Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Turbina po regeneracji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amhar

Dyskutant



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 3008 2.0 163KM 2010r
Piwa: 0/17
Wysłany: Pon 14 Kwi 2014, 20:54
Temat postu:

Turbina po regeneracji


Witam
Kilka miesięcy temu padła mi turbina. Turbina została zregenerowana i zamontowana ponownie w aucie, dodatkowo zostały wyczyszczone przewody, wymieniony olej oraz filtry (oleju i powietrza). Po przejechaniu ok 3000 km. w przedziale 1200-2000 obrotów turbina zaczeła gwizdać. Czy gwizdanie oznacza uszkodzenie turbiny. Turbina jest jeszcze na gwarancji i zastanawiam sie czy ją reklamować.
Jakie powinno być ciśnienie sprawnej turbiny?
Powrót do góry
InterAriane72

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: Seat Leon / Toledo (1M)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Kwi 2014, 21:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Turbina po regeneracji


no z tego co sie orientuje to gwizd turbiny to normalna sprawa. Zresztą jest to bardzo przyjemne ;] W silniku (90KM) to i tak jest to dość ciche. Ja to słyszę tylko przy otwartych oknach przy jakimś murze, albo barierce.
Powrót do góry
odra4

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Wv-Passat B5 Sedan 1,9 TDI 110Km
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 09:09
Temat postu:

Gwizd silnika


Witam
Dołączę się do tematu, amianowicie ostatnio podczas jazdy ,przy dodaniu "gazu"jak to się mówi,słychać wewnątrz taki gwizd który sie wzmacnia przy wzroście obrotów,jak zdejmę noge z "gazu', gwizd cichnie, czego to mogą byc objawy?
passat B5/98r.

110km/81kW
pozdrawiam
Powrót do góry
czarna86

Czytelnik



Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: VW Passat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Maj 2014, 13:12
Temat postu:

Wymiana turbiny i gwizd silnika


Witam serdecznie!
Dołączyłam się do tego tematu ponieważ mój problem wygląda podobnie a jestem nowa i nie bardzo wiem gdzie mam się zwrócić.
Jechałam dziś moim samochodem (VW passat, 1999r., 103kW), na trzecim biegu rozpędziłam się do około 70km/h i już miałam zmienić na czwórkę gdzie usłyszałam coś jakby zeszło powietrze i silnik zaczął gwizdać. Po tym samochód zaczął dziwnie szarpać i jakby przerywać. Dodam, że dokładnie miesiąc temu była wymieniona turbina a że auto zepsuło mi się 300km od domu to naprawę wykonywał pierwszy lepszy warsztat który znalazłam. Po wymianie tej turbiny samochód kopcił na biało (tłumaczono mi że to dlatego że został zassany olej silnikowy) i kopci też przy odpalaniu jak jest zimny silnik, pan mechanik mówił, że to normalne, że tłumik musi się przepalić i że dobrze jest od czasu do czasu przejechać się ostrzej na trzecim biegu. Przy odpalaniu rano, gdy silnik jest zimny dla auta tak jakby brakowało mocy i chodzi na wolnych obrotach ale po przejechaniu około 100 m wszystko wydawało się być w porządku. Tylko że teraz już nie jest po tym incydencie. Bardzo proszę o doradzenie mi co mogło się stać i czy to ja się przyczyniłam do tej awarii. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 27 Cze 2014, 22:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Turbina po regeneracji


Nie przyczynilas sie do tej awarii, to jest normalne uzytkowanie auta i nie ma prawa tu sie nic dziac. Potrzeba tu diagnostyki komputerowej aby zmierzyć chociażby ciśnienie doładowania, może być nieszczelny układ dolotowy albo mogli coś krótko mówiąć spartolić. Jezeli kopcił niedługo po wymianie turbiny to normalne. Rano tez musi chwile pokopcic wkoncu to diesel i do najnowszych tez nie nalezy.

Co do cichego gwizdu jest to raczej normalne. W moim passacie b6 tez jest delikatny gwizd podczas przyspieszania, po regeneracji takze. Jezeli jest to przyjemne dla ucha to nie ma sie czym przejmowac. Gorzej jakby turbina "wyła".
_________________
“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 27 Cze 2014, 22:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czarna86

Czytelnik



Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: VW Passat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Cze 2014, 13:04
Temat postu:

( Volkswagen Passat ) Turbina po regeneracji


Dziękuję bardzo za odpowiedź Smile ta usterka o której pisałam już została naprawiona Smile i dobrze wiedzieć, że to kopcenie rano jest normalne, będę teraz spokojniejsza o to. Co do turbiny to na szczęście nie wyje, ten delikatny gwizd jest ale chyba już się przyzwyczaiłam. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 28 Cze 2014, 19:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Turbina po regeneracji


Powiedz chociaż co to byla za usterka Smile ?

Pozdrawiam Smile
_________________
“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”
Powrót do góry
czarna86

Czytelnik



Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: VW Passat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Cze 2014, 16:17
Temat postu:

Turbina po regeneracji


Tak dokładnie to nie wiem bo mój kuzyn to naprawił Smile ale z tego co pamiętam to spadł jakiś przewód doprowadzający powietrze do turbiny Smile Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 29 Cze 2014, 16:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Turbina po regeneracji


Apropo gwizdu podczas przyspieszania, przypomnialem sobie że w Volkswagenie T5 miałem taką sytuacje że świst samej turbiny był wyraźnie słyszalny podczas przyspieszania, z początku myślałem że tak musi być ale podczas demontażu skrzyni okazało się że poprzedni "regeneratorzy" turbiny nie potrafili normalnie zalożyć obejmy łączącej DPF z turbosprężarką skutkiem czego wydech był nieszczelny Smile
Po założeniu obejmy poprawnie aż miło sluchać pracy silnika i samej turbiny. Podsumowując świsty mogą się pojawiać przy nieszczelnym wydechu.

Pozdrawiam Smile
_________________
“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaddy

50 900

2016r.

70 900 km

mazowieckie

VolkswagenMultivan

94 900

2012r.

220 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenPassat

40 990

2014r.

199 310 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

13 700

2008r.

398 333 km

pomorskie

VolkswagenGolf

64 999

2018r.

75 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System