Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) reflektory


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dd19781018

Dyskutant



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: vw bora kombi1.9 tdi, saxo 99
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 14:17
Temat postu:

reflektory


mam problem z reflektorami. a mianowicie poprzedni własciciel uzywal pewnie za mocnych zarówek i pokrywa reflektora ktora nie jest szklem tylko jakąś pleksa zaczeła się przebarwiać i ma wewnętrzne mikropęknięcia. co oczywiscie skutkuje słabymi krótkimi światłami, albo inaczej są mierne jeszcze jak jest mokro i brudno to masakra. pytanko moje jest takie czy ktoś już coś robił z nimi mam na mysli np. wymiane tych pokryw plastkikowych czy konieczna wymiana całych reflektorów. pozdrawiam
_________________
brak
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_3

Gość







Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 22:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


raczej całość do wymiany
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 00:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Po paru latach ten poliwęglan z którego zrobione są ‘szkła’ utlenia się, matowieje. To normalne w tym modelu nie koniecznie musiały być mocniejsze żarówki. Nie da się wymienić samych szkieł, proponuje wymianę na kompletnie nowe lampy i to od razu soczewkowe, bo oryginały świecą marnie wiem coś o tym. Cena soczewek to ok. 500PLN za komplet. Efekt gigantyczny.
Powrót do góry
komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
dd19781018

Dyskutant



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: vw bora kombi1.9 tdi, saxo 99
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 20:27
Temat postu:

reflektory


dzieki panowie za pomoc bede musiał pomyslec. pozdrawiam
_________________
brak
Powrót do góry
gadu-gadu
KrysB

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: VW Bora 2003 1,9 TDI silnik ATD
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 21:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Witam.
Kolego dd19781018, tak jak napisał Parker86 ten poliwęglan w reflektorach, z czasem matowieje i szarzeje, podobno bardzo mocno mu szkodzi solanka z naszych dróg i mocne promienie słoneczne, poczytałem trochę i potwierdzają to użytkownicy passatów, popatrz jak wyglądają reflektory w paskach B5 sprzed 2000 roku.

Sorry, że nie w temacie, ale...
Kolego Parker86 czy mógłbyś dać linka do reflektorów soczewkowych które posiadasz, jak się sprawują, jakie odczucia w porównaniu do oryginałów? Czy nie parują? Na jakie są żarówki, czy potrzeba coś przerabiać w instalacji, w kablach, czy są Plug and Play?
Z góry dzięki za wszelkie info.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 21:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 22:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Długo się zastanawiałem jakie lampy kupić czy oryginalne, firmy SONAR, czy FK. Wybrałem lampy produkowanie przez firmę FK z halogenami. Montaż jest prosty i zajął mi ok. 40min. nic nie trzeba przerabiać, są idealnie spasowane. Można je nawet samemu w łatwy sposób ustawić zwykłym śrubokrętem krzyżakowym (regulacja góra- dół-, prawo-lewo) stojąc 5m od ściany. Można założyć do nich silniczki ze starych lamp. Jeśli chodzi o parowanie to na początku mi trochę parowały, ale założyłem do nich gumowe odpowietrzniki ze starych oryginalnych lamp i teraz parują tylko odrobinę jak porządnie leje deszcz. Jest to niezauważalne w wersji całej chrom a ja mam Black. Święcą o niebo lepiej niż oryginały, mijania to niebo a ziemia w porównaniu do starych a długie praktycznie wypalają przed autem trawę a w zimie topią śnieg. Jeżdżę na żarówkach OSRAM cool blue, nie montowałem Xenonów bo nie mam spryskiwaczy i darowałem sobie, bo to kolejny wydatek. Jedyna wada to taka że wymiana żarówki jest cholernie trudna ze względu na mała ilość miejsca i gumowe zaślepki lamp. Kupiłem je na allegro za 590zł ale ceny się zmieniają i raz można kupić je taniej a raz drożej. Jestem z nich zadowolony.

http://www.moto.allegro.pl/item911920117_vw_bora_lampy_angel_eyes_ringi_black_fk_tuning.html

http://www.moto.allegro.pl/item926589431_reflektor_vw_bora_2xring_socz_halogen_chrom.html

_______________________

Jeśli chodzi o te firmy SONAR, które są tańsze od FK to słyszałem że montaż nie jest najłatwiejszy, bo mimo normalnej wtyczki jeszcze wystaje z nich wiącha kabli z którymi trzeba się użerać. No i wymiana żarówki też jest tragiczna bo klapki z tyłu lampy są na śrubki których ni jak nie idzie odkręcić.

http://www.moto.allegro.pl/item908889634_reflektor_nowy_vw_bora_ring_angel_eyes_halogen_wwa.html

http://www.moto.allegro.pl/item907686519_reflektor_nowy_vw_bora_ring_angel_eyes_halogen_wwa.html

Pozdrawiam Borowików
Powrót do góry
komunikator tlen - status
KrysB

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: VW Bora 2003 1,9 TDI silnik ATD
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 08:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Kolego Parker86 czy mógłbyś wstawić kilka zdjęć, jak bora wygląda z takimi lampami z włączonym i wyłączonym światłem, bo na necie wszystkie te zdjęcia są "podpicowane", a jednak wygląd naszych autek ma znaczenie i chciałbym zobaczyć jak bora wygląda z takimi lampami.
Oraz jeśli to możliwe to zdjęcia wieczorem z środka auta z miejsca kierowcy, jaka jest widoczność na mijania i długich.
Wiem że proszę o wiele, ale z tego co piszesz jest znaczna poprawa widoczności, a to znacząco wpływa na bezpieczeństwo! Poważnie zastanawiam się nad zakupem takich lamp.
Z góry wielkie dzięki!
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 19:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Kolego KrysB pod tym linkiem są fotki z moim autem, trochę [cenzura], ale lampy widać dobrze. Jak będę mógł to zrobię fotki ze środka żeby pokazać jak świecą, bo na razie nie mam czasu.


http://www.fotka.pl/albumy/parker86/401,Fotki_z_2010-03-02/44378864,,#foto


Na tym aucie są te same lampy ale w wersji chrom. Znalazłem je w ogłoszeniach na tym forum.


http://www.auto.pl/gielda/offer.php?id=d3560e03918f0649155a351d0404504f949b01#none
Powrót do góry
komunikator tlen - status
KrysB

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: VW Bora 2003 1,9 TDI silnik ATD
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 22:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Kolego mam identyczny kolor auta Cool więc mam świetny pogląd na to jak by Moja Bora wyglądała z takimi lampami i wygląda naprawdę ładnie Very Happy
Pogratulować, ładnie pasie się Cool Very Happy
Dzięki za te fotosy, czekam na foto ze środka jak One świecą.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 00:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Kolego nie mam czym zrobić tych fotek, padła mi cyfrówka a telefonem to szkoda robić i wystawiać bo nie oddaje rzeczywistości... Próbowałem, ale kiepska jakość Crying or Very sad
Powrót do góry
komunikator tlen - status
lukasz03

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marklowice
Posiadane auto: Vw Bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Zamówiłem sobie takie lampy tylko zastanawiam się jak ich zamontować tam chyba trzeba wymontować cały zderzak?Piszecie ze montaż trwa ok 40 min jak to możliwe?
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 00:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Kolego żeby wymienić lampy musisz zdjąć zderzak.

1) Zdejmij atrapą ze znaczkiem VW jest na zaczepy i łatwo się zdejmuje. Pod nią są śruby mocujące zderzak dokładnie 5 na torksy, czyli na gwiazdkę i odkręć je.
2) Wyjmij lewą i prawą kratkę na dole zderzaka, pod każdą z nich jest śruba na torksa i odkręć je.
3) Następnie trzeba odkręcić śruby mocujące zderzak do nadkoli na samym brzegu. Łatwiej jest jak się skręci koła, raz w jedną a raz w drugą stronę, bo jest mało miejsca. W każdym nadkolu są chyba po 4 śrubki.
4) Po odkręceni trzeba szarpnąć zderzak do siebie stojąc na przeciwko auta i powinien łatwo wyskoczyć ze ślizgów i zderzak jest zdemontowany.
5) Demontujemy stare lampy są na 4 śruby i zakładamy nowe.

Nie ma w tym żadnej filozofii, tylko trzeba poświecić na to trochę czasu i odrobinę cierpliwości. Ja sam robiłem to na czuja, bez instrukcji i okazało się to łatwe ok 40 min. A jak lampy nie będą idealnie pasować to trzeba podłożyć pod mocowania przed przykręceniem jakaś podkładkę i będzie dobrze. Później jedz na jakąś stacje diagnostyczna żeby Ci ustawili te lampy żebyś nikogo nie oślepiał. Powodzenia...Laughing
Powrót do góry
komunikator tlen - status
lukitdi

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 11

Posiadane auto: Bora AJM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 19:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Jakiś czas temu również chciałem zmienić lampy bo te oryginalne słabo dają tylko właśnie brakowało mi rzetelnej opinii na temat efektu doświetlania drogi przez te lampy, ale właśnie dzięki twojej wypowiedzi zmienię stare reflektory
Powrót do góry
lukasz03

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marklowice
Posiadane auto: Vw Bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 23:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Kolego Parker86 naprawdę bardzo Ci dziękuje za twoje wskazówki. Na pewno się przydadzą.
Powrót do góry
voytekm

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: VW Bora 1.9 TDI 115 kM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Mar 2010, 00:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) reflektory


Podepne sie pod temat. Ja również szukam jakichś reflektorow do mojej Borki ale mam do Was pytanie. Nie mam aktualnie w moim wozie lamp przeciwmgielnych przedniech. czy kpasują, a w zasadzie czy musze kupić tylko i wyłącznie również reflektory bez mgielnych? Czy moge kupić z mgielnymi i cos kombinować z elektryką?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTransporter

39 900

2014r.

357 248 km

mazowieckie

VolkswagenTransporter

126 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

117 900

2018r.

165 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

79 900

2018r.

83 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

29 990

2010r.

183 239 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System