Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) zamiana rcd500 na rns510



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eminem

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): makow
Posiadane auto: touran high l 2.0 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 10 Lip 2010, 19:47
Temat postu:

zamiana rcd500 na rns510


Witam serdecznie wszystkich.Szukałem tego tematu jest wiele wątków,ale wszystko pobierznie albo bardzo profesjonalnie .Jest wiele również błędów typu rcd510 narns510 itp. Mam or. rcd500 z telefonem kupiłem rns510 co potrzebne jest do wymiany i jakie problemy napotkam. Jak wogóle wyrwać stare radio bez szkód.Myślę,że temat bardzo na czasie,a forum jest między innymi żeby takim ciemnym ludziom pomagać anie tylko się mądrzyć.Liczę na państwa pomoc inteligencje i wyrozumiałość. Dziękuje za poważne potraktowanie dla mnie ważnej sprawy. Emilian
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 05:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) zamiana rcd500 na rns510


Do wymiany masz:

Moduł CAN Gateway - ok 350zł nowy,
Adaptor antenowy - ok 80zl

Jesli beda problemy z odbiorem radia to i wzmacniacze antenowe - koszt 150zł / szt

Stare radio wyjmujesz po zdjęciu panelu przedniego i odkręceniu 3 śrub TORX.

Wszystko by było najlepiej jak bys miał Kierownice multi i pełny FIS na zegarach.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
PanBambaryla

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Touran Trendline/upgr. HighLine 2.0 BMN 11.2007 RNS-510
Piwa: 5/8
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 09:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) zamiana rcd500 na rns510


Posiadam RNS-510 od początku i śledzę to forum.

Znajdziesz tam sporo informacji na temat aktualizacji firmware, map i inne ciekawostki.

Właśnie pojawił się podobny do Twojego wątek:

Kod:
http://vwnavi.com/showthread.php/13899-Please-help!-Checklist-for-upgrade-RCD510-gt-RNS510!-Golf-R.


(kopiuj-wklej: sorry, nie mogę wstawić linku, jak wyżej - gdyż jest tam znak "!", którego mechanizm forum nie przetwarza).

Pewnie kolega Spacewalker ma rację, co do listy zakupów - ja bym jednak zaczął od wstawienia RNSa zamiast RCD i sprawdził, czego Ci brakuje do pełni działania.
_________________
Pzdr, Bam
Powrót do góry
gadu-gadu
eminem

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): makow
Posiadane auto: touran high l 2.0 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 09:10
Temat postu:

zmiana rcd500 na rns510


Dzięki serdeczne za odpowiedż Spacewalker a teraz co do anteny rcd 500 ma też dwie anteny radiowe tak jak rns510 . Tak ,żę nie potrzebuję adaptera antenowego.Oczywiśie nie chcę się mądrzyć sorry.jeżeli się mylę to napisz .Wiem również ,że ten plastik wokół radia muszę wyrywać delikatnie.Chociaż sprawdzę naniemieckim forum bo najprawdopodobniej trzeba zacząć od schowka na desce roz. tzn. nad klimatronikiem u góry.Wyjęcie tego plastiku opisał też Touranek oczywiście jest ryzyko nowa maskownica wokół radia 40 euro. A teraz co do modułu gateway nie wiem nawet co to jest i poco mito jest potrzebne .Słyszałem .żę do telefonu muszę przepią jeden pin we wtyczce ale na razie to ciągle szukam schematu gniazd w aucie.Nie mniej jednak wieeeeelkie dzięki Space za zajęcie się tematem my ślę żesię odezwiesz Ja jak już poruszyłem ten temat na forum to go doprowadzę do końca nie tak jak jest wzwyczaju ktoś ma problem to pisze jak najęty a jak go rozwiąże tomilczy,tak jest w 90 procent przypadków przez co nie jest to nikomu potrzebne . LUDZIE doradzają a delikwent po naprawie nic nie pisze,pytam po co ktoś zajmuje czas na forum jak póżniej i tak problem jest nie wyjaśniony.Dziękuje jeszcz raz Emilian

Dzięki Bambaryla sprawdzam jeszcze raz obiecuję żę wyjaśnię mam nadzieję żę zWaszą pomocą wszystko do końca Emilian

Scalony przez Emiś
Pkt 20 RF
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 15:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) zamiana rcd500 na rns510


Potrzebujesz adaptor bo RNS 510 ma inne wejscie anten (ten z dwie) i kabelki są węzej i podłaczane własnie przez ten adaptor.
Nowy Can gateway potrzebujesz choc by po to by wyeliminowac problem z rozładowaniem akku. VW naprawił to w modelach po 2007 roku, mozesz dokupic taki "konwerter" który to jakos omija i dod ma Tv Free - koszt tez ok 300zł. Rns 510 nie uspi się poprawnie i rano nie odpalisz auta bo akku Ci padnie. To nie tylko w touranach jest ten problem , w kazdym aucie do 2007r tj Golf, Passat itp
tak wygląda adaptor


A tak wyglada tył RNS 510


a tak tył MFD2

_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 15:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
eminem

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): makow
Posiadane auto: touran high l 2.0 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 15:41
Temat postu:

zamiana rcd500 na rns510


Dzięki Space to miło ,że ktoś jeszcze żyje moim problemem . Dodam tylko ,żę rozmawiałem z majstrem który to montuje powidział że wyjmuje stare iwkładam nowe wszystko Teraz szukam chyba na allegro tego gateway. oczywiście nie wiem jak to ugryżć ale walcze ,Space mam jeszcze jeden problem ale nie chce przeginać jak mogę to proszę napisz. A wogóle to gdzie ten gateway wpiąć. Dzięki Emilian
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 21:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) zamiana rcd500 na rns510


Can gateawy musisz wymienic , jest na włacznikiem swiateł pod obudowa. To co wymyslili elektronicy to wpinas w kostki D-lock za radio i tyle. Wiem ze firma navi z Józefowa k/ Warszawy to robi, a kolesie się znają na tym co maja, wiec moszesz poszukac u nich na stronie ew zadzwonic.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
eminem

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): makow
Posiadane auto: touran high l 2.0 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 20:48
Temat postu:

zmiana rcd510 na rns510


praktycznie wszystko już wiem ale sprawdzam jeszcze żeby nikogo nie wprowadzać w błąd pozdrawiam Eminem
Powrót do góry
eminem

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): makow
Posiadane auto: touran high l 2.0 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 14 Sie 2010, 18:48
Temat postu:

zmiana rcd500 na rns510


Witam mam już odpowiedż na nurtujące mnie pytania radio jest już w touranie nie wymieniałem gateway a .Ja mam f ale kompatybilne są e.Ale to wogóle nie jest istotne problem [flanszowania] można spokojnie obejść softem nawet ten 2660 można wgrać po pewnej modyfikacij inie rozładuje aku. Anteny też nie potrzebują adaptera są tam plastiki które można zdemontować odwracalnie i wszystko pasuje.Uruchomienie wyświetlania na fisie uruchomić można odhaczając wyświetlanie wbiałych zegarach ja mam czerwone .Inne problemy chętnie pomogę rozwiązać.Nie chcę zanudzać.Dziękuję za pomoc Spacewalker.Sprzęt warty moich pieniędzy pozdrawiam wszystkich czekam ew. na pytania.EMILAN SZCZĘŚLIWY UŻYTKOWNIK RNS 510 C
Powrót do góry
Marek DGL

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: VW Touran Highline 2.0 TDI DSG 2006, BKD,HXT
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 11:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) zamiana rcd500 na rns510


Witam
Podepne się pod ten temat bo w sumie dotyczy tej samej kwestii....

Czy ktoś już zamieniał RNS 300 na RNS 510?? Czy schemat instalacji jest podobny jak w przypadku zamiany RNS 500 na RNS 510?? Jakie ewentualnie mogę napotkać kłopoty...

Pozdro
Powrót do góry
1piotrekost

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): OSTRÓDA
Posiadane auto: peugeot 3008
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) zamiana rcd500 na rns510


witam.gdzie w touranie znajduje sie wzmacniacz anteny radia.zamontowałem rcd 510 i wydaje mi sie ze radio odbiera gorzej,szybciej gubi fale.jesli mozecie podac numer kat lepszego,mocnieszego wzmacniacza.i druga sprawaczy jezeli na rcd 510 nie zamontowałem adaptera na kabel antenowy to czy to ma znaczenie do jakosci odbiru fal.pozdrawiam
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 18:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) zamiana rcd500 na rns510


2 wzmacniacze nad tylnymi szybami pod podsufitka.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
1piotrekost

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): OSTRÓDA
Posiadane auto: peugeot 3008
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 23:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) zamiana rcd500 na rns510


a czy wszystkie są takie same czy są tez takie które są mocniejsze[lepiej sciągają,wzmacniają fale]
Powrót do góry
gamzur

Dyskutant



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): USTKA
Posiadane auto: Touran 1,9TDI BXE 2006r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 22:06
Temat postu:

Re: zmiana rcd500 na rns510


eminem napisał:
Witam mam już odpowiedż na nurtujące mnie pytania radio jest już w touranie nie wymieniałem gateway a .Ja mam f ale kompatybilne są e.Ale to wogóle nie jest istotne problem [flanszowania] można spokojnie obejść softem nawet ten 2660 można wgrać po pewnej modyfikacij inie rozładuje aku. Anteny też nie potrzebują adaptera są tam plastiki które można zdemontować odwracalnie i wszystko pasuje.Uruchomienie wyświetlania na fisie uruchomić można odhaczając wyświetlanie wbiałych zegarach ja mam czerwone .Inne problemy chętnie pomogę rozwiązać.Nie chcę zanudzać.Dziękuję za pomoc Spacewalker.Sprzęt warty moich pieniędzy pozdrawiam wszystkich czekam ew. na pytania.EMILAN SZCZĘŚLIWY UŻYTKOWNIK RNS 510 C


Które to trzeba zdemontować plastiki, żeby nie był potrzebny adapter antenowy? Te z tych wtyków wychodzących z auta?
Powrót do góry
1piotrekost

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): OSTRÓDA
Posiadane auto: peugeot 3008
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 04 Kwi 2011, 16:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) zamiana rcd500 na rns510


Spacewalker--Czy mógłbyś podac numer katalogowy wzmacniacza antenowego do mojego tourana 2003r pod radio RCD 510.czy jest roznica między wzmaczniaczami oprocz różniącego sie numeru katalogowego.dzięki pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery


VolkswagenTouran

21 900

2007r.

193 260 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

35 900

2013r.

266 798 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

32 900

2011r.

219 287 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

45 990

2017r.

247 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

78 900

2017r.

165 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System