Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) Tylne głośniki VW TOURAN



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bandidum

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/lubuskie
Posiadane auto: Toyota RAV4 II 1.8 VVT-I
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 10:31
Temat postu:

Tylne głośniki VW TOURAN


WITAM WSZYSTKICH

Posiadam Tourana ver. BASIS. Jak wiadomo jest to wersja prawie uboga i nie posiada wszystkich bajerów. Chciałbym założyć głośniki w tylnych drzwiach, lecz po zdjęciu tapicerki stwierdziłem brak przewodów audio Crying or Very sad . W słupku drzwi tylnych jest kostka doprowadzająca wszystkie przewody. Moje pytanie brzmi: Które z nich to audio, ponieważ wszystkie są białe i oznaczone cyframi lub literkami. Wiązka wchodzi w drzwi gruba i robi się coraz cieńsza, gdzie przewód idzie do zamka Rolling Eyes. Najciekawsze jest ona orginalna i nie ma oznak jakiegoś grzebania Sad . Z góry dzękuję za jakąkolwiek pomoc Smile
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 12:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Tylne głośniki VW TOURAN


Jeśli fabrycznie nie masz głośników, to nie ma też okablowania. Musisz ciągnąć przewody od radia do słupków B (między drzwiami). W tym celu demontujesz ramkę wokół radia (wciskana na spinkach), wyciągasz radio i odpinasz kwadratową wtykę za pomocą małej dźwigni.
W zależności od potrzeby trzeba rozbierać po kolei osłony. Zasada jest taka, że im więcej rozebranych osłon, tym lepszy dostęp i porządne ułożenie przewodów, ale za razem przy rozbieraniu można coś uszkodzić, niedokładnie złożyć. Efekt jest taki, że to widać i niekiedy słychać trzeszczenie.
Na pewno trzeba ściągnąć osłonę słupka B. Zaczynamy od ostrożnego podważenia zaślepki z napisem Airbag. Pod nim znajduje się śruba Torx trzymająca osłonę, odciągamy ją i wysuwamy ku górze. Aby całkowicie ściągnąć dolną część najpierw muszą być odpięte osłony progów przedniego i tylnego.
Na upartego przewody można przeciągnąć poprzez wtyczkę i gniazdo w słupku. Ja korzystałem jednak z odpowiednich pinów męskich i żeńskich. Najgorsza orka to przeciąganie przewodu w gumowej osłonie wtyczki. Wtyczkę odpinamy naciskając "ząbek" od dołu (guma ma tam odpowiedni kształt). Wypięcie wtyki robimy za pomocą dźwigni uchylanej w górę.
W końcowej części gumy trzeba zrobić niestety otworek, żeby przeciągnąć przewód, bo znajduje się tam opaska i nie przepuści przewodu. Kłopot dodatkowy to, że ten odcinek wiązki biegnie od niedostępnej strony blachy nośnej drzwi. Trzeba robić to ostrożnie, bo przelotki zabezpieczają stronę tzw. mokrą (od poszycia zewnętrznego drzwi) od strony suchej (od tapicerki).
Nie wiem na jakie głośniki się zdecydujesz. Nieoryginalne mogą wymagać pierścieni dystansowych. Głośniki pasujące są takie jak w Golfie IV, Pasku B5. Warto mocować je na nity, to zapewnia że nie będzie brzęczenia (śrubki lubią się odkręcać). Przy wycinaniu pianki otworu pod głośnik niskotonowy zostawiamy ją na obrzeżach, by dodatkowo uszczelnić i wyciszyć powierzchnię połączenia głośnika z blachą.
Głośnik wysokotonowy ma na szczęście już kratkę w tapicerce, więc pozostaje go zamocować. Głośniki są połączone równolegle i w oryginale mają kondensatory pełniące rolę prostych zwrotnic.
Przy podłączeniu należy zachować prawidłową biegunowość.
Radio automatycznie rozpoznaje podłączone głośniki i w menu pojawia się pozycja balansu (fader). Jednak by dopełnić dzieła warto za pomocą testera (VAG-COM) przekodować radio na pracę z 4 głośnikami. To gwarantuje nadzorowanie ich w czasie diagnozowania układu audio i może pomóc w przypadku ewentualnych problemów.

No to do dzieła Laughing Może jakiś foto-manual?
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
bandidum

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/lubuskie
Posiadane auto: Toyota RAV4 II 1.8 VVT-I
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 12:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Tylne głośniki VW TOURAN


Dzięki Bardzo, myślałem że da się wyciągnąć ze słupków, że niemcy ciągną pełne wiązki, a potem w zależności o wersji podpinają wiązki ne elektryczne szyby, lampki w drzwiach itp. Wydawało mi się po rozebraniu plastiku na słupku że jest wiązka audio, a tu klapa. Jak sie za to zabiorę to opiszę. Pozdro Touranek
Powrót do góry
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 30 Cze 2013, 22:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Tylne głośniki VW TOURAN


Cześć,
mój problem poruszałęm już na sąsiednim forum ale nei zaszkodzi i tu zapytać Smile
Mianowicie nie mam aktywnej funkcji FADER w radiu RNS 300
Pytanie zasadnicze, bo tego jeszcze nie próbowalem: czy głośniki podpinam przy WYCIĄGNIĘTEJ kostce w radiu???
Po podpinałem cały czas do wpiętej kostki (przy wyłączonym radiu) i owszem - głośniki grały ale funkcja Fader nadal nieaktywna.
Dodam, ze podpiąłem się do kompa i zmienilem kodowanie na "4" - czyli 4 głośniki włączone.

proszę o podpowiedz, bo bardzo mi na tej funkcji zależy - podpinam suba, ale przód za głośno gra w stosunku do basów z bagażnika i muszę to zmienićSmile

dzięki!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) Tuning


VolkswagenTouran

28 990

2011r.

207 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

48 690

2018r.

110 080 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

49 900

2017r.

88 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf Plus

15 900

2006r.

182 850 km

lubelskie

VolkswagenGolf

28 900

2009r.

193 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System