Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Skrzynka Bezpieczników



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszk210

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Passat B5(3b) 1.9TDI AJM 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2010, 23:15
Temat postu:

Skrzynka Bezpieczników


Witam. Mam passata B5 1,9TDI silnik AJM 2000r.
Mam następujący problem.Parę dni temu zaczęły palić mi się bezpieczniki w skrzynce przy kierownicy, stopiły się numer 22 i 23-pozycyjne tylne.Na razie świeca bo drucik się nie przepaliły,swoją drogą nie wiem czemu tak się stało-powinny przepalić się bezpieczniki,a w momencie kiedy to się stało miałem podczepioną przyczepkie i to chyba była przyczyna! Nie ma możliwości żeby je wymienić bo wtopiły się w obudowę. Moje pytanie jest następujące, czy można wymienić samemu ta skrzynkie,czy wszystkie kable są podpięte za pomocą kostki czy każdy idzie osobno do swojego bezpiecznika???Widziałem takie na allegro,ale nie wiem czy są one uniwersalne i pasują do każdego modelu i właśnie co z podłączeniem. Bede wdzięczny za pomoc. Pozdro
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 12:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Skrzynka Bezpieczników


Kolego jeśli powodem było podłączenie przyczepki pod gniazdo, to udaj się do dobrego elektryka, bo ktoś kto montował instalację do haka to zrobił to źle. Jak dobrze pamiętam B5 nie miał listwy CAN więc musiał coś namieszać z kablami!A co do wymiany skrzynki to nie jest ona trudna w wymianie. Ważne aby była ona z takiego samego modelu jaki ty posiadasz, bo np jak kupisz od benzyniaka, to nie będzie tam miejsca na różne bezpieczniku które są w skrzynce od diesla ( nie będzie tam styków w miejscu dla bezpieczników).Poniżej 2 linki na których widać skrzynkę bezpieczników.Takie skrzynki dostępne na allegro czy ebay.Pozdrawiam



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3686944aba8116d2.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d46d8451adac4ba.html
Powrót do góry
skype status
lukaszk210

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Passat B5(3b) 1.9TDI AJM 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 14:45
Temat postu:

Re:Skrzynka .....


Dzieki za info. Hak i instalacje montowałem sam zgodnie z instrukcja i to już jakiś czas temu i przedtem nie było tego typu problemu az do niedawna. Wydaje mi sie ze wiem co było tego przyczyną,mianowicie przy wtyczce od przyczepki były popękane kable i w momencie gdy to się stało wtyczka była oblepiona śniegiem, do tego jeszcze tylne lampy gdzie tez trochę śniegu był, wiec pewnie wszystko się skumulowało i nastąpiło zwarcie,ale dziwi mnie ze bezpieczniki się nie przepaliły
Powrót do góry
Pawelecxx

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): konin
Posiadane auto: Passat b5 fl 1.9 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 14:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Skrzynka Bezpieczników


Witam mam podobny problem po podłączeniu przyczepki przepalają sie bezpieczniki 22 i 23 mam oryginalną wiązke pod lampy wydaje mi się że to przez brak bezpiecznika na haku (pozycje 35) ???
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

83 800

2019r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenTiguan

42 990

2013r.

179 000 km

wielkopolskie

VolkswagenSharan

75 850

2016r.

119 500 km

wielkopolskie

VolkswagenSharan

43 900

2012r.

127 788 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

55 900

2020r.

73 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System