Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Zdjęcie osłony silnika w VW Bora, wymiana filtrów, oleju...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KrysB

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: VW Bora 2003 1,9 TDI silnik ATD
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 30 Paź 2009, 18:25
Temat postu:

Zdjęcie osłony silnika w VW Bora, wymiana filtrów, oleju...


Witam.
Posiadam VW Borę 2003 rok 1,9 TDI 101 KM (Silnik ATD).
Przyszedł czas na wymianę oleju i filtrów.
Moje pytanie jak zdjąć tą plastikową osłonę silnika, aby móc wymienić wkład od oleju?
Czy ktoś wie, ma może opisane, co należy wykonać aby dostać się do tego wkładu od oleju?
Jak powinna przebiegać procedura, opisane kolejno kroki, wymiany filtra oleju?
Jak wygląda wymiana filtra powietrza?
Co ile należy wymieniać filtr od ropy, oraz jak wygląda procedura jego wymiany?

Moje auto ma autentyczny przebieg 72 tysiące (kupione w PL w salonie przez kuzyna, Ja jestem 2 właścicielem), jaki olej powinienem zalać do Bory z tak niewielkim przebiegiem?
Poprzednio był chyba Mobil 1 10w30.

Przepraszam jeśli pytania wydadzą się Wam głupie, ale jestem właścicielem auta od niedawna i dopiero się uczę.
Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję, pozdrawiam.
Powrót do góry
Marelek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Volkswagen Bora 1.9 TDI AJM, 115KM, 2000r
Piwa: 36/3
Wysłany: Pią 30 Paź 2009, 21:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Zdjęcie osłony silnika w VW Bora, wymiana filtrów, oleju...


Witam.

Na większość tych pytań znajdziesz odpowiedz w książce VW Golf IV i Bora.
Poszukaj w necie lub skorzystaj z tego co jest w dziale Manuale:

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewforum.php?f=2167

Jest tam tabela przeglądów, a w niej co i kiedy wymieniać.

Pozdrawiam.
Mariusz
Powrót do góry
KrysB

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: VW Bora 2003 1,9 TDI silnik ATD
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 30 Paź 2009, 21:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Zdjęcie osłony silnika w VW Bora, wymiana filtrów, oleju...


Sorry, ale nie znalazłem odpowiedzi jak należy zdjąć tę osłonę od silnika.
Jak należy postępować krok po kroku przy wymianie filtra oleju, oraz filtra od ropy.
Ok, wymiana filtra od powietrza nie powinna być skomplikowana.
Liczyłem na Wasze porady odnośnie oleju jaki należy lać przy tak niewielkim przebiegu. Jakie oleje polecacie, jakich unikać.

Znalazłem opis w dziale manuale jak należy wymienić filtr kabinowy.
Niestety dział manuale jest dość ubogi. Chyba powinny być tam manuale ze zdjęciami jak należy postępować krok po kroku.

Czy można liczyć na udostępnienie materiałów z tego linku http://chomikuj.pl/Marelek/Do+auta na jakimś bardziej dostępnym serwerze np. http://www.rapidshare.com/.

Liczę na bardziej precyzyjne i dokładne odpowiedzi i porady, bo chyba po to jest forum, aby wzajemnie Sobie pomagać i prosić o porady.
Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez KrysB dnia Sob 31 Paź 2009, 00:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
buli04

Dyskutant



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: AUDI A4 B6 AVANT 160PS 2003r
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 00:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Zdjęcie osłony silnika w VW Bora, wymiana filtrów, oleju...


Witam kolego. Co do oslony silnika to jest ona zamocowana na trzech czopach. Chwytasz oslone z przodu(od strony chlodnicy) i podciagasz do gory przytrzymujac kciukiem szabelke od sprawdzania stanu oleju w silniku(chyba ze ja wczesniej wyciagniesz).Dwa czopy sa z przodu(po prawej stronie jeden a drugi po lewej) trzeci znajduje sie na srodku z tylu silnika i tez trzeba podciagnac oslone do gory. Oslona z glowy. Teraz filtr oleju. Potrzebna jest do tego specjalna nasadka. Jezel nie posiadasz nasadki wystarczy klucz plaski 36 i odkrecasz plastikowy dekielek od filtra. Po wymianie wkladu dokrecasz dekielek rekami nie kluczem. Teraz filr powietrza. Pokrywa filtra przykrecona jest dwoma srubkami na srubokret krzyzakowy z tylu obudowy. Odkrecasz srubki podciagasz do gory i od siebie bo z przodu sa 3 albo 4 gniazda w ktore wchodzi gorna pokrywa. Teraz olej. Nie wiem dlaczego Mobil 10w 30(polsyntetyk!!!) Ten silnik jest na pompowtryskiwaczach i obowiazuje norma VW 505.01. Ja na swojej Borce (silnik ATD) mam przekrecone ponad 200tys km i dalej leje Castrol EDGE 5W 40 pelny syntetyk do pompowtryskiwaczy. Filtr paliwa wymienialem tylko raz po przebiegu ok.150tys km. Pozdrawiam
_________________
MOCY NIGDY NIE ZA DUZO!!!!!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
KrysB

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: VW Bora 2003 1,9 TDI silnik ATD
Piwa: 2/2
Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 00:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Zdjęcie osłony silnika w VW Bora, wymiana filtrów, oleju...


Kolego dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź!
Naprawdę Mi pomogłeś, za co jestem niezmiernie wdzięczny.
Czy mógłbyś opisać również wymianę oleju, co jak po kolei jak się za co zabrać?
Gdzie co się znajduje?

Oraz mam pytanie, czy mogę teraz bezpiecznie wymienić olej na jakiś syntetyk?
Czy nie spowoduje to wypłukanie zgromadzonego syfu\nagaru czy czegoś podobnego?
Czy nie spowoduje to utraty szczelności silnika, oraz tego iż silnik zacznie się pocić z jakiś łączeń czy uszczelek?
Podobno bardzo dobry jest olej Motul, czy ktoś coś wie na jego temat, może go polecić, odradzić?
Nad jakim innym olejem warto się zastanowić i o jakich konkretnych oznaczeniach?

Za wszystkie odpowiedzi, rady i porady z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 00:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
buli04

Dyskutant



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: AUDI A4 B6 AVANT 160PS 2003r
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 19:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Zdjęcie osłony silnika w VW Bora, wymiana filtrów, oleju...


Witam. Wymiana oleju. Musisz rozgrzac silnik (nie musi miec 90 stopni wystarczy ok.60-70) zeby olej sie rozrzedzil. Nastepnie odkrecasz korek wlewu oleju, wyciagasz szabelke i odkrecasz filtr oleju. Na dekielku na koncu gwintu jest gumowa okragla uszczelka(duzy oring) ktory jest w zestawie z filtrem. Jest tez maly oring ktory zalozony jest na koncu szpica plastikowego dekielka. Obydwa oringi do wymiany. Potem autko do gory i musisz odkrecic plastikowa oslone pod silnikiem. Pod oslona zobaczysz korek spustowy oleju skierowany do tylu auta(klucz 17 albo 19). Odkrecasz go i stary olej leje sie az milo!! Czekasz az splynie caly i zakrecasz korek spustu oleju. Nastepnie wkladasz filtr oleju i zakrecasz dekielek reka. Teraz pozostalo tylko wlac nowy olej. Najlepiej wlac ok.4 litry oleju (kontrolujac stan na szabelce) i odpalic silnik zeby zassal olej do filtra. Pozniej mozna ewentualnie dolac w razie potrzeby. TERAZ OLEJ Moim zdaniem zalanie teraz synetyku nie powinno zaszkodzic(jezeli chodzil na polsyntetyku a nie na mineralnym!!!). Jezeli chodzi o olej Motul to niestety nie pomoge Sad Ja leje Castrol Smile Pozdrawiam
_________________
MOCY NIGDY NIE ZA DUZO!!!!!
Powrót do góry
rafficz

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 1888
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: AUDI TDI 1Z
Piwa: 70/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 16:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Zdjęcie osłony silnika w VW Bora, wymiana filtrów, oleju...


Marka oleju mniej ważna tylko by olej spełniał normę VW 505.01 do pompowtrysków.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

18 499

2007r.

249 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf Plus

15 900

2006r.

182 850 km

lubelskie

VolkswagenMultivan

35 900

2001r.

308 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

21 400

2010r.

168 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

13 900

2007r.

170 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System