Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 19:58
Temat postu:

Brak Mocy


Witam wszystkich mam problem z pasatem 1.9 TDI poprostu wciskasz gaz a auto strasznie muli na kompie pokazało błąd 17965 czyli;Przekroczona w górę granica układu regulacji ciśnienia doładowania.napiszcie mi coś więcej jak możecie żeby mnie zaraz nie skroili jak za zboże.Pozdrawiam
_________________
Enku
Powrót do góry
bolt911

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): dzazga
Posiadane auto: Toyota
Piwa: 9/1
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 23:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


Czesc.
Nie wymieniales rozrzadu moze, synhro wystarczy poprawic,może byc przepływomierz,bo turbina nadrabia tym,albo czujnik doładowania .
Pozdrawiam.

Cool
Powrót do góry
broda111

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): wolbrom
Posiadane auto: audi a4 b6 avant 2,0 ALT/LPG
Piwa: 32/0
Wysłany: Sob 12 Gru 2009, 00:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


przyczyną będzie brak sterowania kontem nachylenia łopat turbiny która jest ustawiona na maksymalne doładowanie i stąd ten błąd
zacznij sprawdzać o zaworu N75 taki z białą główką na podszybiu potem zaworek zwrotny cały przewód podciśnieniowy i siłownik przy turbie na szczelność jeżeli jest wszystko w porządku to zdemontuj siłownik od turba i sprawdź czy nie masz zatartej sztangi - ma chodzić lekko bez przycięć


Ostatnio zmieniony przez broda111 dnia Pią 02 Kwi 2010, 14:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Sob 12 Gru 2009, 13:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


Nie doczytałem sie jaki to tdi.Jak starszy 90km to jest bez zmiennej geometrii.Zakładam ze 110 koników.Początkiem tygodnia ten sam błąd,takie same objawy.Sprawdzanie i opcja czarna czyli zapieczona kiera w turbo.Oczywiście tak jak pisał broda111 trzeba wcześniej wykluczyć wężyk ,n75 i siłownik.Jak masz vaga to można sprawdzić na 11 czy sztanga sie porusza. Za czyszczenie turbinki biorą 300-350
Powrót do góry
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 18:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


witam ponownie to jest silnik 110 koni.teraz jeszcze doszło olej w interkulerze cigno chodzi w przepływomiezu ale ciknie z niego olej.jest co raz gozej z tym autem.
_________________
Enku
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 18:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
damcio151

Auto Maniak



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 645
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Renault Scenic RX4 DCI+, VW Golf3 variant GL
Piwa: 68/53
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 10:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


nie n72, tylko n75 ... sprawdź czy sztanga od turbiny się porusza i w jakim zakresie ? włącz na vagu 011BS i obserwuj jej pracę
jaki cięgno przepływomierza ? przepływomierz nie ma żadnego cięgna ... chyba, pomyliłeś z klapą gaszącą
Powrót do góry
koala1981

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: vw passat 1.9tdi 90 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 21:21
Temat postu:

problem z passatem 2000r 90koni


witam mam taki problem ze stracił moc a vag pokazał uszkodzony komputer ,a po wykasowaniu błędów czujb=nik cisnienia i nie wiem jak to ugryzdz a auto 120km i nic wiecej masakra moze ktos mi poleci dobrego mechaniora w wawie ?
Powrót do góry
pelek224

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myszadła
Posiadane auto: vw passat b5 FL 1.9tdi 101KM 2001r
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 27 Mar 2010, 17:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


Witam. mam taki sam sprzęt jak ty i taki sam problem który też na tym forum zgłaszałem. byłem już chyba u 10 mechaników i każdy mówił mi co innego. miałem dać turbo do regeneracji ale poszłem do jednego mechaniora i wyregulował mi turbo za 120zł i powiedział że turbo jest dobre a jak ta regulacja mi niue pomorze to mam do niego wpaść na wymiane jakiegoś czujnika co kosztuje około 350zł nazwy nie pamietam. no i pochodził mi miesiąc bez takiego przycinania sie mocy i znów mi się jebie. zaprowadze mu by ten czujnik wymienił bo powiedział że to napewno jest przyczyna spadku mocy. daje tki przykład jak wymienie miedługo to da odpowiedź czy pomogło Idea
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
archive_3

Gość







Wysłany: Sob 27 Mar 2010, 23:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


Witam
ja stawiał bym na przepływke
pozdrawiam
Powrót do góry
piotrekw

Dyskutant



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa górnicza
Posiadane auto: renault thalia 1.4 8V
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 11:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


witam ja mam to samo dokładnie auto było podpięte pod kompa i wyszło że siłownik który znajduję się przy turbinie nie przeładowywuje i cały czas maksymalnie dołdowywuje turbinę, za tydzień będę rozbirał turbinę i ten siłownik do czyszcenia to wszystko więc napiszę jaki dało to efekt, mogę powidzieć że kolega miał to sano w golfie przeczyścił cały ten siłownik i dało efekt, pozdrawiam.
Powrót do góry
piotrekw

Dyskutant



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa górnicza
Posiadane auto: renault thalia 1.4 8V
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 15 Kwi 2010, 11:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


Witam wszystkich tak jak obiecałem kilka słow na temat czyszczenia turbiny, a więc po zdemontowaniu turbo i rozebraniu na części pierwsze okazało się że to nie siłownik który znajduję się przy turbinie ani żaden zawór sterujący pracą turbiny tylko miałem zapieczone kierowniczki łopatek wew. turbiny i dlatego pojawiały się błędy i odcięcie turbiny przy 3 tyś. obrotów, całość wymyta w nafcie wyczyszczona papierem ścierny o granulacji 400 i jest widoczna różnica auto ładnie przyspiesza i nie ma efektu odcięcia turbo co bardzo działa na nerwy szczególnie przy wyprzedzaniu, pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
krzychu200

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Węgrów
Posiadane auto: audi a4 b6 1.9tdi 2001r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 18:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


siema miałem to samo ze spadkiem mocy ale jeden z mechaników powiedział że to wina zaworu AGR i za 100zł mi go jakoś odblokował i chodzi [cenzura]ście ale dodał że może znów po jakimś czasie się zablokować. ciężko jest samemu przeczyścić turbo mam paska 1997r 110km tdi????? Question myślałem że jak się znów pojebie to turgo dam do regeneracji Sad
Powrót do góry
August

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: vw passat 1,8 T AEB 99r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Maj 2010, 11:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


krzychu200 nie AGR tylko EGR Smile i nie wydawaj na regeneracje tyrbiny bo skasuja cie z 600-700 zeta poczytaj na forach wyjmij sam i sobie wyszyść masz link do filmiku jak to zrobić samemu nic prostrzego najwiecej czasu zajmie ci wyjęcie turbiny

http://www.youtube.com/watch?v=7v94DGI2h7I

pozrdawiam
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
enku

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Nissan Primera P12 2,2
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 21:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


Tak koledzy to nie jest wina turbiny ani żądny zaworów wszystko wymienione i turbina czyszczona i dalej spada moc i nawet auto gaśnie a komputer nie ma błędów wym.nawet pompę w zbiorniku bo nie podawała paliwa jak ma to robić,jakbym miał uszkodzone pompo wtryski to by też był błąd na według .także jest to usterka mechaniczna ja podejrzewam pompę vaku jest to Passat B5 1.9 TDI 130 koni
_________________
Enku
Powrót do góry
siwyo2

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): basildon
Posiadane auto: vw passat 1.9tdi 1999r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Sie 2010, 15:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Brak Mocy


siemka podpinam sie do tematu mam paska 110 koni 1999 rok nie dawno kupilem i wszystko super z tym ze jadac samochodem auto traci moc czasem przy 4 tysiacach a czasem przy 3-ch, rozmawialem ze znajomymi i wymienilem przeplywke co nie dalo zadnego efektu idac dalej tym szlakiem posprawdzalismy wszystkie przewody i zaden nie ma dziury ani nic, czytajac forum dalej podmienilem n75 na n18 ten co jest z tylu silnika juz myslalem ze pomoglo ale dalej to samo prz 4 tys obrotow sie wylaczylo turbo, nie chce ladowac kaski w auto, wiec prosze o pomoc co z tym zrobic, dodam jeszcze ze auto jak sie przegazuje na postoju to nie gwizdze, jadac to gwizdze i jest to strasznie slyszalne, sprawidzilismy luzy na turbie sa ale nie znacze, auto nie dymi mialo wymieniany rozrzad oleju jak narazie nie zauwazylem zeby bralo co prawda mam samochod nie dlugo ale jestem w angli mam polski auto a tutaj ciezko o dobrego mechanika, z tego co wyczytalem to najlepiej wyciagnac turbo i poczyscic, jak byscie mogli powiedzcie mi co jeszcze posprawdzac nie chce mi sie z angli do polski bez turba jechac Razz pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

38 990

2014r.

185 000 km

wielkopolskie

VolkswagenArteon

134 800

2019r.

128 000 km

mazowieckie

VolkswagenScirocco

41 999

2014r.

168 000 km

dolnośląskie

VolkswagenArteon

108 900

2019r.

104 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

17 900

2009r.

201 000 km

zachodniopomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System