Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) duża temperatuta w sharanie 1.9 tdi 110 AFN



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stalone

Debiutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: PEUGEOT 807
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 13:13
Temat postu:

duża temperatuta w sharanie 1.9 tdi 110 AFN


Witam wszystkich, mam pytanko odnośnie mojego problemu z temperaturą w sharanku.Niedawno miałem problem z uszczelką pod głowica , wywaliło mi płyn podczas jazdy. Diagnoza była prosta wydmuchało uszczelkę. Była wymieniona , sprawdzona głowica pod względem szczelności , splanowana ,wymienione uszczelniacze, nowe śruby do głowicy, nowy płyn , nowy termostat. Na prawdę była wzorowo przeprowadzona naprawa. Ale.Po naprawie i po tej awarii temperatura silnika wkracza poza normę .Test wskazuje na 97 st. przy przejechani około 30min.temperatura otoczenia około 7st.nie wiem czy to tak powinno by Question Może dlatego że to sharan z automatyczna skrzynią Question Crying or Very sad Sharan jest z 1999r.Jednego co nie zmieniłem po tej awarii to jest pompa wody , ale w serwisie powiedzieli ze jest dobra.Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuję za podpowiedzi.Pozdrawiam
_________________
spokój przedewszystkim, pozdro
Powrót do góry
skype status
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 14:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) duża temperatuta w sharanie 1.9 tdi 110 AFN


mysle ze to normalna temperatura pracy , jezli nie rosnie bardziej to nie przejmuj sie tym , zobacz czy przy tej temperaturze , masz cieplą chlodnice bo jezeli nie to moze masz wadliwy termostat , ale mysle ze temp 97 stopni ji jak dalej nie rosnie to jest ok , masz poprostu zalozony taki termostat ktory sie otwiera dopiero w takiej temperaturze, jezeli bardzo ci to przeszkadza kup termostat na osiemdziesiat kilka stopni i bedzie ok
Powrót do góry
przemo1979

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów lubelski
Posiadane auto: VW Sharan 1,9 TDI 110KM AFN 97r
Piwa: 1/6
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 14:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) duża temperatuta w sharanie 1.9 tdi 110 AFN


Witam szczerze to nie wiem co zrobić z Twoim problemem ale ja np.mam podobnie gdy jadę ok 30min to temperatura na komputerku potrafi pokazać 98 nawet 100 s C ale na analogowym czyli na wskazówce z lewej strony NIGDY nie przekroczyła połowy.
Pozdrawiam Confused Confused Confused
Powrót do góry
stalone

Debiutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: PEUGEOT 807
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 15:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) duża temperatuta w sharanie 1.9 tdi 110 AFN


Witam ponownie i serdecznie dziękuje za pomoc i za zainteresowanie moim problemem . temperatura nie rośnie bo w tym momencie (tz. przy 97 st) załączają się wentylatory. Zbijając tem. w okolicach 91st. sprawdzałem czy dolny przewód jest gorący i faktycznie jest jak również chłodnica też jest goraca.Czy mogę tak jeżdzić czy ta tem. nie przeszkadza dla silnika? Crying or Very sad
_________________
spokój przedewszystkim, pozdro
Powrót do góry
skype status
rafficz

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 1888
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: AUDI TDI 1Z
Piwa: 70/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 16:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) duża temperatuta w sharanie 1.9 tdi 110 AFN


Problem może być w czujniku temp. których jest dwa, jeden od wskaźnika, drugi do ECU. Podpać vag i sprawdzić jaką temp. widzi komp. w chwili gdy na desce jest 97*C.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 16:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
olo100

Dyskutant



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): bytom
Posiadane auto: carnival 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 07:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) duża temperatuta w sharanie 1.9 tdi 110 AFN


u mnie jest taka sama temp.
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 12:57
Temat postu:

Re: duża temperatuta w sharanie 1.9 tdi 110 AFN


stalone napisał:
Witam wszystkich, mam pytanko odnośnie mojego problemu z temperaturą w sharanku.Niedawno miałem problem z uszczelką pod głowica , wywaliło mi płyn podczas jazdy. Diagnoza była prosta wydmuchało uszczelkę. Była wymieniona , sprawdzona głowica pod względem szczelności , splanowana ,wymienione uszczelniacze, nowe śruby do głowicy, nowy płyn , nowy termostat. Na prawdę była wzorowo przeprowadzona naprawa. Ale.Po naprawie i po tej awarii temperatura silnika wkracza poza normę .Test wskazuje na 97 st. przy przejechani około 30min.temperatura otoczenia około 7st.nie wiem czy to tak powinno by Question Może dlatego że to sharan z automatyczna skrzynią Question Crying or Very sad Sharan jest z 1999r.Jednego co nie zmieniłem po tej awarii to jest pompa wody , ale w serwisie powiedzieli ze jest dobra.Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuję za podpowiedzi.Pozdrawiam


bardzo nie dobrze że nie wymienili pompy wody bo to należy robić przy każdej wymianie paska wraz z rolkami, a przyczyna walniętej uszczelki to właśnie przegrzanie motoru i jeśli wentylatory włączają się podczas jazdy to jest problem z chłodzeniem -pozdrawiam
_________________
nie daj się naciągnąć i nie płać za coś co nie jest tyle warte!...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

8 900

2001r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenCaddy

35 900

2013r.

266 798 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

26 900

2010r.

250 127 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

50 900

2012r.

190 245 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

78 900

2018r.

94 100 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System