Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T4 ) 1.9TDI PD Ciężko pali na zimnym i ciepłym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 23 Lip 2010, 15:53
Temat postu:

1.9TDI PD Ciężko pali na zimnym i ciepłym


Witam!

Wszystko dotyczy Vw Transportera T5 a nie Sharana, ale to jest prawie ten sam silnik. A jest to VW T5 1.9 TDI PD 105km, silnik AXB. Mam z nim taki problem: Nie raz kiepsko odpala na zimnym i ciepłym. Jest bardzo różnie i nie jest to zależne od temperatury. Dzisiaj na przykład rano przy +25 stopniach zapalił mi ciężko i dopiero przy drugim kręceniu(i do tego jeszcze chwilkę po odpaleniu rzucał silnikiem), później jak już jest ciepły to pali za jednym razem ale trzeba chwile dłużej pokręcić. Ale tak jest nie zawsze bo ma okresy że pali na dotyk czy zimny czy ciepły. W zimę w te największe mrozy po 2 dniach na –25 stopniach zapalił od strzała i w ogóle nie rzucał silnikiem (jak były te duże mrozy to przeważnie dobrze palił) . Auto nie kopci (po odpaleniu na zimno przez 1-2 sekundy leciutko na niebiesko ale to chyba norma, chyba że wtedy jak nie może zapalić to po odpaleniu puści czarną mała chmurkę), nie bierze oleju, wydaje się że wszystko jest ok. Mam go od roku, sam go sprowadziłem. Zaraz po sprowadzeniu wymieniłem rozrząd, olej i wszystkie filtry, także ciężko jest mi powiedzieć czy wcześniej tak było. Możliwe że coś jest rozregulowane? Może się gdzieś zapowietrza? Może pompa w baku? Jak to posprawdzać?
Świecę żarowe też ma wymienione – zero zmian. Proszę o pomoc bo trochę to denerwujące.
Powrót do góry
gadu-gadu
P3

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 211
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VW Sharan CL, 1,9 TDI (AFN), 1998
Piwa: 28/0
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 10:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) 1.9TDI PD Ciężko pali na zimnym i ciepłym


Szukałbym w tej kolejności:
- filtr paliwa,
- kąt wtrysku,
- ustawienie rozrządu,
- pompowtryskiwacze,
- rozrusznik.
Pozatym zostaje tysiąc drobnych smrodków Exclamation Wg mnie najprawdopodobniej coś w układzie paliwowym: pompa w zbiorniku, zaworek przy filtrze itp.

Na początek sugerowałbym wymienić filtr, bo koszt mały i nawet jak się chybi to kaski nie szkoda, a potem na VAGa - sprawdzić kąt wtrysku, popatrzeć na błędy - wtryski, pompa, .... - może coś zgłosi błąd!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 10:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) 1.9TDI PD Ciężko pali na zimnym i ciepłym


W procedurach analiz takich przypadków VW zaleca sprawdzenie tłoczenia pompy tandemowej (pompa paliwa na silniku) - do tego potrzeba manometr z podłączeniem do pompy.
Dalej do sprawdzenia są uszczelnienia na pompowtryskach.
Listwa elektryczna, zasilająca pompowtryski w głowicy.
Aby pominąć układ paliwowy (zbiornik z pompką, filtr, chłodnicę czy węże) warto podłączyć wężyki dopływu i odpływu bezpośrednio z kanistra. Ten powrotny może być przezroczysty bo widać czy nie wychodzi z silnika ropa z powietrzem.
Podczas odpalania można obserwować dawki i sterowanie nimi przez sterownik silnika.
Jest trochę roboty, ale trzeba krok po kroku sprawdzać elementy.
Jest jeszcze aspekt softu w sterowniku. Ciężkie palenie jest częstym problemem w Touranach czy Golfach. Po modyfikacjach sterowników (zmiana w sofcie) problemy się skończyły - zobacz na forum Tourana
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 15:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) 1.9TDI PD Ciężko pali na zimnym i ciepłym


No trochę roboty z tym może być. Chyba nie do ogarnięcia w prywatnym warsztacie. Może ktoś polecić jakiś dobry warsztat w zachodniopomorskim lub wielkopolskim? Mieszkam koło Piły.
P.s tak dzisiaj zauważyłem (a jestem teraz szczególnie wyczulony na wszelki dźwięki jakie silnik wydaję), że nie zawsze po przekręceniu kluczyka odzywa się pompa w baku ( nie zawsze tak charakterystycznie zaszumi). Czy to jest normalne bo wcześniej w ogóle nie zwracałem uwagi na to.


A tak na marginesie to mam jeszcze Sharana ze 115 konnym silnikiem i z nim jak do tej pory zero problemów. Super wózek!!!! Wink)
Powrót do góry
gadu-gadu
pirek74

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): lębork
Posiadane auto: VW SHARAN 1.9 TDI 98r
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 02 Sie 2010, 22:30
Temat postu:

cieżko pali na ciepłym i zimnym silniku


Witwm od pewnego czasu mam z moim sharanem 19,105km,rok98TDI mały problemik z zapalaniem silnika czy zimny czy ciepły . na moją ocenę wygląda to jak wyczerpany akumulator bo na początku kręcił ciężko ale po kilku próbach zapalił . dzisiaj nawet nie zakręcił więc kupiłem nowy ,założyłem i nic nawet nie jękną trochę mnie to zaniepokoiło kasa wydana i nic .ale szukam dalej więc zabieram się za rozrusznik bo to następne w kolei mojej diagnozy . To był szczęśliwy traf na szczotko trzymaczu szczotki jak zapałki a jednej wcale nie było , jutro zamawiam i się o karze czy to było to pozdrawiam wszystkich na forum
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Sie 2010, 22:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pirek74

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): lębork
Posiadane auto: VW SHARAN 1.9 TDI 98r
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 03 Sie 2010, 19:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) 1.9TDI PD Ciężko pali na zimnym i ciepłym


dzisiaj wymieniłem szczotko trzymacz i problem z paleniem znikną pali na dotyk na zimnym i na ciepłym silniku Laughing
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 06 Sie 2010, 21:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) 1.9TDI PD Ciężko pali na zimnym i ciepłym


No i to może być strzał w dziesiątkę i u mnie, bo dzisiaj przy zapalniu dwa razy tak zakręcił, że prawie przystanął, ale ruszył dalej i auto zapaliło. Tylko dziwne jest to ze wtedy jak nie chce zapalić to, wydaje mi się że kręci normalnie, tak jak powinien. Aku jest jeszcze oryginalne ale tez chyba jeszcze dobre bo w zimę przy -25 po dwóch dniach palił normalnie od strzała.

Mam takie pytanie, czy były jakieś widoczne objawy zużycia szczotek(słabe kręcenie, zawieszanie itp), czy po prostu zregenerowałeś go i jest ok? Muszę się za to w końcu zabrać ale czasu brak i auto ciągle potrzebne do pracy.
Powrót do góry
gadu-gadu
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 06 Sie 2010, 21:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) 1.9TDI PD Ciężko pali na zimnym i ciepłym


Aha zauważyłem jeszcze że po przękręceniu kluczyka nie zawsze słychać chlupanie tej pompy elektrycznej (chyba w baku), tak powinno być że np jak ma ciśnienie to może się nie załączyć (chociaż dziwne bo dzisiaj po nocy tez jej nie usłyszałem i auto słabo zapaliło), czy zawsze powinno ja byc słychac?
Powrót do góry
gadu-gadu
pirek74

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): lębork
Posiadane auto: VW SHARAN 1.9 TDI 98r
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 23:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) 1.9TDI PD Ciężko pali na zimnym i ciepłym


właśnie nie, nic nie było żadnego zawieszania szczotek ani przerywania kręcenia tylko słabe kręcenie rozrusznika . po regeneracji kręci jak szalony i problem znikną, a co do tej pompy to muszę sprawdzić jak to jest czy są takie zachowania jak piszesz Very Happy
Powrót do góry
pirek74

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): lębork
Posiadane auto: VW SHARAN 1.9 TDI 98r
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 23:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) 1.9TDI PD Ciężko pali na zimnym i ciepłym


witam trochę mnie nie było ,praca .a co do tej pompy to u mnie nic nie zauważyłem jest cicho po przekręceniu kluczyka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTouran

53 900

2016r.

216 831 km

śląskie

VolkswagenJetta

37 500

2014r.

80 000 km

pomorskie

VolkswagenTouran

17 800

2008r.

272 014 km

pomorskie

VolkswagenPolo

14 800

2008r.

141 950 km

lubelskie

VolkswagenPassat

38 700

2012r.

263 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System