Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirek1966

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: TOURAN 2,0 TDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 22 Sie 2010, 09:39
Temat postu:

Dodatkowe światła do jazdy dziennej


Witam. Zastanawiam się nad zamontowaniem do mojego Tourana dodatkowych świateł do jazdy dziennej. Powodem takiego zamiaru jest moim zdaniem zbyt częsta wymiana żarówek w reflektorach (mam wzmocnione OSRAM 55/60 i dobrze świecą ale jak używam ciągle to co ok. 4 miesiące trzeba następny komplet). Czy ktoś już montował w swoim Touranie takie światła i jakie najlepiej pasują (zastanawiam się nad 5 diodowymi OSRAM za ok. 210 PLN na Allegro)? Gdzie najlepiej podpiąć się do instalacji (w których miejscach aby najmniej w nią ingerować)? Do podłączenia potrzebuję + po stacyjce, + świateł postojowych, masa - to najmniejszy problem. Pozostaje jeszcze pytanie czy po podłączeniu takich świateł nie będzie świecić mi na desce żaróweczka sygnalizująca przepaloną żarówkę. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
Powrót do góry
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Nie 22 Sie 2010, 10:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


Moze lepiej wlaczyc sobie tryb amerykanski i ustawic moc swiecenia na 60%??
Powrót do góry
gadu-gadu
Trapor

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chambery FR
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI BXE 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 18:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


może sie przyda : http://www.mytouran.de/html/tagfahrlicht.html
Powrót do góry
eddiemaiden

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): EZD
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI 2004r
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 22:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


najważniejsze to pamiętaj o homologacji na światełka żeby się misie nie czepiały Smile i może zastanów się na światłami okrągłymi do zamontowania w miejsce halogenów o ile masz tylko zaślepki
Powrót do góry
gadu-gadu
NieMlody

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice / śląsk
Posiadane auto: VW Touran 2.0 BKD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 11:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


Witam
Światełka bardzo ładne ale:
- ja mam w tym miejscu światła przeciwmgielne i nie chciałbym z nich rezygnować (zastępować ich czymś innym)
- jak i czy można zamontować światła do jazdy dziennej tak, żeby nie powodowały pojawiania się błędów (np spalona żarówka) a jednocześnie żeby działały w systemie amerykańskim z uwzględnieniem czujnika zmierzchu ? Czyli w dzień gdy jest widno zapalają się po spuszczeniu ręcznego, a jak zrobi się ciemno, to gasną ale za to zapalają się światła drogowe.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 11:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 21:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


Ja zamontowałem obok p.mgielnego wycinając podłużne otwory w kratkach. Zakupiłem takowe.
Niestety parują i chyba z powodu "wodoszczelności" różnica temperatur i skrapla się woda...
Podłączenie bardzo proste: masa, przewód do pozycyjnych, przewód do plusa po stacyjce - znalazłem go w puszce bezpieczników pod maską.
Teraz dwie ciekawostki:
1. Znalezione puste miejsce po bezpieczniku podaje 12V po włączeniu stacyjki, a po jej wyłączeniu jest podtrzymanie jakieś 10-15 sek - takie "Coming Home" Smile
2. W aukcji jak kupowałem nie było mowy o tym, że po włączeniu pozycyjnych te dzienne przygasają (sic!), tak że same działają jak pozycyjne. To lekkie przegięcie bo nie mają dopuszczenia na tę funkcję (na kloszu tylko RL bez 00) - na zlinkowanej aukcji twierdzą, że jest RL00. Cóż kupowałem na innej (takie same lampki) i nie było.

Podłączenie w ten sposób (bez pozycji tylnych) jest dopuszczone dla nowych aut "Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 4 maja 2009 roku (Dz. U. Nr 75/2009, Poz. 639) zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia"

Wracając do parowania, to trzykrotne uszczelnianie silikonem nic nie dało, więc doszedłem do wniosku, że trzeba je ... odpowietrzyć, tak jak seryjne lampy w samochodzie.
Podziałam to się pochwalę Wink

Aktualizacja: 03.10.2010.

Zdecydowałem się na wyrzucenie oryginalnych uszczelko-gąbek i położenie silikonu. Teraz jest ok, nic nie paruje i wiercić otworków nie musiałem
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
michalek1017

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): peugeot 206
Posiadane auto: 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 23:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


witam wszyskich jak jest z światłami dziennmi w zimę jak śnieg nie pada?? czy tylko w lato mozna uzywac ??
Powrót do góry
gadu-gadu
Sigan

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 16:47
Temat postu:

Dodatkowe światła do jazdy dziennej


Znalazłem takie lampy Led [img] http://www.space-nation.eu/?d=2323B0641 [/img] i są one dostosowane do wymogów.
Chodzi mi tylko o zamontowanie i podłączenie. Nie wyjmowałem jeszcze tej kratki w której zamontowane są halogeny i prosiłbym o jakieś rady. A podłączenie jak zrozumiałem jest ze świateł postojowych, więc można podpiąć się pod kostkę z lampy?

W każdym razie proszę o rady bo Ledy są warte "zachodu" i chcę je zamontować.. Laughing Wink
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 00:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


Jak pisałem wyżej, podłączasz masę (czarny) a pozostałe: jeden pod pozycyjne (u mnie- żółty) a drugi zasilanie po stacyjce (biały). W skrzynce bezpieczników za pomocą multimetra poszukaj wolnego styku bez bezpiecznika, tak by pojawiło się napięcie po włączeniu stacyjki, pozostało po odpaleniu i zanikło po jej wyłączeniu. U mnie było puste miejsce po prawej stronie przekaźnika 100, pomiędzy bezpiecznikiem 30A a 5A. U ciebie może to być inne miejsce, bo to zależy czy masz skrzynkę wersji bogatszej, czy uboższej.
Przyporządkowanie przewodów rozpoznasz po zachowaniu świateł. Jak będzie do pozycyjnych to lampki zapalą się nieco przygaszone. Jak będzie pod stacyjkę to zaświecą się pełną mocą. Połączenie ich razem i podanie napięcia spowoduje przygaszenie, czyli zadziała "automat"- dzienne jako pozycyjne
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Sigan

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 17:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


Dzięki za objaśnienie i pozdrawiam.

Ledy podłączone z wykorzystaniem bezpiecznika nr 14 jako plus, z kostki przy lampie drugi plus od świateł mijania (żółto-czarny przewód) i masa.

Swoją drogą bardzo przydatne były informacje tutaj znalezione a szczególnie to puste miejsce na bezpiecznik z podtrzymaniem zasilania po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
Dziękuje wszystkim.

Powrót do góry
JGM

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZURY
Posiadane auto: TOURAN 2.0 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 14:26
Temat postu:

Światła dzienne


Witam
Wstawiłem sobie światła dzienne LED 5 diodowe. Wstawianie proste, obok halogenów. Podłączenie pod mase do podłużnicy, wpiecie pod przewód szaro-czarny w lamnie prawej( koło akumulatora). Znalazłem wyjście w skrzynce bezpiecznikowej w te co pisze Turanek z podtrzymaniem zasilania koło 15 sekund po wyłczeniu zapłonu i mam pytanie.
Narazie się podłączyłem na "żywca" , wstawiając bezpiecznik i wlutowując się w niego. Nie wygląda to profesjonalnie. Chciałem się wpiąć pod przewód w podstawie plastikowej pod bezpieczniki. Odkręciłem wszystkie małe śrubki oraz dużą śrubę, która trzyma całą podstawę i .... za bardzo nie chciało to się wszystko wyjąć.
Czy po odkreceniu tych śrub podstawa pod bezpieczniki powinna dać się wyjąć, bez obudowy ? Jak się dostać do styków gniazd bezpiecznikowych ? Dzięki z góry.
Powrót do góry
Sigan

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 20:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


Witaj,
ja też podpiołem się pod ten bezpiecznik. Najpierw zrobiłem sobie zdjęcie położenia wszystkich bezpieczników. Po ich wyjęciu, wykręciłem chyba śrubę po środku skrzynki bezpiecznikowej i jeśli pamiętam kilka torksów. Ten plastik pod bezpiecznikami ciasno był osadzony na środku i zanim to zrozumiałem to się trochę nakombinowałem aby go zdjąć (robiłem to w styczniu przy -15). Ale najważniejsze, pod nim są jakby ścieżki stalowe bardzo blisko siebie.
Odnalazłem odpowiednią "nóżkę" (aby napięcie pojawiło się za bezpiecznikiem) i po rozłączeniu akumulatora dokręciłem przewód. W tylnej ściance plastikowej skrzynki bezpiecznikowej zrobiłem mały otwór (jak najniżej tych ścieżek) i przełożyłem drugi koniec tego przewodu na zewnątrz. Po złożeniu jeszcze sprawdziłem czy jest napięcie w nowym przewodzie i skręciłem spowrotem wszystko.
Trochę to skomplikowane ale jak chcesz to zrobię zdjęcie i Ci podeślę na PW.
Powrót do góry
Maciej_F

Dyskutant



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): pruszcz gdański
Posiadane auto: VW Touran Higline2,0 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 14:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


Witam .
A generalnie po zamontowaniu tych świateł dziennych , to w jakim trybie macie zakodowane światła . Tryb skandynawski , czy amerykański .


Maciej_F
Powrót do góry
Maciej_F

Dyskutant



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): pruszcz gdański
Posiadane auto: VW Touran Higline2,0 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 22:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Dodatkowe światła do jazdy dziennej


Turanek napisał:

1. Znalezione puste miejsce po bezpieczniku podaje 12V po włączeniu stacyjki, a po jej wyłączeniu jest podtrzymanie jakieś 10-15 sek - takie "Coming Home" Smile


Witam . Jestem już po montażu lamp w kratkach ,rozciągnąłem kable - pozostało podłączyć .
I właśnie sprawa zasilania:

W skrzynce bezpiecznikowej znalazłem podobne miejsce z chwilowym utrzymaniem napięcia .Puste miejsce na bezpiecznik F 12( w opisie bezpieczników do sondy lambda ???) . Napięcie utrzymuje się po wyjęciu kluczyków jakieś 10 sek - nie ma to nic wspólnego z ''coming home'' od świateł pozycyjnych . Napięcie to zanika -jest wyłączane przekaźnikiem R 4 (ozn 458) -odłącza jakieś urządzenie przy silniku , które wydaje wsoki ton . Brzęczenie??

Co to z urządzenie pracuje jeszcze przy silniku

Czy faktycznie można tam podpiąć dodatkowy odbiornik jakim są śwatła dzienne ?


Maciej F
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Tuning


VolkswagenT-Roc

78 900

2018r.

94 100 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

64 999

2018r.

75 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf Plus

21 900

2007r.

187 300 km

pomorskie

VolkswagenGolf

49 900

2017r.

88 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

54 900

2020r.

91 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System