Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lasze

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: VW Touareg V10 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Cze 2010, 16:43
Temat postu:

Wymiana Turbiny silnik V10


Witam.Kupilem przed 10 dniami lekko uderzonego Touarega(lampa prawa interkuller blotnik) po naprawie i podlaczeniu interkulera i uruchomieniu silnika, leci olej gdzies kolo turbiny i kapie na ziemie.Samochod na pierwszej jezdzie dymi na niebiesko olejem? nie ma sily i nie przyspiesza!!TURBINA???Trzeba do wymiany wyjac silnik??Jak?od dolu od gory? Duzo pracy? Da sie wymienic na podworku?A moze turbiny sa dobre i trzeba skasowac blad i wszystko bedzie dobrze? a wyciek oleju to tylko uszczelka?Podczas dodawania gazu do 3000obr. weze od interkulera do kolektora ssacego sa miekkie ,a nawet powiedzialbym ze wystepuje tam podcisnienie. Czyli turbiny nie chodza a silnik zasysa powietrze jak normalny silnik bez turba.Co robic.Lysy to chyba juz nie bede ,ale siwy Very Happy Silnik ma przejechane 89tys servisowany samochod kupiony w niemczech.To ma byc VW??Gdzie jest ta niemiecka solidnosc i niezawodnosc.?Napiszcie co wy o tym wszystkim sadzicie. Pozdrawiam i czekam na dobre wiadomosci.
Powrót do góry
skype status
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Nie 06 Cze 2010, 00:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


Jak się kupuje rozbite auto to trzeba się z tym liczyć, że usterek będzie na pewno o wiele więcej niż te co widać gołym okiem. Proponuje porządny serwis i kompleksową diagnostykę. Samemu nić się nie zdziała... Cool
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
lasze

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: VW Touareg V10 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Cze 2010, 07:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


Parker86 napisał:
Jak się kupuje rozbite auto to trzeba się z tym liczyć, że usterek będzie na pewno o wiele więcej niż te co widać gołym okiem. Proponuje porządny serwis i kompleksową diagnostykę. Samemu nić się nie zdziała... Cool


No wiadomo ze zawsze cos tam sie przeoczy i na koncu naprawa jest jeszcze raz drozsza mam w tym doswiadczenie bo tych aut w moim zyciu juz sie troche przewinelo i wiekszosc to byly po malym wypadku mozna powiedziec sprawy kosmetyczne. Jednak od udezenia w niterkuller nie rozlatuje sie turbina no to chyba jest jasne.W koncu pogodzilem sie z tym ze musze jeszcze wlozyc w to auto dwie turbiny , ale nadal nie moge zrozumiec tego cwaniactwa.Auta sie pozbyc z pomoca ubezpieczalni i wyjsc z tej sprawy na czysto ,a nastepny niech sie martwi , w koncu on jest glupi bo mogl sobie najlepiej kupic odrazu nowe auto to nie mial by klopotow.
Powrót do góry
skype status
Amos

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Touareg
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lip 2010, 00:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


Z tym silnikiem to kaszana -do wymiany turba trzeba wyjąć silnik w serwisach mają nawet jakieś specjalne do tego wózki. Ale większym problemem jest prawidłowa diagnoza ,ten silnik występował tylko w 2 modelach i niektórzy mechanicy na oczy go niewidzieli.
Ja nadal się męczę ze swoim, a co jeden to mądrzejszy wymieniłem kilka części i nadal kicha , boję się że pozostanie mi tylko turbo nówka serwis ok.7000 zł Allegro używka duuużo taniej ale kto mi da pewność że nie poleci za parę km. A niestety turbiny tu są 2.
Powrót do góry
lasze

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: VW Touareg V10 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 15:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


Amos napisał:
Z tym silnikiem to kaszana -do wymiany turba trzeba wyjąć silnik w serwisach mają nawet jakieś specjalne do tego wózki. Ale większym problemem jest prawidłowa diagnoza ,ten silnik występował tylko w 2 modelach i niektórzy mechanicy na oczy go niewidzieli.
Ja nadal się męczę ze swoim, a co jeden to mądrzejszy wymieniłem kilka części i nadal kicha , boję się że pozostanie mi tylko turbo nówka serwis ok.7000 zł Allegro używka duuużo taniej ale kto mi da pewność że nie poleci za parę km. A niestety turbiny tu są 2.


Witam. Jestem po wymianie turbiny!!!!!. Wszystko mozna zrobic tylko czasami kosztuje to duzo pracy i wysilku. Ja mojej pracy nie licze w zlotowkach wiec wyszlo to w miare tanio.Poza tym zebralem kilka doswiadczen z ktorymi moge sie podzielic. Po pierwsze do wymiany turbiny nie potrzeba wyciagac silnika! Ja to zrobilem z reka na sercu z zabudowanym silnikiem.Trzba miec duzo narzedzi i podnosnik albo kanal i male zgrabne rece.Wyciagniecie turbiny to ok. 1 dzien i zamontowanie tez jeden dzien.Wiecej informacji e-mail laszewski@arcor.de. Pozdrawiam Irek
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 15:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TOUAREG V10 TDI

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: VW TOUAREG V10 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 08:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


WITAM
JA TEZ WYMIENIŁEM TURBINE BEZ WYCIAGANIA SILNIKA I TAK JAK KOLEGA NAPISAŁ 2DNI
Powrót do góry
papluch

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kowalewo Pomorskie
Posiadane auto: Passat b5 1.9TDI Touareg V10
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Paź 2018, 14:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


Możecie koledzy podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas wymiany bo przymierzam się do wymiany. Mam kanał i spore zaplecze narzędziowe a nawet dokupić to nie problem w porównaniu do tego co wołają Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touareg »

Opinie o samochodach Volkswagen Touareg - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

88 000

2017r.

129 300 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf Sportsvan

42 990

2015r.

100 000 km

wielkopolskie

VolkswagenCaddy

45 990

2017r.

247 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

9 900

2003r.

160 000 km

łódzkie

VolkswagenBeetle

49 900

2015r.

92 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System