Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Problem z siłą nawiewu do wnętrza auta



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piciu108

Dyskutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań /Dąbrówka/
Posiadane auto: Vw Sharan 2001 1,9TDI 116KM
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 22:27
Temat postu:

Problem z siłą nawiewu do wnętrza auta


Szukałem na forum coś o moim problemie ale nie znalazłem do końca. Mój problem polega na tym że wydaje mi się że mam słaby nadmuch czy na szyby czy w pozycji na nogi i "twarz" razem itp. jedynie może lepiej dmucha na same nogi i trochę lepiej ale pewien nie jestem na samą "twarz". Co może być tego przyczyną? Filtr kabinowy dziś wymieniłem i włączając nawiew (climatonic) dmucha tak samo słabo ale coś dziwnie jakby w okolicach schowka pasażera zaczęło szurać, jakby coś było w środku i tam latało itp i przestało ale problem nie ustąpił. Proszę o szybką pomoc jeśli ktoś wie coś na ten temat i może miał takie coś. Dzięki z góry czekam
Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
martin72

Dyskutant



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: VW SHARAN VR6 2,8 95r
Piwa: 5/5
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 15:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Problem z siłą nawiewu do wnętrza auta


Nie wiem jak długo masz auto. Lub czy poprzedni wlasciciel nie grzebal pod konsola lub ja demontowal a co za tym idzie nie dokładnie poskładał do kupy przewody wentylacyjne. Anic nie napisałeś czy tak jest od zawsze czy od pewnego czasu.
Powrót do góry
piciu108

Dyskutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań /Dąbrówka/
Posiadane auto: Vw Sharan 2001 1,9TDI 116KM
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 01:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Problem z siłą nawiewu do wnętrza auta


Kolego dzięki za zainteresowanie. W końcu się ktoś ulitował i coś napisał. Wydaje mi się że od początku tak jest jak auto sobie przyprowadziłem. Mam zamiar rozebrać schowek sprawdzić ten wentylator co dmucha to powietrze ale nie wiem co jeszcze mogę zrobić i sprawdzić żeby było ok?
Powrót do góry
gadu-gadu
piciu108

Dyskutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań /Dąbrówka/
Posiadane auto: Vw Sharan 2001 1,9TDI 116KM
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 18:10
Temat postu:

jak w temacie....


Koledzy będę drążył dalej mój temat i bardzo proszę jeśli ktoś będzie mógł pomóc lub coś mu wpadnie na myśl żeby napisał.
ale do rzecz.

Wyjąłem dziś schowek no i za nim znajdującą się dmuchawę. Ładnie wyczyściłem bo pyłu osadu było od groma. nie wsadziłem jej specjalnie z powrotem tylko włączyłem tak żeby sprawdzić czy ok się kręci. Działa na każdym biegu (climatronic) i dochodząc do wyższych biegów tak dmuchało że łeb mogło urwać.

I ty moje spostrzeżenie. Jak włożyłem dmuchawę na swoje miejsce i wlączyłem nawiew niestety już takiego efektu nie uzyskuję i dmucha słabiej słabo. Co może być przyczyną tego? Jeżeli wentylacja to powiedzcie plus minus jak dostać się do tych rur od wentylacji żeby sprawdzić czy jest ok.

Co do samej dmuchawy też mam pytanie. czyszcząc ją i patrząc na nią z góry są tam jakby na ściankach szczotki węgłowe umocowane metalowych dociskiem jakby no i o te szczotki kręcac się wirnik chyba ociera. Ale. . . u mnie jest tak że jest przerwa między szczotkami a wirnikiem i nie dotykają się jakby ten metal że szczotką. Czy tak ma być czy może szczotki są już za cienkie?

I jeszcze jedno (tak wiem dużo tego się pytam) gdy dmuchawa jest umieszczona na swoim miejscu za schowkiem wkładając rękę nad nią i głęboko jakby w górę w stronę szyby jest tam taka długa klapką na kratką którą miałem zamkniętą i nie ukrywam otworzyłem na siłem popychając. czy ktoś wie od czego ta klapka?

Pytam o tyle rzeczy po walczę z tym nadmuchem i parującymi szybami też poniekąt może przez to. Proszę o pomoc i rady.
Powrót do góry
gadu-gadu
Cwiru78

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Walcz
Posiadane auto: vw sharan 2006 1.9 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Sty 2017, 19:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Problem z siłą nawiewu do wnętrza auta


Siema .

No I co dalej z ta dmuchawa,bo mam ten sam problem I nie wiem co robic?

pozdro
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 13 Sty 2017, 19:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenFox

10 900

2009r.

156 431 km

łódzkie

VolkswagenArteon

108 900

2019r.

104 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

24 900

2010r.

207 456 km

mazowieckie

VolkswagenMultivan

75 500

2010r.

399 000 km

śląskie

VolkswagenSharan

41 900

2012r.

127 788 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System