Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darkru

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 51

Posiadane auto: VW Sharan 1.9 TDI 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 18:42
Temat postu:

Zimno w samochodzie


Problem z ogrzewaniem tzn przy temp 1 *C po przejechaniu 15 km temperatura na wskażniku ledwo drgnęła w środku zimno jak diabli, dodam, że termostat wymieniłem -nic nie pomogło , a dogrzewacz nie działa więc to jest pewnie przyczyna, ale od czego zacząć naprawę dogrzewacza?
ZAUWAŻYŁEM ŻE KRÓTKO PO URUCHOMIENIU SILNIKA CIEPŁE STAJĄ PRZEWODY DO DOGRZEWACZA I TYLNEJ NAGRZEWNICY - może tu tkwi dodatkowy problem
Proszę o pomoc zanim umarznę!
Powrót do góry
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 21:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Ciepła czapka i szalik to Cię uchroni przed zamarznięciem. To jest MOJE wyposażenie dodatkowe na zimę Laughing
Powrót do góry
waldor

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lewin Kłodzki
Posiadane auto: sharan1.9tdiAUY
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 21:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Może więcej informacji, jakie sterowanie nagrzewnicą - ręczne , automatyczne, czy przewody w komorze silnika są ciepłe, czy doprowadzające do nagrzewnicy też. Tak poza tym w dieslu po 15 km powinno już wiać ciepłe powietrze z wylotów ale nie na tyle by nagrzać taki autobusik. Jeśli szukasz czegoś na temat samego dogrzewacza poszukaj na elektrodzie i na forum ford club polska. Można by było tu coś skopiować, ale temat jest dość rozległy a twoje zapytanie mało szczegółowe. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Darkru

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 51

Posiadane auto: VW Sharan 1.9 TDI 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 22:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Jest to klimatronik - sprawny , regulacja ogrzewania działa prawidłowo , chłodnica długo zimna ,tylko wraz z nagrzewnicą ciepłe przewody do tylnej nagrzewnicy a dogrzewacz nie odpala więc ten duży obieg wodny powoduje że samochód długo się rozgrzewa . Może oprócz termostatu jest jeszcze jakiś zawór odcinający dopływ płynu chłodzącego do tylnego ogrzewania ?
Powrót do góry
waldor

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lewin Kłodzki
Posiadane auto: sharan1.9tdiAUY
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 21:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Zaworu nie ma, ale jest pompa płynu chłodzącego, niezależnie czy dogrzewacz pracuje czy nie, powinna pompować, jeśli nie - to zakłóca obieg.

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29566&page=4

http://www.sgaf.de/node/253562

miłej lektury.

Czy problem dotyczy tylko tych 15 km, czy przy dłuższej jeździe też jest zimno??
pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 21:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
motorek4612

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Choszczno/ZCH
Posiadane auto: Ford S-max 1.8 TDCI,Citroen AX 1.5 d
Piwa: 29/20
Wysłany: Wto 27 Paź 2009, 17:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


a robiłeś coś ostatnio z układem chłodzenia??? jak wymieniałeś termostat to może zapowietrzony układ masz chłodzenia??? przed\ wymiana było też tak jak teraz czy lepiej???
_________________
motorek4612
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
waldor

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lewin Kłodzki
Posiadane auto: sharan1.9tdiAUY
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Paź 2009, 20:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Też myślę byś skupił swoją uwagę na układzie chłodzenia no i chyba układ sterowania nagrzewnicą.Podajesz zbyt mało informacji.Oprócz pytania mojego poprzednika, podaj do jakiej temperatury rozgrzewa się silnik, czy przewody w układzie chłodzenia rozgrzewają się, zarówno w komorze silnika jak i doprowadzające do nagrzewnic(z przodu i z tyłu).Może termostat, mimo że nowy może być zepsuty, też się zdarza.
Powrót do góry
Darkru

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 51

Posiadane auto: VW Sharan 1.9 TDI 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 30 Paź 2009, 22:12
Temat postu:

zimno w samochodzie


Widzisz, co do termostatu to działa prawidłowo - najpierw obieg z nagrzewnicą pużniej dopiero chłodnica, a więc właściwie Gorzej że nie załącza się dogrzewacz silnika i przez to osiąganie właściwej temperatury przez silnik trwa zbyt długo a co za tym idzie nagrzewnica też powoli się rozgrzewa. Teraz jestem na poziomie uruchomienia dogrzewacza tzn. poszukuję schematu całego układu urządzenia - od zasilania po świece i elektronikę , a na początek muszę rozszyfrować typ dogrzewacza i do dzieła, może zrobi się cieplej w aucie ...
Powrót do góry
MAQVW

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Audi A6 Awant r 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 30 Paź 2009, 22:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Mam ten sam problem, zaczynam szukać przyczyn, najpierw czujnik temp , moż ktoś wie gdzie on się znajduje , z góry dziękuje.
_________________
POZDRAWIAM - Szerokiej drogi
Powrót do góry
drzymala1972

Dyskutant



Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Maz
Posiadane auto: VW Sharan 1,9 TDI 115 2001, Ford Galaxy MK3 TDCi 136KM 2009
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 30 Paź 2009, 22:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Kolego czujnik temteratury masz na podszybiu z prawej strony za akumulatorem, zdejmij rynnę to się do niego dostaniesz, jest wpięty na rurze od wycieraczek, wypnij go i sprawdż w zamrażarce tzn wrzuć go do zamrażarki na jakiś czas i wyjmij sprawdź czy jest przejście miedzy wtykami jeśli nie ma to jest z.....bany, jak ciepły to rozwarty jak zimny to zwarty to tyle o czujniku, sukcesów życzę
Powrót do góry
Darkru

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 51

Posiadane auto: VW Sharan 1.9 TDI 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 30 Paź 2009, 22:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


[quote="drzymala1972"]Kolego czujnik temteratury masz na podszybiu z prawej strony za akumulatorem, zdejmij rynnę to się do niego dostaniesz, jest wpięty na rurze od wycieraczek, wypnij go i sprawdż w zamrażarce tzn wrzuć go do zamrażarki na jakiś czas i wyjmij sprawdź czy jest przejście miedzy wtykami jeśli nie ma to jest z.....bany, jak ciepły to rozwarty jak zimny to zwarty to tyle o czujniku, sukcesów życzę[/quote


OK ! Właśnie jutro od tego zacznę
Powrót do góry
krisstofer

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0 TDI 2016
Piwa: 11/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 19:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Kolega Waldor ma rację .Trzeba zacząć od tj pompy cieczy bo jeżeli jest uszkodzona to dogrzewacz będzie odpalał na chwilę i będzie się wygaszał z powodu przegrzania -kod błędu 1410.Walczyłem z tym wczoraj-szczotki do wymiany i teraz jest ciepełko.Szczotki najszybciej kupisz w sklepie z częściami AGD.Troszkę trzeba je doszlifować na papierze ściernym do wymiaru bo takich rozmiarów ciężko dostać.Życzę wiele cierpliwości przy składaniu.
Powrót do góry
Darkru

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 51

Posiadane auto: VW Sharan 1.9 TDI 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 22:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Problem w tym że on wogule nie odpala ! Sprawdzałem czujnik na podszybiu tzn zwarłem na krótko i nic nie odpaliło Typu dogrzewacza nie moge odczytać - nie widze symbolu na urządzeniu więc nadal nie wiem od czego zacząć
Powrót do góry
krisstofer

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0 TDI 2016
Piwa: 11/0
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 14:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Zeby za bardzo się nie zamotać to najlepiej podpiąć pod kompa i wtedy będziesz wiedział na pewno co mu dolega . U mnie wyszło że przepalony sztyft żarowy.Można wcześniej dokupić , a dopiero później brać się za rozbieranie.Poza tym po 5 próbach uruchomienia z usterką sterownik się blokuje i trzeba wykasować błędy.Oprogramowanie do diagnostyki i kasowania błędów z kabelkiem do podpięcia można kupić na Allegro w granicy 150-200 zł.
Powrót do góry
Darkru

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 51

Posiadane auto: VW Sharan 1.9 TDI 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 18:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Chyba rzeczywiście szkoda moich nerwów i kombinacji , komputer powinien pokazać co go boli tym bardziej że przy okazji może dowiem się dlaczego wariują wskazniki i wyjdą inne dolegliwości auta
Serdeczne dzięki i pozdrowienia !
Powrót do góry
waldor

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lewin Kłodzki
Posiadane auto: sharan1.9tdiAUY
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 19:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


W tym roczniku powinien być D5WZ firmy Eberspaecher (choć niekoniecznie), jeśli idzie o diagnostykę to ja kupiłem kabel com-kkl od viakena, a program polski vag, choć wielu wątpiło czy będzie się łączył, akurat u mnie połączył się bez problemu, a w warsztacie właściciel miał KTS-a i miał problem.
Powrót do góry
Darkru

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 51

Posiadane auto: VW Sharan 1.9 TDI 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 09:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Zupełnie nie mam pojęcia o obsłudze i kasowaniu błędów więc udam się chyba do fachowca , chyba że ktoś z Lublina zaoferuje mi swoją pomoc?
poza tym chciałbym wiedzieć czy urządzenie zlokalizuje błędy w przypadku moich wariujących wskażników? Czy wykasowanie błędów może uzdrowić sytuację?
Pozdrawiam
Powrót do góry
waldor

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lewin Kłodzki
Posiadane auto: sharan1.9tdiAUY
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 20:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


No muszę cię zmartwić, wykasowanie błędów nie usuwa usterek, na ten przykład jeśli komputer pokaże ci błąd "uszkodzenie sztyftu żarowego", komputerem błąd skasujesz ale i tak urządzenie ci nie zadziała bo sztyft jest spalony.W przypadku uszkodzeń typowych komputerem można szybko i pewnie zlokalizować usterkę i ją usunąć, jeśli idzie o wariujące wskaźniki może to nie być takie oczywiste, musiałbyś poszukać w miarę dobrego elektryka samochodowego
Powrót do góry
Darkru

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 51

Posiadane auto: VW Sharan 1.9 TDI 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 21:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Puki co odciąłem dopływ płynu do tylnej nagrzewnicy zrobiło się znacznie cieplej w samochodzie, jednak zdaję sobie sprawę że silnikowi w ten sposób nie pomogłem i trzeba koniecznie naprawić dogrzewacz
Powrót do góry
radek74

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: vw sharan 1.9 tdi AFN
Piwa: 6/6
Wysłany: Pon 09 Lis 2009, 13:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Pomocy . Zabrałem się wkońcu za swój dogrzewacz na wszelki wypadek zaczołem od zwarcia czunika na poszybiu .Oczywiście ustrojstwo nie odpaliło, po długim szukaniu znalazłem pompkę która miała przeżarte styki kabli . Po usunięciu usterki-lutowanie dziadostwo nie odpaliło. Stwierdziłem brak prądu na pompce .Przy dogrzewaczu jest prąd i teraz niewiem skąd przy pompce powinien być prąd , gdzie szukać przyczyny.
Powrót do góry
krisstofer

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0 TDI 2016
Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 12:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Jeżeli w sterowniku są zapisane błędy(na przykład uszkodzony sztyft żarowy) to nie pozwoli na uruchomienie urządzenia .Niestety w tych autach nie można się obejść bez diagnostyki kompem.
Powrót do góry
radek74

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: vw sharan 1.9 tdi AFN
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 13:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Po podłączeniu pod vag nie widzi dogrzewacza,ale rozumiem że to dogrzewacz daje napiecie na pompkę, lub w przypadku gdy jest jakiś problem to nie da napięcia aby np. nie zalać urządzenia?
Powrót do góry
krisstofer

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0 TDI 2016
Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 17:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Właśnie tak jest .U mnie była uszkodzona świeca i dogrzewacz nie dawał znaku życia.
Powrót do góry
waldor

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lewin Kłodzki
Posiadane auto: sharan1.9tdiAUY
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lis 2009, 19:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


radek74 , jakiego vag-a podłączałeś??, może się okazać, że najprostsze rozwiązania są skuteczniejsze, pisałem o tym wyżej, a tak poza tym dobrze kombinujesz.
D5WZ ma takie same połączenia jak D3WZ, już nie pamiętam skąd ściągnąłem instrukcję serwisową więc próbujcie z tych linków:
http://chomikuj.pl/dydur?fid=43373526
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic493819.html
http://ineedfile.com/hydronic-bd345wsc-ss-pdf
Tam się dowiecie że można w nim sczytać błędy i je skasować zegarem modułowym, i próbowałem znaleźć taki zegar jednak bez powodzenia.

Darkru, nie zniechęcaj się, jeśli lubisz majsterkować, to dasz sobie radę. Jeśli nie masz szans kupić czy pożyczyć kabla(interfejsu vag), możesz w sensownym warsztacie zapłacić za diagnozę(u nas ok. 50 zeta) i powiedzą ci ile będzie kosztować naprawa, albo co jest do zrobienia.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Są przynajmniej dwie firmy robiące te rzeczy zawodowo
http://www.ebac.pl/index.php
http://www.eberspaecher.pl/page.php/1/0/show/10
Powrót do góry
MAQVW

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Audi A6 Awant r 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 14 Lis 2009, 19:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Dołącze do tematu, mam uszkodzony ogrzewacz - świeca i pompka , w serwisie Webasto powiedziano mi że jest to nieudana konstrukcjia ten Eberspre..., i może to naprawić za 600 zł i pochodzi rok może półtora, poleca założyć Webasto ze sterowaniem za 2500 zł ale to duzo, i mam pytanie czy ktoś z Was jeździł zimą przy minusowych temperaturach na trasie z uszkodzonym ustrojstwem, chodzi mi czy w aucie jest zimno , obecnie auto na trasie nagrzewa się do 90 stop. C i nagrzewnica grzeje, ale co będzie zimą ?
Shocked
Pozdrawiam
_________________
POZDRAWIAM - Szerokiej drogi
Powrót do góry
pushkin77

Debiutant



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 35


Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 14 Lis 2009, 20:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


zimą na długich trasach problemów nie bedzie.... ale na krótkich odcinkach NIE MA SZANS żeby silnik się zagrzał i w autku było ciepło...
Powrót do góry
waldor

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lewin Kłodzki
Posiadane auto: sharan1.9tdiAUY
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 00:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Niezbyt przyjemny i potwornie zachłanny ten mechanik.Eber jak każdy inny dogrzewacz i jak każde inne urządzenie w samochodzie może się zepsuć. Czy to będzie od razu po zakupie czy wcale w dużej mierze zależy to od nas samych.Pierwsza sprawa to paliwo, jeśli nasz poprzednik, a potem my lejemy do zbiornika szajs to nie tylko dogrzewacz padnie ale w końcu i silnik.To samo dotyczy płynów, w tym temacie - płyn do chodnicy. Temat sprawności urządzeń elektrycznych, w tym temacie "dodatkowej" pompy w obiegu chłodzącym jest już chyba powszechnie znany.No i powietrze, nie ma co prawda jakiegoś specjalnego filtra, ale ma to znaczenie by było zasysane z progu poprzez szczelną rurkę.
Warto co jakiś czas robić diagnostykę na vag-u, bo może wcześniej zasygnalizować, że jest coś nie tak i nie zdziwić się, że przyszła zima.

Zeszłej zimy jeździłem bez dogrzewacza. Były to odcinki do 20 km dziennie w jedną stronę, sporadycznie dłuższe.W aucie było chłodno, ale wynikało to raczej z faktu, że jest to jednak duże auto i jest co nagrzewać.Temperatura silnika dochodziła do 90 stopni po około 10 km, z nawiewów wiało ciepłem, jednak w aucie było niestety zimno, polecam więc podgrzewane fotele.Jak będzie tej zimy z dogrzewaczem - zobaczy się.
Powrót do góry
adi67

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): SG
Posiadane auto: C4 GPEx 2,0HDI 150KM 2011
Piwa: 2/4
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 17:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


radek74 napisał:
Po podłączeniu pod vag nie widzi dogrzewacza
radek74 napisał:
dogrzewacz daje napiecie na pompkę

U mnie vag "nie widzi" dogrzewacza, dogrzewacz nie działa, a pompka dla odmiany bruma Shocked
_________________
Adi.
Powrót do góry
memphis

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW TOURAN, TREND, 2,0TDI, 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 01:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


w sha tak ma

mialem D3WZ to wymienilem na D5WZ dostawilem pompe obiegu cieczy,

Sharan strasznie dlugo sie nagrzewa, zima to trzeba w kalesonach jezdzic

na szczescie problemu juz nie mam bo wyminilem na tourana.

wada jest chyba to ze sharan nie ma krotkiego obiegu plynu
_________________
--
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztefano

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: VW Sharan, AUY, 115 PS, SEAT Cordoba, ASZ, 131 PS, Transit.
Piwa: 50/3
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 01:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Polecam lekturę tematu;
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29566
Pozdr.
_________________
Serwis ogrzewań i dogrzewaczy; Webasto i Eberspacher. TEL. 601052155.
Powrót do góry
waldor

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lewin Kłodzki
Posiadane auto: sharan1.9tdiAUY
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 10:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Witaj Stefano.To forum już polecałem na początku tej dyskusji i na pw.Sam dużo skorzystałem z twojej wiedzy i polecam ją innym.Pozdro.

Darkru, co udało ci się zrobić do tej pory, sypło przez kilka dni mrozem i okazało się, że z dogrzewaczem wskaźnik temperatury podnosi się po 6 km., zaczynają szybciej pracować dmuchawy, ale..... trzeba jeszcze długo pojeździć aby odczucie ciepła pozwoliło na zdjęcie kurtki. Dla porównania niedawno musiałem swoją temprą jechać do Kłodzka, a zapomniałem zatkać wlotów powietrza w zderzaku jak to czyniłem każdej zimy, czapkę zdjąłem jak już wracałem po 50 km. hehe.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
sharonek

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw
Posiadane auto: sharan 1.9TDI AUY 115KM 2000r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 11:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


koledzy u mnie (klimatronik) z tyłu grzało a z przodu zimne, i tak nawet przez 200km, i okazało sie że klapa nawiewu zawiesiła sie w jednym miejscu, dałem na HI póżniej na LO i tak po trzecim razie coś puknęło i zaczęło grzać, a temperature mam za pierwszą kreską i jest ciepełko, a już miałem wymieniać po kolei termostat itd.
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 23:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


sharonek napisał:
koledzy u mnie (klimatronik) z tyłu grzało a z przodu zimne, i tak nawet przez 200km, i okazało sie że klapa nawiewu zawiesiła sie w jednym miejscu, dałem na HI póżniej na LO i tak po trzecim razie coś puknęło i zaczęło grzać, a temperature mam za pierwszą kreską i jest ciepełko, a już miałem wymieniać po kolei termostat itd.


Kolego u mnie grzeje ,dogrzewacz się załącza prawidłowo wskaźnik temperatury pionowo na 90 stopni po kilku kilometrach ,ale po około 60 kilometrach jazdy i wyjściu z auta dogrzewacz dalej pracuje, sprawdziłem kilka razy i tak jak by pracował non stop czytałem że powinien się wyłączyć przy 75 stopniach płynu jak to jest?.
Powrót do góry
waldor

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lewin Kłodzki
Posiadane auto: sharan1.9tdiAUY
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 20:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


A jak długo czekałeś? Po wyłączeniu silnika, dogrzewacz będzie jeszcze dawał oznaki pracy, a to dlatego, że musi się wystudzić. Po wyłączeniu zapłonu pracuje jeszcze pompa czynnika chłodzącego w komorze silnika.
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 20:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


waldor napisał:
A jak długo czekałeś? Po wyłączeniu silnika, dogrzewacz będzie jeszcze dawał oznaki pracy, a to dlatego, że musi się wystudzić. Po wyłączeniu zapłonu pracuje jeszcze pompa czynnika chłodzącego w komorze silnika.


jaka pompka w komorze silnika ???
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 21:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


waldor napisał:
A jak długo czekałeś? Po wyłączeniu silnika, dogrzewacz będzie jeszcze dawał oznaki pracy, a to dlatego, że musi się wystudzić. Po wyłączeniu zapłonu pracuje jeszcze pompa czynnika chłodzącego w komorze silnika.


Tak kolego wszystko się zgadza wiem o tym że dogrzewacz pracuje (przedmuch) jeszcze przez kilka minut po wygaszeniu silnika ale chodziło mi czy on powinien się wygasić po rozgrzaniu układu do ponad 75stopni bo u mnie jest 90 i dalej go słychać czy to normalne?
Powrót do góry
pushkin77

Debiutant



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 35


Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 23:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Monte Christo napisał:
waldor napisał:
A jak długo czekałeś? Po wyłączeniu silnika, dogrzewacz będzie jeszcze dawał oznaki pracy, a to dlatego, że musi się wystudzić. Po wyłączeniu zapłonu pracuje jeszcze pompa czynnika chłodzącego w komorze silnika.


Tak kolego wszystko się zgadza wiem o tym że dogrzewacz pracuje (przedmuch) jeszcze przez kilka minut po wygaszeniu silnika ale chodziło mi czy on powinien się wygasić po rozgrzaniu układu do ponad 75stopni bo u mnie jest 90 i dalej go słychać czy to normalne?



bardzo normalne
Powrót do góry
gelo2000

Dyskutant



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: fiat cinquecento
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 21:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


odpowietrz go i bedzie ok
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 21:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


gelo2000 napisał:
odpowietrz go i bedzie ok


to może wiesz jak to odpowietrzyć?
Powrót do góry
waldor

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lewin Kłodzki
Posiadane auto: sharan1.9tdiAUY
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Sty 2010, 22:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Kiedyś czytałem forum http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29566, no i okazało się że się trochę rozrosło.Przeczytałem te przeszło 90 stron i oto moje wnioski, jak sztefano śledzi ten temat to proszę o sprostowanie.Informacje na ten temat znalazłem na stronach 47,66 i 72, choć mogłem coś przeoczyć
Teoretycznie dogrzewacz powinien się wyłączyć po osiągnięciu 75 lub 85 stopni, jednak przy właczonym ogrzewaniu będzie pracować tak długo jak będzie grzało. Ja jeżdżę z nie niższą temperaturą na klimatroniku niż 19 stopni w trybie AUTO i dogrzewacz pracuje cały czas. Warto sprawdzić czy przy niższych temperaturach będzie się wyłączał, choć tak naprawdę to pewnie nigdy nie powinno się wyłączyć, co najwyżej przejść na niższą moc.

Jeśli chodzi o odpowietrzenie, to nie słyszałem o tym by trzeba było to robić, tego typu instalacja powinna odpowietrzać się sama.

Warto śledzić powyższe forum, stefano podał przyczynę takiego zachowania się dogrzewaczy, strona 93 http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29566&page=93
Powrót do góry
muti6

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: VW Touran 2.O TDI AZV
Piwa: 12/1
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 11:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Witajcie..

Mam problem z sharanem 1.9tdi 130km..Otóż ostatnio coś mu się stało i zgasł na światłach i przez 15min nie odpalał,ale odpalił i jakoś do domu dojechałem,ale nie w tym rzecz,ale moze cos zmieni..
Po tej sytuacji wracajac do domu temp. idealnie 90st,dogrzewacz chodzi,temp. hi,a w aucie zimno jak cholera,gdzie wczesniej grzał jak głupi..
Co sie mogło koledzy zepsuć,bo nie mam koncepcji,bo termostat wynika z sytuacji,że jest ok,dogrzewacz grzeje,bo temp łapie,na mrozie po 2 dniach od strzala odpaliłConfused i jest jakaś kombinacja klawiszy jak w nowszych climatronicach do resetu klap??

Pozdrawiam Mateusz
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 22:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


muti6 napisał:
Witajcie..

Mam problem z sharanem 1.9tdi 130km..Otóż ostatnio coś mu się stało i zgasł na światłach i przez 15min nie odpalał,ale odpalił i jakoś do domu dojechałem,ale nie w tym rzecz,ale moze cos zmieni..
Po tej sytuacji wracajac do domu temp. idealnie 90st,dogrzewacz chodzi,temp. hi,a w aucie zimno jak cholera,gdzie wczesniej grzał jak głupi..
Co sie mogło koledzy zepsuć,bo nie mam koncepcji,bo termostat wynika z sytuacji,że jest ok,dogrzewacz grzeje,bo temp łapie,na mrozie po 2 dniach od strzala odpaliłConfused i jest jakaś kombinacja klawiszy jak w nowszych climatronicach do resetu klap??

Pozdrawiam Mateusz


z tego co piszesz wynika że obiegu nie ma przez nagrzewnice ,sprawdź czy masz płyn w zbiorniczku wyrównawczym, jak jest to sprawdź czy węże do nagrzewnicy robią są ciepłe po odpaleniu silnika,jak będą ciepłe to może klapy się po prostu zawiesiły i się nie otwierają.
jeżeli wyrzuca płyn ze zbiorniczka a nagrzewnica się zapowietrza-to dla mnie wygląda na padniętą uszczelkę pod głowicą ,czego Ci oczywiście nie życzę bo to czarny finansowo scenariusz.
o jakimś resecie klimatronika nie słyszałem ale możesz podłączyć pod kompa i zrobić test-powodzenia
Powrót do góry
daroxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa,Dublin IRL.
Posiadane auto: sharan 110KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 23:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


Polecam elektryczny podgrzewacz wody.Niedawno było na forum.Ja zamontowałem i moje problemy z dogrzaniem mojej szaranczy minęły.Naprawde rewelacja.Koszt dogrzewacza to 80 zeta na allegro +3 przekazniki i troche kabla 4mm2.

http://moto.allegro.pl/item908388381_podgrzewacz_wody_nissa_renaul_vw_mercede_i_inne.html

Trzymajcie sie ciepło!!!
Powrót do góry
skype status
Sztefano

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: VW Sharan, AUY, 115 PS, SEAT Cordoba, ASZ, 131 PS, Transit.
Piwa: 50/3
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 01:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zimno w samochodzie


waldor napisał:
Kiedyś czytałem forum http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29566, no i okazało się że się trochę rozrosło.Przeczytałem te przeszło 90 stron i oto moje wnioski, jak sztefano śledzi ten temat to proszę o sprostowanie.Informacje na ten temat znalazłem na stronach 47,66 i 72, choć mogłem coś przeoczyć
Teoretycznie dogrzewacz powinien się wyłączyć po osiągnięciu 75 lub 85 stopni, jednak przy właczonym ogrzewaniu będzie pracować tak długo jak będzie grzało. Ja jeżdżę z nie niższą temperaturą na klimatroniku niż 19 stopni w trybie AUTO i dogrzewacz pracuje cały czas. Warto sprawdzić czy przy niższych temperaturach będzie się wyłączał, choć tak naprawdę to pewnie nigdy nie powinno się wyłączyć, co najwyżej przejść na niższą moc.

Jeśli chodzi o odpowietrzenie, to nie słyszałem o tym by trzeba było to robić, tego typu instalacja powinna odpowietrzać się sama.

Warto śledzić powyższe forum, stefano podał przyczynę takiego zachowania się dogrzewaczy, strona 93 http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29566&page=93

Dokładnie tak jak piszesz, polecam to również, bo jak się piecyk sam nie wyłacza po osiągnieciu niby 75 st, to trzeba sprawdzic termostat;
A opisałem to tutaj, jak sprawdzic termostat bez wyjmowania go z silnika, post nr 16;
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85489&page=2
Pozdr.
_________________
Serwis ogrzewań i dogrzewaczy; Webasto i Eberspacher. TEL. 601052155.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

16 500

2006r.

298 000 km

lubelskie

VolkswagenT-Roc

84 900

2019r.

89 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

47 400

2017r.

46 000 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

26 900

2015r.

167 000 km

łódzkie

VolkswagenGolf

55 900

2019r.

94 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System