Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 19:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


witam , co do transmitera to jezeli komus zalezy zeby tylko gralo to ok , ale jezeli ktos chce miec dzwiek dobrej jakosci to odpada, bynajmniej te tansze , ucinaja wysokie i nieskie czestotliwosci , wiec nie ma mowy o czystym basie i dobrym sopranie , srednie tony sa ok , i tak jak kolega wczesniej pisal ktos ma fajna plyte chcemy pozyczyc i mozemy tylko pomazyc, i tak samo z karta przeciez nikt nam swojej nie pozyczy , plyty mozna sobie pogrupowac na rozne gatunki muzyki i miec ladne etui i szybko zaczac sluchac czego sie chce . co do montazu nowego radia , tak jak kolega wczesniej napisal , tylko nie jestem pewny co do kolorow kabli bo wydaje mi sie ze masa jest na grubym brazowym kablu ale nie dam sobie glowy uciac Smile bez miernika nie proboj , lepiej zaiwestowac w zwykly miernik za 10zl lub probowke za 2 i miec pewnosc gdzie jest napiecie , a gdzie masa , a pozniej to juz prosta sprawa , dac kostke iso i jezeli chce miec wylaczane radio razem z wyjeciem kluczyka , to sprawdz na ktorym kablu znika napiecie i daj na iso do czerwonego kabla, zolty to podtrzymanie i tam powinno byc caly czas 12v , czarny masa , niebieski antena elektryczna lub wlacznik wzmacniacza, a glosnikowy to chyba kazdy wie , Gniazda iso znajdziesz na allegro po 2,5 zl lub w kazdym sklepie car audio.
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 02:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Witam
Cóż nie za bardzo pomocne były te wypowiedzi.
Z podłączeniem zasilania cóż tez problem.Gdyż z tyczek wychodzi mnóstwo kabelków.
I nie za bardzo wiadomo, po co ich tyle idzie do radia.Zapewne każdy kto ma Sharana, zna wygład kostek.
Jest jedna długa ,chyba jak piszecie z zasilaniem.Tylko po co jest ta z 4 kabelkami.J jak podłączyć głośniki.
Jak jest wtyczka,wygładem przypominająca ,2 szersze wtyczki karty sieciowej komputera.Która ma 14 złączy
i tu jest problem.Wiec nie tak łatwo podłączyć głośniki postaram sie zrobić zdjęcia tylko gdzie je wstawić na forum nie można
liczę ze ktos wie jak to podłączyć
pozdrawiam
Powrót do góry
rafallb

Debiutant



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 14

Posiadane auto: Sharan 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 02:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Jeśli instalacja w twoim aucie jest zakończona kostkami iso, to idź do sklepu elektronicznego lub innego gdzie sprzedają radyjka samochodowe i kup sobie redukcję Sony na ISO (zabierz ze sobą radyjko). Musisz podpiąć do auta dwie szerokie kostki. Jedna od zasilania druga od głośników. Mniejsze kostki mogą zostać nie podłączone.
Ostatnio wymieniałem sobie MCD na Pioneera i tak właśnie zrobiłem i jest ok. Nie działa mi tylko sterowanie radia z kierownicy i wyświetlanie na FIS, ale tym zajmę się wiosną
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 03:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Witam
Chyba macie nie oryginalne łącz,szkoda ze nie mogę wstawić zdjęć na forum.
Jak mam podłączyć przejściówkę,jak jest fabrycznie założony wzmacniacz.
A oryginalne radio VW sound 2 to deck.A Sony ma wzmacniacz i jak podłączę.
Wyjścia głośników do wzmacniacza to uszkodzę go lub radio Sony.Tylko jak pisałem tu są
inne kostki.Jest na nich napis FORD.
Tu link do złacza
pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36e7f1a58bcf1cb1.html
Powrót do góry
motorek4612

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Choszczno/ZCH
Posiadane auto: Ford S-max 1.8 TDCI,Citroen AX 1.5 d
Piwa: 29/20
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 03:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


[cenzura] napisał:
Witam
Jednak nikt nie wie czyli, pozostaje poszukać pomocy na innym forum.
pozdrawiam

Cóż nie za bardzo pomocne były te wypowiedzi.

Chyba macie nie oryginalne łącz,




siema, wiesz co chłopaku, ja cię nie kumam,dobrze że u ciebie jest wszystko w aucie oryginalne, rozpisane masz co i jak zrobić żeby poprawnie to podłączyć. a ty jeszcze masz czelność narzekać ze a to a tamto . gdyby się dało inaczej na pewno uzyskał byś pomoc, jak nie wiesz jak to zrobić udaj się do auto elektronika , on ci podepnie ten sprzęt tak jak będziesz chciał, i po sprawie, czytanie odpowiedzi w stylu jak pozwoliłem sobie zacytować, jest nie smaczne.pozdro.
_________________
motorek4612
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 03:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
motorek4612

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Choszczno/ZCH
Posiadane auto: Ford S-max 1.8 TDCI,Citroen AX 1.5 d
Piwa: 29/20
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 03:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


elektroda.pl

tam możesz poszukać na ten temat, i tam na pewno będziesz pan zadowolony, no bo przecież tu u nas się nie podoba.
_________________
motorek4612
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 12:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Witam
Nie ze sie nie podoba,tylko tłumaczycie pobieżnie ze nie wiem.
Które kostki są od głośników(wzmacniacza),a które od zasilania.
I o ile jest wzmacniacz w samochodzie,to jak podepnę do niego wyjścia głośnikowe od Sony
to mogę go uszkodzić gdyż w decku wychodzi około 0,5v na wyjściu a w sony z wzmacniacza
o wiele więcej jak wiadomo przy pełnej mocy ustawionej potencjometrem.Piszesz do elektryka,
fakt ale wydam sporo kasy,a jaka frajda zrobić cos samemu.I nie piszecie od czego są inne kostki.
Nie miałem zamiaru,i nie mam nikogo urazić(obrazić)jestem daleki od tego.A sami wiecie,jak to jest
gdy cos nie wychodzi.O ile kogoś uraził mój tekst,to SERDECZNIE PRZEPRASZAM.
Liczę na dalsza pomoc
pozdrawiam
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 16:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Witam
Wysyłam linki do zdjec kostek
jakie mam po wyjęciu radia sound 2
licze nadal na pomoc
pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ce6f5135866450e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15ab459e3538998e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b92d597b06424f5e.html
Powrót do góry
piter7773

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 160
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDI(1997) 110 KM AFN PASSAT 1,9TDI(2001) 131 KM (AVF)
Piwa: 2/9
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 19:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Kolego jeśli to <<szarik>> przed 2000 to wyciągniesz za pomocą 4 gwożdzi lub pręcików ( ja użyłem elektrod spawalniczych 3,25 mm) dalej wypinasz kostki które wychodzą z radia tylko nie przy radiu bo je możesz zostawić sobie na przyszłość ale na ich końcach(metodą po kablu znajdziesz je w okolicach wzmacniacza który umiejscowiony jest pod radiem(mała srebrna skrzynka) Następny krok to odwiedziny ALLEGRO i tam są dostępne tzw. przejściówki do kostek ISO do SHARANA (ok. 30 pln.)wpinasz je w te kostki od twojej instalacji akońcówki naturalnie pod twoje radio i po zawodach....ja tak zrobiłem i jest to banalnie proste tylko trzeba chcieć. Powodzenia!
_________________
Lepiej wolniej a dalej !
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 22:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Witam
Niestety tych przejściówek,nie ma na allegro.
Trudno powiedzieć ,czy w ogóle takie do wzmacniacza są.
I do pozostałych kostek.
Nie wiem, czy ta przejsciowka byc cos dala.
I nie wiem .czy by nie wszkodzilo sie radio, lub wzmacniacz.
Gdyz dodajac glosnosci w radiu Sony, zwiekszalo by sie napiecie.
Na wyjsciu głosnikowym ,ktore bylo by podłaczone do wejscia wzmacniacza.
Co moglo by go wszkodzic,tak mysle ,ale moge sie mylic.
pozdrawiam
Powrót do góry
MAQVW

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Audi A6 Awant r 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 23:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Koledzy i kol.... powiedzcie czy w Sharanie z 2001 r jest wzmacniacz i gdzie ja podłączyłem radio Sony i prawa strona nie gra, próbowałem na kilku radiach a orginalne się rozkodowało.
_________________
POZDRAWIAM - Szerokiej drogi
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 01:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Witam
szkoda że nikt nie ma jakiegos pomysłu
pozdrawiam
Powrót do góry
adambmk

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: czerwone i srebrne
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 02:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


kolego .. za pomocą 4 gwoździ (jak pisali wcześniej) wyciągasz stare radio (domniemam nazywa się Sound2) .. pod radiem znajduje się wzmacniacz który wysyła do głośników wysokie tony .. do tego wzmacniacza wchodzą dwie wtyczki .. siedząc w kabinie i patrząc na wzmacniacz z góry (po wyjęciu dolnej półki - schowka) interesuje Cię wtyczka z prawej strony .. wypniesz ją z trudem ale jednak po wykręceniu dwóch śrub z plastikowej dolnej części konsoli środkowej (nad popielniczką) .. w serwisie car-audio obetną Ci, albo wlutują się w przewody wtyczki zasilającej z nową wtyczką ISO i to samo zrobią z wtyczką głośnikową, którą wymontujesz z wspomnianego wzmacniacza .. sam jestem dokładnie na takim etapie - mam wtyczki na wierzchu i w poniedziałek umawiam się prywatnie z człowiekiem od takich spraw .. wiele firm twierdzi że gdzieś głęboko pod deską rozdzielczą jest jeszcze jakiś wzmaczniacz ale ten ostatni monter twierdził że robił już takie rzeczy i że jest tylko radio sound2 i wzmacniacz pod nim zamontowany .. napiszę ponownie jak mój shrek będzie po operacji .. chciałem początkowo na allegro kupić dobry transmiter częstotliwości .. jednak moje radio sound2 łapało stację średnio do 0,5 MHz i bałem się że sygnał nałoży się z tym wysyłanym przez transmiter .. po przetestowaniu zestawu z dwoma pilotami za 70 zł okazało się że sygnał jest odpowiednio wzmocniony i nie nakłada się na fale radiowe, dźwięk jest odpowiednio czysty, jednak poziom szumów zdyskwalifikował to rozwiązanie .. jednym słowem słyszysz czysty dźwięk ale też mocne szumienie .. zdecydowałem się na fizyczną ingerencję w instalację i montaż wtyczek ISO przez profesjonalistę .. pozdrawiam

P.S. - mam identyczne wtyczki jak Ty i żadne przejściówki nic tu nie pomogą - trust me
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 13:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Witam
Dziękuje za odpowiedz,jednak to nie rozwiązało mojego problemu.
Wiec liczę nadal na pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 20:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Demontaż radia plus montaż innego


Witam
szkoda ze nikt nie wie,
jak ten problem rozwiązać
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf Plus

25 990

2010r.

214 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

14 400

2006r.

215 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

38 990

2014r.

185 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf Sportsvan

42 990

2015r.

100 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTransporter

126 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System