Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Polo ) stukotanie podczas jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 12:44
Temat postu:

stukotanie podczas jazdy


mam kłopot panowie i panie od jakiegoś tygodnia słysze stukotanie jak by koń jechał stukot wydobywa sie z przodu samochodu mam podejrzenie że mechanizm różnicowy ale objawów nie ma zadnych po za tym ze olej wyciekł chyba z niego moze tez byc przegób ale nie podejrzewam choc z chęcia bym chciał żeby tak było, na przegóbach objawów nie ma podnosiłem autko na lewarku i preguby normalnie wygladaja zanych wycieków gumy całe. ma ktos pomysł co to moze byc? Auto stukocze jak skręcam, ale nie zawsze czasem pojedyncze stukniecie przy gwałtowniejszm skrecie to tak jak z karabinu by strzelło tylko że stuka

powiem że chyba mam najgorszą polówke chyba jej zycie sie konczy co cos naprawie to znowu sie psuje itd rece mi opadaja

wkoncu sie wkurze na to auto i wymienie mu wszystko zostanie tylko znaczek że to vw tak sie nim fajnie jeżdzi nie było klopotów nic a jak juz zaczeły sie naprawy to leci wszystko pokoleii

dodał bym zdjecie gdzie jest wyciek mniej wiecej ale nie wiem jak ?
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 13:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) stukotanie podczas jazdy


Jeśli przy skręcie Ci stuka to jest to ewidentnie przegub zewnętrzny.Zależy w którą stronę skręcasz i stuka to ten trzeba wymienić.
Co do wycieku oleju to może wyciekać z różnych miejsc:
1. Przy przegubach wewnętrznych nie trzymają o ringi i wycieka olej ze skrzyni ( co może prowadzić do uszkodzenia skrzyni, stukanie, pukanie )
2. Wycieka Ci olej z misy ( w tej wersji POLO nie ma uszczelki pod misą lecz jedynie masa uszczelniająca )
3. Możesz mieć pękniętą misę olejową
Powrót do góry
skype status
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 14:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) stukotanie podczas jazdy


wycieku z miski nie ma jak patrze bo miska cała jest to wycieka na łonczeniu przegubu i mechanizmu rużnicowego pokazał bym na zdjeciu ale nie wiem jak je umieścić lub w jaki serwis je wstawic byscie je zobaczyli i mi podpowiedieli stuka i jak skrece w prawo raczej
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 14:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) stukotanie podczas jazdy


Sprawdź więc prawy przegub, a co do wycieku to sprawdź te o ringi co są w mechanizmie różnicowym, bo często tam olej wycieka.Przyczyną są pęknięte lub zużyte o ringi.
Należy też sprawdzić poziom oleju w skrzyni, aby jej nie trzeba było za chwilę naprawiać.


Ostatnio zmieniony przez andreas79 dnia Pon 28 Gru 2009, 15:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 15:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) stukotanie podczas jazdy


Witam ponownie na fotosiku zamieściłem kilka fotek skrzyni biegów na których widać opisywane przeze mnie o ringi uszczelniające w mechanizmie różnicowym ( za flanszą do której przykręcamy wewnętrzny przegub widać dobrze o ring ) prawdo podobnie to z tego miejsca wycieka Ci olej.
Może to doprowadzić do uszkodzenia skrzyni.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71e6d0042e1bc4e1.html

Na tym zdjęciu przedstawiona jest skrzynia i na kolejnych też oraz auto którym kiedyś jeździłem.Mam nadzieję że pomogłem.Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status Wystawiono 2 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 15:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 18:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) stukotanie podczas jazdy


masz racje wszedłem dziś pod samochodzik i rzeczywiście cieknie obok tego zielonego zimering przepuszcza a okazuje sie że jak poszarpałem mocniej przeguby to oba sa do wymiany wiec po nowym roku wypłata pójdzie znowu dobrzze że nie skrzynia Smile dziękuje za pomoc
Powrót do góry
michalski77

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska/OŚWIĘCIM
Posiadane auto: Audi Q7 3.0Tdi 2009/ Audi A4 2.0 Tdi 2008
Piwa: 2/12
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 10:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) stukotanie podczas jazdy


Mi też olej wycieka przy tym opisywanym przez Was koledzy mechanizmie!Mam do Was pytanie czy aby uszczelnić ten wyciek trzeba demontować skrzynię lub półosie napędowe?Co jeszcze trzeba zrobić aby wszystko było ok a autko śmigało jak kiedyś?A może to się dziać przez zużyte przeguby zewnętrzne czy wewnętrzne?
Proszę o pomoc,bo na mechanice się raczej nie znam a nie chcę się dać naciągnąć znachorom "mechanikom".
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 11:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) stukotanie podczas jazdy


Kolego może tak być z różnych powodów.
1 Za dużo oleju w skrzyni i podczas pracy powstaje ciśnienie i gdzieś olej musi znaleźć ujście
2 Masz zużyte przeguby i poprzez bicie masz też uszkodzone o ringi w mechanizmie różnicowym

Do wymiany o ringów nie jest potrzebny demontaż skrzyni biegów. Należy pamiętać aby po wymianie o ringów sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów i ewentualnie go uzupełnić. Sprawdź przy okazji przeguby zewnętrzne czy nie są zużyte i nie wymagają wymiany, Jeśli tak to wymień na nowe nie używki, bo będziesz miał dłużej spokój a auto odwdzięczy Ci się za to bez problemową eksploatacją. Co do kosztów to zależy od warsztatu i od części jakie zakupisz ale sadze ze w 400-500 zł się zmieścisz.Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Polo »

Opinie o samochodach Volkswagen Polo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

55 900

2020r.

73 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

38 700

2012r.

263 000 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

22 900

2013r.

80 859 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenTransporter

39 900

2014r.

357 248 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

12 499

2005r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System