbieznych - sprawa wyglada nastepujaco - diagnoza ASO i innego mechanika - zatarte silniki obu wycieraczek jednoczesnie.
Koszt w VW - 423 PLN za kazdy silnik x 2 = 846PLN + jakies inne dodatki + roboczogodziny - razem okolo 1300 PLN - jak dla mnie kosmos zwlaszcza ze to juz po rabacie .... Pojechalem do zaprzyjaznionego elektromechanika ex pracownika ASO zrobil to za 250PLN - wymienil lozyska, uszczelniacze, przeczyscil zaprogramowal i zakodowal i stwierdzil ze te wycieraczki taka maja zywotnosc okolo 120-150KKM i oczywiscie w zaleznosci od czestotliwosci uzywania. Podyktowane to jest faktem iz dlugie ramie z ciezka wycieraczka gumowa i oporami powietrza podczas jazdy wykonuje ostra robote.... wiec nie ma sie co dziwic - naprawial juz 4 tourana z tymi wycieraczkami. Nie dziwi mnie ze sie zepsul jeden ale dziwi mnie ze dwa padly w jednym momencie.

AIRBAG - znow ponoc ten model tak ma - zasniedziala kostka i kawalek przewodu laczacego poduszke z komputerem pod prawym siedzeniem pasazera - pokazal mi i jesli to faktycznie byla moja to nie mam pytan - auto caly czas garazowane - znam jego pelna historie(zakup od znajomego).

Wycieraczki chodza, AIRBAG nie swieci (zobaczymy jak dlugo) i poki co jest OK.
Smile
Wiecej sie nic nie dzieje
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

48 690

2018r.

110 080 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

49 900

2017r.

88 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

44 900

2013r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

19 900

2009r.

228 000 km

małopolskie

VolkswagenPassat

33 700

2012r.

293 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System