Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) Reflektory przednie VW Passat B5 FL



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michael.Rotten

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Passat B5 FL 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Paź 2015, 19:15
Temat postu:

Reflektory przednie VW Passat B5 FL


Szanowni Państwo,
Posiadacze VW Passat B5 FL doskonale wiedzą, że reflektory w tym modelu nie są rewelacyjną, a po 13 latach robi się tragedia. Wczoraj o mały włos nie pacnąłem kobitki, więc postanowiłem wymienić reflektory na nowe i lepsze. Jednakże powstał problem: które wybrać ? Czy postawić na tradycyjne żarówki, ledy czy xenony? Proszę pomoc, najlepiej z linkiem do najlepszej oferty Smile
P.S. Zależy mi na znacznej poprawie widoczności za rozsądne cenę Smile
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Czw 22 Paź 2015, 19:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Reflektory przednie VW Passat B5 FL


Witaj
Proponuje Przed zakupem zastosować taką metodę. Efekt jest niezły. Papier wodny jeden drugi trzeci potem pasta polerka i to wszystko.

https://www.youtube.com/watch?v=6rIUchppn8c
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pią 23 Paź 2015, 08:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Reflektory przednie VW Passat B5 FL


Witam,
ostatnio znajomy wykonał właśnie sobie we własnym zakresie polerowanie lamp w swojej Borce.

Cytuję kolegę ...
Na początek napiszę, że nie jestem specjalistą i zapewne można zrobić cały zabieg o wiele lepiej, ale mnie osobiście efekt całkowicie zadowolił.

UWAGA
Nie odpowiadam za ewentualne szkody, które możesz wyrządzić swojemu autku.

Czego użyłem:
- papier ścierny wodny, gradacje kolejno: 180, 250, 600, 1200 (jeśli dobrze pamiętam) - po jednym arkuszu na lampę (po 1,50 zł za sztukę)
- pasta ścierna z Allegro - użyłem G3 Regular Grade firmy Forecla (22 zł)
- gąbka do polerowania z Allegro, miękka (13 zł)
- taśma malarska (2 zł)
- wiertarka z regulowanymi obrotami

Opis
Jak wiadomo klosze lamp w wielu modelach VW są plastikowe. Od uderzeń drobnych kamieni i kurzu z czasem stają się matowe. Zmatowienie występuje tylko na powierzchni klosza, więc łatwo można je usunąć.

Na początku chciałem wymontować lampy przed zabiegiem, ale później zrezygnowałem z tego pomysłu, bo wymagałoby to sporo roboty. I nie żałowałem decyzji.

1.
Lampę dokładnie myjemy wodą, suszymy wszystko i oklejamy lakier wkoło taśmą malarską. Najlepiej użyć takiej, która nie zostawi brzydkich śladów kleju po oderwaniu. Polecam nakleić przynajmniej 4-5 warstw. Podczas polerowania lampę trzeba polewać wodą, a ta szybko powoduje odklejanie się taśmy.

2.
Traktujemy lampę najgrubszym papierem tak, żeby zetrzeć całą matową warstwę. Operację trzeba wykonywać polewając cały czas lampę i papier ścierny wodą. Efekt po pierwszym ścieraniu wygląda mniej-więcej tak jak na zdjęciu poniżej. Może nie zachwyca, ale wykonując go pozbyliśmy się zmatowiałej powierzchni klosza.

3.
Polewamy lampę wodą spłukując pozostałości po poprzednim ścieraniu. Bierzemy papier o mniejszej gradacji. Ścieramy tak długo, aż ryski powstałe w poprzednim kroku całkowicie znikną.
Ktoś radził, żeby jedno ścieranie wykonywać poziomo a kolejne pionowo. Może miał rację, ale ja się zbytnio tym nie przejmowałem.
Wyniki kolejnych polerowań widać na poniższych fotkach:
250
600
1200

Kiedy doszedłem do etapu papieru o granulacji 1200, mokra lampa była idealnie klarowna - był to bardzo dobry znak. Po wysuszeniu klosz wyglądał jak na zdjęciu powyżej.

4. - polerowanie właściwe
Założyłem gąbkę polerską na wiertarkę i porządnie ją zmoczyłem. Wiertarkę ustawiłem na najniższe obroty. Na gąbkę trochę pasty, klosz porządnie zmoczyłem. Lekko przyciskając gąbkę na uruchomionej wiertarce przesuwałem ją po całej powierzchni lampy - będzie widać kiedy przestać
Gdzieś wyczytałem, żeby nie polerować w jednym miejscu, bo plastik klosza może się nagrzać i stopić.

Tutaj ważna uwaga - polecam przykryć silnik auta szmatą albo folią. Podczas polerowania pasta strasznie chlapie na boki w wyniku czego silnik jest cały w białych kropkach. Później ciężko to wyczyścić, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach.

Całość łącznie z popijaniem piwka zajęła mi około 1,5 godzinki na jedną lampę. Z efektu jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

Ps Jeśli ktoś chce relację z fotoreportażem to proszę podać maila w wiadomości to mu prześlę cały manual który dostałem od znajomego Smile
__________________________________________
Pomogłem? Postaw piwo Smile
[img][/img]
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne


VolkswagenPolo

24 900

2014r.

199 000 km

pomorskie

VolkswagenSharan

74 000

2016r.

119 500 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

15 999

2005r.

232 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenCaddy

50 900

2016r.

70 900 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

79 900

2019r.

216 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System