Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Jak wymienić klocki hamulcowe? Jakiej firmy polecacie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KrysB

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: VW Bora 2003 1,9 TDI silnik ATD
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 08:38
Temat postu:

Jak wymienić klocki hamulcowe? Jakiej firmy polecacie?


Witam.
Wczoraj zaświeciła Mi się kontrolka na zegarach od hamulców.
Więc chyba już czas na wymianę klocków hamulcowych, z tego co wiem, czujnik jest tylko na przednich klockach, czy dobrze mówię?

Czy ktoś mógłby opisać jak wygląda procedura wymiany klocków hamulcowych?

Podobno klocki hamulcowe od Golfa IV, JETTA IV, Bory, Octavi i Audi A3 są jedne i te same, czy ktoś wie na 100% że tak jest?

Poczytałem i ludzie polecają klocki Ferodo, gdzieś przeczytałem nawet że takowe były stosowane na pierwszy montaż.
Jakiej firmy klocki hamulcowe wy kładliście u Siebie podczas wymiany, jakiej firmy polecacie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 14:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jak wymienić klocki hamulcowe? Jakiej firmy polecacie?


Kolego ja polecam oryginalne klocki Ferodo lub Brembo, Ate też dobre robi.Ja wymieniłem na oryginalne do VW Golf 5 od Octavi II są takie same, a znacznie tańsze i oryginalne.Mi oryginały wytrzymały jakieś 68 tyś km, jazda miasto 70% i trasa 30%.Ferodo idą na pierwszy montaż i mają znaczek VW/Skody/Seata/Audi - ja właśnie takie zakupiłem w Skodzie!Pozdrawiam

Zależy od tego jaki masz zacisk, ale grupa VW stosuje najczęściej te same zaciski.Podjedź do sklepu np handlującego częściami do Skody i zapytaj, oni w katalogu czy programie Etka sprawdzą i sprzedadzą Ci odpowiednie klocki.

Montaż jest prosty i dasz sobie radę.

__________________________

Pomogłem? Postaw piwo! Smile
Powrót do góry
skype status
Piotreczek06

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 21:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jak wymienić klocki hamulcowe? Jakiej firmy polecacie?


Andreas79m ma racje.
_________________
Piotreczek06
Powrót do góry
gadu-gadu
KrysB

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: VW Bora 2003 1,9 TDI silnik ATD
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 10:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jak wymienić klocki hamulcowe? Jakiej firmy polecacie?


Witam ponownie.
Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, iż mam do wymiany klocki hamulcowe zarówno z przodu jak i z tyłu.
Co gorsza jedna z przednich tarcz jest pęknięta! Niby gładka powierzchnia, palcem nie wyczuwalne, ale jednak pęknięcie widać. Tylne tarcze jeszcze dobre, ale znajomy mechanik proponuje dać je do toczenia.
Zamierzam więc wymienić klocki z przodu jak i z tyłu, przednie tarcze również nowe. Zastanawiam się czy wymienić również tylne tarcze, bo z Mojego toku myślenia wynika, że po przetoczeniu tarcze będą cieńsze i klocki będą później "łapać" więc przednie hamulce będą sporo wcześniej hamować, więc przód się szybciej zużyje. Czy dobrze rozumuje?
Po sprawdzeniu okazało się iż w Borze są "mocowania" Lucasa, z tyłu mechanik odczytał jakieś oznaczenie FS - III.
Jakie dane są potrzebne do zamówienia odpowiednich części?
Czy wystarczy podanie modelu auta, oznaczenia silnika, VINu i rodzaju mocować że jest to Lucas?

Pytam, bo zamierzam zamówić części na allegro, gdyż w mojej mieścinie nie mają i nawet nie mogą/nie chcą zamówić części tarcz Brembo i klocków Ferodo.
Chciałem zamówić następujące części, tarcze Brembo MAX, klocki Ferodo Premier:
Tarcze na przód - http://allegro.pl/item916073307_tarcze_brembo_max_nacinane_vw_golf_iv_seat_audi.html
Klocki na przód - http://allegro.pl/item936751807_klocki_przod_ferodo_audi_seat_skoda_vw_warszawa.html
Tarcze na tył - http://allegro.pl/item954338348_tarcze_brembo_max_nacinane_tyl_vw_golf_audi_seat.html
Klocki na tył - http://allegro.pl/item943703571_ferodo_klocki_audi_a3_a4_a6_golf_iv_octavia.html
Czy wybrałem właściwe części, bo według opisu powinny pasować, chyba że coś przeoczyłem?
Jakieś uwagi, opinie co do tarcz Brembo MAX, klocków Ferodo Premier?
Może wziąć tańsze zwykłe tarcze Brembo, nie MAX, a klocki zwykłe Ferodo, lub Ferodo?
Może ktoś polecić jakąś konkretną firmę, sklep który posiada dobre ceny i fachowo dobierze i wyśle odpowiednie części?
Od czego pękają tarcze, bo podobno od chlapnięcia wodą na rozgrzane tarcze po wjechaniu w kałużę?
Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję, pozdrawiam.
Powrót do góry
sowiq

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Bora 1.6, benz, AKL
Piwa: 11/13
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 18:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jak wymienić klocki hamulcowe? Jakiej firmy polecacie?


Kolego, klocki na przód może są i dobre jakościowo, ale nie mają czujnika zużycia.
Ja dopiero dzisiaj się dowiedziałem, że ów czujnik to nic innego jak zatopiony w klocku hamulcowym kabelek. Kiedy klocek zużyje się do określonej grubości kabelek zaczyna trzeć o tarczę i w efekcie się przeciera, a obwód zostaje przerwany. W ten sposób komputer rozpoznaje, że klocek hamulcowy się zużył.
Klocki z tyłu nie mają czujników zużycia. Przynajmniej w Borze z roku 1999 Smile

Klocek z czujnikiem powinien wyglądać podobnie do tego (wystający kabelek):

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 18:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
voytekm

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: VW Bora 1.9 TDI 115 kM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 19:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jak wymienić klocki hamulcowe? Jakiej firmy polecacie?


Witam. Ja pod koniec roku zmieniałem w mojej Borce i zakupiłem i tarcze i klocki firmy ATE. Zobacz sobie sklep iParts.pl Powyżej 400 pln wysyłka gratis. Tarcze i klocki wyszły mnie taniej niż na allegro, towar miałem na drugi dzień w domu za pobraniem. Teraz u nich kupiłem praktycznie całe zawieszenie. Znów mnie to wyszło taniej niz na allegro. Pozdrawiam. Acha z nimi równiez mozna się troche potargować przez telefon. Pozdrawiam
Powrót do góry
KrysB

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: VW Bora 2003 1,9 TDI silnik ATD
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 21:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jak wymienić klocki hamulcowe? Jakiej firmy polecacie?


Panowie a jak to jest z tym systemem mocowań?
U Mnie niby jest Lucas, ale nie wszyscy sprzedający wiedzą jak producenci to opisują. Czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć?
Z tego co wiem ATE nie robi tarcz i klocków, a jedynie "je przepakowywuje" tzn. dla Nich robi kilka firm, wśród nich ponoć nawet Brembo i Ferodo, także jest loteria kto faktycznie wyprodukował w przypadku ATE.
Wie ktoś może jak teraz z jakością Ferodo i Brembo, bo podobno od jakiegoś czasu są produkowane w Polsce?
Kolego voytekm dzięki za linka do sklepu, czy pomogli Ci dobrać części do Twojego rodzaju mocowań? Nie wiesz może jak u Nich z wymianą części jeśli by się okazały nie te?
Czy ktoś może jeszcze polecić jakiś inny sklep?
Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
voytekm

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: VW Bora 1.9 TDI 115 kM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 23:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jak wymienić klocki hamulcowe? Jakiej firmy polecacie?


Co do tego sklepu to w moim mniemaniu obsługa na 5+. Fachowo doradzono mi co mi bedzie odpowiadało. Powiem tak. Na poczatku równiez chciałem kupowac nacinane tarcze, ale facet szybko sprowadził mnie na ziemie co ijak przy mojej w miare normalnej nie sportowej jeździe. Choc mogli mi bez problemu zaoferować o wiele droższe nacinki. Zwroty jak w normalnym sklepie. Nie pasuje to zwracasz i wszystko. Naprawde moge ich polecić.
Powrót do góry
djdomin35

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/ Bochnia
Posiadane auto: VW Bora 1,9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 20:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jak wymienić klocki hamulcowe? Jakiej firmy polecacie?


kolego jezeli nie jeżdzisz na sportowo to nacicnane czy nawiercane tarcze są Ci nie potrzebne no chyba że czcesz czesciej zmieniac klocki.
wymiana klocków i tarcz jest banalnie prosta zarówno z tyłu jak i z przodu potrzebujesz klucz do kół, podnośnik, klucz imbusowy 7 mm (na przód) klucz 13 na tył, dobry śróbokręt krzyżakowy i klucz 11 do odkrecenia odpowietrzników układu ham.
_________________
staram sie pisac poprawnie po polsku
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

33 700

2012r.

293 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

53 900

2015r.

248 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

11 900

2005r.

216 243 km

łódzkie

VolkswagenTouran

87 800

2017r.

98 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

8 900

2001r.

216 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System