Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Naprawa ogrzewania postojowego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piciu108

Dyskutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań /Dąbrówka/
Posiadane auto: Vw Sharan 2001 1,9TDI 116KM
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 01:05
Temat postu:

Naprawa ogrzewania postojowego


Dla wszystkich na forum przede wszystkim zdrowych, pogodnych, szczęśliwych i spokojnych Świąt oraz dużo cierpliwości co do naszych autek Very Happy

Byłem w okolicach Poznania na diagnozie mojego ogrzewania postojowego. eberspacher. Zostało rozebrane i stwierdzono:
- uszkodzony sterownik,
- świeca żarowa aut
- oraz sitko
- i najprawdopodobniej chyba pompka obiegowa do wymiany

Gdy wstawiono nową świecę sitko oraz używany sterownik i podłączono tak na "krótko" piecyk ładnie odpalił i nagrzał co trzeba. Jednak cena jaką mi wyśpiewali za to wszystko ok 1400 zł lekko mnie osłabiła i nie mogłem tego zrobić od razu. podziękowałem i powiedziałem że kiedyś w późniejszym terminie.

Po przemyśleniach stwierdziłem że skoro znam diagnozę i wiem co trzeba wymienić bo byłem przy całym demontażu będę chciał sam to sobie zrobić wszystko wymienić.

Chciałbym żeby ktoś z was powiedział mi czy ceny które mi w tym serwisie wyśpiewali są realne czyli:
- sitko + świeca żarowa = 370zł
- sterownik - używany = 600 zł (nowy podobno 1200zł)
- oraz jeśli by była ta pompa obiegowa to jakieś 350-400 zł

Patrzyłem na allegro i ceny są inne.
Nie wiem co prawda jaki typ dokładnie jest tego eberspachera Sharana z 2001 r mam muszę sprawdzić.

Czy warto szukać tych części na allegro kupować stamtąd i jakie marki świecy, sterownika, pompki polecacie żeby były dobre. Wiadomo że świeca oraz sitko żeby były nowe a sterownik jeśli używany to czy warto? Albo gdzie można normalnie kupic takie części urządzeń? Może jest ktoś z Poznania lub okolic i mógłby pomóc. zna jakiś sklep?
Czy kupując ten sterownik lub świecę wystarczy jak podam model eberspachera?
I ostatnie jak sprawdzić czy pompka obiegowa działa czy nie? czy działa tylko jak chodzi ogrzewanie postojowe czy działa ciągle bo musiałbym ją jakoś sprawdzić czy też muszę ją wymienić.

Z góry sory że tyle pytań ale nie będę robił z siebie nie wiadomo jakiego mądrego w tych sprawach bo tak nie jest a chciałbym, w końcu naprawić to wszystko bo szkoda silnika a i cieplej będzie napewno Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
krisstofer

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0 TDI 2016
Piwa: 11/0
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 12:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Naprawa ogrzewania postojowego


W pompkach obiegowych zużyciu ulegają szczotki które dokupisz w AGD lekko doszlifujesz i gotowe(około 5zł) ,sztyft żarowy z sitkiem około 150 zł ,a sterownik nie wiem jeszcze nie robiłem.Całe dogrzewacze po przeglądzie z gwarancją widziałem na Allegro po 400-600zł tak więc można to zrobić za znacznie mniejszą cenę od serwisowej.Poszukaj natym forum było wiele razy wałkowane remontowanie dogrzewacza wszystko jest opisane ze szczegółami,schematy kody usterek metody naprawy.Dodatkowo sprawdź na Elektrodzie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
piciu108

Dyskutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań /Dąbrówka/
Posiadane auto: Vw Sharan 2001 1,9TDI 116KM
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 12:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Naprawa ogrzewania postojowego


ok. dziekuję ci bardzo kolego. po świętach może już się za to zabiorę i będę szukał jeszcze dalej na forum i elektrodzie.
Powrót do góry
gadu-gadu
kubampakiet

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 180
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: Vw Sharan High Line
Piwa: 8/1
Wysłany: Nie 27 Gru 2009, 16:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Naprawa ogrzewania postojowego


Witam,na przyszlosc unikaj serwisow tam kroja i to nie przecietnie,podejrzewam ze polowa z tych zeczy jest dobra sprawdz najpierw swiece, sitko jak nie jest mocno wypalone wystarczy odwrocic cala strona do dziurki, tak bylo u mnie a model pieca jest opisany na obudowie pozdrawiam-Kuba
Powrót do góry
peter10

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: VW Sharan 1900 TDI 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 27 Gru 2009, 23:54
Temat postu:

Dogrzewacz


Witam serdecznie.
Jestem posiadaczem szarika od maja 2008 roku. Zeszłej zimy przejeżdziłem nim bez działajacego dogrzewacza. W tm roku stwierdziełm, że jak on jest to musi działać lub powinien. W moim mieście nikt sie nie zajmuje dogrzewaczami. Znalazłem serwis Iveco. Po oględzinach stwierdzono - padnięty stwrownik. Koszt 1500 zł
Pan w serwisie był na tyle uprzejmy, że polecił mi warsztat w pobliskiej miejscowości. Wymiana świecy i sitka. Wszystko "chodzi" i działa jak powinno. Koszt 200 zł.
Strzeżcie się serwisów.................
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Gru 2009, 23:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piciu108

Dyskutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań /Dąbrówka/
Posiadane auto: Vw Sharan 2001 1,9TDI 116KM
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 00:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Naprawa ogrzewania postojowego


dzięki Panowie za nakierowanie i faktycznie serwisy omijać szerokim łukiem Smile zabiorę się za to chyba po nowym roku i sam będę coś próbował ale faktycznie sprawdzałem i cenny są o wiele inne i mniejsze Smile niż w serwisie. A czy macie może jakieś patenty na ten sterownik co niby jest uszkodzony? Żeby nie wymienić od razu a sprawdzić co jest z nim? Bo sitko świeca to pikuś. No zostaje jeszcze pompka obiegowa bo też mi nie działa Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
krisstofer

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0 TDI 2016
Piwa: 11/0
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 19:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Naprawa ogrzewania postojowego


Diagnozować najlepiej jest komputerem poprzez moduł komfortu .Dzisiaj na Allegro widziałem nowe sterowniki po 249zł.Ale najpierw porządna diagnoza bo szkoda niepotrzebnie wchodzić w koszty.Pompy obiegowej komp niestety nie wykryje,tomusisz sprawdzić na słuch.
Powrót do góry
Sztefano

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: VW Sharan, AUY, 115 PS, SEAT Cordoba, ASZ, 131 PS, Transit.
Piwa: 50/3
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 00:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Naprawa ogrzewania postojowego


krisstofer napisał:
Diagnozować najlepiej jest komputerem poprzez moduł komfortu .Dzisiaj na Allegro widziałem nowe sterowniki po 249zł.Ale najpierw porządna diagnoza bo szkoda niepotrzebnie wchodzić w koszty.Pompy obiegowej komp niestety nie wykryje,tomusisz sprawdzić na słuch.

Oj kolego, nasze SGA nie łaczą się VAGiem z kanałem 46 - Moduł komfortu , trzeba normalnie przez kanał 18 - Ogrzewanie.
Pozdr.[/list]
_________________
Serwis ogrzewań i dogrzewaczy; Webasto i Eberspacher. TEL. 601052155.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTouran

76 900

2017r.

72 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

4 800

2000r.

299 000 km

lubelskie

VolkswagenPassat

43 900

2015r.

285 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

28 990

2011r.

207 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan

144 900

2021r.

32 045 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System