Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Problem z klimą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dami003

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 40

Posiadane auto: SHARAN 2000r, II model 1,9 TDI
Piwa: 0/9
Wysłany: Wto 30 Cze 2009, 22:44
Temat postu:

Problem z klimą


Witam. Może temat byl juz poruszany ale nie wiem który by mnie dotyczył. Mam Sharana 2000r w nowej budzie.. mam taki problem Nabiłem klimę z miesiac temu. Chodziło wszystko ok chociaz musze powiedziec ze to nie było bardzo zimne powietrze tak jak porownywałem u innych ale nawet ok dawało rade. Wczoraj zrobiłem wymiane oleju filtra i filtra powietrza u kumpla, podpiał tez pod komputer i usunął to co miga na wyswietlaczu kiedy trzeba zrobic wymiane oleju itp. SERVICE. i po tym na drugi dzien czyli dzis klima strasznie osłabła jest chlodne powietrze ale to nie jest to co powinno być:/ nie wiem co sie stało.. nie mozliwoscia jest chyba zeby skonczyl sie freon.. Gdy byl nabijany powiedziano mi ze układ jest szczelny, nie wiem co oni tam jeszcze rutynowo sprawdzaja, odgrzybiają. Ale co moze byc przyczyną.. czy to podpiecie pod komputer mogl cos nie chcacy wyłączyć czy coś? czy jakies uszkodzenie mechaniczne? co sprawdzić? dzieki koledzy z góry jeśli ktoś by mogł pomóc....
Powrót do góry
gadu-gadu
Szwejk

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelce Opolskie
Posiadane auto: Sharan 1.9 TDII, 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2009, 23:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Problem z klimą


Witam !! Ja ci niewiele pomogę skoro wiesz że masz szczelny układ a komputer ci nie pokazuje błędu. Klimatyzacja po przekręceniu zapłonu miga przez około 10-15 sec?? Jeśli tak to daj do przeglądu szczelności raz jeszcze, jeśli nie to załamuje ręce. Miałem podobne odczucia co do zimności wdmuchiwanego powietrza, pojechałem sprawdzić i okazała się dziura !! Klima teraz działa prawidłowo pomimo komputer pokazuje błąd sterownika (który jest walnięty).
jeśli jesteś z okolic to mogę polecić ci gościa który (spawanie + uszczelnienie do 50 zł, nabicie okolo 100 zł) jest dobry i tani.
_________________
Radosław
Powrót do góry
gadu-gadu
dami003

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 40

Posiadane auto: SHARAN 2000r, II model 1,9 TDI
Piwa: 0/9
Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 09:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Problem z klimą


hmm nie wiem moze faktycznie zawór rozprężny jak mówią, cos ze sprężarką albo ten osuszacz...
Powrót do góry
gadu-gadu
krisstofer

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0 TDI 2016
Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 22:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Problem z klimą


W moim przypadku okazało się walnięte elektro sprzęglo przy sprężarce klimy .Podpięcie do kompuera nic nie wykazywało.Po wymianie sprzęgła wszystko OK.
Powrót do góry
dami003

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 40

Posiadane auto: SHARAN 2000r, II model 1,9 TDI
Piwa: 0/9
Wysłany: Czw 02 Lip 2009, 20:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Problem z klimą


sprawdziłem i okazało sie ze koniec gazu.. napełniłem gaz zabarwione i teraz bedzie trzeba szukac gdzie [cenzura];/ ciekawe gdzie i jaki bedzie dostep bo w sharanach podobno ciezko cokolwiek zrobic gdzies to pochowane trzeba poł samochodu rozebrac zeby dostac sie do jakiegos glupiego przewodu;/
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 02 Lip 2009, 20:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Szwejk

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelce Opolskie
Posiadane auto: Sharan 1.9 TDII, 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lip 2009, 20:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Problem z klimą


niema tak źle jak piszesz !! u mnie znalezienie dziury zajęło 10 minut z podniesieniem samochodu, ściągnięciem osłony na silnik i wymontowaniem wadliwego przewodu. Przewody raczej są łatwo dostępne tak jak i pompa. Tak że głowa do góry !!
_________________
Radosław
Powrót do góry
gadu-gadu
dami003

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 40

Posiadane auto: SHARAN 2000r, II model 1,9 TDI
Piwa: 0/9
Wysłany: Czw 02 Lip 2009, 21:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Problem z klimą


tak mowisz ze to nie bedzie zle..Smile oby heh.. a najgorzej jak bedzie cieklo gdzies ze sprezarki albo cos, bo z przewodu to tam pol bidy;/ ale klima mi nie chłodzi tak mocna jak powinna nawet po nabiciu. czy to jest wina tej dziury czy trzeba wymienic ten osuszacz i zawór rozpręzny?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenUp!

23 000

2013r.

81 000 km

lubelskie

VolkswagenGolf

33 500

2010r.

224 000 km

śląskie

VolkswagenTouran

23 499

2009r.

275 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf Sportsvan

42 990

2015r.

100 000 km

wielkopolskie

VolkswagenCaddy

19 999

2006r.

244 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System