Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 12:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Zrobiłem zdjęcia niestety dogrzewacz jest zamontowany pod wężami turbo i słabo go widać. Postaram się opisać te zdjęcia, mam nadzieję że się połapiecie.
Zdjęcie nr 1
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/jVfj3iZqm00dbfdhAFCezg?feat=directlink
Zakreślony jest wąż który wychodzi z głowicy i idzie do trójnika ( na tym wężu najlepiej zamontować dogrzewacz)
Zdjęcie nr 2
http://picasaweb.google.com/lh/photo/liyAZTYBAGkcCuF_ehBGqQ?authkey=Gv1sRgCLaw6p_etqm2Lg&feat=directlink
Przedstawia trójnik obok tego trójnika znajduje się drugi trójnik z przewodami powrotu, w obu trójnikach należy odłączyć węże które idą do tyłu auta. Z tych trójników węże idą do góry.
Zdjęcie nr3
http://picasaweb.google.com/lh/photo/Aln2Tp1LsVE16CXgi7lXtw?authkey=Gv1sRgCLaw6p_etqm2Lg&feat=directlink
Wężę które idą do góry do kabiny ten po prawej idzie do nagrzewnicy ( na tym węży też można zamontować dogrzewacz) ten po lewej to powrót.
Zdjęcie nr4
http://picasaweb.google.com/lh/photo/7Bmehm6PCvqBsPj2Cia4tw?authkey=Gv1sRgCLaw6p_etqm2Lg&feat=directlink
Mniej więcej w tym miejscu mam zamontowany dogrzewacz, trzeba odłączyć te grube węże turbo-intercooler
Zdjęcie nr5
http://picasaweb.google.com/lh/photo/dXC5LyvBeWjJRfrdQ9HNTQ?authkey=Gv1sRgCLaw6p_etqm2Lg&feat=directlink
Na koniec sam dogrzewacz a właściwie tylko fragment, te przewody od turbo go zasłaniają. W styczniu kolega będzie montował u siebie taki dogrzewacz to go poproszę żeby zrobił lepsze zdjęcia w czasie montażu.
Znalazłem na forum galaxy takie samo rozwiązanie link dla chętnych do poczytania.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59211
Cytat:
Ciekawi mnie ,jak długo kolega korzysta z tego dogrzewacza?

Ja zamontowałem jakieś 3 tygodnie temu iczekałem na mróz żeby mieć pewność że napewno działa.

Przy okazji chciałbym Życzyć wszystkim Forumowiczom Zdrowych, Pogodnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.


Ostatnio zmieniony przez bobo75 dnia Czw 24 Gru 2009, 13:01, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 12:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


REDY napisał:
majdan1986 napisał:
http://www.allegro.pl/item834110888_vw_sharan_galaxy_alhambra_1_9_tdi_podgrzewacz.html wychodzi na to ze u nas w samochodach juz jest owy podgrzewacz


a to ciekawe wszyscy szukają od audi reno i innych, a kolega znalazł coś czego to miało nie być ciekawe czy wszystkie maja czy tylko wybrańcy Smile


Słyszałem że samochody przeznaczone na rynki Włoch, Portugalii, Hiszpanii mogą nie mieć standardowo wkładanego pieca 'webasto" może właśnie w tamtych montowano ten dogrzewacz z świecami.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
daroxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa,Dublin IRL.
Posiadane auto: sharan 110KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 23:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


REWELACJA,po świętach to kupuję i montuję.
Powrót do góry
skype status
jerzyk448

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDII
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 21:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Ja znalazłem inne wyjscie z tej sytuaci ; całkowicie zasłonieta chłodnica z przodu w miejscu gdzie jest dogrzewacz załozyłem zacisk na przewodzie wodnym zeby woda nie krazyła przez tylną nagrzewnice. Odrazu inne grzanie sie zrobiło po przejechaniu 8-10 kmstrzałka stoi w pionie na manometrze ale po właczeniu dmuchawy szybko spadana 1 połozeniu dmuchawy jest wszystko normalnie i ciepło w aucie. Temp zewnetrzna - 10 C i jakos da sie jezdzic
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 15:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


przy sprawnym ukladzie chlodzenia zasloniecie chlodnicy nic nie daje, jezeli masz uszkodzony termostat to wtedy mozna chlodnice zaslaniac .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 15:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 16:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Taki podgrzewacz mają tylko wybrańcy , w moim 2002r. niestety nie ma.
Powrót do góry
jerzyk448

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDII
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 19:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


majdan1986 napisał:
przy sprawnym ukladzie chlodzenia zasloniecie chlodnicy nic nie daje, jezeli masz uszkodzony termostat to wtedy mozna chlodnice zaslaniac .

Termostat mam dobry napewno bo go wymieniłem przedtem temperatura nigdy nie przekroczyła drugiej kreski[ok 72C]teraz osiaga prawie pion. Co do zasłonietej chłodnicy to gdzie pana zdaniem trafia powietsze kture przeleci przez chłodnice jak nie na silnik? przy jezdzie 60 km /h przy temp -10C na silnik trafia powietrze o temp -20C i ono pana zdaniem nie chłodzi silnika? Dogrzewac takrze nie powinno przez tarcie.
Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 21:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Pogrzewacz kupiony, webasto naprawione, ale to nic, trzeba montować pogrzewacz , ciepła nigdy za wiele. Tu pytanko do bobo75, u mnie w automacie jest trochę inaczej z wężami wody , z korpusu silnika wychodzą dwa węże, jeden w dół na jakąś tz. puszkę , myślę , że to chłodniczka , która umieszczona jest na automatycznej skrzyni biegów , z niej idzie do trójnika , a z niego jeden na webasto drugi do kabiny. Następny wąż z korpusu silnika idzie prosto na jakąś podłużną listwę , która zamontowana jest z tyłu na silniku, a z listwy metalowe rurki wychodzą do korpusu silnika, tak coś jest. No i gdzie w tej sytuacji zamontować pogrzewacz?
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 20:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Żeby był efekt to dogrzewacz musisz zamontować na wężu który idzie do nagrzewnicy do kabiny. Nie wiem jakie są różnice w automacie ale myślę że te dwa przewody które idą do góry są bez zmian ten po prawej idzie do nagrzewnicy.
[url] http://picasaweb.google.com/lh/photo/Aln2Tp1LsVE16CXgi7lXtw?authkey=Gv1sRgCLaw6p_etqm2Lg&feat=directlink[/url]
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 23:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Ten po prawej idzie do nagrzewnicy , a ten po lewej z niej wraca. Czy ma to jakieś znaczenie ?
U mnie jakby było odwrotnie z silnika idzie na puszkę , o której pisałem, następnie z niej do trójnika i rozchodzi się w dół do webasta i w górę do nagrzewnicy tylko , że jest to lewy a nie prawy wąż.
To chyba bez znaczenia z której strony nagrzewnicy jest zasilanie ,
a z której powrót?
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 16:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Bez znaczenia. Ważne aby zamontować na wężu w którym płynie ciecz do nagrzewnicy.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 15:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Jeśli nie jestem pewny czy zasilający to prawy czy lewy wąż nagrzewnicy można jeszcze załączyć silnik i czekać aż ciepła woda popłynie w jednym z tych węży to będzie ten zasilający i na nim założę podgrzewacz.
Dobrze myślę?
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 16:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


nie wiem kolego czy zdazysz to sprawdzic , przeciez plyn krazy caly czas wiec weze beda sie robily w tym samym czasie cieple, chociaz ten na wejsciu powinien byc cieplejszy ale nie wiem czy da rade to wyczuc
Powrót do góry
daroxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa,Dublin IRL.
Posiadane auto: sharan 110KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 22:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Witam.Dogrzewacz zamontowany.Dzisiaj przy minus 12 stopniach po minucie leciało letnie powietrze,a po 5min jazdy było juz ciepełko.Nie wiem tylko jak da sobie rade alternator,ale cóz ,na razie chodzi.Polecam wszystkim,którym jest zimno.Jeszcze tylko mała modyfikacja,zeby nie spalic świec,ale to już po niedzieli.
Powrót do góry
skype status
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 23:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


daroxx napisał:
Witam.Dogrzewacz zamontowany.Dzisiaj przy minus 12 stopniach po minucie leciało letnie powietrze,a po 5min jazdy było juz ciepełko.Nie wiem tylko jak da sobie rade alternator,ale cóz ,na razie chodzi.Polecam wszystkim,którym jest zimno.Jeszcze tylko mała modyfikacja,zeby nie spalic świec,ale to już po niedzieli.


Tył też odłączyłeś?
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf Plus

20 900

2007r.

218 569 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Sportsvan

54 900

2016r.

72 272 km

śląskie

VolkswagenPassat

17 000

2007r.

325 000 km

śląskie

VolkswagenUp!

18 900

2013r.

80 859 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

149 800 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System