Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Porada



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał M

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Golf 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 04:30
Temat postu:

Porada


Witam wszystkich forumowiczów.
Zamierzam kupic passat a roku 2001 którego wypatrzyłem w internecie jest to jednostka 1.9 TDI 130 konna auto obecnie ma przebieg 250 000 Km obawy mam takie gdyż jest to silnik na pompowtryskach i napeweno droga dodam że auto sprowadzone z niemiec.
Co powiecie czy pomimo przebiegu to auto polata jeszcze na pompowtryskkach czy może okazać sie ich wymiana potrzebuje opini na temat tego silnika
Powrót do góry
cheles

Dyskutant



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran 1.6 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 08:28
Temat postu:

Re: Porada


Rafał M napisał:
Witam wszystkich forumowiczów.
Zamierzam kupic passat a roku 2001 którego wypatrzyłem w internecie jest to jednostka 1.9 TDI 130 konna auto obecnie ma przebieg 250 000 Km obawy mam takie gdyż jest to silnik na pompowtryskach i napeweno droga dodam że auto sprowadzone z niemiec.
Co powiecie czy pomimo przebiegu to auto polata jeszcze na pompowtryskkach czy może okazać sie ich wymiana potrzebuje opini na temat tego silnika


Witam,

Przeczytaj poniższe linki:

http://vwszrot.pl/index.php/archives/6

http://moto.pl/MotoPL/1,88571,7701194,Passat___najczesciej_kradziony_w_Polsce.html

Nie pomyśl że Cię zniechęcam, decyzja należy do zawsze do Ciebie.
Powrót do góry
superdejw

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: VW T4 skrzyniowy 2.4 D 1991
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 00:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Porada


Generalnie silnik ten jest udaną jednostką, tylko radził bym ci sprawdzić dokładnie po nr Vin historie auta i czy przebieg jest autentyczny, kiedy był ostatni wpis serwisowy i przy jakim przebiegu.. Helmut nie kupuje diesla aby robić nim 27 tyś. rocznie więc mam pewne obawy.
Jeśli auto ma autentyczny przebiek i stan jego świadczy o tym że było serwisowane i szanowane, to przebieg rzędu 400 - 500 tyś nie robi na nim więkrzego wrażenia. Kuzyn miał Passata z 2002 roku z tym silnikiem z przebiegiem 369 tyś i nic się nie działo. Mój Passat ma 680 tyś i jeździ (Z1 90km)
_________________
Superdejw
Powrót do góry
Rafał M

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Golf 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 09:28
Temat postu:

Passat B5 1.9 TDi 130 ps skrzynia 6


witam
Obejżałem tego Passata B5 tak jak pisałem jest to silnik 130 konny diesla, po dotarciu do sprzedającego i obejżeniu samochodu wszystko ok przebieg 242000 km blaharkę sprawdziłem pod kontem powłki lakierniczej mieżyłem miernikiem aż się zaskoczyłem że żaden alement nie był malowany aż się zdziwiłem wartość lakiery wszędzie w normie 0 szpahlu nic autko odpaliłem chodził no jak diesel silnik nie myty w takim stanie jak każdy jeżdzi czyli okużony o to wszystko
tylko pytanko jest to jednostka 130 konna i pompowtryski -a ich wymiana to są niestety duże pieniądze czy pomimo 242000 km warto jeszcze kupić takie auto w cenie 23 tys zł PS jak go odpaliłem to nie widziałem jakiegoś chmury dymu.
Patrzyłem na Audi A4 z rok 99 2000r jak blacharka super to silnik kopci na niebiesko i co tu znaleźć
Powrót do góry
superdejw

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: VW T4 skrzyniowy 2.4 D 1991
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 10:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Porada


Skoro po oględzinach auto okazało się OK to nie ma się nad czy zastanawiać. Generalnie we wszystkich nowszych generacjach silników części zamienne nie są tanie, czy pompowtryski ci nie padną nikt ci nie zagwarantuje. Zdażają się przypadki że coś się dzieje, ale to raczej wynika ze złego oleju użytego do silnika, który również smaruje pompowtryski znajdujące się pod pokrywą zaworów. Musi on być taki jak zaleca VW czyli o specyfikacji 505. Właśnie zły olej ma duży wpływ na żywotnośc pompowtryskiwaczy.
_________________
Superdejw
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 10:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Decyzje zakupowe


VolkswagenT-Roc

92 900

2020r.

58 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

64 999

2018r.

75 000 km

pomorskie

VolkswagenCaddy

31 000

2010r.

220 000 km

śląskie

VolkswagenNew Beetle

9 300

2002r.

173 000 km

śląskie

VolkswagenT-Roc

86 900

2020r.

27 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System