Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 07:45
Temat postu:

Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Witam,
Wielu posiadaczy Sharan/Galaxy/Alhambra ma problem z dogrzaniem auta co się wiąże z niesprawnym dogrzewaczem. Problem ten dotyczył również mnie. W zeszłym roku naprawa dogrzewacza kosztowała mnie 400zł nie dawno znowu przestał działać. Postanowiłem więcej w niego nie inwestować i poszukać innego rozwiązania, którym chcę się z wami podzielić, może się komuś przyda.
Znalazłem na allegro taki oto podgrzewacz elektryczny który zamontowałem u siebie:
http://www.allegro.pl/item824242211_podgrzewacz_wody_renault_ford_volvo_opel.html
Dowiedziałem się że większość samochodów wyposażonych w silniki diesla typu tdi, cdi, crdi itp., posiadają tego typu dodatkowe dogrzewacze.
Poniżej dogrzewacz z audi do silnika AFN czyli takie silniki jakie są też w sharanie:
http://moto.allegro.pl/item822768702_podgrzewacz_wody_audi_a4_b5_8d0_1_9_tdi_1_9_tanio.html
Chciałem zamontować ten oryginalny kruciec ale miałem już zamówiony ten od reno.
Montaż jest prosty Wąż który idzie z silnika do nagrzewnicy w samochodzie rozcinamy i montujemy ten dogrzewacz. Do tego 3 przekaźniki z bezpiecznikami, dwa wlączniki trochę przewodu i w środku cieplutko aż miło. Dogrzewacz składa się z trzech świec żarowych które rozgrzewają się do czerwoności a przepływająca przez nie ciecz odbiera od nich ciepło. Moc tego dogrzewacza jest 900W. Mój dogrzewacz Eberspacher miał 3kW, czyli dużo mocniejszy bałem się że ten elektryczny nie da rady, ale skoro w passacie czy audi to się sprawdza to dlaczego nie miało by tutaj działać.
Dodatkowo odłączyłem tylną nagrzewnicę. Używałem jej sporadycznie a to ona jest w dużej mierze winna długiemu rozgrzewaniu się silnika. Obieg cieczy jest za duży dodatkowo w rurkach które idą do tyłu pod autem ciecz traci temperaturę.
Dogrzewacz bierze dużo prądu dlatego musi być duży alternator mój ma 120A i daje radę. Trzy świece są podłączone przez dwa włączniki pierwszy włącza dwie świece, drugi włączą jedną. Po odpaleniu silnika włączam wszystkie świece, jak silnik osiągnie 45-50 stopni, wyłączamy w zależności od temperatury zewnętrznej jedną, dwie lub wszystkie świece. Świece nie mogą pracować w temperaturze powyżej 80 stopni bo się przegrzeją. Oczywiście w autach które mają to montowane fabrycznie kierowca nie musi niczego włączać, działa to automatycznie, jest to też do zrobienia, może wiosną to przerobię.
Dogrzewacz naprawdę się sprawdza, dziś rano było około -7 stopni po przejechaniu około 1km z nawiewu leciało już letnie powietrze, po 4 km w samochodzie było ciepło.
Zauważyłem również że po odłączeniu tylnej nagrzewnicy silnik osiąga temperaturę taką jak latem, co przy temp. poniżej +10 się nie zdarzało wcale lub dopiero po przejechaniu ponad 20km
Koszty - dogrzewacz nowy z przesyłką kosztuje 90zł, instalacja elektryczna około 50zł. Montaż zajmuje 3 godziny. Najważniejsza jest prostota tego urządzenia jedynie może się przepalić świeca która kosztuje 15-20 zł.
Ja jestem z tego zadowolony, nareszcie w aucie robi się szybko ciepło.
Jeżeli ktoś z kolegów się zdecyduje to służę pomocą.
Powrót do góry
Wystawiono 3 piw(a)
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 12:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


U mnie jeszcze dogrzewacz dziala wiec narazie zostaje ta opcja.Myśle natomiast o tej tylnej nagrzewnicy ,moze nie o odlączeniu ale o izolacji rurek pod spodem które faktycznie oddają dużo ciepla.Jak ktoś tak zrobil to móglby podzielić sie efektem
Powrót do góry
REDY

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDI, 2002
Piwa: 2/7
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 13:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


czym można zaizolować rurki od nagrzewnicy tylnej ? i drugie z pytań jeśli na pierwsze nie otrzymam odpowiedzi, jak odłączyć ją całkowicie ?
_________________
... Prawda to biel, ale CZERŃ to władza.
Powrót do góry
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 13:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Też jestem ciekaw czym,ale myślalem ze zaizoluje otulinami z gąbki stosowane w CO.Do wyboru jest wiele rozmiarów średnicy i są stosunkowo tanie
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 21:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


podlacze sie do tematu , tez mysle o izolacji rurek , niech wypowie sie ktos kto probowal cos takiego zrobic , bo mysle ze to moze zadzialac a i pewnie duzych kosztow za soba nie niesie ,
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 21:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 06:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Izolacja tych rurek pomaga, miałem je zaizolowane tylko jak mi padło webasto to zdecydowałem je odłączyć.
Tak jak kolega malaki napisał ja wykorzystałem pianke do rurek C.O. w każdym sklepie z hydrauliką można je kupić koszt 2 zł za sztukę i potrzebne są 2 sztuki. Ale warto tą piankę dodatkowo owinąć jakimś workiem bo one są jak gąbka i chłoną wodę. Jeżeli ktoś chce tył odłączyć to w komorze silnika po stronie kierowcy są dwa trójniki należy odłączyć weże które idą na tył, w miejsce trójn ika wstawić łącznik to jest średnica chyba 16 ja kupiłem łączniki większe i nie pasowały więc w miejsce odłączonych węży wkręciłem dużą śrubę na silikon.
Powrót do góry
MAQVW

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Audi A6 Awant r 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 15:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Rozmawiałem w serwisie Webasto o ociepleniu rurek i mi odradził bo jak dostanie się tam woda z solą to uszkodi rurki, ale itak ocieplez dobrą izolacją .
bobo75 opisz w którym miejscu zamocowałeś ten podgrzewacz i pod co podłączyłeś.
dzięki
_________________
POZDRAWIAM - Szerokiej drogi
Powrót do góry
iroo75

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): oplskie
Posiadane auto: vw sharan 1.9 TDi 110KM 1997r
Piwa: 4/3
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 18:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


witam dosc ciekawy temat ...prosba do bobo75 moze jakies foty co do odlaczenia przy komorze silnika i montarzu tego ogrzewacza (jestem tylko stolarzem)a chcial bym tez usprawnic grzanie ,... i jeszcze jedno czy latem odciecie dogrzewacza nie bedzie mialo wplywu na tem silnika? dzieki za odpowiedz
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 22:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Aby ten dogrzewacz się sprawdził to trzeba go zamontować na wężu w którym płynie ciecz do nagrzewnicy przedniej. Z tyłu za silnikiem idą dwa węże (one idą do góry) które wchodzą do kabiny ten po prawej idzie do nagrzewnicy ten po lewej to powrót. Trzeba rozciąć ten prawy wąż i dwa końce podłączyć do dogrzewacza. Z dojściem jest trochę cieżko.
Jeżeli zdecydujesz się odciąć tylny obieg to można go zamontować w trochę dogodniejszym miejscu (Ja tak zrobiłem, łatwiej jest zamontować).
Po prawej stronie głowicy silnika (po tej co akumulator) wychodzi wąż który idzie do trójnika i dalej jeden koniec do góry i do nagrzewnicy przedniej (ten o którym pisałem wyżej) a drugi do tylnej nagrzewnicy(ten trzeba odłączyć i zaślepić wolne miejsce trójnika). Dogrzewacz mam zamontowany na tym wężu co wychodzi z głowicy przed trójnikiem. Jeżeli nie odłączysz tyłu to montaż w tym miejscu może nie przynieść efektu gdyż dogrzewacz jest za słaby na duży obieg i dwie nagrzewnice.


Ostatnio zmieniony przez bobo75 dnia Sob 19 Gru 2009, 02:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 23:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


iroo75 napisał:
,... i jeszcze jedno czy latem odciecie dogrzewacza nie bedzie mialo wplywu na tem silnika? dzieki za odpowiedz


Nie rozumiem pytania. Czy chodzi ci o odcięcie tylnej nagrzewnicy?
Zdjęcia oczywiście zamieszczę, postaram się jeszcze przed świetami.
Powrót do góry
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 12:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Nie jestem mechanikiem,i wszystko kumam oprucz tego (jakie przekażniki z bezpiecznikami). Może coś bliżej w tym temecie. Czy to się kupuje razem czy osobno, jakiej mocy są te bezpieczniki.
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 15:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Potrzebne są przekaźniki samochodowe 12v30/40A, ja dałem na każdą świecę jeden przekaźnik i jeden bezpiecznik 30A.
Objaśnienia:

1. przewód idący od zacisku 30 na stacyjce -pojawia się tam plus + po włozeniu kluczyka(Ja wziołem plus z skrzynki z bezpiecznikami jest dużo wolnych miejsc za pomocą próbówki trzeba znaleźć na którym styku pojawia się plus po włączeniou zapłonu. Do tego styku podłączamy przewód i na tym przewodzie montujemy włącznik najlepiej z diodą która sygnalizuje pracę żeby było wiadomo kiedy jest włączony)
2. Pod 2 lub 3 podłaczmy świecę żarową z dogrzewacza

3. jak wyżej

"+". przewód idący od akumulatora (ja dałem + bezpośrednio z alternatora, mniej obciąża aku)

masa - to chyba wiadomo i jeszcze jedną masę trzba dać na dogrzewacz

Masa przekaźnika styk 86 i przewód nr1 styk 85 może być cienki przekrój np. 1
Przewód 2 styk 87 i + styk 30 oraz masa dogrzewacza trzeba dać grubsze przewody najlepiej przekrój 2,5

Na każdą świece dogrzewacza jeden przekaźnik i bezpiecznik, Dwa przekaźniki pod jeden włącznik , trzeci przekaźnik pod drugi włącznik.





_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 17:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Dzięki, opis wzorcowy, a czy pod dwa styki 87 można podłączyć dwie świece, czy jeden styk87 powinien zostać wolny? I jeszcze czy podłączenie pod stacyjke jest kwestią bezpieczeństwa w razie zapomnięcia o wyłączeniu dogrzewacza,bo można dać też plus równierz z aku.
Powrót do góry
iroo75

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): oplskie
Posiadane auto: vw sharan 1.9 TDi 110KM 1997r
Piwa: 4/3
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 18:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


bobo75 napisał:
iroo75 napisał:
,... i jeszcze jedno czy latem odciecie dogrzewacza nie bedzie mialo wplywu na tem silnika? dzieki za odpowiedz


Nie rozumiem pytania. Czy chodzi ci o odcięcie tylnej nagrzewnicy?
Zdjęcia oczywiście zamieszczę, postaram się jeszcze przed świetami.

tak wlasnie chodzi oto czy latem nie bedzie brakowalo tej ilosci plynu z tylnei nagrzewnic,<dzieki>
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 20:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


sharan75 napisał:
, a czy pod dwa styki 87 można podłączyć dwie świece, czy jeden styk87 powinien zostać wolny? I jeszcze czy podłączenie pod stacyjke jest kwestią bezpieczeństwa w razie zapomnięcia o wyłączeniu dogrzewacza,bo można dać też plus równierz z aku.


Nie jestem elektrykiem, szczerze mówiąc to nie wiem, koszt przekaźnika to około 5 zł, czyli nie wiele.
Podłączenie pod stacyjkę to kwestia oszczędności akumulatora jak byśmy zapomnieli to wyłączyć to aku szybko się rozładuje .

iroo75 napisał:


,... i jeszcze jedno czy latem odciecie dogrzewacza nie bedzie mialo wplywu na tem silnika? dzieki za odpowiedz


Nie rozumiem pytania. Czy chodzi ci o odcięcie tylnej nagrzewnicy?
Zdjęcia oczywiście zamieszczę, postaram się jeszcze przed świetami.

tak wlasnie chodzi oto czy latem nie bedzie brakowalo tej ilosci plynu z tylnei nagrzewnic,


Po podłączeniu należy odpowietrzyć układ i uzupełnić płyn. Nie powinno brakować tej ilości płynu.
np. Audi A4 z tym samym silnikiem nie ma tylnej nagrzewnicy pojemność układu chłodzenia jest podobna jak w sharanie po odłączeniu tyłu.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


OK. Dzięki bobo75 spróbuje to zrobić,ale dopiero po świętach. Acha jeszcze jedno, a jak by było bez przekaznika to by nie działało, przecie tu chodzi + na świece i - na obudowę(sorki za [cenzura]ść, ale chodzi mi o jak najmniej połączeń kablowych).
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 02:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Przekaźnik jest potrzebny aby włączać i wyłączać świece. Sam włącznik obsługuje małe prądy(dlatego włącznikiem włączasz lub wyłączasz przekaźnik) Przekaźnik obsługuje prąd 30/40A i to przekaźnik włącza naszą świecę ponieważ świeca potrzebują prądu 25A (jeżeli dobrze wyliczyłem 300W/12v) Jeżeli dasz włącznik bez przekaźnika to się wypalą styki i włącznik do śmieci, tak samo jak dasz za cienki przewód, to się będzie grzał i się przepali. Jeżeli coś źle napisałem to niech ktoś kto się zna mnie poprawi, jak wyżej już pisałem nie jestem elektrykiem, ale przed montażem doradziłem się fachowca i jak dasz przekaźnik 30/40A i bezpiecznik 30A na jedną świecę to będzie OK.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 10:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


A tego to nie wiedziałem Embarassed...ale to nic uczymy się całe życie...jeszcze raz dzięki BOBO75 Very Happy
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 17:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


bobo75 napisał:
Aby ten dogrzewacz się sprawdził to trzeba go zamontować na wężu w którym płynie ciecz do nagrzewnicy przedniej. Z tyłu za silnikiem idą dwa węże (one idą do góry) które wchodzą do kabiny ten po prawej idzie do nagrzewnicy ten po lewej to powrót. Trzeba rozciąć ten prawy wąż i dwa końce podłączyć do dogrzewacza. Z dojściem jest trochę cieżko.
Jeżeli zdecydujesz się odciąć tylny obieg to można go zamontować w trochę dogodniejszym miejscu (Ja tak zrobiłem, łatwiej jest zamontować).
Po prawej stronie głowicy silnika (po tej co akumulator) wychodzi wąż który idzie do trójnika i dalej jeden koniec do góry i do nagrzewnicy przedniej (ten o którym pisałem wyżej) a drugi do tylnej nagrzewnicy(ten trzeba odłączyć i zaślepić wolne miejsce trójnika). Dogrzewacz mam zamontowany na tym wężu co wychodzi z głowicy przed trójnikiem. Jeżeli nie odłączysz tyłu to montaż w tym miejscu może nie przynieść efektu gdyż dogrzewacz jest za słaby na duży obieg i dwie nagrzewnice.

a w ktorym miejscy jest powrot z tylnej nagrzewnicy , bp chyba trzeba go odlaczyc , bo wozumiem ze ten przewod ktory odlaczymy od trojnika to zasilanie tylnej nagrzewnicy jezeli ma ktos jakis scham ukladu chlodzenia to bardzo bym prosil o wstawienie i dokaldne wytlumaczenie ,
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 20:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


majdan1986 napisał:
bobo75 napisał:
Aby ten dogrzewacz się sprawdził to trzeba go zamontować na wężu w którym płynie ciecz do nagrzewnicy przedniej. Z tyłu za silnikiem idą dwa węże (one idą do góry) które wchodzą do kabiny ten po prawej idzie do nagrzewnicy ten po lewej to powrót. Trzeba rozciąć ten prawy wąż i dwa końce podłączyć do dogrzewacza. Z dojściem jest trochę cieżko.
Jeżeli zdecydujesz się odciąć tylny obieg to można go zamontować w trochę dogodniejszym miejscu (Ja tak zrobiłem, łatwiej jest zamontować).
Po prawej stronie głowicy silnika (po tej co akumulator) wychodzi wąż który idzie do trójnika i dalej jeden koniec do góry i do nagrzewnicy przedniej (ten o którym pisałem wyżej) a drugi do tylnej nagrzewnicy(ten trzeba odłączyć i zaślepić wolne miejsce trójnika). Dogrzewacz mam zamontowany na tym wężu co wychodzi z głowicy przed trójnikiem. Jeżeli nie odłączysz tyłu to montaż w tym miejscu może nie przynieść efektu gdyż dogrzewacz jest za słaby na duży obieg i dwie nagrzewnice.

a w ktorym miejscy jest powrot z tylnej nagrzewnicy , bp chyba trzeba go odlaczyc , bo wozumiem ze ten przewod ktory odlaczymy od trojnika to zasilanie tylnej nagrzewnicy jezeli ma ktos jakis scham ukladu chlodzenia to bardzo bym prosil o wstawienie i dokaldne wytlumaczenie ,

Przepraszam zapomniałem tego napisać oczywiście przy odłączaniu tyłu powrót też trzeba odłączyć, to jest taki sam trójnik i znajduje się obok trójnika w którym ciecz płynie do tyłu
Taki schemat znalazłem na elektrodzie
http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=212433
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
kbe

Dyskutant



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 60

Posiadane auto: SHARAN 96r. 2.0 ADY B+G
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 01:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


witam, może ktoś wie czy taki dogrzewacz można założyć do silnika benzynowego? Zawsze to trochę cieplej w autku Smile.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 07:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Można, znalazłem na necie osobę która to założyła w benzynie z gazem.
Dogrzewacz ma zamontowany na wężu przed reduktorem gazu, dogrzewacz uruchamia na minutę przed odpaleniem silnika co mu ogrzewa reduktor gazu i pozwala urochomić auto od razu na gazie.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 14:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


jeszcze jedna kwestia , pisales o alternatorze ze musi byc dobry , czy ten fabryczny da rade , bo jednak pradu troche to bedzie pobierac ,
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Wto 22 Gru 2009, 23:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Zmierzyłem dzisiaj prąd ładowania, pomiar wykonałem przy włączonych światłach mijania + dmuchawa wentylatora 2 bieg + włączone radio. Przy załączonej jednej świecy 14,28V, przy dwóch świecach 14,20V i przy trzech świecach 14,11V. Prawidłowe ładowanie akumulatora to 13,9V-14,4V. Czyli alternator 120A jaki u mnie jest zamontowany jest w zupełności wystarczający.
[/img]
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 00:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


troszke zle mnie zrozumiales , moje pytanie bylo czy ten twoj alternatror 120 jest fabryczny , jezeli tak to czy w kazdym byl taki montowany , a jezeli nie to jak to sprawdzic
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 05:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Ja alternatora nie zmieniałem, na obudowie powinna być naklejka.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
REDY

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDI, 2002
Piwa: 2/7
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 11:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


poruszałem na forum temat czego można dowiedzieć się z naklejki w bagażniku / książce, no i z tych kodów można dowiedzieć się jaki alternator jest w autku u mnie kod 8GL - Alternator trójfazowy 120A poniżej link do tego posta.

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=61795
_________________
... Prawda to biel, ale CZERŃ to władza.
Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 22:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Temat poruszony przez Bobo75 bardzo mi się spodobał .
Usiadłem do kompa by dowiedzieć się coś więcej o webasto , jak je naprawić i.t.p. , a tu takie fajne rozwiązanie.
Jutro podejrzę jak przepływa płyn i jak podejść do tematu. Naprawiałem już to moje webasto kilka razy , trochę działało i padło . Ile można do tego podchodzić , a kaska też leci . Rozwiązanie Bobo75 uważam za proste i skuteczne , trochę mało mocy grzewczej , ale skoro twierdzi, że grzeje nie żle, to musi być OK. Po Świętach kupuję cały sprzęt i zakładam.
Nie ukrywam , że liczę na wklejenie przez Bobo75 w okresie Świątecznym jakiś zdjęć z zamontowanym układem, no i poradę w trakcie montażu.

Ciekawi mnie ,jak długo kolega korzysta z tego dogrzewacza?

pozdrawiam wszystkich
i życzę Wspaniałych i Radosnych Świąt.
Jacek22
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 11:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


http://www.allegro.pl/item834110888_vw_sharan_galaxy_alhambra_1_9_tdi_podgrzewacz.html wychodzi na to ze u nas w samochodach juz jest owy podgrzewacz
Powrót do góry
REDY

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDI, 2002
Piwa: 2/7
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 11:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


majdan1986 napisał:
http://www.allegro.pl/item834110888_vw_sharan_galaxy_alhambra_1_9_tdi_podgrzewacz.html wychodzi na to ze u nas w samochodach juz jest owy podgrzewacz


a to ciekawe wszyscy szukają od audi reno i innych, a kolega znalazł coś czego to miało nie być ciekawe czy wszystkie maja czy tylko wybrańcy Smile
_________________
... Prawda to biel, ale CZERŃ to władza.
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 12:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Zrobiłem zdjęcia niestety dogrzewacz jest zamontowany pod wężami turbo i słabo go widać. Postaram się opisać te zdjęcia, mam nadzieję że się połapiecie.
Zdjęcie nr 1
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/jVfj3iZqm00dbfdhAFCezg?feat=directlink
Zakreślony jest wąż który wychodzi z głowicy i idzie do trójnika ( na tym wężu najlepiej zamontować dogrzewacz)
Zdjęcie nr 2
http://picasaweb.google.com/lh/photo/liyAZTYBAGkcCuF_ehBGqQ?authkey=Gv1sRgCLaw6p_etqm2Lg&feat=directlink
Przedstawia trójnik obok tego trójnika znajduje się drugi trójnik z przewodami powrotu, w obu trójnikach należy odłączyć węże które idą do tyłu auta. Z tych trójników węże idą do góry.
Zdjęcie nr3
http://picasaweb.google.com/lh/photo/Aln2Tp1LsVE16CXgi7lXtw?authkey=Gv1sRgCLaw6p_etqm2Lg&feat=directlink
Wężę które idą do góry do kabiny ten po prawej idzie do nagrzewnicy ( na tym węży też można zamontować dogrzewacz) ten po lewej to powrót.
Zdjęcie nr4
http://picasaweb.google.com/lh/photo/7Bmehm6PCvqBsPj2Cia4tw?authkey=Gv1sRgCLaw6p_etqm2Lg&feat=directlink
Mniej więcej w tym miejscu mam zamontowany dogrzewacz, trzeba odłączyć te grube węże turbo-intercooler
Zdjęcie nr5
http://picasaweb.google.com/lh/photo/dXC5LyvBeWjJRfrdQ9HNTQ?authkey=Gv1sRgCLaw6p_etqm2Lg&feat=directlink
Na koniec sam dogrzewacz a właściwie tylko fragment, te przewody od turbo go zasłaniają. W styczniu kolega będzie montował u siebie taki dogrzewacz to go poproszę żeby zrobił lepsze zdjęcia w czasie montażu.
Znalazłem na forum galaxy takie samo rozwiązanie link dla chętnych do poczytania.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59211
Cytat:
Ciekawi mnie ,jak długo kolega korzysta z tego dogrzewacza?

Ja zamontowałem jakieś 3 tygodnie temu iczekałem na mróz żeby mieć pewność że napewno działa.

Przy okazji chciałbym Życzyć wszystkim Forumowiczom Zdrowych, Pogodnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.


Ostatnio zmieniony przez bobo75 dnia Czw 24 Gru 2009, 13:01, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 12:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


REDY napisał:
majdan1986 napisał:
http://www.allegro.pl/item834110888_vw_sharan_galaxy_alhambra_1_9_tdi_podgrzewacz.html wychodzi na to ze u nas w samochodach juz jest owy podgrzewacz


a to ciekawe wszyscy szukają od audi reno i innych, a kolega znalazł coś czego to miało nie być ciekawe czy wszystkie maja czy tylko wybrańcy Smile


Słyszałem że samochody przeznaczone na rynki Włoch, Portugalii, Hiszpanii mogą nie mieć standardowo wkładanego pieca 'webasto" może właśnie w tamtych montowano ten dogrzewacz z świecami.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
daroxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa,Dublin IRL.
Posiadane auto: sharan 110KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 23:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


REWELACJA,po świętach to kupuję i montuję.
Powrót do góry
skype status
jerzyk448

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDII
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 21:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Ja znalazłem inne wyjscie z tej sytuaci ; całkowicie zasłonieta chłodnica z przodu w miejscu gdzie jest dogrzewacz załozyłem zacisk na przewodzie wodnym zeby woda nie krazyła przez tylną nagrzewnice. Odrazu inne grzanie sie zrobiło po przejechaniu 8-10 kmstrzałka stoi w pionie na manometrze ale po właczeniu dmuchawy szybko spadana 1 połozeniu dmuchawy jest wszystko normalnie i ciepło w aucie. Temp zewnetrzna - 10 C i jakos da sie jezdzic
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 15:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


przy sprawnym ukladzie chlodzenia zasloniecie chlodnicy nic nie daje, jezeli masz uszkodzony termostat to wtedy mozna chlodnice zaslaniac .
Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 16:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Taki podgrzewacz mają tylko wybrańcy , w moim 2002r. niestety nie ma.
Powrót do góry
jerzyk448

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDII
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 19:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


majdan1986 napisał:
przy sprawnym ukladzie chlodzenia zasloniecie chlodnicy nic nie daje, jezeli masz uszkodzony termostat to wtedy mozna chlodnice zaslaniac .

Termostat mam dobry napewno bo go wymieniłem przedtem temperatura nigdy nie przekroczyła drugiej kreski[ok 72C]teraz osiaga prawie pion. Co do zasłonietej chłodnicy to gdzie pana zdaniem trafia powietsze kture przeleci przez chłodnice jak nie na silnik? przy jezdzie 60 km /h przy temp -10C na silnik trafia powietrze o temp -20C i ono pana zdaniem nie chłodzi silnika? Dogrzewac takrze nie powinno przez tarcie.
Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 21:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Pogrzewacz kupiony, webasto naprawione, ale to nic, trzeba montować pogrzewacz , ciepła nigdy za wiele. Tu pytanko do bobo75, u mnie w automacie jest trochę inaczej z wężami wody , z korpusu silnika wychodzą dwa węże, jeden w dół na jakąś tz. puszkę , myślę , że to chłodniczka , która umieszczona jest na automatycznej skrzyni biegów , z niej idzie do trójnika , a z niego jeden na webasto drugi do kabiny. Następny wąż z korpusu silnika idzie prosto na jakąś podłużną listwę , która zamontowana jest z tyłu na silniku, a z listwy metalowe rurki wychodzą do korpusu silnika, tak coś jest. No i gdzie w tej sytuacji zamontować pogrzewacz?
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 20:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Żeby był efekt to dogrzewacz musisz zamontować na wężu który idzie do nagrzewnicy do kabiny. Nie wiem jakie są różnice w automacie ale myślę że te dwa przewody które idą do góry są bez zmian ten po prawej idzie do nagrzewnicy.
[url] http://picasaweb.google.com/lh/photo/Aln2Tp1LsVE16CXgi7lXtw?authkey=Gv1sRgCLaw6p_etqm2Lg&feat=directlink[/url]
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 23:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Ten po prawej idzie do nagrzewnicy , a ten po lewej z niej wraca. Czy ma to jakieś znaczenie ?
U mnie jakby było odwrotnie z silnika idzie na puszkę , o której pisałem, następnie z niej do trójnika i rozchodzi się w dół do webasta i w górę do nagrzewnicy tylko , że jest to lewy a nie prawy wąż.
To chyba bez znaczenia z której strony nagrzewnicy jest zasilanie ,
a z której powrót?
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 16:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Bez znaczenia. Ważne aby zamontować na wężu w którym płynie ciecz do nagrzewnicy.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
jacek22

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: seat,alhambra,automat, 1.9 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 15:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Jeśli nie jestem pewny czy zasilający to prawy czy lewy wąż nagrzewnicy można jeszcze załączyć silnik i czekać aż ciepła woda popłynie w jednym z tych węży to będzie ten zasilający i na nim założę podgrzewacz.
Dobrze myślę?
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 16:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


nie wiem kolego czy zdazysz to sprawdzic , przeciez plyn krazy caly czas wiec weze beda sie robily w tym samym czasie cieple, chociaz ten na wejsciu powinien byc cieplejszy ale nie wiem czy da rade to wyczuc
Powrót do góry
daroxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa,Dublin IRL.
Posiadane auto: sharan 110KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 22:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Witam.Dogrzewacz zamontowany.Dzisiaj przy minus 12 stopniach po minucie leciało letnie powietrze,a po 5min jazdy było juz ciepełko.Nie wiem tylko jak da sobie rade alternator,ale cóz ,na razie chodzi.Polecam wszystkim,którym jest zimno.Jeszcze tylko mała modyfikacja,zeby nie spalic świec,ale to już po niedzieli.
Powrót do góry
skype status
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 23:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


daroxx napisał:
Witam.Dogrzewacz zamontowany.Dzisiaj przy minus 12 stopniach po minucie leciało letnie powietrze,a po 5min jazdy było juz ciepełko.Nie wiem tylko jak da sobie rade alternator,ale cóz ,na razie chodzi.Polecam wszystkim,którym jest zimno.Jeszcze tylko mała modyfikacja,zeby nie spalic świec,ale to już po niedzieli.


Tył też odłączyłeś?
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
daroxx

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa,Dublin IRL.
Posiadane auto: sharan 110KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 19:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Nie , tyłu nie odłączałem,bo mam sprawne webasto i jak jest bardzo zimno,to odpalam oba wspomagacze.Dodam ze webasto też przerobiłem i odpalam ręcznie wyłącznikem zamontowanym w kabinie.Na razie jest superzajebiście ciepło już po paru minutach,nawet jeżeli na zewnątrz jest -10.Pomyslę jeszcze o sterowaniu z pilota,ale najpierw o drugim akumulatorze.
Powrót do góry
skype status
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 19:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


witam
posiadam nowy dogrzewacz elektryczny taki co we wczesniejszych postach do renault , moge odsprzedac dla forumowiczow po przytepnej cenie ,
Powrót do góry
romi72

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice
Posiadane auto: seat ahambra 1.9 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2017, 09:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Elektryczny dogrzewacz - prosty sposób na ciepło w sharanie


Witam
Panowie jaka jest średnica węży idących do nagrzewnicy sharan 1.9 tdi 110 km
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

33 700

2012r.

293 000 km

mazowieckie

VolkswagenScirocco

34 900

2013r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenMultivan

39 500

2000r.

229 000 km

łódzkie

VolkswagenSharan

64 999

2014r.

205 000 km

pomorskie

VolkswagenTiguan

32 900

2008r.

228 147 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System