Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 08:01
Temat postu:

kontrolka wspomagania


dwa razy w ciągu 3dni zapaliła się lampka [pomarańczowa kierownica] wspomagania -komputer wykazał błąd -na ekranie pojawił się napis ;uchwyt 30 i informacja o sporadycznym zwiekszonym ładowaniu po sprawdzeniu bezp wymieniliśmy alternator podejrzewając awarie regulatora napięcia [alternator ze skody bo taki był pod ręką] po wymianie było OK. przez 2 dni wczoraj zapaliła sie ta sama kontrolka.
W czasie około 2 tygodni 2 razy zapaliły się też jadnocześnie kontrolki ABS i hamulca ręcznego i syg dżwiękowy ale bez konsekwencji komp tego błedu nie wykazał.Nie jestem pewien czy wspomaganie sie wyłaczało bo zaraz gasiłem auto chyba nie bo wczoraj parkowałem tuż po zapaleniu i chyba bym poczuł opór kierownicy POMÓŻCIE
WV POLO 1,4 TDI 2006 R po ponownym uruchomieniu lampka gasnie i jest ok
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 11:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Skoro regulator szwankował i dawał za wysokie napięcie, to sterownik ABS i inne kontrolki mogły się zachowywać jak choinka na desce, czyli "bezpodstawnie" się włączać.

Sterownik to takie urządzenie które jest nastawione na konkretną wartość napięcia zasilania (oczywiście z niewielkimi widełkami) i gdy napięcie na wejściu jest poza granicami sterownika, owo urządzenie może odmówić współpracy i zasygnalizować to w postaci zapalenia się kontrolki na desce.

Jak na postoju musisz co najmniej dwoma ręcami kręcić kołem kierownicy tzn wspomaganie jest wyłączone, a jeśli jedną to wszystko jest ok.

Jak następnym razem zapali się jakaś kontrolka to weź miernik i sprawdź napięcie na akumulatorze, czy przypadkiem nie jest za wysokie.
Prawidłowe napięcie to ok 14,0-14,4V.

Może coś dolega temu skodowskiemu alternatorowi...

Pozdrawiam.
Powrót do góry
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 14:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


mysle że byłby to pech jeśli dwa alternatory byłyby wadliwe z tego co pamietam ten skodowski jest chyba słabszy pamietam ze mechanik porównywał skoda 90 moj 140 moze to ma znaczenie[mechanik jest starym znajomym i tylko mi go pożyczył żeby sprawdzić czy sytuacja z kontrolką się powtórzy NO I POWTÓRZYŁA ] Masz może jakies sugestie co poza alternatorem moze jakis czujnik podobno w okolicy lewego koła jast jakis podatny na brud.co moze oznaczac okreslenie ;uchwyt 30 pokazane na komputerze Przepraszam ze przynudzam ale wiem ze lubisz pomóc o ile pamietam to pomagałes mi z moim mercedesem A klasa.
CZy zapalenie pomaranczowej kontr wspomagania jest równoznaczne z wyłaczeniem wspomagania.Moze wymienic regulator napiecia w moim alernatorze i zobaczyc co bedzie chociaz jest inny alter.a objawy te same.Pozycze miernik i spróbuje zmierzyc w czasie gdy kontr sie zapali
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Sob 13 Cze 2009, 21:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Różne cuda nie widy czasem się zdarzają...
Ja kiedyś wymieniałem u siebie w 2107 regulator napięcia aż cztery razy w ciągu miesiąca.... Za każdym razem nowy, z innego sklepu, z innej serii, innego producenta. I dopiero czwarty chodził jak należy.

Przy kole to jest tylko czujnik ABS, i fakt nie lubi on on brudu...
"Uchwyt 30" z niczym mi się nie kojarzy, ale może chodzi o "uchyb 30" czyli nieprawidłowe napięcie ładowania, za wysokie napięcie ładowania. "30" w elektrotechnice samochodowej oznacza sie jako przewód zasilający, czyli "żywy plus".

Zapalenie się lampki najczęściej oznacza usterkę jakiegoś obwodu, czyli jego dezaktywację. Tak świecąca kontrolka od wspomagania jest równoznaczne z jego wyłączeniem.
Ogólnie czerwone kontrolki mówią o poważnych usterkach silnika, lub wyłączeniu innych urządzeń np ABS, a pomarańczowe o tym samych tyle, że można śmiała jechać tylko między innymi mniej komfortowo...

Pomierz napięcia na akumulatorze dla kilku stanów: jak silnik pracuje, jak silnik pracuje z włączonymi światłami, jak silnik pracuje przy 4, 5 tyś r.p.m.
Jeśli będzie cały czas trzymał ok 14 V to wszystko jest w porządku z ładowaniem, z regulatorem.

A jeśli nie to regulator do wymiany !

Sprawdź jeszcze amperomierzem jaki jest upływ prądu przy wyłączonym silniku.


Sprawdzałeś kompem, jakims skanerem czy sterownik nie wyrzucił jakiś błędów ?
Powrót do góry
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Cze 2009, 17:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Chyba masz racje mogłobyc uchyb 30 [patrzyłem mech przez ramie bo uważam ze to nie ładnie patrzec na ręce gdy cos ktoś robi] teraz sobie przypominam ze był tam napis o nie ciągłym wzroscie napiecia czyli jakby to napiecie skakało i jest trudne do uchwycenia ale założylismy inny alternator czyżby złosliwość rzeczy martwych .Jutro powtórka z rozrywki w/g Twoich wskazowek a może kupic nowy alternator .
ps W ciągu 2 dni zaliczyłem 1 pomarancz kontr wsp.1 pomar kontr ABS jednoczesnie z czerwona hamulca recznego Dzieki za wsparcie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 14 Cze 2009, 17:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Wto 16 Cze 2009, 11:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Pomierzyłeś napięcia Question

Czy w czasie pracy silnika utrzymuje się stałe napięcie i na jakim poziomie Question

Skoro ładowanie jest to alternator jest sprawny, a jeśli napięcie faluje to jest to ewidentna wina regulatora napięcia.
I jeśli napięcie znacząco poszło ponad 14,5V to mogła się zrobić choinka z lampek na desce.

Piszesz, ze założyliście cały alternator (ten od skody) czyli wraz ze skodowskim regulatorem.
Dobrze myślę ?
Powrót do góry
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Cze 2009, 22:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Zapomniałem napisać że akumulator o mocy 330 din wskazywał 395 jesli uzywam złych okreslen to przepraszam .
Alternator skodowski razem z regulatorem.
W poniedz komp pokazał usterke uchwyt 30 moze chodzi o Twoje okres czyli ubyt 30 planujemy wymienic akumulator [czasowo ] dzis ustalilismy ze dokąd nic sie nie dzieje nie robimy nic a cisza chyba trzeci dzien .
Dzieki za zainteresowanie ,oczywiscie do konca bede pisał co sie dzieje
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Sro 17 Cze 2009, 11:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


jall12 napisał:
kumulator o mocy 330 din wskazywał 395

Domniemam, że chodzi o mac rozruchową czyli 332A i 395A mierzoną wg niemieckiej normy DIN.
Jeśli dobrze kombinuje to na ładowanie, na napięcie nie ma ten parametr jakiegokolwiek wpływy. Im moc rozruchowa większa tym rozrusznik ma większą moc, silnik szybciej wkręca się na obroty przy rozruchu. Na nic innego ten parametr nie wpływa.

Tak sobie myślę, skoro po przekładce aq. jest wszystko ok, to bardziej obstawiałbym nie samą baterię a przewody, złącza, czy korektorki.
Posłużę się takim przykładem: kiedyś miałem taki przypadek, że znajomemu raz ładowanie działało, a innym razem nie. Wymienialiśmy kilka regulatorów, alternator i na jakiś czas pomagało. A po upływie nieokreślonego czasu znowu to samo - raz ładował a raz nie.
Przewody były ok, rezystancję miały także ok, ale..
Jak okazało się był nadłamany główny przewód zasilający i raz przewodził a raz nie...
Tylko sugeruję jeszcze raz sprawdzenie przewodów, złącz itp.


Próbowałeś mierzyć napięcie na aq. po zapaleniu się kontrolek i w czasie normalnej pracy ?

A może to alternator szwankuje tylko np. sterownik gdzieś masy nie dostaje...
Powrót do góry
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Cze 2009, 18:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Dzisiaj do godz 18 wszystko ok jutro tak dla sportu podłaczymy sie pod komp wyniki oczywiscie jutro na bieżąco podam .Teraz sobie przypominam ze w momencie gdy pierwszy raz zapaliła sie kontr wsp. to siadały i mrugały swiatła pózniej nie widziałem bo kolejne wystepowały w dzien.
Powrót do góry
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Cze 2009, 22:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Do dzisiaj tj 19.06 minoł tydzien i jest ok pod komp nie podłaczałem ale w pondz to zrobie wychodzi nam panowie ze to regul napiecia
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Nie 21 Cze 2009, 21:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Oj... szkoda, że nie podałeś wcześniej tej istotnej informacji z mruganiem świateł Exclamation

Jak się kończy regulator napięcia do napięcie w samochodzie zaczyna pulsować, od SEMu baterii do max. napięcia ładowania i np włączone światła zaczynają migotać.
A przy okazji czerwone i pomarańczowe lampki mogą się zaświecać...

Jeśli został wymieniony regulator i wszystko jest OK to będzie OK
(dopóki coś nowego nie nawali, ale oczywiście odpukać...).

Pozdrawiam.
Powrót do góry
nico21

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): szosy GOP`u
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 HL 2.0TDI BKD 140@167KM
Piwa: 8/3
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 14:35
Temat postu:

kontrolka wspomagania


Witam

U znajomej w polówce 1,4 TDI `04 zapaliła się kontrolka wspomagania. Nie ma jak na razie podpiąć kompa i zczytać błędy. Wspomaganie nie czuć żeby straciło na mocy. Możliwe ze to tylko sygnalizacja niskiego poziomu oleju w wspomaganiu??
Powrót do góry
gadu-gadu
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 12:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Jak najbardziej jest to możliwe.

Podobnie zresztą jak z kontrolką ręcznego - jak mało płynu to kontrolka się zaświeca.


Pozdrawiam.
Powrót do góry
nico21

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): szosy GOP`u
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 HL 2.0TDI BKD 140@167KM
Piwa: 8/3
Wysłany: Pią 03 Lip 2009, 19:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


Jeszcze jedno pytanie: Czy w tym modelu może być wspomaganie elektryczne lub elektro-hydrauliczne?
Powrót do góry
gadu-gadu
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 12:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kontrolka wspomagania


elektrohydrauliczne sterowne elektronicznie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Polo »

Opinie o samochodach Volkswagen Polo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

8 900

2001r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

81 900

2020r.

84 000 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

134 800

2019r.

128 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

67 700

2017r.

253 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

12 499

2005r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System