Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


OK. Dzięki bobo75 spróbuje to zrobić,ale dopiero po świętach. Acha jeszcze jedno, a jak by było bez przekaznika to by nie działało, przecie tu chodzi + na świece i - na obudowę(sorki za [cenzura]ść, ale chodzi mi o jak najmniej połączeń kablowych).
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 02:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Przekaźnik jest potrzebny aby włączać i wyłączać świece. Sam włącznik obsługuje małe prądy(dlatego włącznikiem włączasz lub wyłączasz przekaźnik) Przekaźnik obsługuje prąd 30/40A i to przekaźnik włącza naszą świecę ponieważ świeca potrzebują prądu 25A (jeżeli dobrze wyliczyłem 300W/12v) Jeżeli dasz włącznik bez przekaźnika to się wypalą styki i włącznik do śmieci, tak samo jak dasz za cienki przewód, to się będzie grzał i się przepali. Jeżeli coś źle napisałem to niech ktoś kto się zna mnie poprawi, jak wyżej już pisałem nie jestem elektrykiem, ale przed montażem doradziłem się fachowca i jak dasz przekaźnik 30/40A i bezpiecznik 30A na jedną świecę to będzie OK.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 10:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


A tego to nie wiedziałem Embarassed...ale to nic uczymy się całe życie...jeszcze raz dzięki BOBO75 Very Happy
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 17:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


bobo75 napisał:
Aby ten dogrzewacz się sprawdził to trzeba go zamontować na wężu w którym płynie ciecz do nagrzewnicy przedniej. Z tyłu za silnikiem idą dwa węże (one idą do góry) które wchodzą do kabiny ten po prawej idzie do nagrzewnicy ten po lewej to powrót. Trzeba rozciąć ten prawy wąż i dwa końce podłączyć do dogrzewacza. Z dojściem jest trochę cieżko.
Jeżeli zdecydujesz się odciąć tylny obieg to można go zamontować w trochę dogodniejszym miejscu (Ja tak zrobiłem, łatwiej jest zamontować).
Po prawej stronie głowicy silnika (po tej co akumulator) wychodzi wąż który idzie do trójnika i dalej jeden koniec do góry i do nagrzewnicy przedniej (ten o którym pisałem wyżej) a drugi do tylnej nagrzewnicy(ten trzeba odłączyć i zaślepić wolne miejsce trójnika). Dogrzewacz mam zamontowany na tym wężu co wychodzi z głowicy przed trójnikiem. Jeżeli nie odłączysz tyłu to montaż w tym miejscu może nie przynieść efektu gdyż dogrzewacz jest za słaby na duży obieg i dwie nagrzewnice.

a w ktorym miejscy jest powrot z tylnej nagrzewnicy , bp chyba trzeba go odlaczyc , bo wozumiem ze ten przewod ktory odlaczymy od trojnika to zasilanie tylnej nagrzewnicy jezeli ma ktos jakis scham ukladu chlodzenia to bardzo bym prosil o wstawienie i dokaldne wytlumaczenie ,
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 20:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


majdan1986 napisał:
bobo75 napisał:
Aby ten dogrzewacz się sprawdził to trzeba go zamontować na wężu w którym płynie ciecz do nagrzewnicy przedniej. Z tyłu za silnikiem idą dwa węże (one idą do góry) które wchodzą do kabiny ten po prawej idzie do nagrzewnicy ten po lewej to powrót. Trzeba rozciąć ten prawy wąż i dwa końce podłączyć do dogrzewacza. Z dojściem jest trochę cieżko.
Jeżeli zdecydujesz się odciąć tylny obieg to można go zamontować w trochę dogodniejszym miejscu (Ja tak zrobiłem, łatwiej jest zamontować).
Po prawej stronie głowicy silnika (po tej co akumulator) wychodzi wąż który idzie do trójnika i dalej jeden koniec do góry i do nagrzewnicy przedniej (ten o którym pisałem wyżej) a drugi do tylnej nagrzewnicy(ten trzeba odłączyć i zaślepić wolne miejsce trójnika). Dogrzewacz mam zamontowany na tym wężu co wychodzi z głowicy przed trójnikiem. Jeżeli nie odłączysz tyłu to montaż w tym miejscu może nie przynieść efektu gdyż dogrzewacz jest za słaby na duży obieg i dwie nagrzewnice.

a w ktorym miejscy jest powrot z tylnej nagrzewnicy , bp chyba trzeba go odlaczyc , bo wozumiem ze ten przewod ktory odlaczymy od trojnika to zasilanie tylnej nagrzewnicy jezeli ma ktos jakis scham ukladu chlodzenia to bardzo bym prosil o wstawienie i dokaldne wytlumaczenie ,

Przepraszam zapomniałem tego napisać oczywiście przy odłączaniu tyłu powrót też trzeba odłączyć, to jest taki sam trójnik i znajduje się obok trójnika w którym ciecz płynie do tyłu
Taki schemat znalazłem na elektrodzie
http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=212433
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 20:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kbe

Dyskutant



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 60

Posiadane auto: SHARAN 96r. 2.0 ADY B+G
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 01:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


witam, może ktoś wie czy taki dogrzewacz można założyć do silnika benzynowego? Zawsze to trochę cieplej w autku Smile.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 07:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Można, znalazłem na necie osobę która to założyła w benzynie z gazem.
Dogrzewacz ma zamontowany na wężu przed reduktorem gazu, dogrzewacz uruchamia na minutę przed odpaleniem silnika co mu ogrzewa reduktor gazu i pozwala urochomić auto od razu na gazie.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 14:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


jeszcze jedna kwestia , pisales o alternatorze ze musi byc dobry , czy ten fabryczny da rade , bo jednak pradu troche to bedzie pobierac ,
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Wto 22 Gru 2009, 23:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Zmierzyłem dzisiaj prąd ładowania, pomiar wykonałem przy włączonych światłach mijania + dmuchawa wentylatora 2 bieg + włączone radio. Przy załączonej jednej świecy 14,28V, przy dwóch świecach 14,20V i przy trzech świecach 14,11V. Prawidłowe ładowanie akumulatora to 13,9V-14,4V. Czyli alternator 120A jaki u mnie jest zamontowany jest w zupełności wystarczający.
[/img]
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 00:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


troszke zle mnie zrozumiales , moje pytanie bylo czy ten twoj alternatror 120 jest fabryczny , jezeli tak to czy w kazdym byl taki montowany , a jezeli nie to jak to sprawdzic
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 05:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Ja alternatora nie zmieniałem, na obudowie powinna być naklejka.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
REDY

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDI, 2002
Piwa: 2/7
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 11:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


poruszałem na forum temat czego można dowiedzieć się z naklejki w bagażniku / książce, no i z tych kodów można dowiedzieć się jaki alternator jest w autku u mnie kod 8GL - Alternator trójfazowy 120A poniżej link do tego posta.

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=61795
_________________
... Prawda to biel, ale CZERŃ to władza.
Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 22:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Temat poruszony przez Bobo75 bardzo mi się spodobał .
Usiadłem do kompa by dowiedzieć się coś więcej o webasto , jak je naprawić i.t.p. , a tu takie fajne rozwiązanie.
Jutro podejrzę jak przepływa płyn i jak podejść do tematu. Naprawiałem już to moje webasto kilka razy , trochę działało i padło . Ile można do tego podchodzić , a kaska też leci . Rozwiązanie Bobo75 uważam za proste i skuteczne , trochę mało mocy grzewczej , ale skoro twierdzi, że grzeje nie żle, to musi być OK. Po Świętach kupuję cały sprzęt i zakładam.
Nie ukrywam , że liczę na wklejenie przez Bobo75 w okresie Świątecznym jakiś zdjęć z zamontowanym układem, no i poradę w trakcie montażu.

Ciekawi mnie ,jak długo kolega korzysta z tego dogrzewacza?

pozdrawiam wszystkich
i życzę Wspaniałych i Radosnych Świąt.
Jacek22
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 11:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


http://www.allegro.pl/item834110888_vw_sharan_galaxy_alhambra_1_9_tdi_podgrzewacz.html wychodzi na to ze u nas w samochodach juz jest owy podgrzewacz
Powrót do góry
REDY

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDI, 2002
Piwa: 2/7
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 11:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


majdan1986 napisał:
http://www.allegro.pl/item834110888_vw_sharan_galaxy_alhambra_1_9_tdi_podgrzewacz.html wychodzi na to ze u nas w samochodach juz jest owy podgrzewacz


a to ciekawe wszyscy szukają od audi reno i innych, a kolega znalazł coś czego to miało nie być ciekawe czy wszystkie maja czy tylko wybrańcy Smile
_________________
... Prawda to biel, ale CZERŃ to władza.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

144 900

2021r.

32 045 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenGolf

19 800

2009r.

228 000 km

małopolskie

VolkswagenTiguan

54 900

2015r.

302 070 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

129 900

2019r.

164 860 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenGolf Sportsvan

48 900

2016r.

154 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System