Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SimonCT

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW Touran 2.0TDI BKD
Piwa: 3/16
Wysłany: Nie 25 Paź 2009, 15:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Mojego BKD mam od marca br. niestety ale trochę po kieszeni już mnie pociągnął. Niedawno pękła mi aluminiowa łapa trzymająca silnik od strony rozrządu, silnik opadł, koszt z robotą +/- 1000zł , musiałem wymienić wąż między turbiną a coolerem, notorycznie wyskakiwał przez pourywane zapinki. Mimo przebiegu 112.000 wymieniłem rozrząd i jak sie okazało w ostatniej chwili. Po konsultacji z mechanikiem powiedział że najlepiej wymieniać przy 90.000 i nie czekać na 120. Spotkał już wiele silników TDI które ucierpiały ze względu na zerwany pasek przed terminem wymiany. Ogólnie mam błąd tylnego światła STOP, nie działa mi klimatronic, lewa strona nawiewów nie grzeje. Czasami w czasie jazdy zapala mi się błąd silnika ale na szczeście po chwili gaśnie. A wczoraj pękło ramie tylnej wycieraczki. Bierze olej jak każdy ale może to być wynikiem chipa i ciężkiej nogi. Spotkało mnie jeszcze kilka różnych problemów ale nie będę już przynudzał. Tak więc zaczynam się zastanawiać czy faktycznie Touran to nie jest tak jak piszą na różnych forach, nieudany model...
_________________
7-os, Highline, Xenon, 2004r, 184KM 401Nm
Powrót do góry
gadu-gadu
fanx

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Touran 2003r. AVQ
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 18:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


witam,jestem swiezym uzytkownikiem Tourana.chciałbym Was zapytac jak i gdzie mozna znalesc i odszyfrowac jaki faktycznie mam silnik w aucie. na naklejce w bagazniku jest 2.0 103kw ale to tylko naklejka. poprzedni własciel mowił ze silnik był wymieniany....chodzi mi o pojemnosc,moc i oznaczenie mojego silnika-gdzie tego szukac?.... pomozecie?
Powrót do góry
aspius

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 01:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Witam wszystkich użytkowników VW. Jestem tu nowy Smile więc witam wszystkich serdecznie. Od jakiegoś czasu szukam rodzinnego auta. Po długich rozważaniach i poszukiwaniach jestem skłonny kupić VW Tourana z silnikiem 2.0 140 KM, jednak czytając opinie o tym modelu, już zaczynam się wahać czy to będzie dobry wybór - jak piszą niektórzy, zakup Tourana to loteria... Planuję kupić autko z 2007-2008 roku, diesel z silnikiem 2.0 140 KM. Kolejne obawy to że autka z lat 2007-2008 maja często duże przebiegi, jak zauważyłem średnio 120 - 180 tyś km no i zważając na opinie o awaryjności tych silników mam już wątpliwości... Dodam że dużo podróżujemy z rodziną - rocznie minimum to 30 tyś km Warto mimo wszystko zainteresować się dieslem 2.0? Jak się mają te silniki z lat 2007-2008? Z góry dziękuję za opinie
Powrót do góry
MAXDAR

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZĘSTOCHOWA
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER MAX 313 2003R. Ford Focus 1,6 2000r.
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 14:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


witaj kolego. myślę że obawy co do tdi z tych roczników są nie są uzasadnione. Te silniki miały wady z blokami ale we wcześniejszych latach do polowy 2005 r. Ja jestem użytkownikiem 2.0 tdi z 2004r. od ponad 1,5 roku zrobiłem nim 35tyś km. może mało jak dla nie których ale oprócz zmiany oleju nic żadnych komplikacji ( odpukać w niemalowane ) , miałem znikający płyn ale na szczęście to nie blok silnika. Duże znaczenie ma zakup samochodu z pewnego źródła i nie pochopnie , lepiej wydać 150 zł i sprawdzić jego historię niż zaoszczędzić a potem tylko płakać. z mojego doświadczenia nie ufaj na słowo albo na książkę serwisową. Jeśli już masz upatrzony model wydaj parę zł. Jakby mnie było stać zamienił bym swojego na nowszy model z tym samym silnikiem. pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
aspius

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 13:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


MAXDAR napisał:
witaj kolego. myślę że obawy co do tdi z tych roczników są nie są uzasadnione. Te silniki miały wady z blokami ale we wcześniejszych latach do polowy 2005 r. Ja jestem użytkownikiem 2.0 tdi z 2004r. od ponad 1,5 roku zrobiłem nim 35tyś km. może mało jak dla nie których ale oprócz zmiany oleju nic żadnych komplikacji ( odpukać w niemalowane ) , miałem znikający płyn ale na szczęście to nie blok silnika. Duże znaczenie ma zakup samochodu z pewnego źródła i nie pochopnie , lepiej wydać 150 zł i sprawdzić jego historię niż zaoszczędzić a potem tylko płakać. z mojego doświadczenia nie ufaj na słowo albo na książkę serwisową. Jeśli już masz upatrzony model wydaj parę zł. Jakby mnie było stać zamienił bym swojego na nowszy model z tym samym silnikiem. pozdrawiam


@MAXDAR,

Dzięki za swoją opinię Tak myślałem że rocznik od 2006 nie będzie sprawiał problemu, bo jak czytałem że do 2005 były problemy z kołem dwumasowym ale obawy pozostały Będzie to mój pierwszy zakup używanego auta Oczywiście że przy kupnie będę bardzo ostrożny i poproszę o sprawdzenie w serwisie VW stanu auta łącznie z historią przebiegu. Nie mam jeszcze upatrzonego auta ale dużo już szukałem i kilku potencjalnych sprzedawców mam na oku Martwi mnie jeszcze jedno, dlaczego większość Touranów w PL (tych sprowadzanych) z roku 2006 czy 2007 ma średnie przebiegi rzędu 140 - 190 tyś km natomiast sprawdzając strony niemieckie takie roczniki za taką cenę 10 - 13 tyś euro mają przeważnie przebiegi poniżej 100 tyś km? Czyżby te sprowadzane były skupowane od firm a nie od osób prywatnych? Bo 3 letnie auto z przebiegiem powyżej 150 tyś daje do myślenia i zastanowienia się przed zakupem Prosiłbym o ile to możliwe podanie sprawdzonych sprzedawców. Z góry dziękuję
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 13:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 14:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


wiekszosc tych aut jest z firm bo kto prywatnie zrobi w ciagu 3 lat tyle km???? praktycznie osoby prywatne nie sprzedaja tak mlodych aut - chyba ze po jakis przygodach
Powrót do góry
gadu-gadu
jotejek

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: wv touran tdi 2.0 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


witam fanow tourana!!! ja tez jestem posiadaczem Turka 2.0 140km-po chipowaniu na 170km ,spisuje sie bardzo dobrze.jezdze czesto do norwegi okolo 1000kilometrow. i nic sie nie dzieje ,idzie jak rakieta.
ale bardzo mnie interesuje wersja 170km -cross- jaka jest opinia tych silnikow i calokształt.
mam chrapke na nowy lub uzywany. prosze o opinie tego modelu
pozdrawiam
Powrót do góry
chudy90ert

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Touran 1.9 TDI BKC 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 19:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


koledzy ja spytam o silnik benzynowy 2 litrowy co o nim sadzice bo tak myślę czy następny tyranek nie będzie z 2 litrowym benzyniakiem
a i doszły mnie słuchy ze w tyranklach montowano 2.5 tdi prawda to??? jesli tak to czy ktos miał do czynienia z takim??
Powrót do góry
gadu-gadu
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 22:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Nigdy nie było silnika 2,5 TDI w Touranie, nawet nie wiem czy ostatnia wersja (rzędowa pięciocylindrówka) zmieściłaby się w poprzek.
W maju tego roku będzie nowy Touran GPII, a w ofercie będzie benzyna już od 1,2l 105 KM, najmocniejsza będzie 1,4 TFSI 170 KM. Z Diesli już tylko silniki CR od 1,6l z 105 KM do 2,0l 140-170 KM. Z rodziny 2,0l najmocniejszy 180 KM z podwójnym doładowaniem na razie jest tylko w T5 GP.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 10:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Moze chodzi o Routana, amerykańskiego brata, ale tam 2,5 to troche za malo Wink
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Ciapek83

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Touran dsg, Polo 6N
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 02:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Śledzę sobie to forum regularnie tak jak zresztą różne ogłoszenia sprzedaży. Zakup nowego auta zbliża się średnimi krokami bo to jeszcze parę miesięcy, a bałagan w głowie coraz większy.
Oczywiście chodzi o silnik... 1,9 czy 2,0.
Zdania są bardzo podzielone i nie ma jednoznacznej odpowiedzi jakie modele są pozbawione większości wad.
Czy ktoś jasno może określić od jakich roczników silnik 2,0 to bezpieczna opcja?
Będę celował w roczniki od 2005 roku wzwyż jeśli chodzi o model przed liftem. Jeśli wszystkie przedlifty i silniki 2,0 to tykające bomby kupię 1,9, albo dołożę(czego wolałbym uniknąć) do polifta 2,0 jeśli fundusze na to pozwolą, ale z drugiej strony wolałbym bogatszą wersję przedlifta niż naciąganą polifta byle by była.
Jakieś nowe opinie? Smile
_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
jarry

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: TOURAN HL 2.0 BKD DSG 2005
Piwa: 292/6
Wysłany: Wto 04 Sty 2011, 23:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


1. 1.9 TDI ma kulturę pracy wyraźnie niższą niż 2.0 TDI, prawdopodobnie chodzi o 16V. Sprawdzone na kilku jazdach próbnych.

2. 2.0 łyka ewidentnie więcej paliwa, między 0,5 a 1 l/100 km, jak dla mnie to spora różnica.

3. 2.0 można trafić na "bombę", koszta napraw mogą być b. wysokie, szansa na coś takiego w 1.9 znacznie niższa.

4. 2.0 mocniejszy i to się czuje, przyjemność z jazdy znacznie wyższa.

5. Po lifcie 2007 auto znacznie zbrzydło, ja bym go za darmo nie chciał Smile , to już osobiste odczucia, tylko tylne lampy sobie zmieniłem na poliftowe bo ładniejsze są.

6. Gdybym dzisiaj miał kupić szukałbym najpierw 1.9, a z braku dobrej oferty to 2.0 ale ze sprawdzeniem że nie jest obarczony jakimś błędem konstrukcyjnym, jak to poznać niestety nie powiem, jak sam czytałeś są różne wersje co do daty produkcji kiedy już jest silnik poprawiony na 100%.
_________________
pozdrawiam, jarry

Touran - Leksykon | Webasto - rozbudowa - problemy | Światła dzienne - kodowanie | Wymiana licznika MFA+ FIS
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 14:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Wie ktoś od kiedy były wkładane w Touranie sliniki 2.0TDI BMM?
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 17:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Wie Laughing
Silnik 2,0l 8V 103 kW BMM z DPF'em był alternatywą do starszych znanych już jednostek 2,0l 100 i 103 kW 16V. Pojawił się też w Golfie V, a w Touranie był oferowany w MR'06 od ok. lutego 2006. Ta "alternatywa" była droższa od silnika bez DPF o ok. 570 Euro - ekologia kosztuje Wink
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 19:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Jesteś chodzącą encyklopedią wiedzy na temat tego samochodu Smile
Dzięki wielkie.
Znajomy ma takiego i nie narzeka na awaryjność, a już trochę nim zrobił, więc zastanawiam się, czy może jednak nie zacząć jednak brać pod uwagę przy zakupie również takiej jednostki - oprócz 1.9TDI.
Tylko silniki BMM miały DPF?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe


VolkswagenGolf

13 900

2007r.

170 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

29 000

2015r.

226 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTransporter

39 900

2014r.

357 248 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

134 800

2019r.

128 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

49 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System