Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Golf ) Woda w kabinie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DoubleSuper8

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Volkswagen Golf II 1.8 benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 22:43
Temat postu:

Woda w kabinie


Witam

Mam następujący problem z moim Golfem II: jakoś chyba w sierpniu jak padały deszcze lała mi się woda do środka spod pedału gazu. Nie wiedziałem co jest przyczyną ale sprawdziłem rynnę koło przedniej szyby (sąsiad miał podobny problem). Okazało się że nie było odpływu i stało w niej sporo wody. Odetkałem je wszystko spłynęło nawiew przez jakiś czas buchał mi parą do środka ale uspokoiło się to po jakimś czasie. Potem zaglądając do tyłu okazało się że z tyłu po lewej stronie auta na podłodze stoi gdzieś z 1cm wody. Wybrałem to szmatą potem resztę wyzbierałem odkurzaczem i wysuszyłem. Nie tak dawno znów po opadach deszczu w tym samym miejscu zastałem stojącą wodę. Nie było jej aż tyle jak poprzednio a spod pedałów nic się nie lało.

Moje pytanie brzmi: skąd ta woda się bierze? Sprawdzałem drzwi i nic w nich nie chlupie a wszystko jest suche. Co mam jeszcze sprawdzić żeby wyeliminować ten problem?
Powrót do góry
gadu-gadu
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 16:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Woda w kabinie


na pierwszy rzut oka wygląda,że osłona przeciwwodna w tylnych drzwiach sie rozszczelniła,albo ktoś tam ostatnio grzebał i ją uszkodził,to jest taka foliowa osłona widoczna po zdjęciu tapicerki drzwi,jest ona przyklejona na całej powierzchni,najważniejsza jest prawidłowa szczelność u dołu drzwi zresztą co ci będę długo tłumaczył poczytaj sobie tego linka http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=58544 popatrz na to co ja piszę na końcu,a woda nie będzie ci chlupać w drzwiach bo to co nie wyleje się do auta to wycieknie dziurkami odpływowymi,które są na dole drzwi. pozdro Smile
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
DoubleSuper8

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Volkswagen Golf II 1.8 benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 18:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Woda w kabinie


Z tego co sobie przypominam to chyba zdejmowałem z tych drzwi tapicerkę żeby się dostać do środka i była na nich jakaś folia. Czy była cała nie zwróciłem uwagi ale przyjrzę się jej. Jeśli będzie dziurawa to sobie zrobię nową z worka na gruz Razz. W pracy mam dostęp do profesjonalnych glutownic (klej na gorąco z pistoletu) więc spróbuję na niego to przykleić bo wbrew pozorom jest bardzo mocny i nie powinien zaszkodzić lakierowi (od razu odradzam tanie pistolety za 15zł bo ten klej z nich po zastygnięciu od razu odpada od podłoża). Napiszę jeszcze jak się to skończyło mam nadzieję ze to będzie ta folia bo mi to auto zgnije od tej wody Razz Dzięki za podpowiedź
Powrót do góry
gadu-gadu
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 23:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Woda w kabinie


no to życzę powodzonka i żeby się diagnoza sprawdziła.pozdro Razz
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
DoubleSuper8

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Volkswagen Golf II 1.8 benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 18:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Woda w kabinie


Miałem sprawdzić i napisać co i jak z tą folią. Dzisiaj zdjąłem tapicerkę z lewych tylnych drzwi i okazało się że w prawym dolnym rogu ta folia jest rozdarta. Nie mniej jednak wszystko było w porządku ani kropli wody. Zdjąłem więc tapicerkę z drzwi od strony kierowcy i tam jest po prostu masakra. Folia jest w kilku miejscach porozrywana a dodatkowo jest mokra. Obejrzałem też tapicerkę i jest wilgotna w okolicach progu. Podejrzewam więc że woda ciekła z drzwi kierowcy i spływała do tyłu (z przodu wykładzina była też trochę wilgotna). Będę ją wiec musiał wymienić bo nie ma sensu jej łatać. Worek na gruz już mam (jest na tyle gruby że powinien spełnić swoją rolę) teraz tylko pogadać z przełożonymi i przykleić to na klej z profesjonalnej glutownicy. Myślę że to powinno załatwić problem raz na zawsze. Jak już się z tym uporam napiszę tu i może wkleję jakieś zdjęcie. Dzięki za podpowiedź bo już nie wiedziałem co mam z tym robić.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 18:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pon 23 Lis 2009, 14:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Woda w kabinie


no i po problemie..prawdopodobnie....jak pomogłem postaw piwo..co mogę jeszcze doradzić,dobrze by było,żeby ta folia była funkiel nówka i w miejscu,gdzie będzie klejona trzeba ją obowiązkowo odtłuścić,jak również zmyć z błota,kurzu i odtłuścić to miejsce na drzwiach(benzyna ekstrakcyjna..)..Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
DoubleSuper8

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Volkswagen Golf II 1.8 benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 00:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Woda w kabinie


Folie dam nowiuśką nie będę tamtego dziadostwa łatał bo taśmy mają to do siebie że po jakimś czasie puszczają. A dwa że ona jest trochę powykręcana w miejscu rozdarcia. Nową folię przykleję glutownicą z pracy (kleiło się nią różne pudełka na śruby i inne wynalazki) więc taka folia to dla niej pryszcz. Powinny te powodzie ustąpić.
Powrót do góry
gadu-gadu
DoubleSuper8

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Volkswagen Golf II 1.8 benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 23:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Woda w kabinie


Znów padają deszcze i znów moja taczka zbiera wodę no ale tym razem może będzie bliżej jak dalej znalezienia przyczyny.

Po ostatniej akcji powódź kupiłem komplet nowych gumowych dywaników. Poprzednio jeden po stronie kierowcy miałem z materiału a po stronie pasażera gumowy przeznaczony na tył. Dzisiaj wracając z pracy zauważyłem że znów robi się mokro w środku. Pierwsze podejrzenie padło na drzwi od strony kierowcy ale boczki były suchusieńkie pomimo że tej folii jeszcze nie naprawiłem. Zauważyłem jednak coś innego: na dywaniku nazbierało się dość sporo wody i nie wiadomo skąd. Myślałem że może gdzieś spod pedałów (był taki mały ślad jakby stamtąd ciekło ale jest tam sucho. Oto link do strony jaką przypadkiem znalazłem i przyczyn zalewania jest dość sporo i spotyka to nie tylko mnie. Co jest u mnie przyczyną tego jeszcze nie wiem i na razie się nie dowiem bo ciągle leje i leje:

http://mk2.vwgolf.pl/porada22.html
Powrót do góry
gadu-gadu
DoubleSuper8

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Volkswagen Golf II 1.8 benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 14:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Woda w kabinie


Przed chwila obejrzałem podejrzane miejsce czyli pedały i okazało się że gąbk aprzy pedale sprzęgła jest mokrusieńka. Jak ją ścisnąłem to kapało zarówno na gumowy dywanik jak i na wykładzinę i stąd ta cała powódź. Jak będzie pogoda to odkręcam błotnik i sprawdzam te zgrzewy opisane na linku w poście wyżej
Powrót do góry
gadu-gadu
cygar

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: VW Sharan 1998 1,9 TDI AFN, VW Golf II Country 1,8 1P
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 16 Maj 2014, 21:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Woda w kabinie


odświeżam temat Smile wody nie brakuje od kilku dni, też pod nogami kierowcy i pasażera w moim golfie...rozdłubałem pół wnętrza i...po prawej wygląda na to, że podziurawiona folia w drzwiach -jak wyżej. Ale po lewej cieknie gdzieś wysoko, gąbki poza skrzynką bezpieczników na wysokości licznika też mokre...może ktoś to już przerabiał? gdzie może być przeciek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Golf »

Opinie o samochodach Volkswagen Golf - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaddy

19 999

2006r.

244 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

63 900

2019r.

119 000 km

mazowieckie

VolkswagenSharan

64 999

2014r.

205 000 km

pomorskie

VolkswagenTiguan

33 900

2011r.

274 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System