Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Którego Tourana byś kupił?
1.9TDI(105KM) DSG 2007'
50%
 50%  [ 9 ]
2.0TDI(140KM) manual 2007'
50%
 50%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 18

Autor Wiadomość
marco_x

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 10:52
Temat postu:

1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


Witam
Będę kupować w najbliższym czasie samochód.
Decyzja właściwie już zapadła i ma być to Touran.
Mam kilka pytań.

Jeździłem już w pewnym sensie podobnym samochodem (ta sama płyta podłogowa i silnik) Skoda Octavia II 1.9TDI 105KM.
Silnik jak najbardziej na moje wymagania jest wystarczający, skodą przejechałem 112tyś km i nic się tam z silnikiem nie działo.
W razie co to zawsze można zchipować 1.9TDI, bo z tego co się orientuję są to jedne z lepszych silników które dobrze znoszą tego rodzaju tuningi, które są nawet w ofercie autoryzowanych serwisów z gwarancją.

Wracając do Tourana to chcę kupić:
1.9TDI z DSG rocznik nie straszy niż 2006/2007, czyli inaczej mówiąc po liftingu (dobrze się orientuje, że właśnie w tym czasie był lifting?)
lub
2.0TDI ale z manualem, oba samochody najlepiej w wersji Highline.

Z tego co widzę w ogłoszeniach oba są w bardzo podobnej cenie, tylko oczywiście pytanie o żywotność.
Samochód który kupię będzie mieć ok 100tyś km i jak się domyślam (poprawić mnie, jak się mylę) z 1.9TDI nie będzie problemu przez kolejne 200tyś km... do takich wniosków doszedłem jak zobaczyłem niemieckie taksówki z przebiegami po 300-400tyś km w ogłoszeniach.
Oczywiście samo DSG też kusi, jak wiadomo wygoda bez straty dynamiki i zużycia paliwa, no i ponoć większa żywotność skrzyni biegów w porównaniu do tradycyjnej (poprawić mnie, jak się mylę).

Jednak 2.0TDI też nie może być złym wyborem, w końcu VW produkuje i sprzedaje te silniki do m.in. Mitshubishi Outlander, Jeep Patriot/Compas, Dodge Joyrney, oczywiście są nadal w Skodach i Seatach, do nie dawna były w Audi i VW.

Co do kultury pracy tych pompowtryskiwaczy zupełnie nic nie mam, nie przeszkadza mi to w zupełności i tak uważam że poziom głośności jest porównywalny z np silnikami Forda Commonrail.

Wracając do pytania, biorąc pod uwagę że wystarczający jest dla mnie 105konny silnik powiedźcie co byście wzięli, w sumie będę w większości czasu jeździł sam, jedynie jakieś wypady rodzinne w lato będą z pełnym obciążeniem, ale to i tak tylko kilka razy w roku. Jednak 140KM kusi, szczególnie, że spalanie jest porównywalne, tylko pytanie jak z jakością, bo wszędzie krytykują te jednostki, tylko pytanie czy nadal z tych roczników?

Kolejne pytanie czy znacie tą firmę, może ktoś kupował przez nich samochód? http://tourany.pl/

POzdrawiam i czekam na podpowiedzi!
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 15:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


1.9 na to auto to malo, za malo. Wiem ze kazdy mozna zchipowac, ale ... no wlasnie, zawsze jest jakies ale. Pamietaj ze apetyt rosnie w miare jedzenia i lepiej miec za duzo niz zeby brakowało. Koszta nie sa jakies tragicznie wielkie w porównaniu z 2.0. DSG w obu przypadkach jak najbardziej, to bez gadania. Co do szukania auta w Polsce, wejdz na mobile.de czy jakąs inna strone w DE i zobacz w przeliczniku jakie tam są auta z jakimi przebiegami. Firmy takie jak ta czy inne nie mają tych aut nie wiadomo z jakiego źrodła. Nigdy nie wiem jak to jest mozliwe ze auto identycznie niemal w DE ma prawie 200tys km, a w PL sa do 150tys i jeszce tansze po przeliczeniu Euro na ZŁ.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
marco_x

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 16:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


no właśnie oglądałem www.mobile.eu i podobne mam wnioski.
Człowiek z www.touran.pl twierdzi, ze wszystkie samochody są po leasingowe, udziela rękojmi 12miesięcznej co do silnika i DSG.
Dzwoniłem też do dealera VW, który ściąga samochody i twierdzi, że Tourany są BARDZO popularne na rynku wtórnym i niestety zrezygnowali już z rynku niemieckiego bo trudno o dobry samochód, bo od razu znika i dlatego zdecydowali się teraz ściągać z Francji bo tam też są dobre na które po przeglądzie u siebie mogą dawać 6 miesięczną gwarancję (VW Select) i chyba pójdę w tą stronę, nawet jak mam zapłacić trochę więcej bo ta gwarancja jest uznawana u każdego w ASO VW.

Dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 17:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


co do tych z www.tourany.pl - ogladalem u nich 10 aut i zadnego bym nie kupil - jesli to stanu technicznego nie przyczepialbym sie do do wizualnego w srodku jak najbardziej - niby wszystko wyprane , wyszyszczone ale widac ze auta firmowe - braku dbalosci o wnetrze nie da odbudowac
Powrót do góry
gadu-gadu
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 18:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


DSG nie podoba mi się . Jeździłem Passatem 170KM z tą skrzynią i o ile się ruszy to samochód jeździł jak szalony. Ale samo ruszenie z miejsca jest zamulone. Na skrzyżowaniu zapala się zielone światło - wszyscy już pojechali zostały tylko samochodu z DSG bo muszą rozbujać auto z wolnych obrotów. Pod tym względem starsze skrzynie automatyczne dają zupełnie odwrotny efekt - dynamiczny start. Jest to mało bezpieczne przy włączaniu się do ruchu.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 18:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marco_x

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 19:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


a co o takim powiecie:
http://www.autorud.vw.pl/d309/u1616/
Powrót do góry
yansza

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Touran 1.9 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 20:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


marco_x napisał:
a co o takim powiecie:
http://www.autorud.vw.pl/d309/u1616/


Poczytaj wątek na bezwypadkowe.net
http://bezwypadkowe.net/f17/nieuczciwy-handlarz-ze-stalowej-woli-sylwester-bar-22073/index3.html

W Stalowej Woli jest tylko jedno ASO VW. Nic nie sugeruję ale jakieś wątpliwości się nasuwają z powodu nierzetelnego przeglądu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
żólwik

Dyskutant



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy / Radziejów
Posiadane auto: Touran 1,9 dsg 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 21:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


jeżdżę DSG i polecam , polecam
jeśli 105 KM Ci wystarczy to po "dłubnięciu " w zupełności 136-140 będzie OK . A tak wogóle w DSG jest opcja S i tam jest mały gift od skrzyni uzywasz kiedy potrzebujesz .
Jazda autem z DSG to frajda ;
- leniuch za kółkiem/jak chcesz/
- zadzior / jak chcesz/
- i powajchować można choć nie tak do końca bo to jest wtedy półautomat ale zawsze można na otarcie łeż z tęsknoty
co do ruszania to kwestia wprawy i chęci choć wszyscy na poczatku zauważają różnicę
jeszcze raz DSG
Powrót do góry
gadu-gadu
marco_x

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 23:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


yansza napisał:
marco_x napisał:

http://www.autorud.vw.pl/d309/u1616/


Poczytaj wątek na bezwypadkowe.net
http://bezwypadkowe.net/f17/nieuczciwy-handlarz-ze-stalowej-woli-sylwester-bar-22073/index3.html

W Stalowej Woli jest tylko jedno ASO VW. Nic nie sugeruję ale jakieś wątpliwości się nasuwają z powodu nierzetelnego przeglądu.


Co masz na myśli "...wątpliwości się nasuwają z powodu nierzetelnego przeglądu.."

Dzieki za informację, co prawda raz już miałem do czynienia z tym dealerem i było wszytko ok.
Powrót do góry
sowiq

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Bora 1.6, benz, AKL
Piwa: 11/13
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 23:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


yansza napisał:
Poczytaj wątek na bezwypadkowe.net

Ja bym na tym forum aż tak nie polegał. Niedawno w "Motorze" pojawił się ciekawy artykuł na ten temat. Niestety nie mogę go teraz znaleźć (modernizują swoją stronkę WWW), ale podam ciekawego linka na jedno z forów: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?p=1675003#p1675003

PS. Sorry za mały offtop.
Powrót do góry
yansza

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Touran 1.9 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 07:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


[quote="marco_x"]
yansza napisał:
marco_x napisał:

http://www.autorud.vw.pl/d309/u1616/



Co masz na myśli "...wątpliwości się nasuwają z powodu nierzetelnego przeglądu.."



O stanie auta dowiesz z przeglądu, które wykona to ASO. Chyba że będziesz gnał auto z ASO VW do innego warsztatu żeby Ci sprawdzili samochód. Oczywiście nie wiem czy sprawa opisywana na bezwypadkowe ma odzwierciedlenie w faktach i jaka była w tym rola ASO VW Stalowa Wola. Pytałeś o opinie a ja akurat byłem po lekturze ww wątku to odpowiedziałem. A nawiasem mówiąc powinni, dla własnego dobra jakoś zareagować w tym ASO na tą sprawę. Coś odpowiedzieć, wyjaśnić. Wiele ludzi kupujących auta przegląda bezwypadkowe.net
Pozdrawiam
Powrót do góry
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 08:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


Qnisz napisał:
wszyscy już pojechali zostały tylko samochodu z DSG


a to ciekawe bo ja mam wprost przeciwne doswiadczenia i to nawet nie przestawiajac dzwigni na pozycje 'S'
bylem sceptykiem wobec automatow dopoki nie zaczalem uzywac ; )

@ marco_x
a dlaczego nie 2.0 DSG? Highline tez bym sobie darowal, czasem Trendline ma wiecej niz High, trzeba tylko poszukac, chyba ze zalezy Ci na srebrnych relingach ; )
140KM lepsze niz 105KM ; ) samochod ktory chcesz kupic jest wolny od tzw chorob wieku dzieciecego, koncern mial czas zebrac opinie i sukcesywnie usuwal niedorobki
obojetnie gdzie kupisz samochod, przed kupnem zrob przeglad w niezaleznym, profesjonalnym warsztacie, ~300 zl to niewielka czesc kwoty ktora chcesz przeznaczyc na zakup auta a opinia bezcenna

pozdrawiam
Powrót do góry
marco_x

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 10:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


borge napisał:

@ marco_x
a dlaczego nie 2.0 DSG? Highline tez bym sobie darowal, czasem Trendline ma wiecej niz High, trzeba tylko poszukac, chyba ze zalezy Ci na srebrnych relingach ; )
140KM lepsze niz 105KM ; )

pozdrawiam

kwestia pieniędzy, wiesz jak to jest....
na początku pomyślałem że 40 tyś będzie ok na samochód, póxniej stwierdziłem że za taką kwotę to kupię samochód bez wyposażenia, albo jakąś padakę, więc zdecydowałem przeznaczyć na samochód jakieś 50tyś
oczywiście, że 140KM i DSG to najlepszy pomysł, na relingach srebrnych oczywiści mi nie zależy, ale różnica(cena) w samochodach używanych pomiędzy comfortline a highline jest praktycznie żadna, a pomiędzy silnikami już jest, dlatego tak to rozumuje. Jeszcze jedna kwestia, mam zaufanie do 1.9TDI 105KM bo jak juz wspomniałem jeździłem i bardzo dobrze sie spisywał pod względem awaryjności i ekonomiczności.

Wracając do tego salonu VW, oni dają 6 miesięcy gwarancji i wychodzę z założenia że przez ten okres jak coś ma się zepsuć to się zepsuje i mam na to gwarancję.

Natomiast co do tych przekrętów, to wg mnie niestety w tym narodzie to można powiedzieć, że w każdej firmie są ludzie którzy kombinują/oszukują/kradną, ale gdybym wychodził z takiego założenia to nigdy nic bym nie kupił/załatwił?!

Właściwie nie wiem czy nie poczekać jakiś 6 miesięcy, wtedy ceny powinny trochę spaść i więcej "nowych" Touranów powinno się pokazać na rynku wtórnym, w końcu wchodzi nowy Touran.
Powrót do góry
marco_x

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 10:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


żólwik napisał:
jeżdżę DSG i polecam , polecam....
jeszcze raz DSG....

żółwik jaki masz przebieg jeśli można spytać?
Powrót do góry
żólwik

Dyskutant



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy / Radziejów
Posiadane auto: Touran 1,9 dsg 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Kwi 2010, 09:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) 1.9TDI DSG czy 2.0TDI?


jestem po pierwszej wymianie oleju w skrzyni DSG
czyli dochodzi 60kkm
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe


VolkswagenPassat

72 900

2018r.

168 675 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPolo

12 200

2009r.

198 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

86 900

2019r.

73 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan

59 850

2014r.

112 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System