Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Phaeton ) EGR V10 TDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
phaeton1

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): mogilno
Posiadane auto: vw phaeton 2003 5.0 v10 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sie 2010, 21:35
Temat postu:

EGR V10 TDI


mam phaetona v10 tdi poszedl mi sterownik na prwej turbinie wymienilem go i po tygodniu poszed na lewej turbinie i tez go wymienilem,a teraz poszedl mi poraz kolejny na prawej turbinie w zwiazku z tym mam pytanko dla fachwcow czy jest to mozliwe ze jest uszkodzony EGR i on powoduje uszkodzenia sterownikow poniewaz czuje ze jest cos tez z powietrzem albo czyms poniewaz szarpie czasami na niskich obrotach i podskakuja obroty same ale zazwyczaj jak jest zimny.bardzo prosze o pomoc
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 10:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Phaeton ) EGR V10 TDI


W tym silniku sterowniki wymienia sie parami,problem moze lezec w samych turbinach ktore w ramach akcji w VW byly wymieniane na gwarancji,pozniej w ramach kulancji(vw pokrywa 70% kosztow,koszt calkowity ca.7000Euro w niemczech).sprawdz w serwisie czy twoje auto otrzymalo ta akcje serwisowa.Po podlaczeniu VAGa czesto niema zapisanych bledow,jedynie ewentualnie wskazowka odnosnie Egr,lecz problem jest mechaniczny i lezy po stronie doladowania.Moim zdaniem podjedz do serwisu VW,oni udziela dokladniejszych informacji odnosnie twojego problemu ze wzgledu ze dysponuja dokladnymi informacjami na temat,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
phaeton1

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): mogilno
Posiadane auto: vw phaeton 2003 5.0 v10 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 13:06
Temat postu:

EGR V10 TDI


ok dzieki ale napewno nie jest juz objety ta akcja bo sprawdzalem zreszta nie jest juz serwisowany.czyli twierdzisz zeto blad samych sterownikow a te szarpanie silnika czasami czuc ze to cos od doladowania ale turbiny pokazuje ze pracuja prwidlowo,czasami nie mam juz sil na ten silnik,nie chodzi o koszta tylko o to zeby wkoncu chodzil jak nalezy
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 14:47
Temat postu:

Re: EGR V10 TDI


phaeton1 napisał:
ok dzieki ale napewno nie jest juz objety ta akcja bo sprawdzalem zreszta nie jest juz serwisowany.czyli twierdzisz zeto blad samych sterownikow a te szarpanie silnika czasami czuc ze to cos od doladowania ale turbiny pokazuje ze pracuja prwidlowo,czasami nie mam juz sil na ten silnik,nie chodzi o koszta tylko o to zeby wkoncu chodzil jak nalezy
Niestety ten silnik jest wadliwy...Co do akcji serwisowej,kulancja w polsce jest praktycznie nieznana,tymbardziej ze serwisy twierdza ze dotyczy to aut serwisowanych lub do pewnego przebiegu auta,a to niedokonca jest prawda.w tygodniu bede mial informacje dotyczace ewentualnej naprawy w ramach kulancji
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
babos89

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malopolska
Posiadane auto: Phaeton 5.0TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 22:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Phaeton ) EGR V10 TDI


Witam serdecznie wlasnie sprawdzalem za pomoca VAG swojego Pheatona i wystapil blad sterownika i doczytalem ze wlasnie moze byc to powodowane przez ow zawor EGR i ze da sie go wyczyscic i wszystko wraca do normy tak jak wczesniej to mialo miejsce czy mozna mi ktos powiedziec gdzie ow zawor sie znajduje w v10 ?
_________________
zjadam 3.0 TDI Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 22:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Phaeton »

Opinie o samochodach Volkswagen Phaeton - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenJetta

37 500

2014r.

80 000 km

pomorskie

VolkswagenCaddy

42 900

2012r.

225 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

17 800

2008r.

272 014 km

pomorskie

VolkswagenPolo

14 800

2008r.

141 950 km

lubelskie

VolkswagenPassat

38 700

2012r.

263 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System