Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen LT ) wielki problem z lt 2,8 tdi 2002r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen LT ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
123kostek

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: volkswagen lt 35 2,8 tdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 19:48
Temat postu:

wielki problem z lt 2,8 tdi 2002r


witam. mam wielki problem z autkiem. zgasł w lutym i już nie odpala. jest wszystko kompresja, ciśnienia na wtryskach (360 MPa). wtryski dobre. sprawdzano wszytko - chyba. był na ASO Sosnowiec. pierwsza diagnoza pompa. (wcześniej były włożone już 3 inne w tym jedna nowa) powiedziałem im ale diagnozę potrzymali. więc mówię wymieniajcie ale jak nie odpali to nie zapłacę - po 3 dniach zmienili zdanie a po 38 dniach oddali mi autko wyciągając go na lince z serwisu. podejmowało się jeszcze naprawy tego autka kilku "macherów" każdy obiecywał 2 tygodnie i dobry będzie a oddawali po 4-6 tygodni na lince. szukam porady co to może być za awaria? może komuś się coś takiego działo? lub kogoś z okolic śląska co umiałby to na prawić. pozdrawiam.
Powrót do góry
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 20:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) wielki problem z lt 2,8 tdi 2002r


No takich mamy mechaników w polsce a jeszcze gorsi za granicą w strone południa.Omijam ich z daleka.Chcesz powiedzieć ze od lutego samochód stoi??? Shocked
Nie znam tego silnika,rozumiem z twojej wypowiedzi ze nie jest to silnik na pompwtryskach tylko na pompie rozdzielawczej.
Jak wszystko jest ok ,wtryskiwacze podają paliwo,zero błedów na kompie to na 90% jest źle ustawiony rozrząd.Statyczny kąt wtrysku do sprawdzenia.Powodem tego może być przekręcone dolne koło rozrządu na wale.Wystarczy ze przekręci sie 2 mm i auto nie zapali a rozrząd będzie wydawał sie dobrze ustawiony.Powtarzam ze nie znam tego silnika ale to obstawiam i sugeruje o sprawdzenie statycznego kąta wtrysku przez gościa co ,,siedzi w tdi ''a nie zmienia klocki Laughing
Powrót do góry
123kostek

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: volkswagen lt 35 2,8 tdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 22:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) wielki problem z lt 2,8 tdi 2002r


rozrząd tam jest na trybach. był sprawdzany kąt ustawienia na znakach znamionowych na kole zamachowym i wałku. sprawdzał ASO "MAGRO" Sosnowiec i orzekli że OK.
Powrót do góry
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 22:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) wielki problem z lt 2,8 tdi 2002r


Jak chcesz.Ja mając taki sam przypadek w moim silniku odwiedziłem 2 aso skody i vw i w obydwu przypadkach nie stwierdzili wady złego rozrządu.Wyglądał ze jest ok a nie był.Wymieniali pompe,wtryski a nawet świece żarowe choć było lato.A ja płaciłem i ciągałem na lawecie.Komputerem też nie mogli sprawdzić statycznego kąta bo jego widać jak silnik pracuje a on nie odpalał.Własciwą diagnoze wystawił gośc z pompiarz z bosha a ja sam zająłem sie naprawą zasysając z netu mase wiadomości.I udało sie
Reasumująć jeszcze raz jeżeli wtryskiwacze podają paliwo,jest ciśnienie,wałek rozrządu też dobrze ustawiony to musi zapalić !!! -warunek wtrysk musi być w GMP
Powrót do góry
123kostek

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: volkswagen lt 35 2,8 tdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Lis 2009, 18:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) wielki problem z lt 2,8 tdi 2002r


witam. nowy elektronik po rozkręceniu komputera stwierdził że padł kalkulator wtrysku i szukamy teraz komputera. jeśli miałby ktoś do sprzedania to ja zainteresowany jestem. ale by był sprawny. pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Lis 2009, 18:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adamexolsztyn

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 20:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) wielki problem z lt 2,8 tdi 2002r


Kolego też mam ten sam silnik i wiele problemów sprawdz na początku czy pompa w zbiorniku podaje paliwo do pompy rozdzielaczowej(zdejmij przewód który wchodzi do filtra paliwa lub wychodzi i przekręć kluczyk paliwo powinno lecieć z wężyka ),póżniej sprawdz czy świece grzeją (wykręć każdą po kolei załóż przewód i dotknij do masy zobacz czy końcówka grzeje)i jaki czas grzeją bo może być przekaźnik ,
_________________
elteczek
Powrót do góry
123kostek

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: volkswagen lt 35 2,8 tdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 10:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) wielki problem z lt 2,8 tdi 2002r


witam. pompka podaje paliwo. odkręcałem przewody wysokiego ciśnienia dochodzące do wtrysków. co do świec to nie mam pojęcia bo nie jestem mechanikiem ale podobno sprawdzane były. ciągałem go na lince próbując odpalić to zakładam że nawet bez podgrzewania powinien zapalić w lato.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen LT ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen LT »

Opinie o samochodach Volkswagen LT - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen LT ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenJetta

37 500

2013r.

217 000 km

pomorskie

VolkswagenPassat

79 900

2019r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenCaddy

35 900

2013r.

266 798 km

mazowieckie

VolkswagenMultivan

35 900

2001r.

308 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

39 990

2014r.

136 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System