Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


OK. Dzięki bobo75 spróbuje to zrobić,ale dopiero po świętach. Acha jeszcze jedno, a jak by było bez przekaznika to by nie działało, przecie tu chodzi + na świece i - na obudowę(sorki za [cenzura]ść, ale chodzi mi o jak najmniej połączeń kablowych).
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 02:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Przekaźnik jest potrzebny aby włączać i wyłączać świece. Sam włącznik obsługuje małe prądy(dlatego włącznikiem włączasz lub wyłączasz przekaźnik) Przekaźnik obsługuje prąd 30/40A i to przekaźnik włącza naszą świecę ponieważ świeca potrzebują prądu 25A (jeżeli dobrze wyliczyłem 300W/12v) Jeżeli dasz włącznik bez przekaźnika to się wypalą styki i włącznik do śmieci, tak samo jak dasz za cienki przewód, to się będzie grzał i się przepali. Jeżeli coś źle napisałem to niech ktoś kto się zna mnie poprawi, jak wyżej już pisałem nie jestem elektrykiem, ale przed montażem doradziłem się fachowca i jak dasz przekaźnik 30/40A i bezpiecznik 30A na jedną świecę to będzie OK.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 10:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


A tego to nie wiedziałem Embarassed...ale to nic uczymy się całe życie...jeszcze raz dzięki BOBO75 Very Happy
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 17:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


bobo75 napisał:
Aby ten dogrzewacz się sprawdził to trzeba go zamontować na wężu w którym płynie ciecz do nagrzewnicy przedniej. Z tyłu za silnikiem idą dwa węże (one idą do góry) które wchodzą do kabiny ten po prawej idzie do nagrzewnicy ten po lewej to powrót. Trzeba rozciąć ten prawy wąż i dwa końce podłączyć do dogrzewacza. Z dojściem jest trochę cieżko.
Jeżeli zdecydujesz się odciąć tylny obieg to można go zamontować w trochę dogodniejszym miejscu (Ja tak zrobiłem, łatwiej jest zamontować).
Po prawej stronie głowicy silnika (po tej co akumulator) wychodzi wąż który idzie do trójnika i dalej jeden koniec do góry i do nagrzewnicy przedniej (ten o którym pisałem wyżej) a drugi do tylnej nagrzewnicy(ten trzeba odłączyć i zaślepić wolne miejsce trójnika). Dogrzewacz mam zamontowany na tym wężu co wychodzi z głowicy przed trójnikiem. Jeżeli nie odłączysz tyłu to montaż w tym miejscu może nie przynieść efektu gdyż dogrzewacz jest za słaby na duży obieg i dwie nagrzewnice.

a w ktorym miejscy jest powrot z tylnej nagrzewnicy , bp chyba trzeba go odlaczyc , bo wozumiem ze ten przewod ktory odlaczymy od trojnika to zasilanie tylnej nagrzewnicy jezeli ma ktos jakis scham ukladu chlodzenia to bardzo bym prosil o wstawienie i dokaldne wytlumaczenie ,
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 20:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


majdan1986 napisał:
bobo75 napisał:
Aby ten dogrzewacz się sprawdził to trzeba go zamontować na wężu w którym płynie ciecz do nagrzewnicy przedniej. Z tyłu za silnikiem idą dwa węże (one idą do góry) które wchodzą do kabiny ten po prawej idzie do nagrzewnicy ten po lewej to powrót. Trzeba rozciąć ten prawy wąż i dwa końce podłączyć do dogrzewacza. Z dojściem jest trochę cieżko.
Jeżeli zdecydujesz się odciąć tylny obieg to można go zamontować w trochę dogodniejszym miejscu (Ja tak zrobiłem, łatwiej jest zamontować).
Po prawej stronie głowicy silnika (po tej co akumulator) wychodzi wąż który idzie do trójnika i dalej jeden koniec do góry i do nagrzewnicy przedniej (ten o którym pisałem wyżej) a drugi do tylnej nagrzewnicy(ten trzeba odłączyć i zaślepić wolne miejsce trójnika). Dogrzewacz mam zamontowany na tym wężu co wychodzi z głowicy przed trójnikiem. Jeżeli nie odłączysz tyłu to montaż w tym miejscu może nie przynieść efektu gdyż dogrzewacz jest za słaby na duży obieg i dwie nagrzewnice.

a w ktorym miejscy jest powrot z tylnej nagrzewnicy , bp chyba trzeba go odlaczyc , bo wozumiem ze ten przewod ktory odlaczymy od trojnika to zasilanie tylnej nagrzewnicy jezeli ma ktos jakis scham ukladu chlodzenia to bardzo bym prosil o wstawienie i dokaldne wytlumaczenie ,

Przepraszam zapomniałem tego napisać oczywiście przy odłączaniu tyłu powrót też trzeba odłączyć, to jest taki sam trójnik i znajduje się obok trójnika w którym ciecz płynie do tyłu
Taki schemat znalazłem na elektrodzie
http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=212433
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 20:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kbe

Dyskutant



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 60

Posiadane auto: SHARAN 96r. 2.0 ADY B+G
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 01:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


witam, może ktoś wie czy taki dogrzewacz można założyć do silnika benzynowego? Zawsze to trochę cieplej w autku Smile.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 07:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Można, znalazłem na necie osobę która to założyła w benzynie z gazem.
Dogrzewacz ma zamontowany na wężu przed reduktorem gazu, dogrzewacz uruchamia na minutę przed odpaleniem silnika co mu ogrzewa reduktor gazu i pozwala urochomić auto od razu na gazie.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 14:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


jeszcze jedna kwestia , pisales o alternatorze ze musi byc dobry , czy ten fabryczny da rade , bo jednak pradu troche to bedzie pobierac ,
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Wto 22 Gru 2009, 23:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Zmierzyłem dzisiaj prąd ładowania, pomiar wykonałem przy włączonych światłach mijania + dmuchawa wentylatora 2 bieg + włączone radio. Przy załączonej jednej świecy 14,28V, przy dwóch świecach 14,20V i przy trzech świecach 14,11V. Prawidłowe ładowanie akumulatora to 13,9V-14,4V. Czyli alternator 120A jaki u mnie jest zamontowany jest w zupełności wystarczający.
[/img]
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 00:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


troszke zle mnie zrozumiales , moje pytanie bylo czy ten twoj alternatror 120 jest fabryczny , jezeli tak to czy w kazdym byl taki montowany , a jezeli nie to jak to sprawdzic
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 05:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Ja alternatora nie zmieniałem, na obudowie powinna być naklejka.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
REDY

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDI, 2002
Piwa: 2/7
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 11:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


poruszałem na forum temat czego można dowiedzieć się z naklejki w bagażniku / książce, no i z tych kodów można dowiedzieć się jaki alternator jest w autku u mnie kod 8GL - Alternator trójfazowy 120A poniżej link do tego posta.

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=61795
_________________
... Prawda to biel, ale CZERŃ to władza.
Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 22:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Temat poruszony przez Bobo75 bardzo mi się spodobał .
Usiadłem do kompa by dowiedzieć się coś więcej o webasto , jak je naprawić i.t.p. , a tu takie fajne rozwiązanie.
Jutro podejrzę jak przepływa płyn i jak podejść do tematu. Naprawiałem już to moje webasto kilka razy , trochę działało i padło . Ile można do tego podchodzić , a kaska też leci . Rozwiązanie Bobo75 uważam za proste i skuteczne , trochę mało mocy grzewczej , ale skoro twierdzi, że grzeje nie żle, to musi być OK. Po Świętach kupuję cały sprzęt i zakładam.
Nie ukrywam , że liczę na wklejenie przez Bobo75 w okresie Świątecznym jakiś zdjęć z zamontowanym układem, no i poradę w trakcie montażu.

Ciekawi mnie ,jak długo kolega korzysta z tego dogrzewacza?

pozdrawiam wszystkich
i życzę Wspaniałych i Radosnych Świąt.
Jacek22
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 11:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


http://www.allegro.pl/item834110888_vw_sharan_galaxy_alhambra_1_9_tdi_podgrzewacz.html wychodzi na to ze u nas w samochodach juz jest owy podgrzewacz
Powrót do góry
REDY

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDI, 2002
Piwa: 2/7
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 11:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


majdan1986 napisał:
http://www.allegro.pl/item834110888_vw_sharan_galaxy_alhambra_1_9_tdi_podgrzewacz.html wychodzi na to ze u nas w samochodach juz jest owy podgrzewacz


a to ciekawe wszyscy szukają od audi reno i innych, a kolega znalazł coś czego to miało nie być ciekawe czy wszystkie maja czy tylko wybrańcy Smile
_________________
... Prawda to biel, ale CZERŃ to władza.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

61 700

2018r.

103 000 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

116 900

2018r.

80 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

81 900

2020r.

84 000 km

mazowieckie

VolkswagenMultivan

69 900

2010r.

399 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

26 900

2012r.

253 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System