Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) Problem z radiem - antena


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlesniew

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: VW Touran Conceptline 1,9 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 13:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Problem z radiem - antena


Mam podobny problem...
Założyłem radio niefirmowe (Blaupunkt 410 BT) w miejsce RCD300. Zastosowałem ramkę oraz wymagane przejściówki na wtyczki zasilania, głośników i anten (podwójna fakra) i oczywiście separator.
Efekt jest taki, że na stacjach ogólnopolskich (Trójka, zet RMF) radio gra kiepsko, trzeszczy, gubi sygnał. Lokalne stacje i te z mocnym sygnałem (Maryjka) grają OK, tylko, że nie są to moje ulubione stacje...
Separator jest na pewno sprawny (daje zasilanie, bez niego jest gorzej). Instalacja antenowa (przewody, wzmacniacz) jest również OK ponieważ fabryczne radio gra bez zarzutu.
Właściwie to zanim wymieniłem radio to byłem prawie pewien, że będzie grało gorzej niż fabryczne gdyż przerabiałem to samo (i poległem) w Passacie. Wymieniałem kolejno radia, kabel antenowy, wzmacniacz antenowy, antenę, separator, wtyczki itp. Zakładałem filtr przeciwzakłóceniowy, bezpośrednie zasilanie. No więc chyba zrobiłem wszystko co tylko możliwe jednak problemu nie rozwiązałem. Sprzedałem Passata z nadzieją, że w kolejnym aucie tego problemu nie będzie.
Wygląda na to, że żadne radio z wyjątkiem fabrycznego nie ma szans zagrać bez zastrzeżeń.
Nie wiem gdzie tkwi haczyk.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie (z wyjątkiem tych, żeby wrócić do oryginału, bo dźwięk ma nieakceptowalny).
Żeby zagmatwać sytuację dodam, że gdy tylko opuszczę granicę administracyjne mojego miasta (Włocławek) to radio zaczyna odżywać. Giną trzaski i nie gubi stacji.
Jednak radio oryginalne radziło sobie z łapaniem stacji doskonale nawet w centrum mojej mieściny.
Na niefirmowym Blaupunkcie efekt jest taki jakby radio (z jednej strony) łapało to czego nie potrzeba (zakłócenia, czasami nawet słychać jakieś rozmowy chyba na CB) a z drugiej strony gubi sygnał i szuka alternatywnego.
Reasumując, radio jest OK ponieważ w innym mieście (np. Bydgoszczy) i poza moim gra wyśmienicie. Antena, kable, zasilanie itp. też jest OK ponieważ fabryczne radio gra OK.
Wydaje mi się, że tajemnica jednak tkwi w instalacji antenowej.
A może powinienem jedną z anten zasilać 12VA a drugą nie?
W desperacji nawet naszła mnie nawet myśl, żeby zostawić radio oryginalne w dedykowanym miejscu a Blaupunkta założyć w innym. W moim mieście słuchać oryginału a gdy opuszczę Włocławek włączać Blaupunkta. Jednak już oddalam się od tej myśli, bo żeby we Włocławku używać BT i słuchać (Trójki) musiałbym mieć włączone jednocześnie dwa radia... paranoja...
Jeśli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał albo ma jakieś rady to proszę o pomoc. Sam sobie z tym nie poradzę a odpuścić nie chcę (jeszcze nie).
Zacząłem przeglądać zdjęcia wzmacniacza i wygląda na to, że oba kabelki antenowe od radia idą do wzmacniacza. Może jakby go wymienić na prostrzy, pojedynczy? Bo przecież radio nie jest na tyle inteligentne aby sobie samo zarządzało lepszym sygnałem i wybierało raz jedną a raz drugą antenę...
Hmm, po lekturze tego wątku http://audiforum.us/threads/converting-symphony-ii-antenna-system-for-use-with-rns-e.5662/ zaczynam się utwierdzać w swojej teorii, że trzeba będzie ingerować w instalację antenową, a konkretnie we wzmacniacz. Piszą coś o zmienności fazy i alternatywnej częstotliwości. Tego mój Blaupunkt 410 BT chyba nigdy nie skuma więc myślę, że trzeba będzie uprościć instalację i założyć wzmaka na jedną antenę.
Może wiecie dokładnie gdzie w moim Touranie (2007 conceptline) siedzi wzmacniacz i anteny? A jeśli anteny są w tylnych szybach to czy da się zamiast tego przystosować antenę "rekina" (bo też mam) do celów FM? I czy mam diversity?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery


VolkswagenGolf

79 900

2016r.

34 000 km

mazowieckie

VolkswagenAtlas

115 000

2018r.

148 815 km

pomorskie

VolkswagenPolo

47 400

2017r.

46 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

22 800

2010r.

193 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

25 990

2010r.

214 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System