Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Wto 09 Cze 2009, 23:26
Temat postu:

Właśnie kupiłem Tourana i........


Szanowni użytkownicy Touranów !
Temat wprawdzie z przymrużeniem oka, lecz spróbujmy zebrać do kupy w jednym wątku, tak powszechny na tym forum problem który zwykle zaczyna się słowami " Własnie kupiłem Tourana. W zasadzie jestem zadowolony z wyboru (któż by nie był zadowolony z własnego wyboru) ale pojawiły się w nim drobne usterki." I tutaj zazwyczaj pojawia się lista usterek, porównywalna swoim zasięgiem do zlecenia naprawy 10 letniego Yugo po użytkowaniu go przez afroamerykana z Bronxu.
Przyda nam się troszeczkę dystansu do naszych VW.
Zapraszam chętnych do podzielenia się swoimi "drobnymi usterkami po zakupie" i dopisywania się w tym temacie.
Wink Pozdrawiam,
_________________
nord
Powrót do góry
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 08:59
Temat postu:

:)


W takim razie generalnie będe pierwszy. Auto rocznik 2003 1,9TDI 77kW (105KM) wersja Highline.
Zakup: prywatny import Niemcy marzec 2008
Pełen serwis udokumentowany przebieg 110.568 w chwili zakupu.
Po ponad roku i 30tysiącach wyskoczyły następujace usterki:
Co jakiś czas pojawia się informacja o AIRBAGU - diagnoza ASO VW zaśniedziałe przewody i kostki należy przeczyścic lub wymienić Smile jak zawsze - zatem zostaje kasowanie błędów
Na polskich drogach Smile szybko zużyły się elementy zawieszenia (tuleje na wahaczach) ale to nie usterka auta tylko dróg.
CO jakiś czas sporadycznie puszcza takiego dyma jak zfabryki - podejrzewam paliwo aczkolwiek EGR był też czyszczony i zasyfiony jak nic.
Ostatnia usterka: wycieraczki przednie asymetryczne - padły czekam na rozwiązanie dzisiaj Smile
Więcej grzechów tego pojazdu nie pamiętam bo ich nie było. Poprzedni(pierwszy) właściciel(znajomy) zasadniczo oprócz płynów i filtrów nic nie wymieniał.
Powrót do góry
Autsajder

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 10

Posiadane auto: Touran 2,0 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 11:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


dodaje od siebie:
touran 2004 2,0 TDI trendline, przebieg sprawdzony 55400 km
kupiony przedwczoraj i 12 godzin po zakupie wyskoczył komunikat: abgas werkstatt i zapaliła się kontrolka motoru
sprawdzony u diagnosty muszę wymienić jakiś czujnik ciśnienia spalin czy coś takiego, niby nie pilne bo objawów w silniku nie odczuwa się ale przed wakacjami musze to zrobić
reszta pewnie wyjdzie w praniu
póki co musze przyzwyczaić się do diabła pod maską, który aż rwie się po mandat za przekraczanie prędkości
Powrót do góry
rab74

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDi
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 21:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


W moim Touranie miałem też problem typu ABGAS i skończył się zawór EGR. Panowie żadnego czyszczenia!!! Od razu sam wymieniłem i po kłopocie - 30 min. Miałem również problem z łożyskiem w prawym kole - POLSKIE DROGI. Z pomocą allegro kupiłem oryginalne łożyska i wymieniłem od razu dwa i wszystko działa jak książka pisze.
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 22:35
Temat postu:

Re: :)


salexander napisał:
... Auto rocznik 2003 1,9TDI 77kW (105KM) wersja Highline ...


W 2003, jak mnie pamięć nie myli, nie było 77 kW (BKC,BXE bądź BLS) tylko 74 kW (AVQ).
PS. Otwórz drzwi kierowcy, na dole słupka środkowego, na czarnej naklejce znajdź te literki to sobie potwierdzisz.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 22:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
galaxykg

Debiutant



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: VW, Touran, Trendline, 1,9TDI, 2005r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 00:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


2005 r. 1,9, 105KM, trendline + kilka rzeczy z highline. 5-osobowy. A ja nie wiem czy to wada czy specyfika automatu. Może po prostu nie wiem jak jeździć automatem Smile Naciskam pedał gazu i... nie ma kopa jak benzyna. Jednym słowem - nie uciekłbym ze skrzyżowania, gdybym wymusił. No chyba, że za lekko naciskam Smile
A poza tym brakuje w necie informacji o Touranie. Np. jak uruchomić telefon, gdzie co kupić, co można uruchomić w aucie zmieniając soft czy coś takiego... Chętnie spotkałbym się (pokorespondował) z kimś, kto o aucie wie niemal wszystkoi zapłacił za pomoc. Więc chętnych proszę o PW Smile Lubie po prostu wiedzieć o tym co mam wszystko.
PS: Ale chyba zboczyłem z tematu.
PS2: Nawiązując do tematu na koniec: Nieraz jak gaszę silnik to słychać dźwięk jakby tarcia wycieraczek po suchej szybie Smile hehe, TRZEŹWY jestem. Serio - taki dźwięk sięco jakiś czas pojawia.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 19:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


galaxykg napisał:
.. Może po prostu nie wiem jak jeździć automatem Smile

Przy automacie trzeba zmienić nieco przyzwyczajenia i wyczuć skrzynię np. przy ryzykownym wyprzedzaniu 1 sekunda i może być za późno.

galaxykg napisał:
A poza tym brakuje w necie informacji o Touranie. Np. jak uruchomić telefon, gdzie co kupić, co można uruchomić w aucie zmieniając soft czy coś takiego...

Informacje w necie są ale nie w naszym języku. W Niemczech Touran jest chyba najbardziej popularnym minivanem i są tam co najmniej 3,4 popularne fora. Ja stamtąd też czerpię wiedzę Laughing

galaxykg napisał:
Chętnie spotkałbym się (pokorespondował) z kimś, kto o aucie wie niemal wszystkoi zapłacił za pomoc. Więc chętnych proszę o PW Smile Lubie po prostu wiedzieć o tym co mam wszystko.

Jakiś spot się szykuje ? Rolling Eyes Zawsze można pojechać do Niemiec na międzynarodowy zlot Touranów koło Hanoweru, ale to już inna bajka...
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
marynarz75

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: VW Touran, 2.0 TDI 103kW/140 KM BKD Highline DSG, 2005r. 198tyś km
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 20:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


galaxykg napisał:
A ja nie wiem czy to wada czy specyfika automatu. Może po prostu nie wiem jak jeździć automatem Smile Naciskam pedał gazu i... nie ma kopa jak benzyna. Jednym słowem - nie uciekłbym ze skrzyżowania, gdybym wymusił. No chyba, że za lekko naciskam Smile


Spróbuj na położeniu "S", kopa jak benzyna to nie bedzie miał ale zapiszczec oponami da rade ( jak ESP wyłączysz) Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Autsajder

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 10

Posiadane auto: Touran 2,0 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 21:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


tak a propos naszych touranów: czy ktoś wie jak zdemontować wieszaki na ubrania założone przy zagłówkach przednich foteli?: bo wygląda na to, że trzeba użyć metody siłowej a nie chciałbym cos popsuć
a wozić dziecko, któr ma przed nosem taki wieszak to nie bardzo
Powrót do góry
MrPetri

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Touran, 2.0 TDI 140KM BKD, 2005, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Cze 2009, 23:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


galaxykg napisał:
PS2: Nawiązując do tematu na koniec: Nieraz jak gaszę silnik to słychać dźwięk jakby tarcia wycieraczek po suchej szybie Smile hehe, TRZEŹWY jestem. Serio - taki dźwięk sięco jakiś czas pojawia.

Też tak mam zauważyłem, że wycieraczki przednie opuszczają się gdzieś o centymetr tak jakby parkowały. Nie wiem czy to wada czy tak ma być. Ja swojego użytkuje 15 miesięcy zrobiłem 25000 km jedyna usterka to klamka tylniej klapy wymieniona i zaczyna coś w przednim zawieszeniu stukać przy skręcaniu na dziurach.
Powrót do góry
grzegpio

Dyskutant



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 150KM 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Cze 2009, 21:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


Witam Koledzy
ja mam Tourana 2.0 100kW AZV,High Line, z 2004 od paru miesięcy.Kupiony z Niemiec od pośrednika,przy przebiegu (na zegarze) 97000km.Niestety radość zakupu trwała krótko.Od razy miałem do wymiany łożysko z przodu,potem podnośnik prawej przedniej szyby,pusta klima,wymiana przepływomierza.Jedno zaraz po drugim.A w międzyczasie 5 razy wizyta na komputerze i usuwanie błędu przeładowania turbiny.Zrobiłem około 3 tys.km i cały czas silnik jest mułowaty.Po przekręceniu 3400 obr. wchodzi w tryb serwisowy-przeładowanie ciśnienia turbiny.Chyba mam zapieczone kierownice turbiny.Myślałem o zaczipowaniu,bo to zmienia parametry pracy,ale fachowiec od tuningu powiedzial,że najpierw wypadałoby wuczyścić turbinę.Poza tym silnik pracuje cicho i równo.Wtryski OK.
Co Wy o tym sądzicie?
Staram się lać dobre paliwo i wkręcać motor na obroty ok.3 tys.,aby się "rozchodził".
Czasem jakby lepiej ciągnął,ale jest muł do potęgi.Spodziewałem się czegoś innego po takim aucie.
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Czw 18 Cze 2009, 06:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


Nitk nie mówi ze auto 4 letnie ma byc jak nowe. Ja kupiłem swojego miał 75tys (maj 2005) Po pol roku juz miał 100tys, poleciał przepływomierz za 800zł bo w sobote i tylko jedno ASO miało , pasek do wymiany, duzy przegląd, przegób, bo jakiś niemiec źle załozył opaske na półoś i sar wyleciał, potem łapa wahacza do wymiany odrazu całe zawieszenie, przy okazji zierzńośc ,która ASO robiło 2 razy bo nie potrafili ustawić popranie kierownicy. Chyba każdy z nas zapomina ze to jest uzywane auto średniej klasy. Mam też touarega z 2005 V10 szyba przednia porysowana bo ktoś po błocie jeździł i czujnik deszczu swoje zrobił, ASO w DE źle odpowietrzyło skrzynie biegów wiec padło podejrzenie ze to sterownik hydrauliczny - cały 5 tyś nowy w PL, a to był problem ze było za duzo oleju w skrzyni i sie zapowietrzała. Przynajmniej kwestia rozrządu odpada bo to na kołach zebatych jest Wink
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
enduro

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 7

Posiadane auto: TOURAN 2.0 TDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Cze 2009, 09:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


witam,posiadam 2,0 140KM rok czasu,miałem problem z wentylatorem[właściwie dalej mam] ,turbina była czyszczona dwa razy,ostatnio zapiekły się kierownice,mechanik zamienił z innej i ok.2m-ce teraz świeci się kontr.turbiny,ale moc samochodu nie spadła,cóż gdyby nie usterki auto SUPER,IDZIE JAK BURZA,STABILNOŚĆ WZOROWA
Powrót do góry
ManieQ

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Birtley, UK
Posiadane auto: VW, Touran 2.0TDI Trend, 140km, 2005r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 22 Cze 2009, 00:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Właśnie kupiłem Tourana i........


Witam kolegów.
Swojego kupiłem w listopadzie zeszłego roku, miał przejechane 128000 mil. Wiem - dużo. Ja zrobiłem następne 17000 mil (27300km) i generalnie poza 2 rzeczami działa bez zarzutu.
1. dłużej zapala na ciepłym silniku
2. nie dawno pokazał mi się komunikat EMISSIONS WORKSHOP i w kompie błąd: 19559 Motor Intake Manifold Flap - V157
Malfunction P3103 - póki co jeżdże z tym, zamierzam to wymienić w Polsce w sierpniu.

pozatym jest OK.

PS do kolegów powyżej moje wycieraczki też parkują po zgaszeniu silnika.

Pozdrawiam
-Marcin
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
cm812

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podbeskidzie
Posiadane auto: VW Touran '07 Highline DSG 2.0 TDI 140KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 20:27
Temat postu:

i na mnie pora


mój Touran jest z 2005r ale to model 2006 (sam VIN na to wskazuje)
1.9 automat z DSG, przebieg rok temu przy zakupie 138 tys. sprawdzone w ASO.
1. prawdopodobnie koło dwumasowe (chyba tylko automaty) po odpaleniu auta i pracy na postojówce klekocze jakby ktoś garnkiem rzucał. Pojechałem na ASO nie chcieli mnie wypuścić, że się rozsypie. Telefon do sprzedającego - wyśmial ich, że w życiu to takieo koła nie widzieli i gwarantował mi dobrą pracę. Do dzisiaj nim jeżdżę ale to wkurza znacząco bo lekki wstyd odpalić takiego klekota gdzieś na parkingu, niby VW ale.... żal.
2. climatronic - dla mnie porażka aby samochód za znaczną kasę mial taki "bajer" rzucający sie kamyczek w plastikowym pudełku, jedyna na razie rada to "OFF"
3. wycieraczki też czasem "zaparkują" z lekkim (przepraszam) [cenzura] - dlatego nie wożę żadnych lasek w aucie Wink
4. po 150 tyś włączył sie "servis jetz" i chyba zostaje ASO aby go skasować - na razie z tym jeżdżę bo wiecie czasu brak, a i po kasie trzepną!
5. spaliły się dwie żarówki postojowe tylne i wymieniłem klocki hamulcowe też z tyłu, do roboty zostają całe tarcze z klockami z przodu, są zajechane i cieniutkie!
6. co do głosnosci to też fakt do 110km/h jesze ujdzie , powyżej to już masakra - a szkoda
7. lekki żal do zestawu telefonu, tylko niektóre modele nokii, a ja mam sony ericsson'a i co począć, tylko dodatkowy uchwyt a to już estetyka pada, zastanawiam się nad przerobieniem tego z nokii pod seK810i tylko czy warto?

na razie tyle Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe


VolkswagenPolo

9 500

2005r.

170 310 km

łódzkie

VolkswagenT-Roc

86 900

2019r.

73 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTouran

21 900

2008r.

231 713 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPolo

30 500

2014r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenTouran

56 900

2016r.

216 831 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System