Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lasze

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: VW Touareg V10 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Cze 2010, 16:43
Temat postu:

Wymiana Turbiny silnik V10


Witam.Kupilem przed 10 dniami lekko uderzonego Touarega(lampa prawa interkuller blotnik) po naprawie i podlaczeniu interkulera i uruchomieniu silnika, leci olej gdzies kolo turbiny i kapie na ziemie.Samochod na pierwszej jezdzie dymi na niebiesko olejem? nie ma sily i nie przyspiesza!!TURBINA???Trzeba do wymiany wyjac silnik??Jak?od dolu od gory? Duzo pracy? Da sie wymienic na podworku?A moze turbiny sa dobre i trzeba skasowac blad i wszystko bedzie dobrze? a wyciek oleju to tylko uszczelka?Podczas dodawania gazu do 3000obr. weze od interkulera do kolektora ssacego sa miekkie ,a nawet powiedzialbym ze wystepuje tam podcisnienie. Czyli turbiny nie chodza a silnik zasysa powietrze jak normalny silnik bez turba.Co robic.Lysy to chyba juz nie bede ,ale siwy Very Happy Silnik ma przejechane 89tys servisowany samochod kupiony w niemczech.To ma byc VW??Gdzie jest ta niemiecka solidnosc i niezawodnosc.?Napiszcie co wy o tym wszystkim sadzicie. Pozdrawiam i czekam na dobre wiadomosci.
Powrót do góry
skype status
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Nie 06 Cze 2010, 00:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


Jak się kupuje rozbite auto to trzeba się z tym liczyć, że usterek będzie na pewno o wiele więcej niż te co widać gołym okiem. Proponuje porządny serwis i kompleksową diagnostykę. Samemu nić się nie zdziała... Cool
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
lasze

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: VW Touareg V10 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Cze 2010, 07:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


Parker86 napisał:
Jak się kupuje rozbite auto to trzeba się z tym liczyć, że usterek będzie na pewno o wiele więcej niż te co widać gołym okiem. Proponuje porządny serwis i kompleksową diagnostykę. Samemu nić się nie zdziała... Cool


No wiadomo ze zawsze cos tam sie przeoczy i na koncu naprawa jest jeszcze raz drozsza mam w tym doswiadczenie bo tych aut w moim zyciu juz sie troche przewinelo i wiekszosc to byly po malym wypadku mozna powiedziec sprawy kosmetyczne. Jednak od udezenia w niterkuller nie rozlatuje sie turbina no to chyba jest jasne.W koncu pogodzilem sie z tym ze musze jeszcze wlozyc w to auto dwie turbiny , ale nadal nie moge zrozumiec tego cwaniactwa.Auta sie pozbyc z pomoca ubezpieczalni i wyjsc z tej sprawy na czysto ,a nastepny niech sie martwi , w koncu on jest glupi bo mogl sobie najlepiej kupic odrazu nowe auto to nie mial by klopotow.
Powrót do góry
skype status
Amos

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Touareg
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lip 2010, 00:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


Z tym silnikiem to kaszana -do wymiany turba trzeba wyjąć silnik w serwisach mają nawet jakieś specjalne do tego wózki. Ale większym problemem jest prawidłowa diagnoza ,ten silnik występował tylko w 2 modelach i niektórzy mechanicy na oczy go niewidzieli.
Ja nadal się męczę ze swoim, a co jeden to mądrzejszy wymieniłem kilka części i nadal kicha , boję się że pozostanie mi tylko turbo nówka serwis ok.7000 zł Allegro używka duuużo taniej ale kto mi da pewność że nie poleci za parę km. A niestety turbiny tu są 2.
Powrót do góry
lasze

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: VW Touareg V10 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 15:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


Amos napisał:
Z tym silnikiem to kaszana -do wymiany turba trzeba wyjąć silnik w serwisach mają nawet jakieś specjalne do tego wózki. Ale większym problemem jest prawidłowa diagnoza ,ten silnik występował tylko w 2 modelach i niektórzy mechanicy na oczy go niewidzieli.
Ja nadal się męczę ze swoim, a co jeden to mądrzejszy wymieniłem kilka części i nadal kicha , boję się że pozostanie mi tylko turbo nówka serwis ok.7000 zł Allegro używka duuużo taniej ale kto mi da pewność że nie poleci za parę km. A niestety turbiny tu są 2.


Witam. Jestem po wymianie turbiny!!!!!. Wszystko mozna zrobic tylko czasami kosztuje to duzo pracy i wysilku. Ja mojej pracy nie licze w zlotowkach wiec wyszlo to w miare tanio.Poza tym zebralem kilka doswiadczen z ktorymi moge sie podzielic. Po pierwsze do wymiany turbiny nie potrzeba wyciagac silnika! Ja to zrobilem z reka na sercu z zabudowanym silnikiem.Trzba miec duzo narzedzi i podnosnik albo kanal i male zgrabne rece.Wyciagniecie turbiny to ok. 1 dzien i zamontowanie tez jeden dzien.Wiecej informacji e-mail laszewski@arcor.de. Pozdrawiam Irek
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 15:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TOUAREG V10 TDI

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: VW TOUAREG V10 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 08:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


WITAM
JA TEZ WYMIENIŁEM TURBINE BEZ WYCIAGANIA SILNIKA I TAK JAK KOLEGA NAPISAŁ 2DNI
Powrót do góry
papluch

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kowalewo Pomorskie
Posiadane auto: Passat b5 1.9TDI Touareg V10
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Paź 2018, 14:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Wymiana Turbiny silnik V10


Możecie koledzy podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas wymiany bo przymierzam się do wymiany. Mam kanał i spore zaplecze narzędziowe a nawet dokupić to nie problem w porównaniu do tego co wołają Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touareg »

Opinie o samochodach Volkswagen Touareg - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPolo

13 800

2009r.

172 000 km

pomorskie

VolkswagenTiguan

35 900

2011r.

175 101 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

44 900

2013r.

193 874 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

37 900

2013r.

298 350 km

lubelskie

VolkswagenTouran

23 800

2010r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System