Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T4 ) silnik nie daje się uruchomić w t4 2.4D



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
machoni222

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pajęczno
Posiadane auto: vw t4, 2.4D 1993
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 23 Mar 2010, 22:05
Temat postu:

silnik nie daje się uruchomić w t4 2.4D


Witam!
Mam problem z uruchomieniem silnika i proszę o pomoc. Postaram się dokładnie opisać jak to się zaczęło.
Przyjechałem wieczorem moim busem t4 2.4D z pracy i go zgasiłem nie było jakiś nieznanych dzwięków wszystko do momentu zgaszenia działało dobrze. W nocy były mrozy w okolicach -14. Rano około godziny 7 nie odpalił problemem mógł być słaby akumulator więc zostawiłem sprawę na następny dzień ale i w tym dniu i tak nic z tego. Postanowiłem wziąć go spróbować odpalić na holu bo bardzo potrzebowałem busa. Efekty ciągania go były takie, że z tłumika leciał dymek ale nie odpalił więc stwierdziłem, że prawdopodobnie jest mało paliwa bo faktycznie wiele go nie było dolałem 15 litrów i dalej nic z tego. Chwilę po tzw. ciąganiu go kręcił tak jakby miał odpalić ale nie odpalił. Do dzisiejszego dnia nic z tego minął tydzień. Dodam tylko, że filter paliwa sprawdzałem i jest dobry. Proszę o pomoc!
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Wto 23 Mar 2010, 22:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) silnik nie daje się uruchomić w t4 2.4D


Grubszych liter juz nie bylo?
co do tematu,po pierwsze,ciaganie na lince niejest wskazane,mozliwosc przeskoczenia/zerwania paska rozrzadu Exclamation Co i jak sprawdziles w filtrze paliwa Confused:jezeli nie byl w ostatnim czasie wymieniany to kup nowy. naladuj akumulator,ewentualnie uzyj drugiego auta via kable w celu uruchomienia,dodatkowo samostarter moze uczynic cuda.zakladam ze auto ma niemaly przebieg,wiec i juz nie za dobra kompresje na cylindrach,i jezeli dojdzie do tego fakt,ze swiece zarowe nie grzeja to niema mozliwosci uruchomienia takiego silnika,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
rafficz

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 1888
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: AUDI TDI 1Z
Piwa: 70/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 13:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) silnik nie daje się uruchomić w t4 2.4D


Popuść przewód z wtrysku i sprawdź czy paliwo dochodzi do wtrysku. Jeżeli tak to wspomiane świece trzeba sprawdzić i kąt wtrysku do regulacji.
Tu jest przykład http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=142235 jak sę to robi w Tdi a w 2.4D od tyłu wkręcamy czujnik zegarowy zamiask podpinania pod vag. Można też na poczekaniu mniej dokładnie wyregulować patrząc na obrotomierz.
Powrót do góry
machoni222

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pajęczno
Posiadane auto: vw t4, 2.4D 1993
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 21:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) silnik nie daje się uruchomić w t4 2.4D


Dzięki za podpowiedzi. Filtr jest nowy jedyne co mi pozostało do sprawdzenia to czy faktycznie dochodzi paliwo oraz świece lecz czy istnieje taka sytuacja że mogą przestać działać wszystkie a przynajmniej 3 bo myślę, że na 2 to by odpalił. Przebieg auta to 280tys. jeszcze jedno pytanko: Jak się dostać do świec bo z tego co widzę to nie jest łatwe, a co do regulacji kąta wtrysku to raczej nie dam rady. Szukam najprostszych rozwiązań które sam mogę sprawdzić bo do mechaników w mojej okolicy nie mam zaufania wymienili mi kiedyś pasek lecz nie dokręcili napinacza i silnik "pocharatał" się zdrowo lecz to było w innym aucie ale uraz pozostaje i dlatego oddam auto w ostateczności, która pewnie nadejdzie.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
machoni222

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pajęczno
Posiadane auto: vw t4, 2.4D 1993
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 21:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) silnik nie daje się uruchomić w t4 2.4D


Wszystko już jasne. Przestawił się pasek na pompie wtryskowej jednak jest mały problem z mocą oraz nadmiernym dymieniem, a mianowicie jest słabszy i strasznie kopci myślę, że to sprawa ustawienia tych pasków.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 21:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
machoni222

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pajęczno
Posiadane auto: vw t4, 2.4D 1993
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 22:30
Temat postu:

Paski ustawione


Koło na pompie było przestawione o 180 stopni no i teraz po ustawieniach śmiga jak dawniej. Wiedziałem, że vw tak łatwo nie zakończy swojego życia. Będzie jeszcze pracował na siebie kilka lat. Dzięki wszystkim za pomoc. POWODZONKA
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
k.kolasinski

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Vw T4 2.4D
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 21:59
Temat postu:

Re: Paski ustawione


Witam ! Mam podobny problem jak ty kolego. Proszę o podpowiedz jak tą usterkę można naprawić. Będę nizmiernie wdzięczny.
Powrót do góry
gadu-gadu
machoni222

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pajęczno
Posiadane auto: vw t4, 2.4D 1993
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Sty 2011, 19:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) silnik nie daje się uruchomić w t4 2.4D


Naprawił mi to mechanik i tak jak napisałem wcześniej powiedział, że pompa była przestawiona ale co do jej ustawienia to ja ci nie pomogę bo mało wiem mógłbym wprowadzić cię w błąd.
Powrót do góry
k.kolasinski

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Vw T4 2.4D
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 18 Sty 2011, 19:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) silnik nie daje się uruchomić w t4 2.4D


Podziękowania za odpowiedz.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenT-Roc

97 900

2022r.

37 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

112 900

2020r.

52 395 km

podkarpackie

VolkswagenScirocco

39 900

2010r.

219 147 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

50 900

2016r.

70 900 km

mazowieckie

VolkswagenBeetle

48 900

2015r.

64 789 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System