Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
guccio

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 58

Posiadane auto: sharan 2001r. 1,9 tdi 116 km
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 18:52
Temat postu:

Czasami nie włącza się turbina


Witam! w moim sharanie 2001r. 1.9 tdi czasami nie włącza się turbina, strasznie muli wtedy i ciężko rozbujać samochód nawet do 100km/h. po wyłączeniu silnika problem znika i wszystko jest ok. Może ktoś co się dzieje.
Powrót do góry
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 19:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina


Najprawdopobniej turbo do czyszczenia.Najpierw diagnoza vag-iem albo innym urządzeniem diagnostycznym!
Powrót do góry
Luciusz

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła-wielkopolskie
Posiadane auto: vw scharan 1,9tdi 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 13:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina


Witam
Sprubuj znalesc sobie długi i bardzo bezpieczny odcinek drogi szybkiego ruchu albo jakies opuszczone lotnisko rozpedz go do szybkosci 150 km ok i pociagnij go tak przez długi czas postaraj sie oczywiscie o własne bezpieczenistwo i innych ale przegon go tak przez jakies czas. Nie bede sie rozpisywał co i dlaczego bo jest tego duzo na forum chodzi tu o nie mechaniczna ingerencje, tego sie powinno unikac tylko o przeczyszczenie tzw "ciag długiego ognia" gdzies na forum ktos to fajnie opisał seata lub forda niepamietam ale łatwo znalesc trzeba tylko poczytac.
Da Ci to pewnosc ze turbina sie zanieczyszcza i blokuje ruch łopatek jazeli oczywiscie jest "zaczadzona"
Jeszcze jedna wazna uwaga po takim obciazeniu pamietaj o tym zeby nie wyłączac silnika krótko po zakoniczeniu jazdy, turbo musi ostygnac przed wyłaczeniem silnika.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
guccio

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 58

Posiadane auto: sharan 2001r. 1,9 tdi 116 km
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 19:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina


dzięki spróbuję
Powrót do góry
Luciusz

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła-wielkopolskie
Posiadane auto: vw scharan 1,9tdi 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 21:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina


Witaj
Pragne dodac ze w moim aucie a mam z tego co widze ten sam model przez dlugi czas meczyłem sie tak samo z brakiem mocy , wyczytałem ze dobrze jest zrobic tak jak tobie doradziłem rzeczywiscie auto było pewniejsze a kłopot z doładowaniem o wiele rzadziej mi doskwierał.
Z tym tylko, ze moja turbina okazała sie juz na tyle wyeksplatowana,ze niedawno ja musiałem zmienic na inna poprostu klękła.
W chwili obecnej docieram nowa turbinke a koszt jaki poniosłem w zwiazku z jej zmiana zmiescił sie w tys jednym, doszła jeszcze wymiana oleju bo zblizał sie czas na to ale osobne koszta nietrzeba było ale zdecydowałem sie przy jednorazowej ingerencji zrobic tez wymiane. Auto całkiem inaczej sie prowadzi jest dynamiczne i czuje sie bardzo pewnie w nim szczególnie jak wyprzedzam.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 21:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
guccio

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 58

Posiadane auto: sharan 2001r. 1,9 tdi 116 km
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 22:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina


napisz mi jeszcze czy miałeś jeszcze inne objawy wyeksploatowanej turbiny. U mnie taki problem tzn. z brakiem mocy pojawił się na razie najwyżej trzy, cztery razy. w tysiącu zmieściłeś się z regeneracja turbiny, czy może z kupnem innej. Ja ostatnio smarowałem przy moim samochodziku mechanizm wycieraczek tzn. tulejki.
Powrót do góry
Luciusz

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła-wielkopolskie
Posiadane auto: vw scharan 1,9tdi 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 23:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina


Witaj
Razu jednego przegoniłem autko swoje i po tym zapaliła mi sie kontrolka oleju ale na żółto oznaczało to ze poziom oleju zmalał ponoc normalne dolałem sete takiego samego zgasła było ok.Po pewnym czasie znowu sie zamulił pojezdziłem przytrzymujac go na karzdym biegu troche dłuzej i zaczeła gwizdac mi turbina wczesniej tego nie było ale jezdziłem i w pewnym nagle momencie cos zaczęło chałasowac i zero mocy po chwili jakies trzy km smugi potęrzne dymu zaczęły sie wydostawac z wydechu, oznaczało to, ze turbo juz klękło olej przedostał sie w wydech naszczescie nie do intercoolera (ponoc silnik po odpaleniu moze dostac poterznych obrotów-nie przeczyszczajac go).To był koniec turbiny, pojechałem do znajomego mech. zeby wyciagnac turbine i na wzór kupic taka sama chciałem miec pewnosc ze nie bede musiał szukac drugi raz, wyciagnął mi ja i za to wziął wraz z załozeniem, wymiana pleju co przy takiej robocie było pestka 300zł. Turbine znalazłem za 550zł (oryginalna uzywana)u goscia który mówił, ze ma jeszcze jedna do takiego autka pojechałem porównałem kupiłem-
wziął nie duzo i udzielił mi gwarancji rozruchowej (super gosc takich wiecej na allegro widac uczciwy i solidny).
Dodam,ze w seacie za wymiane turbiny chcieli 250zł ialbo oni szukaja dla mnie albo regeneruja w obu przypadkach koszt samej tur. przekroczył by 1200zł dotego doszedł by olej filtry i bym zabulił 2000 tys.Zgodził bym sie na to zeby zakładali mi turbo z dowozem swojej ale mój mech. który chwalił sie ze to robił chetnie sie podjął. Zrobiłem ok 500km i jak narazie wszystko ok , zostało mi tylko jeszcze tylko podłaczenie kom i kasacja błedów tu bede musiał tez zapłacic.
Powrót do góry
freed

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Sharan 1.9Tdi AFN
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 18 Sie 2009, 15:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina


Luciusz napisał:
Witam
Sprubuj znalesc sobie długi i bardzo bezpieczny odcinek drogi szybkiego ruchu albo jakies opuszczone lotnisko rozpedz go do szybkosci 150 km ok i pociagnij go tak przez długi czas postaraj sie oczywiscie o własne bezpieczenistwo i innych ale przegon go tak przez jakies czas. Nie bede sie rozpisywał co i dlaczego bo jest tego duzo na forum chodzi tu o nie mechaniczna ingerencje, tego sie powinno unikac tylko o przeczyszczenie tzw "ciag długiego ognia" gdzies na forum ktos to fajnie opisał seata lub forda niepamietam ale łatwo znalesc trzeba tylko poczytac.
Da Ci to pewnosc ze turbina sie zanieczyszcza i blokuje ruch łopatek jazeli oczywiscie jest "zaczadzona"
Jeszcze jedna wazna uwaga po takim obciazeniu pamietaj o tym zeby nie wyłączac silnika krótko po zakoniczeniu jazdy, turbo musi ostygnac przed wyłaczeniem silnika.

Pozdrawiam


Potwierdzam miałem to samo, jeden wypad na Słowację i po problemie już ponad rok
Powrót do góry
guccio

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 58

Posiadane auto: sharan 2001r. 1,9 tdi 116 km
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Sie 2009, 21:25
Temat postu:

do luciusz


a ile ma przebiegu Twój sharanik, mój 150 tyś.
Powrót do góry
Luciusz

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła-wielkopolskie
Posiadane auto: vw scharan 1,9tdi 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 18 Sie 2009, 22:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina


Witam
Moje autko ma jakies 250tys.
Powrót do góry
Sneaky

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Dublo
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 18 Sty 2018, 09:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina


U mnie problemem była sama turbina i konieczna była jej regeneracja. Przez jakiś czas szukałem warsztatu, który się tym zajmie, ale w końcu kolega polecił mi AMserwis. Zrobili wszystko w ciągu jednego dnia i całość nawet nie kosztowała mnie dużo, jak na taki zabieg. Mineło już trochę czasu, a auto jeździ doskonale i nie mam z nim żadnych problemów.
Powrót do góry
Pypel

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska południowa
Posiadane auto: Sharan TDI 1,9/110KM-AFN 1998r.
Piwa: 4/2
Wysłany: Sro 31 Sty 2018, 22:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czasami nie włącza się turbina


Ja miałem taki defekt jak Ty jak zatankowałem trefne paliwo. Turbina była cała w nagarze. Przeganianie auta nic nie dawało....bo nie mogłem się rozpędzić.
Problem ustąpił po wyczyszczeniu turbiny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

79 900

2019r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenUp!

26 900

2013r.

90 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

58 900

2019r.

94 000 km

mazowieckie

VolkswagenScirocco

26 900

2009r.

164 000 km

małopolskie

VolkswagenGolf

39 990

2014r.

136 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System