Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bruneros

Dyskutant



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnoslaskie
Posiadane auto: Bora 2.0 APK Automat
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 21 Maj 2010, 12:03
Temat postu:

Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Witam !

zakupilem i bede montowac lampy Depo/FK Angel Eyes.

no i tu mam 2 pytania:

1) w lamach tych dlugie nie swieca razem z soczewka, a powinny chyba - jak najpieiej zmusic lampy czy tez instalacje by dlugie swiecily razem ze swiatlami mijania ?

2) w mojej borce fabrycznie nie mialem halogenow i instalacji do ich podlaczenia. nowe lampy maja halogen i chcialbym moc korzystac - ktos samodzielnie przerabial takie podlaczenie ?

a moze wogole znacie jakiegos dobrego elektryka, ktory we wroclawiu za nie duze pieniadze podlaczy to i nie spartoli ??

MK
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pią 21 Maj 2010, 12:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Mam takie same lampy. Jak się włącza długie to automatyczne wyłączają się światła mijania, tak jest fabrycznie. Zeby nie spalić trawy przed autem..heh..Smile Nie wiem czy jest sens żeby przerabiać instalacje żeby świeciły długie z mijania razem?? Ja nie narzekam, bo dobrze oświetlają drogę po ustawieniu. Co do przeciw-mgielnych to już jest więcej zachodu. Instalacje trzeba przerobić są podobno do tego jakieś zestawy za 150-200zł i zmienić włącznik świateł na taki z pozycja na przeciwmgielne przód ok 50zł + robocizna elektryka. Średnio się to opłaca.
Ja miałem przeciw-mgielne już seryjnie i montaż zajął mi ok 40 min.

Radziłbym przed montażem przejechać je silikonem, to miejsce gdzie plastikowy klosz łączy się z reszta lampy na około i zamontować gumowe odpowietrzniki ze starych lamp, bo bez tego klosze FK bardzo lubią parować i wygląda to tragicznie.
Nie wiem czy masz zamiar montować do nich ksenony, a jeżeli nie to polecam żarówki H7 OSRAM Cool Blue, maja barwę światła 4000K i wytrzymują dłużej niż zwykłe żarówki. Co jest ważne bo jak Ci się jakaś spali i będziesz musiał ją wymienić to zobaczysz ile to zajmuje czasu i jak ciśnienie skacze przez brak dostępu do wnętrza lampy... Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
bruneros

Dyskutant



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnoslaskie
Posiadane auto: Bora 2.0 APK Automat
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 21 Maj 2010, 14:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


no właśnie najbardziej obawiam sie ewentualnej wymiany zarowki... gdzies czytalem ze do wymiany ludzie sciagaja zderzak - tj. demontuja lampe, bo o ile jakos zarowke da sie wlozyc to zalozyc ta gumę to jest dramat jakis Smile silikonem nie bede kleil - niby na to jest gwarancja, ale odpowietrzniki przeloze z ori lapm - z tego co widzialem w tych depo sa jakies resztki nadlewek gumy i jakas gombka...

ad swiecenia dlugich i krotkich na raz - nie wiem czy to jest jakas niedoróba czy tak ma byc - w innych autach dlugie swica razem z krotkimi, a tu instalacja jest przystosowana do dwuzarnikowej zarowki H4 gdzie dwa wlokna swiecic razem nie mogą, wiec pewnie jest fabrycznie jakis przekaznik czy inne ustrojstwo, ktore odcina na czas swiecenia dlugich krotkie... myslalem ze jest jakas zworka na przekazniku ale ponoc w borze nie ma przekaznikow swiatel tylko wszystko siedzi w przelaczniku i manetkach..

zobacze jak swieca lampy ale na xenona chyba sie nie skusze - nie mam spryskow itd. i wiecej problemu niz to warte moglo by byc... stare lampy w sumie mialem w dobrym stanie, ale do jednej strasznie duzo syfu nalecialo do srodka bo zgubila sie jedna zaslepka i nie wiem czemu powypalaly sie od gory odblysniki... noca drogowe nie oswietlaly prawie nic.. wiec kupilem ten wynalazek DEPO...

jutro monaz.... zobaczymy Very Happy
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pią 21 Maj 2010, 19:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Jak je zamontowałem bez oryginalnych odpowietrzników to całe zaparowały i się załamałem. Nie ma co reklamować bo to bez sensu. Po lekkim podpicowaniu z silikonem i gumkami bez gąbki żeby wentylacja była lepsza jest ok, no ale za drugim razem.

Tak szczerze to bo Bory nie ma dobrych zamienników jeśli chodzi o lampy. A oryginałów nie chciałem kupować bo kiepsko świeciły Sam szukałem, pytałem i w końcu zdecydowałem się na te firmy FK. Gdyby ta zaślepka była plastikowa jak w oryginalnych lampach na zatrzaski to by były idealne. No ale nić nie jest idealne Surprised

Ja musiałem wymienić bo stare były bardzo zmatowione i gościu na przeglądzie się nawet do nich przyczepił. Ostatnio wymieniałem żarówkę od kierunku od pasażera, ale na szczęście to na samej górze i tylko odchyliłem gumową zaślepkę i udało się bezstresowo wymienić.

Liczy się efekt wizualny, bo świetnie wyglądają U mnie po mieście jeżdżą takie jak moja ze 4 zielone, ale to moja rzuca się w OCZY i to się liczy... Pozdro... Cool
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
bruneros

Dyskutant



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnoslaskie
Posiadane auto: Bora 2.0 APK Automat
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 09:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


lampy zamontowalem na zarowkach h7 +50% swieca niezle, nie bylo problemow z ich ustawieniem no i rzeczywiscie troche parują, ale na zasadzie ze w czasie jazdy jest ok, ale jak wylacze auto delikatnie od dolu podchodza parą... napisze o tym do sprzedajacego.

zauwazylem natomiast jedna niepokjaca rzecz - lewy reflektor od kierowcy chyba dosyc mocno ogranicza przeplyw zasysanego powietrza - bo gumowa zaslepka soczewki dosyc mocno przytyka rura ssącą dolotową która jest w lewym narozniku - no i albo mi sie wydaje, albo auto jakby stracilo troche mocy w zakresie srednich obrotów - 2-3 tys, auto chodzi glosniej potem jak sie wkreci jest ok. mam 2.0 beznzyne. nie wiem czy mi sie wydaje, ale pokombinuje jeszcze ze zdjeciem tej gornej osłony i zobacze czy jest jakas zmiana. ale jezeli moje podejrzenia okaza sie sluszne to uwazam to za niezly bubel...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 09:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 14:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Jestem ciekawy co odpisze Ci sprzedawca?? A jeśli chodzi o to że lampa ogranicza przepływ powietrza i auto straciło moc to raczej nie wierze w to.

Ja nie miałem w ogóle tego plastiku na starej lampie a jak montowałem nowe to okazało się że w tej rurze za lampą jest papierek po jakimś cukierku. Jeździłem jakiś czas beż tego plastiku, zanim ustawiłem światła u diagnosty, później zamontowałem plastik i nie zauważyłem żeby coś było nie tak. Różnica tkwi w tym ze ja mam diesla i jak jest turbina to i tak ciągnie.
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
stefany

Dyskutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: TOURAN 2004 HIGHLINE 2.0 TDI 136 KUCY --------------- BORA 2000 BASIS 1,9TDI 115 KUCY
Piwa: 4/5
Wysłany: Wto 19 Paź 2010, 16:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


bruneros napisał:


ad swiecenia dlugich i krotkich na raz - nie wiem czy to jest jakas niedoróba czy tak ma byc - w innych autach dlugie swica razem z krotkimi, a tu instalacja jest przystosowana do dwuzarnikowej zarowki H4 gdzie dwa wlokna swiecic razem nie mogą, wiec pewnie jest fabrycznie jakis przekaznik czy inne ustrojstwo, ktore odcina na czas swiecenia dlugich krotkie... myslalem ze jest jakas zworka na przekazniku ale ponoc w borze nie ma przekaznikow swiatel tylko wszystko siedzi w przelaczniku i manetkach..


hmmmmm vw nie robil przekaznikow swiatel ale w niektorych vw mozna zrobic zworke na przekazniku halogenow przednich lub w miejscu gdzie fabrychnie powinien byc przekaznik halogenow [ wersja bez halogenow ]
ja zmienilem lampy z h4 org na org xenony i jest to bardzo denerwujące dodatkowo skraca zywotnosc zarnikow xenonowych.
zworka na tym przekazniku w niektorych vw jest robiona fabrycznie [ np: vw t4 golf3 ] i sa wersje gdzie pala sie dwa wlokna w zarowce h4 i w niczym to nie przeszkadza .
z racji tego ze mnie takie wylaczanie sie mijania przy wlaczeniu drogowych denerwuje to napewno bede probowal to opanowac. o efektach napisze.
Powrót do góry
Marelek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Volkswagen Bora 1.9 TDI AJM, 115KM, 2000r
Piwa: 36/3
Wysłany: Sro 20 Paź 2010, 14:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Witam.

Jeśli chcesz mieć światła drogowe i mijania jednocześnie to połącz przełączniki tak jak jest w golfie IV.
To jest chyba jedyna różnica w instalacji między borą, a golfem.
Schematy masz w manualach.
_________________
Pozdrawiam.
Mariusz
Powrót do góry
borka115

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: VW Bora 115KM AJM 1.9 TDI 2000r
Piwa: 13/5
Wysłany: Sro 20 Paź 2010, 21:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Jestem szczęśliwym posiadaczem lamp FK i mogę coś o nich napisać.Jak dla mnie różnica do oryginału jest kolosalna jeżeli chodzi o jakość oświetlenia drogi.Dodatkowo zainwestowałem w przetwornice xenon i jeżeli chodzi o oświetlenie drogi to bajka ale za to radio cb ma duże szumy.Jeżeli chodzi o wymianę żarówek to faktycznie szału nie ma i trzeba się troszkę namęczyć zwłaszcza z założeniem gumki ochronnej.Dobrze koledzy zauważyli że gumka ochronna na lewej lampie ogranicza dopływ powietrza co znacząco zwiększa spadek mocy i zwiększa zużycie paliwa bo wtedy zmienia się mieszanka i jest bardziej bogata w paliwo.Jedynym wyjściem z tej sytuacji po metodach prób i błędów jest zdjęcie z lewej lampy gumki,wymiana plastiku na ten który jest dołączony w zestawie ponieważ zmienia się rozmiar lampy i dokładne dopasowanie tego plastiku ponieważ ma specjalne zaczepy na dole.Każdy z was wybierze dla siebie najlepsze rozwiązania ale osobiście uważam że takie jest najlepsze.
Ja mam zdjętą gumkę z lewej lampy i mam wrażenie że osiągi są nawet lepsze bo więcej powietrza dostaje silnik a dodatkowo lepiej mi drogę oświetla.Jeżeli chodzi o świecenie krótkich z długimi to w oryginale tak nie ma ale dla mnie to nie problem bo długich prawie nie używam dlatego że krótkie powalają mnie na nogi w jakości oświetlenia drogi.
Powrót do góry
abelardo

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 22:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Witam ponownie. Mam taki problem, otóż miałem stłuczkę i w moim Touranie mam do wymiany obie przednie lampy i parę inny części, co wiąże się ze znacznymi kosztami. Dlatego chciałbym zakupić jakieś zamienniki przednich lamp. Ktoś mi polecał lampy firmy VISTEON, ktoś inny DEPO no i hella, no ale te ostatnie są chyba dość drogie, to odpada. Czy mógłby mi ktoś poradzić jakie lampy wybrać? Za podpowiedź z góry wszystkim dziękuję. Nie ukrywam, że czas mnie goni. Może Moder jak znajdzie chwilę wolnego czasu to mi coś podpowie, dzięki z góry Sad
Powrót do góry
borka115

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: VW Bora 115KM AJM 1.9 TDI 2000r
Piwa: 13/5
Wysłany: Wto 23 Sie 2011, 18:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Na allegro masz tego baaardzo dużo.

Przykładowa aukcja

http://moto.allegro.pl/vw-turan-oryginal-kompletny-nie-anglik-i1778212730.html

Powodzenia
Powrót do góry
bruneros

Dyskutant



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnoslaskie
Posiadane auto: Bora 2.0 APK Automat
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 25 Sie 2011, 11:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


generalnie po roku uzytkowania musze wszystkim odradzic lampy FK/Depo do Bory...

1) wymiana zarowki to jakis koszmar - najlepiej zdjac zderzak i wyjac lampe Smile bo zalozenie gumki oslonki to jakas masakra. mozna nie zakladac ale wtedy lampa sie usyfi od wewnatrz..

2) oba klosze dostały jakis dziwnych mikropęknięć od wewnątrz.

3) mimo ze gumki oslonki sa zalozone prawidlowo i niezwykle dokladnie, klosze zaszły taka mgiełką od wenatrz.

4) chrom gdzieniegdzie przy projektorze soczewkoym zaczal odlazic


generalnie szajs. mam gwarancje, ale co z tego jak aby je odeslac musze je zdemontowac i pewnie sprzedający powie ze uzywalem za mocnych zarowek a sa normalne..
Powrót do góry
Gdancu

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy/Śląsk
Posiadane auto: Vw Bora 1.9 TDI 130PS
Piwa: 3/19
Wysłany: Czw 25 Sie 2011, 13:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Zawsze warto spróbować Smile
Powrót do góry
borka115

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: VW Bora 115KM AJM 1.9 TDI 2000r
Piwa: 13/5
Wysłany: Czw 25 Sie 2011, 18:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Do bruneros.Wiem o czym piszesz bo obserwuje to samo choć sama soczewka i lampa nie ciepi a co za tym idzie oświetlenie drogi mimo wszystko jest o milion razy lepsze niż przy starych lampach.

Jak jesteś mocno niezadowolony to nowe lampy oryginalne w serwisie to ok 1.5 do 2 tyś plus wymiana albo oryginalne używane xenony ok 2 tyś.Pozdrawiam
Powrót do góry
Grzeslaw

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): PO
Posiadane auto: Bora 1,9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 15:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Lampy Depo/FK Angel Eyes podlaczenie


Witam, przymierzam się do kupienia lamp soczewkowych, i tu pojawia się moje pytanie: wybrać model z halogenami czy bez? (pierwotnie nie mam halogenów ''z przodu''. Ktoś wyżej pisał że coś trzeba przerabiać inny włącznik itp? I drugie pytanie, lampy które wybrałem posiadają homologacje E11 czyli W.Brytania, czy ten model lamp można dostosować do ''naszych'' dróg? Poniżej typ który zamierzam kupić.

http://allegro.pl/lampy-przednie-angel-eyes-vw-bora-chrom-halogen-i1779318153.html

ewentualnie ten model:

http://allegro.pl/reflektor-nowy-vw-bora-chrom-ring-angel-eyes-wwa-i1785863518.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenUp!

23 000

2013r.

81 000 km

lubelskie

VolkswagenSharan

64 999

2014r.

205 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

26 900

2011r.

213 000 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

116 900

2018r.

80 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

32 900

2008r.

228 147 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System