Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Kupno VW Sharan - na co zwrócić uwagę??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogdan_Gl

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jawor/Dolny Śląsk
Posiadane auto: KIA RIO RS 1.3 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 11:59
Temat postu:

Kupno VW Sharan - na co zwrócić uwagę??


Witam!!

W styczniu planuję zakup VW Sharana z lat 1997 - 1999 w cenie do 15.000 zł

Na co zwrócić szczególną uwagę, jaki silnik wybrać (myślę albo o dieslu albo LPG). Jakie są słabe punkty tego samochodu (mechanika, blacharka, elektryka)
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 12:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Kupno VW Sharan - na co zwrócić uwagę??


Polecam diesla najlepiej 110+wirusik=sama przyjemność z jazdy bo takiego mam :lol:Zuzucie on 7-8l. Podobno 2.0 benzyna słabo jedzie.Ogólnie jest to samochód który potrzebuje opieki.Kłopoty z elektryką występują często ale nie są trudne do usunięcia.Zwykle z racji wieku śniedzieją końcówki kabli złączek czy łamią się w przelotkach drzwi i tylnej klapy.Blacharka też do asów nie należy ale nie jest najgorzej.Wynagradza to niezły komfort jazdy i wszechstronność z możliwością szybkiej adaptacji wnętrza.(myśle o przestawianiu ,konfiguracji siedzeń)
Szczególną uwagę zwróciłbym na autentyczność przebiegu który zawsze widać po zużyciu wnętrza(kiera.pedały,siedzenia)Kraj pochodzenia według mnie dość ważny.Ja szukając sharana, wszystkie pochodzące z francji czy włoch były dla mnie w stanie tragicznym.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
iroo75

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): oplskie
Posiadane auto: vw sharan 1.9 TDi 110KM 1997r
Piwa: 4/3
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 09:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Kupno VW Sharan - na co zwrócić uwagę??


malaki napisał:
Polecam diesla najlepiej 110+wirusik=sama przyjemność z jazdy bo takiego mam :lol:Zuzucie on 7-8l. Podobno 2.0 benzyna słabo jedzie.Ogólnie jest to samochód który potrzebuje opieki.Kłopoty z elektryką występują często ale nie są trudne do usunięcia.Zwykle z racji wieku śniedzieją końcówki kabli złączek czy łamią się w przelotkach drzwi i tylnej klapy.Blacharka też do asów nie należy ale nie jest najgorzej.Wynagradza to niezły komfort jazdy i wszechstronność z możliwością szybkiej adaptacji wnętrza.(myśle o przestawianiu ,konfiguracji siedzeń)
Szczególną uwagę zwróciłbym na autentyczność przebiegu który zawsze widać po zużyciu wnętrza(kiera.pedały,siedzenia)Kraj pochodzenia według mnie dość ważny.Ja szukając sharana, wszystkie pochodzące z francji czy włoch były dla mnie w stanie tragicznym.
jak najbardziej to co kolega pisze jest prawda i dodam jeszcze ze bez kontroli wszystkich zespolow auta komputerem nie moze sie obejsc ... ja osobiscie bym podpia kompa i posprawdzal wszystko ... dlaczego tak pisze gdzyz jak ja kupowalem bedac zielonym w dziedzinie mechaniki to sie nacialem i po niedlugim czasie dolozylem kupe kasy na remont (przedewszystkim utrata mocy w tym przypadku ) takze diagnostyka mile widzxiana<pozdro>
Powrót do góry
ceemack

Debiutant



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw touran 2.0 AZV `04
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 16:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Kupno VW Sharan - na co zwrócić uwagę??


myśle ,że dobrym zakupem jest czujnik grubośći lakieru ,który zawsze można sprzedać po zakupie auta pozwoli on nam na pewno zaoszczędzic kupe nerwów i kasy a wiem to z doświadczenia pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
jarbarek

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puck
Posiadane auto: bora 2002r tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 01:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Kupno VW Sharan - na co zwrócić uwagę??


Witam Wszystkich. Zamierzam kupić Sharana 2002-2003 rok, tdi, 115 koni. Mam na to około 25-26 tyś złotych. Czy za te pieniądze da się kupić cos rozsądnego? Pytam, ponieważ przeglądałem Allegro, i kilka stron Gratek, są duże rozbieżności cenowe od 25.500 do nawet 39.000 zł. Czy to aż tak bardzo wynika ze stanu technicznego? j
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 01:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
busyczesci

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rabka
Posiadane auto: Seat Alhambra
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 22:44
Temat postu:

Sharan a Alhambra to to samo


KOlego rozbieznosci sa dla tego ze duża ilosc tych cen zanizonych to auta bez ksiazek serwisowych z cofnietymi przebiegami. Wez sobie wejdz na mobile.de i popatrz jakie sa ceny w niemczech jak taki sharan ma ponad 250 tys przebiegu to kupisz go za 5000 do 5900 euro wiec dlatego takie sa ceny wpolsce a te co maja ksiazki i przebieg wiarygodny np to 180 tys jest jeszcze mozliwe przy tym roczniku to cena jego w niemczech to jakies 7000 - do 8000 tys euro. Ja tez miałem ten problem i kupiłem Alhambre z silnikeim TDi 116KM ale nieco młodszą od Sharana którego ty chcesz. Duzo tez zależy od wyposażenia zwykły golas nie ma nic 2 poduszki i ESP jakies radio kiczowate. A autko na full wypasie tempomat kierownica multifunkcyjna , 12 poduszek navigacja xenon 7 foteli webasto podgrzewane fotele halogeny alusy wszystko to robi cenę dużo wyższą i dlatego órznica prawie 10 patyków na tym samym roczniku. NIemcy cenia vw a alhambre kupisz z 1500 euro taniej i lepiej wyposażoną.
Powrót do góry
piokraz

Czytelnik



Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Opel Zafira 2,2 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Lip 2010, 23:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Kupno VW Sharan - na co zwrócić uwagę??


Witam wszystkich.
Ja również zastanawiam się nad zakupem Sharana 1,9 TDI. Interesuje mnie rocznik powyżej 2004 roku.
Oglądałem 2 auta w Gdańsku i zastanawiają mnie kilka rzeczy:
1. Czy to normalne że odkleja się wygłuszenie silnika po prawej stronie ( lewej jak się stoi na przeciw). ?
2. Czy listwy na drzwiach mogą się na końcach odklejać ?Shocked
3. Czy cena za rocznik 2005 43 tys to dobra cena ? Idea
Mam tu przykładowe linki:

http://otomoto.pl/volkswagen-sharan-C10845888.html
lub
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12692611

Jak widać trochę długo stoją, co dla mnie jest trochę podejrzane. Evil or Very Mad

Na co zwrócić jeszcze uwagę przy oglądaniu takich aut. Idea
Powrót do góry
Samochodziarz

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Paź 2010, 19:10
Temat postu:

Sharan 2006-2007


Witam wszystkich.
A co powiecie na Sharana w Dieslu z roczników 2006-2007. Czy warto taki coś nabyć, czy nie zawracać sobie głowy i szukać w starszych?
Powrót do góry
krupikon

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: sharan 2,0 tdi rok 2007
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 13 Lis 2010, 00:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Kupno VW Sharan - na co zwrócić uwagę??


mam z lipca 2007 przejechane 63 kkm silnik 2.0 tdi miałem 2 awarie
1. na 22 tys koło dwu masowe (zrobili na gwarancji)
2. czujnik przepustnicy koszt 300 euro w serwisie niemieckim czas naprawy 2 dni objawiło się zapaleniem kontrolki silnika bez utratu mocy , hałasów czy też innych wrażeń słuchowych. Szybka akcja i za 3 dni było po kłopocie Smile
w stosunku do poprzedniej generacji( mówię tu o roczniku 2001) troszkę materiały jakby lepsze i mniej trzeszczących plastików deska nie hałąsuje, tylko czasem delikatnie z tyłu coś piśnie ale jeźdżę bez rolety to potęguje odgłosy.
_________________
krupik
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe

11) 4 x 4 »

VolkswagenTouran

28 990

2011r.

207 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPolo

12 200

2009r.

198 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

63 900

2019r.

119 000 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

134 800

2019r.

128 000 km

mazowieckie

VolkswagenMultivan

87 900

2011r.

235 000 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System