Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregw78

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Touran BKC/Skoda ASV
Piwa: 0/10
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 19:53
Temat postu:

silniki tdi w touranie


Witam!

Jako ze coraz bardziej jestem zdecydowany na zakup takiego auta, poprosze jeszcze o Wasze opinie na temat (zwracam sie do uzytkownikow silnikow tdi):
czy silnik w posiadanym przez Ciebie touranie jest odpowiedni do tego auta, a konkretniej to :
- w przypadku posiadaczy 1,9 - czy ów motor daje rade sobie z ta masa, jakie sa predkosci optymalne w trasie -tzn. w km/h oraz rpm. ( w polskich warunkach, czyli tiry i in. busy, nie zawsze wolne ) dla tego silnika i Waszych uszu, ile wowczas spala; no i pytanie moze drazniace - czy myslisz nad "chipem"

- a dla posiadaczy BKD i "kuzynów" - podobnie z ta predkoscia i spalaniem, ale tez czy nie masz teraz takich mysli : "...moglem wybrac 1,9 , bo mniej awaryjne..."

I ogolnie do wszystkich, czy kupujac raz jeszcze tourana, wzialbys z tym samym motorem , czy z in. a moze w ogole nie touran ?

Wiem, ze wrazenia z jazdy i ogolnego uzytkowania to czysto subiektywne odczucia kazdego 'drajvera', ale wszelkie szczere sugestie chetnie wyslucham, znaczy sie przeczytam Laughing

pozdr Grzesiek, prawie zdecydowany na tourana tdi

p.s. sorry za bezposrednia forme Wink
_________________
Octavia 03'/Touran 05'
Powrót do góry
MAXDAR

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZĘSTOCHOWA
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER MAX 313 2003R. Ford Focus 1,6 2000r.
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 20:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


drogo kolego jestem posiadaczem 2.0 140 km a mój teść 1,9 105 km . to 105 wersja to minim dla tourana ale róznica w stosunku do 140 km jest duża. w tym roku wracalismy razem z nad morza i powiem że sie trzymał nawet nawet. ale podczas wyprzedzania było najbardziej widać róznice. tak gdzie ja wyprzedzałem bez problemu ( nawet na 6 biegu ) on musiał się troche pomęczyć. a spalanie ok. 0,5 - 1 litra na kożyśc 1,9 tdi. tak na podsumowaniu w kieszeni mała różnica ale na drodze duża.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
marcinek40

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): aleksandrów łodzki
Posiadane auto: vw touran 2009r 66kw
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 21:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Cze ja ma 1.9 tdi 90Km z chipem na 122 KM ,samochod ma przejechane 5 tys spalanie 7-7,5 po miescie .Jestem bardzo zadowalony przede wszystkim z bagaznika ogromny cokolwiek przewiez nie ma problem .Silnik 90 KM troszeczke słaby jak bym kupował to wiekszy np 130 + 30 chip = prawie rakieta .Wada dla mnie to hałas b.duzy przy prędkosci 150-170 km i ogolnie słychac tego tdi ,kolega ma audi 2.5 tdi cisza niesamowita a w touran jak traktor .Podsumowanie kupił bym jeszcze raz touran ale chyba bym poczekał do przyszłego roku na nowego tourana z nowymi silnikami cichszymi przede wszystkim.POZDROWIONKA
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
gregw78

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Touran BKC/Skoda ASV
Piwa: 0/10
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 23:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Dzieki Panowie za opinie i czekam na dalsze
_________________
Octavia 03'/Touran 05'
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 06:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Kup 140Km z końca 2005 lub pocz 2006 i nie bedzie problemów z głowica itp. No i im przebieg mniejszy tym lepiej nie tylko dla sprzęgła ale i całości. Ja mam BKD 140KM i dla mnie to jest takie minimum. Ale nie szaleje tym autem nie wiem jak bo to nie jest limuzyna typu passat. 140 od 105 ma i wiekszy Nm i KM a to się odbija na jeździe. O DSG nie wspomne juz, i jak się zdecydujesz na 2.0 z DSG to każde światła twoje. Nie zmienisz na manuala.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 06:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcello

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9 TDI BXE 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 15:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Na Twoim miejscu nie kupowałbym 2.0 BKD, osobiście mam taki silnik w swoim i od samego początku mam z nim problemy. Kultura pracy żadna w porównaniu chociażby do 1.9. Głowice padają bardzo często, dwumasy również, nie wspominając o pompach oleju. Jeśli myślisz o Touranie to w zasadzie dobry wybór ale z tego co mówią mechanicy i serwisanci ASO zdecydowanie 1.9 mniej kłopotliwy. Można zrobić mapy i śmiga podobnie. A i jeszcze, w ślad tego co napisał Spacewalker - DSG to jest to, rewelacyjna sprawa. Powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
Bodzio318

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: touran 2,0 tdi BMM 140KM DSG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 15:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Witam wszystkich podłączę się pod temat jak już taki jest;) Co powiecie na silnik tdi. 170KM mam takiego Tourana Highline na oku z DSG rocznik 05/2006 przejechane 40000km. Czy te silniki 125KW są wadliwe czy nie, bo mało o nich jest opinii.
Powrót do góry
gadu-gadu
dudi71

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów
Posiadane auto: VW Touran Goal 1,9 TDI z DPF BLS 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Witam
Ja osobiście posiadam w swoim Touranie motorek 1.9 TDI 105 KM BLS z filtrem DPF o ile te 105 KM do normalnej jazdy wystarczy to ten DPF to wg. mnie dziadostwo jakich mało, bo niby ekologia ale podczas dopalania obciachowo to wygląda jak jedzie sobie całkiem spoko auto i ciągnie za sobą smugę dymu...
Co do tego Tourana co masz na oku to przebieg jest jakiś bardzo mało realny ,mój jest z 04/2006 i jak udało mi się sprawdzić historię serwisową wraz z przebiegiem to .... Shocked bo liczyłem się ,że jest kręcone ale sądząc po wyglądzie i roczniku nie myślałem ,że aż tyle...
Do tych Twoich 40000 pewnie trzeba dodać z przodu 1 lub 2 .
Powrót do góry
gregw78

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Touran BKC/Skoda ASV
Piwa: 0/10
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 23:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Dzieki Panowie, lecz znalazlem sie troche "w kropce".
2 uzytkownikow aut z takimi samymi silnikami ma calkiem odmienne opinie na temat BKD. I kogo tu posluchac?
A moze silniki 2.0 vw to jakby loteria, jednemu sie uda a drugiemu... Crying or Very sad
Choc o tym co pisal Spacewalker to slyszalem, ze im mlodszy to lepiej.
Ale czy od rocznikow 06' problemy z nimi calkiem zanikly?

A tak z ciekawosci, to kolega marcello ma ktory rocznik swojego tourana?

dzieki
_________________
Octavia 03'/Touran 05'
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 07:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Ja kupiłem swojego w dokładnie rok temu, miał 70tys , teraz ma 115tys i prócz EGR-a który mi sie spalił nie wymieniłem nic. No nie mowie tu o filtrach, zawieszeniu itp. Silnik super, nie mogłem się poczatkowo przyzwyczaic jak zmieniał mi biegi na ponad 2,2-2,3obr ,ale na SPORT zmienia je jeszcze wyzej. Ale juz mi to nie przeszkadza. Na tiptrionicu jak jezdze do to 2 tys niedociagam nigdy bo max Nm jest ponizej 2 tys wiec nie ma potrzeby. Z silnikami jak i z dwu-masami loteria, ale wiadomo, im mlodszy tym lepszy, byle przebieg był realny. Pompowtryski Ci moga poleceic tak samo jak i w tym z 2003. O passatach się więcej czyta ze bardziej problemowe, no ale 4 letnie auto ma tam ponad 160tys, a przebieg na wszystko wpływa. Touran to auto nie do szalenia, to nie limuzyna, tylko taki family Car, nie zdziw się jak 200km/h nie wyciagniesz. Passat z 2003 roku jaki miałem 1.9 ciagną 215 bez problemu i bez zadnych Chipów.
Mój pali srednio 6,8/100 jak się jezdzi do 110, powyzej to juz ok 7-9l wychodzi.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 08:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


marcello napisał:
Na Twoim miejscu nie kupowałbym 2.0 BKD, osobiście mam taki silnik w swoim i od samego początku mam z nim problemy. Kultura pracy żadna w porównaniu chociażby do 1.9.


piszac 'od samego poczatku' rozumiem ze masz na mysli chwile zakupu od poprzedniego wlasciciela? (dlatego ciekawe jak poprzedni wlasciciel eksploatowal auto, jak o nie dbal?)
i drugie pytanie: na czym polega wyzsza kultura pracy silnika 1.9 versus 2.0 wedlug Ciebie?

kupilem samochod miesiac temu (112K km, poleasingowy zatem wszystkie czynnosci obslugowe wykonywane na biezaco, udokumentowane w polskim ASO VW) i tymczasem za wiele nie moge o nim powiedziec poniewaz ucze sie go, wsluchuje w niego, czytam instrukcje i posty uzytkownikow na forum
porownan nie bede dokonywal poniewaz jak ktos wspomnial wczesniej odczucia sa subiektywnie i kazdy porownuje do innego auta ktorym jezdzil wczesniej

tymczasem jestem zadowolony, in plus duzy bagaznik, dynamika jazdy fajna co przeklada sie na bezpieczenstwo wykonywanych manewrow, DSG rewelacja, zuzycie paliwa do zaakceptowania, in minus twarde zawieszenie, zaawansowa technologia wykonania co pewnie przelozy sie na wieksze koszty diagnostyki i serwisowania, groza opowiesci o wadach 'wieku dzieciecego' tego modelu ; )

jesli trafilem dobrze w loterii ; ) o ktorej wspomnial Spacewalker bede zadowolony, jesli nie - po prostu sprzedam

pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez borge dnia Sob 26 Wrz 2009, 18:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
paczopaczesniak

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieszczady
Posiadane auto: VW touran 1.9 tdi 77kW
Piwa: 1/5
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 09:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


ja mam tourana z 2004 roku 1.9tdi 5 osobowy. Spalanie w trasie 4.8l/100km po miescie(mieszkam w gorach) ok5.5l/100km autko dosc glosne ale komfort jazdy super!!! kup sobie tuorana 1.9tdi i nie patrz na moc. silniki 1.9 tdi sa najlepsze
_________________
Z VW nie wycieka olej, on tak zaznacza swoj teren, czesci24.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
tourantdi

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 105KM, BKC
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 27 Wrz 2009, 21:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Co do 2.0 TDI odradzono mi w serwisie gdzie serwisowałem wcześniejszego VW. Powiedzieli, że jak Touran to lepiej 1.9 TDI, zdecydowanie rzadziej padaja dwu masy no i oczywiście głowice.
Natomiast , że zawór EGR trzeba wymienić po 100-150 tys.km to normalka.
Ja w moim BKC mam teraz 140 tys.km zawór EGR nowy, świece żarowe zmienione, pasek wielorowkowy i napinacz bo juz strasznie tłukł.
Najbardziej mnie teraz przeraża , że na 5 i 6 biegu wyje skrzynia biegów, pewnie będzie mnie czakała za jakiś czas naprawa:(

Ogólnie jak Touran to 1.9 TDI, no chyba, że ten juz po lifcie to 2.0 TDI lub TSI bym wybrał.

Co do osiągów to 105KM naprawdę daje radę myślałem ,że będzie duzo gorzej.
Powrót do góry
gadu-gadu
marcello

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9 TDI BXE 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Wrz 2009, 09:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Witam,

Zgadzam się z kolegami, że zakup auta to loteria... W swoim niedługim "dorobku" posiadałem kilka modeli VW głównie z silnikami diesla 1.9, stąd moje spostrzeżenie o kulturze pracy. Na w/w autach w sumie przejechałem kilkaset tysięcy kilometrów i praktycznie nic się nie działo, poza bieżącymi wymianami. Obecnie posiadam Tourana 2.0 TDI z DSG z końca 2005 roku, miała to być zmiana na lepsze - niestety nie jest..., od samego początku czyli ponad rok od zakupu - klapa. I tak od dwukrotnej wymiany dwumasa, (która nic nie zmieniła bo cały czas są dziwne odgłosy przy gaszeniu silnika), po konieczności wymiany głowicy i dużo innych mniejszych usterek. To tak w skrócie charakterystyka dwulitrowego VW. Mimo wszystko bardzo lubię to autko i jeśli kiedykolwiek będę zmieniał to na pewno będzie to TOURAN.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
maltoo

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Touran Trendline 2.0TDI 100kW AZV 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 21:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Ja posiadam Tourana z 2004r. i silnikiem 2,0l, od roku dokładnie, sprowadzony z Niemiec, tam serwisowany był - jeździł w firmie. Jak do tej pory to wymiana filtrów, płynów, no i na początku wyciek płynu chłodzącego z webasto, to poniesione koszty. Przejechałem prawie 30tys. km, wszystko bez zarzutu, nic nie dzieje się. Jestem b. zadowolony.
Jak czytam o kłopotach (kosztach) kolegów z tym silnikiem to włos na głowie jeży się.
pozdr. Very Happy
Powrót do góry
SimonCT

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW Touran 2.0TDI BKD
Piwa: 3/16
Wysłany: Nie 25 Paź 2009, 15:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Mojego BKD mam od marca br. niestety ale trochę po kieszeni już mnie pociągnął. Niedawno pękła mi aluminiowa łapa trzymająca silnik od strony rozrządu, silnik opadł, koszt z robotą +/- 1000zł , musiałem wymienić wąż między turbiną a coolerem, notorycznie wyskakiwał przez pourywane zapinki. Mimo przebiegu 112.000 wymieniłem rozrząd i jak sie okazało w ostatniej chwili. Po konsultacji z mechanikiem powiedział że najlepiej wymieniać przy 90.000 i nie czekać na 120. Spotkał już wiele silników TDI które ucierpiały ze względu na zerwany pasek przed terminem wymiany. Ogólnie mam błąd tylnego światła STOP, nie działa mi klimatronic, lewa strona nawiewów nie grzeje. Czasami w czasie jazdy zapala mi się błąd silnika ale na szczeście po chwili gaśnie. A wczoraj pękło ramie tylnej wycieraczki. Bierze olej jak każdy ale może to być wynikiem chipa i ciężkiej nogi. Spotkało mnie jeszcze kilka różnych problemów ale nie będę już przynudzał. Tak więc zaczynam się zastanawiać czy faktycznie Touran to nie jest tak jak piszą na różnych forach, nieudany model...
_________________
7-os, Highline, Xenon, 2004r, 184KM 401Nm
Powrót do góry
gadu-gadu
fanx

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Touran 2003r. AVQ
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 18:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


witam,jestem swiezym uzytkownikiem Tourana.chciałbym Was zapytac jak i gdzie mozna znalesc i odszyfrowac jaki faktycznie mam silnik w aucie. na naklejce w bagazniku jest 2.0 103kw ale to tylko naklejka. poprzedni własciel mowił ze silnik był wymieniany....chodzi mi o pojemnosc,moc i oznaczenie mojego silnika-gdzie tego szukac?.... pomozecie?
Powrót do góry
aspius

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 01:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Witam wszystkich użytkowników VW. Jestem tu nowy Smile więc witam wszystkich serdecznie. Od jakiegoś czasu szukam rodzinnego auta. Po długich rozważaniach i poszukiwaniach jestem skłonny kupić VW Tourana z silnikiem 2.0 140 KM, jednak czytając opinie o tym modelu, już zaczynam się wahać czy to będzie dobry wybór - jak piszą niektórzy, zakup Tourana to loteria... Planuję kupić autko z 2007-2008 roku, diesel z silnikiem 2.0 140 KM. Kolejne obawy to że autka z lat 2007-2008 maja często duże przebiegi, jak zauważyłem średnio 120 - 180 tyś km no i zważając na opinie o awaryjności tych silników mam już wątpliwości... Dodam że dużo podróżujemy z rodziną - rocznie minimum to 30 tyś km Warto mimo wszystko zainteresować się dieslem 2.0? Jak się mają te silniki z lat 2007-2008? Z góry dziękuję za opinie
Powrót do góry
MAXDAR

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZĘSTOCHOWA
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER MAX 313 2003R. Ford Focus 1,6 2000r.
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 14:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


witaj kolego. myślę że obawy co do tdi z tych roczników są nie są uzasadnione. Te silniki miały wady z blokami ale we wcześniejszych latach do polowy 2005 r. Ja jestem użytkownikiem 2.0 tdi z 2004r. od ponad 1,5 roku zrobiłem nim 35tyś km. może mało jak dla nie których ale oprócz zmiany oleju nic żadnych komplikacji ( odpukać w niemalowane ) , miałem znikający płyn ale na szczęście to nie blok silnika. Duże znaczenie ma zakup samochodu z pewnego źródła i nie pochopnie , lepiej wydać 150 zł i sprawdzić jego historię niż zaoszczędzić a potem tylko płakać. z mojego doświadczenia nie ufaj na słowo albo na książkę serwisową. Jeśli już masz upatrzony model wydaj parę zł. Jakby mnie było stać zamienił bym swojego na nowszy model z tym samym silnikiem. pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
aspius

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 13:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


MAXDAR napisał:
witaj kolego. myślę że obawy co do tdi z tych roczników są nie są uzasadnione. Te silniki miały wady z blokami ale we wcześniejszych latach do polowy 2005 r. Ja jestem użytkownikiem 2.0 tdi z 2004r. od ponad 1,5 roku zrobiłem nim 35tyś km. może mało jak dla nie których ale oprócz zmiany oleju nic żadnych komplikacji ( odpukać w niemalowane ) , miałem znikający płyn ale na szczęście to nie blok silnika. Duże znaczenie ma zakup samochodu z pewnego źródła i nie pochopnie , lepiej wydać 150 zł i sprawdzić jego historię niż zaoszczędzić a potem tylko płakać. z mojego doświadczenia nie ufaj na słowo albo na książkę serwisową. Jeśli już masz upatrzony model wydaj parę zł. Jakby mnie było stać zamienił bym swojego na nowszy model z tym samym silnikiem. pozdrawiam


@MAXDAR,

Dzięki za swoją opinię Tak myślałem że rocznik od 2006 nie będzie sprawiał problemu, bo jak czytałem że do 2005 były problemy z kołem dwumasowym ale obawy pozostały Będzie to mój pierwszy zakup używanego auta Oczywiście że przy kupnie będę bardzo ostrożny i poproszę o sprawdzenie w serwisie VW stanu auta łącznie z historią przebiegu. Nie mam jeszcze upatrzonego auta ale dużo już szukałem i kilku potencjalnych sprzedawców mam na oku Martwi mnie jeszcze jedno, dlaczego większość Touranów w PL (tych sprowadzanych) z roku 2006 czy 2007 ma średnie przebiegi rzędu 140 - 190 tyś km natomiast sprawdzając strony niemieckie takie roczniki za taką cenę 10 - 13 tyś euro mają przeważnie przebiegi poniżej 100 tyś km? Czyżby te sprowadzane były skupowane od firm a nie od osób prywatnych? Bo 3 letnie auto z przebiegiem powyżej 150 tyś daje do myślenia i zastanowienia się przed zakupem Prosiłbym o ile to możliwe podanie sprawdzonych sprzedawców. Z góry dziękuję
Powrót do góry
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 14:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


wiekszosc tych aut jest z firm bo kto prywatnie zrobi w ciagu 3 lat tyle km???? praktycznie osoby prywatne nie sprzedaja tak mlodych aut - chyba ze po jakis przygodach
Powrót do góry
gadu-gadu
jotejek

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: wv touran tdi 2.0 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


witam fanow tourana!!! ja tez jestem posiadaczem Turka 2.0 140km-po chipowaniu na 170km ,spisuje sie bardzo dobrze.jezdze czesto do norwegi okolo 1000kilometrow. i nic sie nie dzieje ,idzie jak rakieta.
ale bardzo mnie interesuje wersja 170km -cross- jaka jest opinia tych silnikow i calokształt.
mam chrapke na nowy lub uzywany. prosze o opinie tego modelu
pozdrawiam
Powrót do góry
chudy90ert

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Touran 1.9 TDI BKC 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 19:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


koledzy ja spytam o silnik benzynowy 2 litrowy co o nim sadzice bo tak myślę czy następny tyranek nie będzie z 2 litrowym benzyniakiem
a i doszły mnie słuchy ze w tyranklach montowano 2.5 tdi prawda to??? jesli tak to czy ktos miał do czynienia z takim??
Powrót do góry
gadu-gadu
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 22:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Nigdy nie było silnika 2,5 TDI w Touranie, nawet nie wiem czy ostatnia wersja (rzędowa pięciocylindrówka) zmieściłaby się w poprzek.
W maju tego roku będzie nowy Touran GPII, a w ofercie będzie benzyna już od 1,2l 105 KM, najmocniejsza będzie 1,4 TFSI 170 KM. Z Diesli już tylko silniki CR od 1,6l z 105 KM do 2,0l 140-170 KM. Z rodziny 2,0l najmocniejszy 180 KM z podwójnym doładowaniem na razie jest tylko w T5 GP.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 10:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Moze chodzi o Routana, amerykańskiego brata, ale tam 2,5 to troche za malo Wink
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Ciapek83

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Touran dsg, Polo 6N
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 02:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Śledzę sobie to forum regularnie tak jak zresztą różne ogłoszenia sprzedaży. Zakup nowego auta zbliża się średnimi krokami bo to jeszcze parę miesięcy, a bałagan w głowie coraz większy.
Oczywiście chodzi o silnik... 1,9 czy 2,0.
Zdania są bardzo podzielone i nie ma jednoznacznej odpowiedzi jakie modele są pozbawione większości wad.
Czy ktoś jasno może określić od jakich roczników silnik 2,0 to bezpieczna opcja?
Będę celował w roczniki od 2005 roku wzwyż jeśli chodzi o model przed liftem. Jeśli wszystkie przedlifty i silniki 2,0 to tykające bomby kupię 1,9, albo dołożę(czego wolałbym uniknąć) do polifta 2,0 jeśli fundusze na to pozwolą, ale z drugiej strony wolałbym bogatszą wersję przedlifta niż naciąganą polifta byle by była.
Jakieś nowe opinie? Smile
_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
jarry

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: TOURAN HL 2.0 BKD DSG 2005
Piwa: 292/6
Wysłany: Wto 04 Sty 2011, 23:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


1. 1.9 TDI ma kulturę pracy wyraźnie niższą niż 2.0 TDI, prawdopodobnie chodzi o 16V. Sprawdzone na kilku jazdach próbnych.

2. 2.0 łyka ewidentnie więcej paliwa, między 0,5 a 1 l/100 km, jak dla mnie to spora różnica.

3. 2.0 można trafić na "bombę", koszta napraw mogą być b. wysokie, szansa na coś takiego w 1.9 znacznie niższa.

4. 2.0 mocniejszy i to się czuje, przyjemność z jazdy znacznie wyższa.

5. Po lifcie 2007 auto znacznie zbrzydło, ja bym go za darmo nie chciał Smile , to już osobiste odczucia, tylko tylne lampy sobie zmieniłem na poliftowe bo ładniejsze są.

6. Gdybym dzisiaj miał kupić szukałbym najpierw 1.9, a z braku dobrej oferty to 2.0 ale ze sprawdzeniem że nie jest obarczony jakimś błędem konstrukcyjnym, jak to poznać niestety nie powiem, jak sam czytałeś są różne wersje co do daty produkcji kiedy już jest silnik poprawiony na 100%.
_________________
pozdrawiam, jarry

Touran - Leksykon | Webasto - rozbudowa - problemy | Światła dzienne - kodowanie | Wymiana licznika MFA+ FIS
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 14:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Wie ktoś od kiedy były wkładane w Touranie sliniki 2.0TDI BMM?
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 17:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Wie Laughing
Silnik 2,0l 8V 103 kW BMM z DPF'em był alternatywą do starszych znanych już jednostek 2,0l 100 i 103 kW 16V. Pojawił się też w Golfie V, a w Touranie był oferowany w MR'06 od ok. lutego 2006. Ta "alternatywa" była droższa od silnika bez DPF o ok. 570 Euro - ekologia kosztuje Wink
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 19:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Jesteś chodzącą encyklopedią wiedzy na temat tego samochodu Smile
Dzięki wielkie.
Znajomy ma takiego i nie narzeka na awaryjność, a już trochę nim zrobił, więc zastanawiam się, czy może jednak nie zacząć jednak brać pod uwagę przy zakupie również takiej jednostki - oprócz 1.9TDI.
Tylko silniki BMM miały DPF?
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 22:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Gdybyś wypełnił ankietę (link na forum) to byś wiedział więcej chociażby o silnikach Laughing . Możesz jeszcze poszukać pod hasłem "BLS"
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 22:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Nie wypełniam, bo nie mam fury Sad
Poszukam, dzięki za naprowadzenie Smile

Czy informacje zawarte w tabeli Engines są poprawne?
http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Touran
Bo według niej, nie było 1.9TDI z DPFem, a wydaje mi się że gdzieś w ogłoszeniach takie mi się przemknęły :/
Powrót do góry
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 16:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Fajny wątek,
jako, że jestem na etapie szukania to kolejny dylemat: JAKI silnik kupić??
Ten 1.9 odpadł, mam na oku 2.0 BMM i dla tych, którzy nie rozróżniają ciekawy opis :
Cytat:
Zaczerpniete z innego forum
Kilka slow o 2.0 TDI
- 2.0 TDI 8V bez wałków wyrównoważających (np. BMM, BGW) - zero problemów mechanicznych w układzie korobowo - tłokowym, czasem (bardzo sporadycznie) pękające głowice na mostku pomiędzy zaworami a końcówką pompowtrysku, wyrabiające się gniazda pompowtrysków, awaryjne turbiny i problemy wynikające z DPF,
- 2.0 TDI 16V bez wałków wyrównoważajkących z popmpkami Bosch (np. BSY, BKD, AZV) - pękają głowice do 2007 r, siadają pompki z końcówką "B", awaryjne rumuńskie turbiny, kiwające się na boki pompowtryski, drgania na obrotach jałowych,
- 2.0 TDI 8V z wałkami wyrównoważającymi (np. BPW) - problemy te same co z BMM + awarie napędu pompy oleju,
- 2.0 TDI 16 V z wałkami wyrównoważającymi i pompkami Bosch (np. BLB, BRE) - problemy te same co z BKD + awarie napędu pompy oleju i wałków wyrównoważających,
- 2.0 TDI 16 V z wałkami (BKP, BMR, BRD) lub bez wałków wyrównoważających (BMN) ale z pompkami piezo od Siemensa - analogiczne problemy jak dla tych z Boschem + problemy z pompkami (utrata mocy, zapychanie się dysz).
Generalnie najmniej awaryjny jest BMM, najbardziej BKP i BMR. Bardzo przyzwoity jest BKD roczniki od 2007.

Czyli wynika, że ten 2.0 140KM BMM to taki mocniejszy 1.9 105.
Może się jedną skusić na ego 2.0 ?
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 18:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Jeśli ma być 1,9l ze 105 KM to najlepiej BKC, BXE bo bez DPF'a. W tym BMM masz DPF'a
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 19:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Tak wiem... nieszczęsny DPF. Ale nie wiem, czy aby ludzi zbyt nie panikują: przed zakupem obecnego diesla znajomi przestrzegali - "ooo dwumasa pada, turbina też, nie kupuj diesla itd". I co? Zrobiłem 30tys. km i zero problemów.
Niestety: coś za coś, obawiam się, że szukając "tego idealnego" mogę szukać do śmierci Wink
Tak więc 2.0 TDI BMM 140 KM, przebieg 200 tys (rozrząd za 50 tys km), świetne wyposażenie (Goal), serwisowany od początku do końca w ASO za 38 tysiaków to dobry wybór? Dodam, że stan wizualny i środek bez zastrzeżeń (jak nowy...).

pzdr.
Powrót do góry
matii

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master, Ford C-max, Sprinter 313 - 906
Piwa: 5/3
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 21:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


a który rocznik, podaj linka reczej nikt ci tu nie podkupi tylko raczej doradzi
Powrót do góry
gadu-gadu
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 23:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Tym bardziej przy takim przebiegu, sprawdź czy już może DPF był wymieniony.
Interpretuj to tak, jeśli dużo rzeczy związanych z eksploatacją było wymienionych, to tym lepiej - ty już nie musisz tego wymieniać Very Happy
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
matii

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master, Ford C-max, Sprinter 313 - 906
Piwa: 5/3
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 09:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Turanek napisał:
Tym bardziej przy takim przebiegu, sprawdź czy już może DPF był wymieniony.
Interpretuj to tak, jeśli dużo rzeczy związanych z eksploatacją było wymienionych, to tym lepiej - ty już nie musisz tego wymieniać Very Happy


Bardzo mi się spodobał i dziekuje za taka wypowiedz, byłem już na wielu forach samochodowych w związku z częstą wymianą samochodów, ale nidgy nikt nie doradził tak prawdziwie. Zawsze wszyscy pisza jak duzo wymienione to wadliwy, zużyty po bardzo dużym przebiegu mina, ale zawsze trzeba własnie odróznic co i kiedy było wymienione.
Powrót do góry
gadu-gadu
kilian1982

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): MOGILNO
Posiadane auto: VW Touran 1.9Tdi 101KM 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 00:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


witam Mi się trafił Touran z 2004r 100KM od pierwszego właściciela z 144 tys przebiegiem w ciagu roku zrobiłem 33 tys.km Co mogę powiedzieć na temat autka. Rewelacyjny komfort jazdy na długich trasach nie czuć zmeczenia do tego umila rewelacyjny sprzet muzyczny Climatronic i inne dodatki Spalanie(wszystko zalezy od techniki jazdy i operowaniem biegami) w trasie od 4.8 do 5.5 średnia na ok 4500 5,6Litra MInusem jest małą moc przy obciążeniu np 4 osób więcej cza się biegami bawić Jak narazie bez większych awarii głowne podzespoły typu stabilizatory koło pasowe(sprzęgło) alternatora Ceny części do przyjecia. Brakuje mi tylko Regulowanego podłokietnika, oraz problem z pasami które zostają w drzwiach odbijając si na karoserii za słabe sprężyny
Gdyby nie webasto zimą niezbedny byłby zestaw dla polarnika bardzo długo dogrzewa się silnik i szybko traci temperature wiec webasto niezawodna rzecz
Teraz juz wiem zę następny również będzie touranik z młodszego rocznika
wkrótce postaram się wkleić wam swoje autko
Powrót do góry
gadu-gadu
Ciapek83

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Touran dsg, Polo 6N
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 25 Mar 2011, 02:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Wszystko super z tymi wskazówkami, tylko proszę mi powiedzieć jak zwykly "szary zjadacz chleba" ma rozpoznać jakie oznaczenie ma dany silnik jeśli w 100% to jest się tylko pewnym pojemności?
Niedlugo bede kupowal swojego Tourana i jednak zdecyduję sie na 2.0. mam czas i najlepiej bym wzial tego z oznczeniem co Wy podajecie, ale jak to sprawdzic przy ogledzinach?
pozdr

pozdr

Blupol napisał:
Fajny wątek,
jako, że jestem na etapie szukania to kolejny dylemat: JAKI silnik kupić??
Ten 1.9 odpadł, mam na oku 2.0 BMM i dla tych, którzy nie rozróżniają ciekawy opis :
Cytat:
Zaczerpniete z innego forum
Kilka slow o 2.0 TDI
- 2.0 TDI 8V bez wałków wyrównoważających (np. BMM, BGW) - zero problemów mechanicznych w układzie korobowo - tłokowym, czasem (bardzo sporadycznie) pękające głowice na mostku pomiędzy zaworami a końcówką pompowtrysku, wyrabiające się gniazda pompowtrysków, awaryjne turbiny i problemy wynikające z DPF,
- 2.0 TDI 16V bez wałków wyrównoważajkących z popmpkami Bosch (np. BSY, BKD, AZV) - pękają głowice do 2007 r, siadają pompki z końcówką "B", awaryjne rumuńskie turbiny, kiwające się na boki pompowtryski, drgania na obrotach jałowych,
- 2.0 TDI 8V z wałkami wyrównoważającymi (np. BPW) - problemy te same co z BMM + awarie napędu pompy oleju,
- 2.0 TDI 16 V z wałkami wyrównoważającymi i pompkami Bosch (np. BLB, BRE) - problemy te same co z BKD + awarie napędu pompy oleju i wałków wyrównoważających,
- 2.0 TDI 16 V z wałkami (BKP, BMR, BRD) lub bez wałków wyrównoważających (BMN) ale z pompkami piezo od Siemensa - analogiczne problemy jak dla tych z Boschem + problemy z pompkami (utrata mocy, zapychanie się dysz).
Generalnie najmniej awaryjny jest BMM, najbardziej BKP i BMR. Bardzo przyzwoity jest BKD roczniki od 2007.

Czyli wynika, że ten 2.0 140KM BMM to taki mocniejszy 1.9 105.
Może się jedną skusić na ego 2.0 ?

_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Pią 25 Mar 2011, 10:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


przeczytaj Leksykon Jarrego w Manualach a tam akapit o 'wklejce z bagaznika lub serwisowki'
http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=114509 pod warunkiem ze silnik nie byl wymieniony
typ silnika znajdziesz tez w logu zrobionym VAGiem

popzdrawiam
_________________
Powrót do góry
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 30 Mar 2011, 13:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


...po prawie 3-tyg jeździe za nic w świecie nie zamieniłbym na 105 konnego.
Jazda z tymi 140 kucami to poezja, a spalanie póki co w mieście oscyluje koło 7,5 (wg kompa) Very Happy

PS. 170 KM - to musi być rakieta
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe


VolkswagenPolo

12 200

2009r.

198 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

17 500

2012r.

199 000 km

lubelskie

VolkswagenGolf

72 900

2019r.

53 000 km

mazowieckie

VolkswagenMultivan

88 900

2014r.

170 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenGolf

47 880

2018r.

101 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System