Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Golf ) Golf V - wymiana katalizatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dyziogd

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 15:25
Temat postu:

Golf V - wymiana katalizatora


Witam
Mam problem i stąd moje pytania:
nawalił mi katalizator w golfie V 1.4 FSI i poszukuję informacji nt. jego wymiany, tzn. jakie są ceny oryginalnych i ewentualnych zamienników?
czy ktoś spotkał się już w tym modelu z takim problemem i jak go rozwiązał?
może ktoś mi poleci jakiś solidny warsztat (najlepiej z wielkopolski), w którym mógłbym to naprawić (tylko nie ASO)?
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 18:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Golf V - wymiana katalizatora


Witam,zamiast katalizatora można wstawić strumienice, wyglond jak katalizator, koszt około 80zł i lsilnik pracuje lepjej.pozdrawiam
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
dyziogd

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 19:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Golf V - wymiana katalizatora


To auto ma dwie sondy, jedną przed katalizatorem, a drugą za katalizatorem. Czy w takim wypadku można zakładać strumienicę? Chyba nie da się tego w ten sposób oszukać.
Powrót do góry
przem...

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: VW Golf III 1.6 + LPG 1994r., Fiat Uno fire 1.0 1998r., Fiat 126elx 1994r. - maluszek po wypadku, poszedł na kasację
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 20:26
Temat postu:

re


jak nie ma sondy w katalizatorze to spokojnie można założyć strumiennicę. Ja w swoim aucie też mam strumiennice (moc się troszeczkę zwiększyła bo nie ma takiego oporu spalin, lepiej samochód odpala, mniej pali paliwka, i jest lepiej). Jest dużo rodziaji strumiennić, ja mam założoną tłumiącą z takimi zagiętymi blaszkami (nie ma takiego metalicznego dzwięku), są też inne z wybrzuszeniami, zależy od producenta. Katalizator jest bardzo drogi chyba do golfa V nowy, oryginalny kosztuje ok 1500 zł, a dobrą strumiennicę masz za 100zł i do tego założenie grosze i będziesz zadowolony. pozdro
Powrót do góry
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 21:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Golf V - wymiana katalizatora


jak masz dwie sondy to kiszka - musi być katalizator bo inaczej będzie Ci łapał błędy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 21:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marekan

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 1

Posiadane auto: Golf V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sty 2008, 13:52
Temat postu:

Wymiana katalizatora w Golf V


Dzisiaj na forum znalazłem Pana problem z wymiana katalizatora. Mam podobny problem z tym ze dotyczy silnika 1,6 FSI. Przebieg 55000(2,5 roku).Wynika ze jakość katalizatorow jest bardzo niska albo mamy pecha. W moim przypadku koszt naprawy serwisowej to 3200 zl. Natomiast zamiennika nie mogę nigdzie dostać z uwagi na dwie sady w ukladzie wydechowym, wysterowane na emisję spalin EURO 4. Ponoć za młote auto na zamienniki. Może i bym zaszalał i dał serwisowi zarobić ale nie mam pewności ze znowu nie nawali po 50 000 km. Jestem bardzo ciekaw jak Pan rozwiazał swój problem lub udzieli podpowiedzi. Pozdrawiam.
_________________
Marekan
Powrót do góry
dyziogd

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Sty 2008, 15:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Golf V - wymiana katalizatora


Niestety ciagle problem mam nie rozwiazany. Szukalem na gieldzie w Poznaniu i na razie nici. Czekam jeszcze na wiesci z Niemiec. Moze tam cos uda sie kupic. Kontrolka juz sie zapalila ale jeszcze nie przeszedl w tryb awaryjny. Nie wiem jak to dlugo potrwa. Czasu za duzo nie mam. Jak tak dalej pojdzie to trzeba bedzie zaczac zbierac kase na oryginal.
Powrót do góry
aostanski

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 2

Posiadane auto: VW Golf V, 1,4 FSI ,2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2008, 20:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Golf V - wymiana katalizatora


U mnie występuje podobny problem, tylko mam wątpliwości czy to oby katalizator jest uszkodzony.Coraz częściej zaświeca się sygnalizacja ( silniczek) niewłaściwy skład spalin. Autoskanerem U281 wykryłem kod DTC (VAG)- 17478 co oznacza po niemiecku "Geber fur NOx-G295 Heizungkontrollsignal Kurzschluss nach Plus". Nie wiem dokładnie co ten kod oznacza po mojemu to " sygnał kontrolny gorąca ?( ogrzewania?), zwarcie do Plusa". Co z tym fantem dalej zrobić też nie mam pojęcia. Po skasowaniu błędu w/w scanerem na jakiś czas mam spokój ok. 100 km i powtórka z rozrywki, wyskakuje błąd. Zatankowane paliwo Pb to 98.
_________________
2rejestr
Powrót do góry
dyziogd

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2008, 14:44
Temat postu:

kat


Wszystkim, u których występuje ten problem polecam jak najszybszą wizytę w salonie, w którym kupili auto i diagnozę katalizatora. Jak się dowiedziałem w serwisie, w tych autach montowano katalizatory z wadliwym wkładem. Zapewne nie we wszystkich, ale ten problem jest im dobrze znany. U vw jest taki program "Dobra wola producenta". Jeśli auto ma do 3 lat, jest regularnie serwisowane u dilera i ma przejechane ok. 50tys. to wiele elementów samochodu można wymienić gratis lub po niższych cenach. To taka jakby przedłużona gwarancja. A tak na prawdę, to na liście tych elementów są rzeczy, o których producent wie, że mogą ulec awarii zbyt wcześnie. Dobrze, że jest coś takiego. Mnie udało się skorzystać z tego programu, tzn. samochód się załapał na kryteria serwisowe i wymiana katalizatora była gratis. Polecam pytać o ten program w salonach również przy innych awariach. Może uda się w wielu przypadkach uniknąć dodatkowych kosztów.
Powrót do góry
aostanski

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 2

Posiadane auto: VW Golf V, 1,4 FSI ,2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2008, 23:05
Temat postu:

katalizator


Dzięki za tak cenne wiadomości!!!. Mój wóz ma już 4 lata i od roku nie był serwisowany w firmie. Sprawa raczej przegrana. Na ruskiej stronie www.volkswagen.msk.ru doszukałem się co oznacza NOx i G295- katalizator i czujnik za nim. Z tego wynikałoby , że sygnał oznacza za wysoką temperaturę spalin na wyjściu z katalizatora. Mam nadzieję, że po zatankowaniu PB 95 (benzynę o mniejszej liczbie oktanowej) usterka ustąpi. Jeżeli nie to będę przeklinał firmę ,że sprzedaje buble z pełną świadomością.
_________________
2rejestr
Powrót do góry
szreed

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 2

Posiadane auto: VW GOLF 1,6 FSI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Maj 2008, 20:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Golf V - wymiana katalizatora


A jakie mieliście objawy z tymi katalizatorami jeśli można wiedzieć bo mam dziwne objawy w swoim 1.6 fsi i czytam wasze teksty z niepokojem !!! u mnie brak mocy , głośna praca silnika i dziwny dzwięk na 3 , 4 ,5 bigu przy dodaniu gazu - taki metaliczny .
_________________
SZREED
Powrót do góry
gadu-gadu
dyziogd

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lip 2008, 09:12
Temat postu:

katalizator


Słychać pod spodem takie gruchotanie, to porcelana lata w puszce. Szczególnie przy dodawaniu gazu. Najlepiej to słychać jak wejdzie się pod auto i uderzy delikatnie pięścią w katalizator.
Powrót do góry
jaro180

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: saab 95
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2008, 19:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Golf V - wymiana katalizatora


Proponuję wybic środek i po problemie sondy zostaną auto będzie ciut głośniejsze ale błedów nie powinno łapac Cool
_________________
jaro180
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Golf »

Opinie o samochodach Volkswagen Golf - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTransporter

126 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

65 900

2016r.

154 458 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

29 900

2015r.

278 500 km

wielkopolskie

VolkswagenT-Roc

97 900

2022r.

37 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

22 900

2008r.

192 055 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System