Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 16:53
Temat postu:

kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


dzień dobry
zaczne od opisu jeżeli pozwolicie auto ma kłopoty z odpalaniem

cały czas ten sam schemat tzn.

przekręcam kluczyk kontrolki zapalaja sie normalnie gasna,nastepuje rozruch rozrusznik zakreci i gasnie auto, nastepnie drugi raz próbuje odpalić autko tak nazwe ze chechłam go aż kontrolka oleju sie zapala i nie może odpalic az w koncu trzeci raz go próbuje odpalic i tak gdzieś w połowie chechłania zaskakuje i odpala (rozrusznik pewnie czerwony sie robi) Laughing

auto nie odpala na zimno na ciepło pali na strzała bez kłopotu
usterka pojawia sie po 4 godzinach jak autko postoii ponownie

informacje pomocnicze:)
rozrusznik nowy
świece nowe
rozrząd nowy w raz z pompą wodną
przepływomierz nowy
zaworek na filtrze paliwa nowy
zawór zwrotny paliwa na weżu doprowadzającym rope do waku pompy nowy więc paliwo sie nie cofa.

auto jak kupiłem pracowało idealnie i po pewnym czasie usterka była na starym rozrządzie też poprostu pojawiała sie i nikt nie umie jej zlokalizowac czemu tak sie dzieje. w ASO nie poradzili sobie
pompowtryski były sprawdzane są ok i co teraz to juz nie wiem

błendów na wagu żadnego nie ma po za błędem absu z tyłu na kole

prosze o pomoc nie mam drugiego kluczyka ale błedu immobil nie ma
kto wpadnie na to co jest temu skrzynke piwa stawiam nawet sam zawioze silnik AMF z roku 2002 Wink
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 10:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


Mam pytanie do Ciebie które brzmi następująco:Czy silnik w tym Polo jest ten co piszesz czyli AMF 1.4 TDi 75 KM?Czy jest to Polo z 2000 czy 2002 roku, bo w opisie masz Polo 6N2 które było produkowane w latach 1999-2001.
Jeśli Polo jest z 2000 roku a silnik z 2002 to przyczyny mogą być różne że się tak dzieje.
Ja miałem Polo 6N2 z 2000 roku z tym też silnikiem AMF 1.4 TDi i był to silnik 75 KM i sprawował się świetnie i nie było z nim kłopotu.
W opisywanym przez Ciebie przypadku nie napisałeś czy silnik był wymieniany i kiedy i z jakich powodów?
Napisz tych kilka szczegółów, bo mogą być pomocne do ustalenia przyczyny.Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 12:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


Auto jest rocznik 2000 jest przejściówka z komfortu highline

silnik napewno był wymieniany ale nie przezemnie skad wiem hmm.. pierwsza rzecz rozrząd jak podałem numer win w ASO to dostłem inny rozrząd do tego silnika wiec wziełem stary rozrząd i pojechałem z nim by mi wymienili na taki jaki miało autko okazało sie że silnik jest AMF ale z 2002 roku potwierdziło się to przy wymianie świec jeszcze bo w silniku były orginalne VW sztuka sto zeta
co do KM nie wiem ile bo nie ma żadnych oznaczeń ale na trasie strasznie mocny sie wydaje bo np 170 kmh leciał na luziku i podejżewam ze gdyby nie blokada na obrotach poszedł by szybciej strasznie zrywne autko sprowadzone z Austri mechanicy w ASO nie dali sobie rady z tą usterka mam małe podejżenie że to jedna z dwuch pomp a mianowicie albo paliwowa albo Wakupompa tą drugą podejzewam przez krociec który odprowadza wąż do serwo bo cały ten krociec rusza sie wycieków na pompie nie ma moze ciśnienie traci i przez to nie odpala a co do pompy paliwa ( tej w baku) to mam wrazenie że nie pracuje a co dziwniejsze załancza sie ale jak auto juz rozgrzane jest i moze paliwa nie podaje ale sam juz nie wiem Confused
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 13:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


Co do zrywności silnika to jest on bardzo zrywny jak na swoje 75 KM i bardzo ekonomiczny lecz jego wadą jest głośna praca.
Ale skupmy się na Twoim problemie jeśli silnik był wymieniony to nie eliminuje auta. Silnik to część wymienna.
Piszesz że nie ma błędów na VAGu to o niczym nie świadczy.

1. Wymieniany był rozrząd i należy sprawdzić ( ustawienie paska , czy przy wymianie rozrządu wymieniono rolkę i napinacz, bo to ważne ) od tego bym zaczął szukanie.
2.Sprawdził bym pompę przy silniku
3. Jakie oznaczenie silnika masz na wklejce w bagażniku koło koła zapasowego?
4. Czy wymieniono silnik ze sterownikiem czy sam silnik?
Powrót do góry
skype status
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 14:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


1. Wymieniany był rozrząd i należy sprawdzić ( ustawienie paska , czy przy wymianie rozrządu wymieniono rolkę i napinacz, bo to ważne ) od tego bym zaczął szukanie.
2.Sprawdził bym pompę przy silniku
3. Jakie oznaczenie silnika masz na wklejce w bagażniku koło koła zapasowego?
4. Czy wymieniono silnik ze sterownikiem czy sam silnik?


rozrząd sprawdzili w ASO i jest ok kąt wtrysku ok jak wymieniałem rozrząd to wszystko,tzn. pasek, rolka napinacz, pompa wiec nowka sztuka była w ASO kupowany swoja drogą gruby pasek ma strasznie.

pompa waku podmieniali w aso i nic nie pomogło ponoc nadal nie odpalał C hoc mam zastrzeżenia do pompy vaku bo krociec do którego idzie przewód od serwa lata strasznie i zastanawiałem sie czy tam cisnienia nie wytraca
silnik AMF co do sterownika hmm.. nie wiem czy wymieniony razem z silnikiem był wtryskiwacze w normie, podłaczyłem wezyk przezroczysty na odcinku od filtra do pompy paliwa i w nim sa pechezyki powietrza moze to ma wpływ
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 14:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 20:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


a mam pytanie może byc tak że pompa paliwa jak ostygnie to nie pracuje bo mam pewna teorie a mianowicie jak rano wsiadam lub jak auto postoii troche to nie słysze takiego charakterystycznego
" bulgotania, prykania " tej pompy wiec moze ona nie podaje paliwa bo jest zamulona lub brudna dopiero jak autko odpale drugi raz po odpaleniu to juz słychać jak pompa paliwa w baku pracuje bo pojawia się ten dźwięk
sprawdzałem próbnikiem to prad dochodzi może ta pompa sie zamuliła bo takie czyste paliwo mamy:) tak myslałem zdemontować ją ale narazie nie wiem zabardzo jak

czasem jak silnik odpale to słychac jak przez momęt turkoce jak by sie dusił z powodu braku paliwa a potem jak by dostaje tego paliwka i juz ładnie pracuje ale to tylko moje sugestie może to kogoś naprowadzi na coś Very Happy
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 11:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


Kolego a kiedy wymieniałeś filtr paliwa który jest pod maską z prawej strony?
Może jeździłeś na bio-paliwie z orlenu? VW Polo 6n2 1.4 TDi nie lubi tego paliwa a lubi czysty filtr paliwa który w/w paliwo zatyka.
Jest jeszcze jedna opcja z którą się spotkałem w moim Polo była poluzowana wtyczka która wchodzi w przepływomierz i nie stykała dobrze i nie można było odpalić auta, bo nie dostawał powietrza.Po odłączeniu przepływomierza ( zdjąłem rurę co przychodzi do przepływomierza auto odpalało za każdym razem, po naprawie wtyczki przepływomierza założyłem rurę, skasowałem błędy w sterowniku VAGiem i autko jeździło i nie było już z nim żadnych kłopotów).Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status Wystawiono 2 piw(a)
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 15:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


filtr paliwa zmartwie Cie regularnie co 10tysi wymieniam na nowym jeżdze od 2tys wiec nówka sztuka do tego orginał jest wiec nie podejżewam na orlenie nie tankuje nigdy i wlewam zawsze tego przysłowiowo lepszego diselka na BP przepływomierz pokazywał błedy ale był uszkodzony wiec nowy jest założony wsumie to od niego zaczełem sprawdzanie bo też tak podejzewałem ale sprawdze czy jak go odłacze to czy odpali auto jest zadbane regularne zmiany płynów i filtrów paliwo zawsze to lepsze leje ale wiadomo różnie bywa

więc dziś rozebrałem nawet pompe paliwa w baku i czyściutka jak łza a bak nawet osadu nie ma więc musi byc inna przyczyna zastanawiam sie nad szczelnościa jeszcze układu paliwa bo są bombelki w wężyku paliwowym widze je bo załozyłem przezroczysty waż wiec pozostaje albo filter żeczywiscie albo zawór na filtrze albo zawór zwrotny blokujący odpływ paliwa lub poprostu węże nieszczelne milion mozliwości powoli wykluczam wszystko Razz ale dziękuje za sugestie bo sprawdzam je Very Happy
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 15:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


A sprawdzałeś czy jest odpowietrzenie zbiornika paliwa drożne?Bo może się wytwarzać próżnia w zbiorniku i zamiast paliwa zasysa powietrze(sugestia kolegi z którym pracuję).

Kolego jak mogę to pomogę, bo kiedyś sam się męczyłem ze swoją Polóweczką i wiem jakie jest to denerwujące gdy w autku coś nie gra.Cieszę się że udało mi się pomóc Ci z tym wyciekiem z mechanizmu różnicowego i przegubami.Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 17:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


a czy objawem nie odpowietrzonego baku jest np szybkie blokowanie sie pistoletu na stacji z którego wlewam paliwko bo jak tak to może tak byc hmm... bo czesto pistolet mi sie po wlaniu litra lub dwóch blokuje

to odpowietrzanie bedzie przy wlewie paliwa pewnie gdzies tak jak w golfikach ?
jutro popatrze dzis pompe paliwa wyjełem ale wygląda na sprawną

pozdrawiam miłego wieczoru życzę Smile a swoja droga denerwujacy jest ten kłopot z tym odpalaniem bo wiadomo jest dobrze jak nie ma kłopotów z autkiem a takto człowiek szuka i szuka i mocniej sie tylko wkurza jak nie znajduje Very Happy
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 09:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


Witam ponownie.Kolega mi mówi że tak może być a poza tym to jak się odkręca wlew paliwa (korek) jak jest takie specyficzne syknięcie to bak nie ma drożnego odpowietrzenia. W mojej Polówce jak ją miałem nie było tego problemu.Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 13:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


no wiec tak po wczorajszym czyszczeniu pompy a wsumie rozebraniu jej na cześci pierwsze i złożeniu a nastepnie podłączeniu z powrotem wczoraj wieczorem jak wróciłem do domu auto stało 8 godzin i odpaliło cud sie stał Very Happy ale mówie sobie żeby nie wpadac w zachwyt poczekam do rana rano wsiadam i co zapalił na strzała jak kiedyś wiec są takie możliwości:
1. albo rzeczywiscie pompa była brudna i nie drozna i czyszczenie jej pomogło
2. może rozłożenie jej odblokowało jakiś mechanizm w tej pompie
3. może styk pompy po przeczyszczeniu doprowadził własciwe napiecie do niej
4. moze zbiornik sie odpowietrzył ale jak ją wyjmowałem nie było syku powietrza
5. może jeden z przewodów paliwa obruszałem troche i sie odetkał

poodpalam z 2 dni jeszcze i wtedy bede sie cieszył na maksa jak bedzie działało Smile dziekuje za sugestie i pomysły andreasa 79 i jego kolegi naprawde widać że kolega zna sie na rzeczy i ma dobre pomysły a reszta jak to mówią pozostaje w naszych mozliwosciach jeszcze troszke i warsztat sobie założe Smile fajnie pogrzebac w autku tylko trzeba miec czas. pozdrawiam szczęśliwego nowego roku Wink
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 16:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


Dziękuję za uznanie i za to że mogłem pomóc.Kiedyś sam potrzebowałem takiej pomocy i ktoś mi pomógł, czegoś się też nauczyłem, więc jak mogę to pomogę.Przecież po to tu jesteśmy aby sobie pomagać. Życzę CI kolego szczęśliwego Nowego 2010 roku i jak najmniej kłopotów z VW i samych pięknych dróg!Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
gryf8

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: VW POLO 1.4 TDI 6N2 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 27 Kwi 2010, 20:42
Temat postu:

pomocy


no i niestety musze nawiązac do swojego tematu ponownie autko nie odpala nie wiem co robić juz serwisy autoryzowane nie wiedza co robić zagadka za skrzynke browarów jak ktos zgadnie choc bym miał ja sam zawieśc to zawioze jak ktos rozwiaże mój problemik

sprawa jest taka a mianowicie :Smile

wsiadam do autka po nocy raniutko i przekręcam kluczyk i co sie okazuje auto nie odpala

przekręcam drugi raz kontrolki zapalaja sie przekręcam i mecze rozrósznik auto nie odpala klops na maxa

no to trzeci raz i autko załapuje i jeżdzi pali juz za kazdym razem no chyba że postoji sobie koło 5-6 godzin i ostygnie to wtedy nie zapali znowu.

podpowiedźi Smile

świece nowe rozrusznik nowy, rozrzad nowy pompa paliwa hmm jest dziwna bo w baku jej nie ma bo jest tam czujnik poziomu tylko paliwa
autko na pompowtryskach jest. 1,4 TDi silnik 2000 rok


błedów nie pokazuje na vagu po za błędem komunikacji sporadycznym immobilajzera, a w serwisie nowy przepływomierz założyli jeszcze.

kąt wtrysku ustawiony ma ok. kto ma pomysły jakies proszę o pommoc panowie i panie.

sam wziełem mu nawet popodłąnczałem przezroczyste węże by zobaczyć czy paliwo sie nie cofa ale nie cofa sie więc nie wiem co jeszcze zrobić

ostatnio czytałem cos o przepustnicy że może ona sie nie otwierać przy rozruchu i dlatego nie odpala nie wiem ile w tym prawdy proszę o pomoc dam nawet dwie skrzynki piwa jak ktoś rozwiąże usterkę,. Byle ktoś miał pojecie bo serwisy autoryzowane vw strzelaja na ślepo i wymieniaja mi części a auto jak nie działało tak nie działa pozdrawiam i licze na pomoc Crying or Very sad
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Sro 28 Kwi 2010, 12:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) kłopot z odpalaniem vw polo 1,4 TDI


Kolego sprawdź czujnik halla ( obrotów wału korbowego, może być padnięty lub kabelek przetarty ). Ostatnio z podobnymi objawami naprawialiśmy autko znajomego. Też miał takie objawy jak Ty opisujesz. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Polo »

Opinie o samochodach Volkswagen Polo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenT-Roc

87 300

2020r.

32 659 km

podkarpackie

VolkswagenT-Roc

97 900

2022r.

37 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

50 900

2016r.

70 900 km

mazowieckie

VolkswagenBeetle

49 900

2015r.

92 000 km

małopolskie

VolkswagenTiguan

109 900

2018r.

23 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System