Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
borka115

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: VW Bora 115KM AJM 1.9 TDI 2000r
Piwa: 13/5
Wysłany: Nie 26 Paź 2014, 19:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Przykładowy

http://allegro.pl/zarowka-led-t5-r5-12v-zegary-kokpit-1-00zl-gratis-i4667658272.html

do jednego wchodzi 4 szt

odradzam kupować Ledy bo ja miałem białe a w ringach świeciły na niebiesko i musiałem wyjąć bo bym dowód stracił.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lukeranger

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: VW Bora 1.6 101KM 1999r. sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 28 Paź 2014, 02:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Super, wielkie dzięki, za szybką odpowiedź i dokładną informację Laughing

Wygląda na to, że będę miał nowe robótki ręczne Wink

A możesz jeszcze powiedzieć jak jest z dostępem do tych żaróweczek po wyjęciu lampy, da się palca wcisnąć?

A czy ktoś jeszcze może wymieniał te żaróweczki i wstawiał LEDy i też świeciły na niebiesko? Szczerze to bym wolał wsadzić ledy, bo przy trwałości zwykłych żaróweczek za chwilę będę musiał znowu dobierać się do lamp. No ale oczywiście jak mają świecić na niebiesko, to odpadają.
Powrót do góry
lukeranger

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: VW Bora 1.6 101KM 1999r. sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 28 Paź 2014, 04:02
Temat postu:

Wymiana żaróweczek w ringach lamp typu Angel Eyes


W prawdzie odpowiadam samo sobie, ale może poniższe informację okażą się pomocne innym forumowiczom.

Na forum innej marki, ale na przykładzie lamp z ringami tego samego producenta, znalazłem informacje i sporo pomysłów jak wymienić standardowe żarówki T5 na żarówki LED T5.

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/68740-pwymiana-zarowek-w-ringach-fk-na-diody/

Ogólnie okazuję się że to wcale nie jest takie łatwe, ponieważ montując LEDy możemy mieć problem z bardzo szybkim ich przepalaniem się, a żeby temu zapobiec dodatkowo jesteśmy zmuszeni montować do instalacji rezystory i stabilizatory napięcia.

Poza tym efekt nie musi być wcale taki zadowalający, ponieważ jak byśmy się nie namęczyli to i tak diody zawsze w pewnym stopniu będą świeciły punktowo, a jedynie możemy zminimalizować ten efekt. Kolejna sprawa to to, że musimy trafić na dobre diody, kupujemy niby białe, ale jedne mogą faktycznie świecić na biało, a drugie mogą mieć odcień niebieski.

Osobiście pozostanę jednak przy zwykłych żaróweczkach, a jedynie pokuszę się na 2 Waty. Żółty odcień ringów też jest ładny i przełamuje tą "wszechobecną biel" w lampach Wink
Powrót do góry
borka115

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: VW Bora 115KM AJM 1.9 TDI 2000r
Piwa: 13/5
Wysłany: Wto 28 Paź 2014, 16:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


lukeranger napisał:
A możesz jeszcze powiedzieć jak jest z dostępem do tych żaróweczek po wyjęciu lampy, da się palca wcisnąć?


Jeżeli chodzi o dostępność to musisz wyciągać lampy co wiąże się z demontażem zderzaka.Ja mam już taką wprawę że 10 min zajmuje wyjęcie i kolejne 10 min wkładam zderzak(+-2 min).Problem dopiero zaczyna się przy wymianie żarówek.
Zaopatrz się w śrubokręt lub drut o długości nie mniejszej niż 30 cm i wtedy lampa wyjęta i po kolei wkładasz każdą żaróweczkę.

LEDy świecą kierunkowo więc nie będziesz miał super efektu (wiem bo sam to przerabiałem jak chcesz to mogę odsprzedać Ci cały komplet białych).

Ja poszedłem po mniejszej linii oporu i zamontowałem żarówki tylko w środkowych ringach do któych jest łatwiejszy dostęp i nie trzeba lamp wyciągać.Efekt dają naprawdę fajny i można wymienić kiedy jest potrzeba.Świecą jak pokojówki.

Jeżeli chodzi o trwałość to nie wiem jaką mają ledy ale zwykłe żarówki wystarczają na ok 2 lata.

Pamiętaj że ledy jak i żarówki mają biegunowość więc po włożeniu w ringi podłącz lampę (bez montażu całości) i sprawdź czy świeci.Musisz też pamiętać żeby nie wymieniać żarówek i ledów na włączonym zasilaniu bo na pewno zrobisz zwarcie więc proponuje kupić kilka bezpieczników 5A małych.Jeżeli nie będzie świecić to musisz obrócić żarówkę.
Daj znać jak poszło.Powodzenia
Powrót do góry
borka115

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: VW Bora 115KM AJM 1.9 TDI 2000r
Piwa: 13/5
Wysłany: Sob 15 Lis 2014, 18:44
Temat postu:

Re: Wymiana żaróweczek w ringach lamp typu Angel Eyes


lukeranger napisał:
Osobiście pozostanę jednak przy zwykłych żaróweczkach, a jedynie pokuszę się na 2 Waty. Żółty odcień ringów też jest ładny i przełamuje tą "wszechobecną biel" w lampach


Zgadzam się z Tobą.Są żarówki 1.2 wata i 2 watowe.Żółte światło też jest ładne a jak samochód ma się wyróżniać to zdecydowanie bez ledów bo to ma już każdy samochód.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Lis 2014, 18:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukeranger

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: VW Bora 1.6 101KM 1999r. sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 02:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Witam ponownie.

Miałem teraz kilka dni urlopu i w końcu wziąłem się za wymianę żaróweczek w ringach. Zabieg zakończył się oczywiście powodzeniem, ale co się nawalczyłem, to moje Confused Z niektórymi żaróweczkami naprawdę jest niemały problem, ponieważ dostęp jest prawie, że zerowy, no ale czego się nie robi dla dobrego wyglądu.

Ostatecznie wstawiłem zwykłe żaróweczki T5 12V 1,2W. Szukałem po sklepach takich żaróweczek tylko że 2W, no ale nigdzie ich nie dostałem, dlatego też musiało zostać po staremu - 1,2W. Taka mała poprawka, tego co napisał "borka115", zwykłe żaróweczki nie mają biegunowości, także nie ma znaczenia jak je wsadzimy, muszą świecić Laughing
Początkowo myślałem, że mam poprzepalane żaróweczki, bo świeciły mi po 1/4 ringów w każdej lampie, tylko dziwne było, że były to te same części w obu lampach. Po rozebraniu okazało się, że całkowicie były powyciągane żaróweczki od ringów, a czemu... to nie mam zielonego pojęcia, co poprzedni właściciel chciał uzyskać, ale wydaje mi się, że po prostu nie chciało mu się ich wymieniać.

Oczywiście do wymiany żaróweczek całkowicie wyciągnąłem lampy z samochodu, no i oczywiście, żeby to uczynić trzeba było zdemontować przedni zderzak, ale to faktycznie chwila roboty.

Tak wyglądają gniazdka żaróweczek wyciągnięte z lampy:





Tak wyglądają lampy z wymienionymi żaróweczkami. Na zdjęciach ringi świecą na biało, ale w rzeczywistości barwa jest żółta - ciepła.



Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenT-Roc

84 900

2019r.

89 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

28 990

2014r.

145 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

25 900

2011r.

225 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

22 800

2010r.

193 000 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

87 300

2020r.

32 659 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System